konto usunięte

Temat: APEL nie kupujcie futer i kielbasek z renifera

28.11.2011, 15:28

konto usunięte

Temat: APEL nie kupujcie futer i kielbasek z renifera

Chcialbym zauwazyc ze konia, krowe, swinie czy kure tez trzeba zabic/zamordowac (nazwij to jak chcesz) zeby potem ja zjesc.

Pytam wiec, jaka jest roznica?

Bo renifery sa "cute"?
Krowy tez, jak sie poswieci dostatecznie duzo czasu zeby je poznac.

Wiem ze to moze brzmi brutalnie, ale jestesmy drapieznikami w ekosystemie Ziemii i albo sie z tym pogodzimy, albo konwertujmy sie na Vegetarian - czy tez w wersji extreeme: Vegan.

Zeby nie bylo, lubie zwierzeta - zreszta my tez jestesmy zwierzetami w sensie biologicznym - i uwazam ze budowanie relacji ludzko-zwierzecych (...) Zobacz więcej
28.11.2011, 15:48
Emil

Emil S. Król, poszukiwacz
przygod, dawca...

Temat: APEL nie kupujcie futer i kielbasek z renifera

Droga Malgorzato, milosniczko reniferow!
Czy wiesz o co apelujesz? To moze apel by nie kupowac baraniny, jagnieciny i i oczywiscie skor i wszystkiego pochodzenia owczego? Najlepiej zacznij zbierac podpisy pod taka petycja wsrod gorali zyjacych z hodowli owiec (ale oni w sumie zyja jeszcze z... ceprow).
Czy wiesz co oznacza ten apel? To apel o unicestwienie ludu, ktory walczy o przetrwanie od wiekow.

Tak, renifery sa takie "sweety" i ich bardzo szkoda...
A ludzi Tobie nie zal? Zastanawialas sie skad sie mieso i futra reniferow biora? Renifery od tysiecy lat sa hodowane i w dodatku sa jedynym zrodlem utrzymania Samow - jednego z najstarszych ludow Europy, do dzis dyskryminowanych, ktorych od wiekow usiluje sie po prostu... wytepic. Tak, wlasnie WYTEPIC! Slyszalas o takim narodzie? A w jak bardzo "cywilizowanym" kraju ta eksterminacja ma miejsce?? Glownie w Szwecji. Wiedzialas, ze taki lud istnieje? Zreszta sama moze poczytaj:

http://www.goldenline.pl/forum/174451/troche-faktow

zanim znow wyskoczysz z jakims "apelem" nie majac tak naprawde orientacji w temacie...

Zapraszam do grupy:
http://www.goldenline.pl/forum/samerna-indianie-europy
28.11.2011, 23:19
Marcin

Marcin Rzeszutkowski Główny Księgowy a
więc "dodawanie,
odejmowanie, ale
jedna...

Temat: APEL nie kupujcie futer i kielbasek z renifera

Prawda, nie wygląda to zbyt przyjemnie. Nie jestem wegetarianinem, ale zawsze wydaje mi się że można operację zabijania zwierząt hodowlanych (czyli właśnie reniferów w tamtej strefie klimatycznej) wykonać bardziej humanitarnie. Ludzie którzy z takich hodowli (i w konsekwencji - z zabijania) żyją - wydają się nie zwracać uwagi na ból i cierpienie zwierząt.

Tyle że gdyby nakręcić analogiczny film w przemysłowej rzeźni np. świń czy drobiu - to dopiero byśmy zobaczyli sceny przerażające. Myślę o rzeźniach w Polsce, ale zapewne nie tylko i nie przede wszystkim. Swojego czasu nieżyjący już A. Lepper, którego ciężko posądzać o przesadną wrażliwość, mówił że to co widział na fermach drobiu w USA przekraczało jakiekolwiek granice tolerancji zwykłego człowieka.

W tym filmie o reniferach nie widać jakiegoś okrucieństwa, ot, praca którą (...) Zobacz więcej
29.11.2011, 18:13
Dennis

Dennis Ynborg Customer service
specialist

Temat: APEL nie kupujcie futer i kielbasek z renifera

Nie widzę w tym filmie nic szczególnego. Chcemy apelować to o zaprzestanie kupowania mieś, i jajek z ferm gdzie zwierzaki żyją w karygodnych warunkach póki są przydatne.

Renifery samów maja się dobrze, żyją w swoim naturalnym środowisku i w nim ostatecznie giną jak któryś będzie miał niefarta i zostanie wytypowany w stadzie. Samowie także żyją z swoimi stadami od tysięcy lat, ich kultura jest uzależniona od reniferów. Nie znajdziesz nigdzie ludzi którzy żywią większy szacunek wobec tych zwierząt.

Zabicie zwierzęcia nigdy nie wygląda ładnie. Ważne jest jak to zwierze żyło do momentu śmierci i czy przy uboju jest stosowana metoda minimalizująca cierpienie zwierzaka. Renifery samów mają pod tym względem bardzo dobrze porównując z masową produkcja mięsną.

Na koniec, zgadzam się z (...) Zobacz więcej
18.12.2011, 01:37
Dennis

Dennis Ynborg Customer service
specialist

Temat: APEL nie kupujcie futer i kielbasek z renifera

Jeśli macie półtorej godziny wolnej i chcecie się dowiedzieć jak wygląda produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego....Ostrzegam, jest drastyczne. Trudno mi się patrzy na tego tatara w lodówce po tym.
26.12.2011, 01:38

Następna dyskusja:

Blog o Szwecji (i nie tylko)
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do