konto usunięte

Temat: Fundacja Dzieci Żywionych Inaczej

Zainteresowanych zapraszam na strony:
1. oficjalną : http://dziecizywioneinaczej.pl
2. nieoficjalną: http://www.zetkajot.ovh.org
6.10.2008, 15:02

konto usunięte

Temat: Fundacja Dzieci Żywionych Inaczej

Jeśli potrzebne będzie więcej informacji, czekam (...) Zobacz więcej
7.10.2008, 11:52

konto usunięte

Temat: Fundacja Dzieci Żywionych Inaczej

Raz jeszcze (...) Zobacz więcej
11.11.2008, 08:23

konto usunięte

Temat: Fundacja Dzieci Żywionych Inaczej

Fundacja została założona w sierpniu 2006 roku przy Oddziale Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka. Fundacja ma bardzo niskie koszty działalności. Członkowie Zarządu oraz Rady Fundacji nie pobierają żadnej formy wynagrodzenia za swoją pracę. W organizacji naszych programów opieramy się głównie na wolontariacie oraz na darowiznach przekazanych przez firmy i osoby indywidualne.

Pomagamy:

1. Dzieciom żywionym pozajelitowo, dojelitowo i dożołądkowo.
2. Dzieciom porzuconymJak Pomagamy?
Dzieciom żywionym pozajelitowo, dojelitowo i dożołądkowe

Są to przewlekle chore dzieci, które początkowo są leczone w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, a następnie kontynuują leczenie w domu.

Leczenie szpitalne trwa zwykle wiele miesięcy, dlatego dzieci te zmagają się nie tylko z samą chorobą, ale również z samotnością i rozłąką z rodzicami. Celem terapii jest doprowadzenie do stanu, w którym dziecko będzie mogło bezpiecznie przebywać i leczyć się w domu.

Leczenie w domu trwa zwykle latami, a czasem nawet całe życie. Dzieci żywione w ten sposób mogą normalnie funkcjonować w swoim środowisku, jednak często, żeby to było możliwe, potrzebują naszego wsparcia.

Dzieciom porzuconym

Szczególną opieką otaczamy dzieci, które ze względu na swoją chorobę zostały porzucone przez rodziców.

Fundacja odmieniła los dwóch chłopców, którzy zostali porzuceni w szpitalu zaraz po urodzeniu. Przez ponad dwa lata szpital był ich domem, a personel szpitala jedyną rodziną. Nasza Fundacja zatrudniła opiekunki, które otoczyły ich miłością i pomagają nadrobić opóźnienia w rozwoju. Fundacja znalazła dla nich wspaniałych rodziców zastępczych, z którymi lada dzień zamieszkają.Jak Pomagamy?

* Wspomagamy leczenie choroby poprzez zakup leków i sprzętu, które nie są refundowane prze NFZ, a mogą pomóc szybciej wyleczyć chorobę bądź ograniczyć, tak aby umożliwić powrót do normalnego życia.
* Staramy się stworzyć dzieciom w szpitalu warunki, w których mogą się bawić i prawidłowo rozwijać poprzez:
o dofinansowanie pobytów najbiedniejszych rodziców, aby umożliwić im towarzyszeniu dziecku w czasie pobytu w szpitalu.
o wynajem opiekunek, które opiekują się tymi dziećmi, które nie mają rodziców, bądź ich rodzice nie mogą im towarzyszyć w szpitalu, szczególnie tym najmłodszym.
o zorganizowanie pokoju zabaw, który dałby dzieciom szansę spędzić trochę czasu poza swoją salą szpitalną w towarzystwie innych dzieci.
o budowę placu zabaw, gdzie dzieci mogłyby spędzić mile czas na świeżym powietrzu.

Chcemy, aby pobyt w szpitalu nie był dla dzieci traumatycznym przeżyciem, aby nie czuły się samotne i opuszczone.
* Wspieramy rodziców dzieci kontynuujących leczenie w domu, poprzez:

* dofinansowanie pobytów szkoleniowych rodziców w CZD, dzięki którym rodzice będą mogli sami opiekować się dzieckiem w domu
* spotkania oraz grupy wsparcia, dzięki którym rodzice będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i nawzajem będą się wspomagać.

* Poszukujemy rodziców adopcyjnych lub zastępczych dla przewlekle chorych dzieci porzuconych przez rodziców biologicznych oraz staramy się stworzyć im jak najlepsze możliwości prawidłowego rozwoju w okresie, kiedy tych rodziców jeszcze (...) Zobacz więcej
11.11.2008, 08:29

Następna dyskusja:

Fundacja Wykluczeni (nr KRS...
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do