Wojciech

Wojciech Nowak Analityk Systemowy /
Kierownik Projektu

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

Witam,

Jedną z opcji dla mnie na kupno mieszkania jest właśnie Otwock, szukam więc informacji na temat:

- jak wygląda dojazd w godzinach szczytu z warszawy i do warszawy z otwocka
- jak jest z zapleczem typu: szkoły, przedszkola, pizzerie itp

i generalnie jak Wam się żyje w tym miasteczku,
bede wdzieczny za odpowiedzi i Wasze doświadczenia

(...) Zobacz więcej
8.05.2009, 12:28
Monika

Monika Rudnik Account Supervisor,
Star Advertising

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

Wychowywałam się w Otwocku i przez wiele lat dojeżdżałam stamtąd do pracy w Warszawie.
Wszystko zależy od tego do jakiej dzielnicy musisz dojeżdżać. Kiedyś największą zmorą było skrzyżowanie z Płowieckiej z Marsa, ale teraz to żaden problem. Czasami korki tworzą się na licznych rondach na drodze wzdłuż torów ale zazwyczaj są małe. Czego nie można powiedzieć o korku tworzącym się notorycznie na Wale Miedzeszyńskim przed rondem.
Ponieważ teraz jest sporo remontów, żeby nie tracić nerwów do W-wy dojeżdżam pociągiem. 45 minut i jestem w Śródmieściu.
Pytasz o zaplecze...szkół w Otwocku jest sporo, przedszkoli też choć za mało biorąc pod uwagę ilość zapisywanych dzieci. Ale nie ma jeszcze tak trudnej sytuacji jak w W-wie. Pizzerii jest kilka, ale wciąż brakuje fajnej kawiarni w centrum miasta. Była jedna bardzo fajna, ale na jej miejscu stoi od niedawna bank :(
Odwiedzam Otwock dość często i zawsze chętnie do niego wracam. Mam sentyment do tego miasta. Wiele się w nim zmieniło, powstało sporo nowych osiedli z placami zabaw i nowych sklepów. Na pewno wiele pozostało do zrobienia, ale miasto jest zadbane, a mieszkańcy bardzo sympatyczni. I co ważne... w centrum można znaleźć praktycznie wszystko (...) Zobacz więcej
8.05.2009, 14:12
Tomasz

Tomasz Gabryel IT Specialist, IBM

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

Cześć!
To i ja napiszę o moich doświadczeniach z Otwockiem :)
Mieszkamy tu od ponad 1,5 roku, w centrum. Tak jak Monika napisała wszystko jest pod ręką i wszystko jest blisko. Jak wykonywałem remoncik po wprowadzeniu i opowiadałem koledze, że w promieniu 500 metrów kupiłem wszystko co mi było potrzebne, to stwierdził, że chyba mieszkam w hipermarkecie :)
Pizzerię mam można powiedzieć po drugiej stronie ulicy - czasem sobie idziemy tam posiedzieć, a czasem z lenistwa zamawiamy przez telefon :)
Co do szkół i przedszkoli nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie mam tam jeszcze kogo wysłać :)
W centrum ma się pojawić za jaaakiś czas galeria handlowa z kinem.

Dojazdy.
Kolej jest ok, tylko za mało kursów i tłoczno się zrobiło od kiedy dotarła tu strefa podmiejska ZTM. Jest też parę prywatnych linii autobusowych, którymi dojeżdża się do centrum Warszawy za 4,50PLN (pociąg w konkurencyjnej cenie 3,50PLN). Autobusem w szczytowych godzinach dojedzie się w ok. 1h.
Samochodem np. na ulicę 1 Sierpnia dojazd w gorących godzinach zajmuje mi co najmniej 1h. Ale komunikację zbiorową zajmie już do 1,5h (z przesiadką w Śródmieściu). Porównując do dojazdu np. z Marek gdzie mieszkałem ok. 2 lata to czasy dojazdów są podobne.
Długie dojazdy nie zniechęcają mnie - samo miasto, piękne lasy je otaczające i spokój, rekompensują mi ten czas; w autobusie mam też w wreszcie chwilę na poczytanie książek :)

Minusami dla mnie są nierówne drogi i śmieci, którymi ludzie bezmyślnie zaśmiecają miasto i (...) Zobacz więcej
11.05.2009, 14:05
Monika

Monika Rudnik Account Supervisor,
Star Advertising

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

pod względem śmieci w Otwocku nie jest tak źle
teraz mieszkam w innym mieście, wielkością porównywalnym z Otwockiem i piękne, leśne okolice są naprawdę zaśmiecone
któregoś dnia wyszliśmy na spacer a na ścieżce leżała cała sterta użytych pampersów :( nie wspominam już o torbach śmieci, które ludzie bezmyślnie zostawiają pod drzewami. Zwierzęta rozrywają je i śmieci walają się po (...) Zobacz więcej
11.05.2009, 15:49
Katarzyna

Katarzyna P. szukam mistrza! :)
architekta

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

jak sie tak zastanowilam to faktycznie smieci w laskach jest mniej niz jeszcze 10 lat temu
moze nie jest idealnie ale roznica jest (...) Zobacz więcej
11.05.2009, 18:04
Michał

Michał Majewski Study Operations
Specialist

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

Odgrzebię troszkę temat :).

Planuję przeprowadzić się do Karczewa (os. Ługi) z Mokotowa. Planuję dojeżdżać samochodem do stacji w Otwocku lub w Śródborowie. I teraz pytanka :)

- Jak wygląda sprawa parkowania? Wiem, że w Otwocku pod dworcem jest asfaltowy parking, ale obawiam się, że nie ma tam gdzie zaparkować? Czy jest jeszcze jakieś miejsce do parkowania w pobliżu?

- Jak to wygląda w Śródborowie?

- Jak z bezpieczeństwem? Można zostawić samochód bez strachu, że się go nie zastanie po powrocie? :)

- Jak z obłożeniem w Otwocku/Śródborowie? Na dzień dobry jest ścisk, czy da się (...) Zobacz więcej
6.07.2009, 07:32
Monika

Monika Rudnik Account Supervisor,
Star Advertising

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

ja akurat nie mam problemu z parkowaniem, ale postój taksówek i okoliczna droga wraz z chodnikami notorycznie zastawiane są przez samochody. Widzę, że część ludzi zostawia samochody za tzw. bazarkiem "Rampa". W Otwocku niestety miejsc do parkowania jest bardzo mało biorąc pod uwagę, że miasto ciągle się rozwija. Może ktoś z czasem zajmie się tym tematem. Na razie każdy kto zatrzymuje się w Otwocku zostawia samochód tam, gdzie znajdzie wolne miejsce. To problem chyba wszystkich podwarszawskich miejscowości. Często słyszę w radiu akcje zachęcające do przesiadania się z aut do komunikacji miejskiej. Jest naprawdę sporo ludzi, którzy chętnie by się przyłączyli tylko niech najpierw ktoś pomyśli o miejscach parkingowych (...) Zobacz więcej
6.07.2009, 13:31
Arkadiusz

Arkadiusz Gnat Manager Ośrodka
Kształcenia Dekarzy

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

w Otwocku, dzielnica Śródborów, przy kościele jest parking, pusty (...) Zobacz więcej
6.07.2009, 14:04
Magdalena

Magdalena Bytniewska Czy to życie, czy
koń, który cię
zrzuci, natychmiast
wsia...

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

Zgadzam się - potwierdzam, ten parking jest pusty (przynajmniej przed pociągiem o 7:05) Ze Śródborowa jest 2 razy mniej pociągów niż z Otwocka to jedyny minus tego rozwiązania. Jesli chodzi o tłok, to dość sporo ludzi teraz jeździ pociągiem - 5 razy tyle niż kilka lat temu (3-5 lat temu była garstka) ale wiadomo - śródborów się zasiedlił, wprowadzili korzystne karty miejskie.
Ja jeżdże o 7 rano i mimo tego, że dużo ludzi wsiada tłoku nie ma. są miejsca siedzące i (...) Zobacz więcej
6.07.2009, 20:43
Artur

Artur Grzędzielski Lider Zespołu
Planowania
Materiałów

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

Co do parkingów to nic więcej nie można powiedzieć, poza tym, że w planach jest wybudowanie przy stacji parkingu na ok 50 samochodów. Włodarze obiecywali w tym roku a jak wyjdzie to czas pokaże.

Jeśli chodzi o tłok w pociągach to tak jak Magda napisała - coraz więcej osób jeździ nimi i niestety potrafi być tłocznie. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór pociągów, które jadą w kierunku Warszawy rozpoczynając swój bieg właśnie w Otwocku. Wtedy siądziesz sobie bez problemu i w 45-50 min będziesz na śródmieściu. Z pociągami z Pilawy bywa różnie, raz siądziesz a raz stoisz (...) Zobacz więcej
8.07.2009, 07:59
Michał

Michał Majewski Study Operations
Specialist

Temat: dojazd z Otwocka do Warszawy

Dziękuję za odpowiedzi. Byłem w poniedziałek po 11 koło stacji w celu rekonesansu parkingowego. Parking pod dworcem (tam gdzie taxi) był kompletnie zapchany. Na tyłach bazarku przy torach było sporo miejsca. Dodatkowo widzę, że jest tam jakiś parking strzeżony (chyba) z abonamentem 60 zł za miesiąc.

Szkoda, że pociąg 06:47 jedzie z Dęblina, bo pewnie wtedy jest zapchany. Mam rację?

Słyszałem też od znajomej pracującej w Urzędzie Miasta Józefów, że od września pociągi w godzinach szczytu mają jeździć co 10 min, więc powinno się trochę rozładować.

Śródborów faktycznie ma pusty parking, ale i pociągi (...) Zobacz więcej
8.07.2009, 09:26

Następna dyskusja:

Zaproszenie: Maraton Tereno...
Zobacz dyskusje w grupie Otwock

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do