konto usunięte

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Witam,

Czym się kierować wybierając prosty mikrofon do domowego nagrywania wokalu? Nie mam na myśli zabawy Karaoke, ale rejestrację piosenek, powiedzmy - jakby np dla studenta muzyki do ćwiczeń.

Co można np powiedzieć o marce AZUSA?
http://allegro.pl/item1189465833_profesjonalny_dynamic...

lub inne modele: http://allegro.pl/listing.php/search?string=mikrofon&u...
15.08.2010, 12:01
Maciek

Maciek Fielek Niezależnie od
sytuacji i
pokładanych we mnie
oczekiwań u...

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Konrad,

o tej marce nie można powiedzieć zupełnie nic - w tym sensie, że jest ona zupełnie nieznana.
Najpierw powinieneś określić przede wszystkim na co chcesz nagrywać te piosenki. Zakładam że na dysk w komputerze - zatem jaką masz katę muzyczną / interface. Bo nagrywanie to nie tylko mikrofon. Jeżeli planujesz nagrywać na laptopa wykorzystując wbudowaną kartę i zaproponowany przez ciebie mikrofon, to prawdopodobnie nawet nie zbliżysz się do (...) Zobacz więcej
16.08.2010, 10:08

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Sądzę, że najlepszym punktem wyjścia będzie mikrofon dynamiczny o charakterystyce kardioidalnej i z najbardziej popularnych i dostępnych to np. Shure SM 57, SM 58, Beta 58 (ceny od 300 do 700 zł). Jeżeli planujesz nagrania lektorskie to najlepiej sprawdzą się mikrofony pojemnościowe - z tańszych np. Rode NT- 1, Studio Project C1 - one też są idealne do prostego nagrywania wokali i instrumentów. Są to stosunkowo niedrogie mikrofony, ale pozwalają uzyskać dobrej jakości nagranie.

AZUSA (...) Zobacz więcej
16.08.2010, 14:13
Maciek

Maciek Fielek Niezależnie od
sytuacji i
pokładanych we mnie
oczekiwań u...

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Asia,

problem w tym, że użycie mikrofonu dynamicznego z prawdziwego zdarzenia wymaga również w miarę dobrego interfejsu do komputera. Nie wiemy niestety czym dysponuje Konrad.

Co do mikrofonów i ich cen - nie najgorzej sprawuje się Shure PG 58 - ubogi brat SM 58: http://allegro.pl/item1174126941_shure_pg_58_dynamiczn...
Do profesjonalnych zastosowań się nie nadaje, ale amatorsko można go użyć i nie jest drogi.
16.08.2010, 14:29

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

zainteresowanego kupnem jakiegokolwiek sprzętu Kondrada odsyałam zatem na forum http://dzwiek.org
Tam znajdziesz mnóstwo porad na temat wyboru sprzętu, konfiguracji, nagrywania itp.
16.08.2010, 17:28
Marcin

Marcin L. Producent /
Realizator dźwięku,
DJ

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Ja bym tylko jedno zdanie dodał: CO TANIE (...) Zobacz więcej
16.08.2010, 23:24
Grzegorz

Grzegorz P. By było dobrze
słychać.

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Zgadzam się z Asią Rode NT-1
bardzo przyzwoity stosunek (...) Zobacz więcej
16.08.2010, 23:35
Jarosław

Jarosław Pawlik Front Office Shift
Supervisor, Hotele
Warszawskie
\"...

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

MXL, może MXL770 - mam i sprawdza się znakomicie.

MXL 770 to kolejna propozycja łącząca niską cenę z bogatym wyposażeniem i uniwersalnością. MXL 770 to rozwinięcie MXL 990 - zastosowano w nim podobne komponenty oraz wzbogacono go o dodatkowe funkcje: tłumik -10dB, umożliwiający nagrania żródeł o większym poziomie głośności oraz bardzo praktyczny filtr dolnozaporowy. Tak jak w przypadku MXL 990, MXL 770 wyposażony jest w niskoszumny stopień wyjściowy oparty na tranzystorach FET z wyjściem symetrycznym. MXL 770 sprawdzi się znakomicie przy nagraniach wokalnych i instrumentalnych.

Dane:

* charakterystyka: kardioidalna
* membrana: 22mm / 6 mikronów
* pasmo przenoszenia: 30Hz - 20kHz
* czułość: 15mV/Pa
* impedancja: 150 Ohm
* stosunek sygnał/szum: 74dB [Ref. 1Pa A-ważone]
* poziom szumów: 20dB [A-ważone IEC 268-4]
* max. SPL przy 0.5% THD: 137dB
* filtr dolnozaporowy: 6dB na oktawę, 150Hz
* tłumik: 0/-10dB
* zasilanie: Phantom +48V +/- 4V
* pobór prądu: <3.0mA
* wewnętrzne okablowanie mogami
* wymiary: 60mm x 154mm
* (...) Zobacz więcej
17.08.2010, 10:13

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Witaj.
W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy mikrofon pojemnościowy (rownież te tańsze) w połączeniu z miarę przyzwoitym preampem (może być taki wbudowany w interfejs audio) zabrzmią naprawdę przyzwoicie w DOBRZE wytłumionym pomieszczeniu/kabinie.

Sprzęt w dzisiejszych czasach, nawet tani, jest w miarę dobry i elementem, który najczęściej najwięcej pozostawia najwięcej do życzenia, jest właśnie akustyka pomieszczenia, gdzie rejestrowany jest wokal.

Nie mowie Ci tego, jako osoba która zajmuje się sprzedażą paneli akustycznych.
Mówię Ci to jako osoba, która nagrywała i miksowała wokale rejestrowane na różnym sprzęcie i w różnych warunkach.

Wokale, które zostały nagrane w słabo wytłumionym pomieszczeniu/wytłumionym cienką gąbką w ogóle nie kleją się z miksem - zazwyczaj jest wrażenie, że za dużo jest niskiego środka. Nie pomaga korekcja, ponieważ jeśli przytniesz tą część pasma, to brzmienie góry i środka zaczyna się robić natarczywe - jest to kwestia zbyt długiego pogłosu w dole w porównaniu do góry pasma. Po kompresji dodatkowo zaczyna wychodzić pogłos obecny w nagraniu.
Dlatego w niezaadaptowanym pomieszczeniu/kabinie nie da się uzyskać w 100% zadowalającego brzmienia - zawsze jest to kiepski kompromis.

Kup więc sprzęt, który ma niezłe recenzje i dobrze zaadaptuj pomieszczenie/kabinę - będziesz zadowolony.

Pozdrawiam,
Błażej,
Aku Pro.Błażej Płusa edytował(a) ten post dnia 26.08.10 o godzinie 12:23
26.08.2010, 12:22
Bartłomiej

Bartłomiej K. 100,5 FM @ Krk

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Albo zainwestować w oprawę akustyczną pomieszczenia i kupić pojemnik, albo nie dokładać i zainwestować w porządny mikrofon dynamiczy typu Shure SM58 ... miałem i będę bronić i polecać tego mika rękami (...) Zobacz więcej
26.08.2010, 12:50
Karol

Karol Szonowski doradca
zawodowy/muzyk/dzien
nikarz

Temat: Mikrofon do domowego nagrywania

Tak, akustyka pomieszczenia na pierwszym miejscu, w przypadku pojemnika nie tylko adaptacja ale izolacja też ważna - wlezie każde szczeknięcie psa za oknem i każde auto. Domowe - czyli w pokoju? Dobrą namiastką dyfuzora bywa ścianka półek z książkami... i jak najmniej nagich betonowych ścian (farba i tapeta na niewiele się zdają, chyba, że w baaardzo wysokich częstotliwościach, których raczej w wokalu nie ma). Jak pojemnościowy, to i cichy zasilacz i cooler procesora w kompie - bo szum będzie zdecydowanie
większy z komputera niż własny mikrofonu, albo dłuższe przewody i komputer za drzwi. Jednak znów dłuższe przewody przy jakości domowej instalacji elektrycznej i działających urządzeń, komórki sąsiada i mikrofalówki w kuchni też mogą indukować zakłócenia.
A co do mikrofonów, jeśli pojemnik bez zewnętrznych preampów to może USB, np. MXL USB.007, SAMSON - C01U, CAD GXL 2200. Może nie zawodowo, ale stosunek ceny do jakości w połączeniu z kwestią zastosowania raczej domowego może w przypadku niektórych modeli przekonywać.
A ta AZUSA - to daj spokój, dawno, dawno temu kupiłem coś takiego właśnie do zabawy i nawet do tego się nie za bardzo nadawał, bo szumi i nie ma szans się przy tym ruszyć nawet na centymetr, czy odwrócić głowę o pół stopnia, bo ucieka dźwięk lub drastycznie zmienia barwę, a nie widziałem dzieciaka, który podczas zabawy, zwłaszcza z muzyką, się nie rusza:) No i brzmi to jak patefon...Karol Szonowski edytował(a) ten post dnia 29.08.10 o godzinie 19:12
29.08.2010, 19:02

Następna dyskusja:

Mikrofony do domowego nagry...
Zobacz dyskusje w grupie Realizacja Dźwięku

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do