konto usunięte

Temat: Weselne zwyczaje w Holandii-prośba o wskazówki!!!

Dostałam zaproszenie do Holandii na wesele czy ktos może zna zwyczaje jakie panują na takim weselu,jak się ubrać,co (...) Zobacz więcej
9.02.2008, 16:12
Paweł

Paweł Bonar Accounts Payable
& Intercompany
Process Manager with
...

Temat: Weselne zwyczaje w Holandii-prośba o wskazówki!!!

z prezentami to nie wiem, ale wesele tam to raczej mała rodzinna (dość) krótka impreza...
Ubrać się należy ładnie :):):)

Myślę, że nie ma się czegoś dziwnego spodziewać (aczkolwiek byłem świadkiem wesela, kiedy to młoda para przyjechała (...) Zobacz więcej
10.02.2008, 22:01
Jagoda

Jagoda S. interim manager,
doradca biznesowy

Temat: Weselne zwyczaje w Holandii-prośba o wskazówki!!!

rozumiem, że to ślub pary holenderskiej a nie mieszanej?
Zasadniczo co do prezentu to w Holandii albo mają listę prezentów, z której kupujesz to, co chcesz i informujesz co wybrałaś do kupienia albo możesz zapytać co ewentualnie by chcieli zastrzegając jakąś granicę kwoty.
Może to trochę dziwne dla nas, ale oni o kasie normalnie rozmawiają i powiedzą wprost - może trochę generalizuję, ale jeśli nie powiedzą nic konkretnego na prezent, to kup im coś w zakresie "ozdoby do domu" - do kuchni, na okno, coś z akcentem polskim typu naczynia z Bolesławca - większości Holendrów się to podoba.

Co do przyjecia i ubioru - na zaproszeniu przeważnie wskazują nie tylko gdzie ale i od której do której jest impreza (jeśli robią w knajpce), jeśli w domu, to i tak nie są to imprezy do białego rana zazwyczaj... ubrać się wypada elegancko, raczej nie dżinsy zatem... poza tym nie ma jakiegoś obowiązkowego stroju, chyba że na zaproszeniu napiszą inaczej (bo np. wesele jest w stylu hula-hula :-))) )

Miłej zabawy!!!Jadwiga S. edytował(a) ten post dnia 22.02.08 o godzinie 13:00
22.02.2008, 12:58
Agnieszka

Agnieszka Janssen Project Manager,
CEVA Logistics

Temat: Weselne zwyczaje w Holandii-prośba o wskazówki!!!

Co jeszcze istotne to to, że warto się najeść przed pójściem na holenderskie wesele. :-) Przeważnie jest najpierw ślub, po którym tylko najbliższa rodzina idzie z parą młodą na kolację, a reszta ma w swoim zakresie się najeść. Często pary dają listę restauracji. A potem na weselu nie ma poczęstunku, są to raczej imprezy przy paluszkach. Już nie jeden raz była głodna na holenderskim weselu. :-) Co kraj to obyczaj.

Wypada się ubrać ładnie, ale bez przesady. Niekoniecznie musi to być jakaś wspaniała sukienka, którą by się normalnie ubrało na polskie wesele.

Miłej zabawy! Będzie na pewno inaczej niż na polskim weselu. Niech nic Cię nie (...) Zobacz więcej
16.03.2008, 09:58Zobacz dyskusje w grupie Holandia

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do