Żaneta

Żaneta P. Rekrutacja,
Head-hunter ;-)

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Witam.
Jestem mamą 16-miesięcznego brzdąca i zamierzam wysłać malucha do żłobka. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś namiary na tego typu placówki i ewentualne opinie :) Tak w ogóle mam dylemat czy wybrać żłobek czy (...) Zobacz więcej
1.01.2008, 19:47

konto usunięte

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Witam
Moja córeczka od pół roku chodzi do prywatnego złobka przy ul. Zgr. Żmija na Bielanach. Swój żłobek mogę z pełną odpowiedzialnością polecić. Dziecko radosne, samo rzuca się rano opiekunkom na szyję i biegnie bawić się z resztą "żłobkowiczów". Mam też wrażenie, że przez kontakt ze starszymi dziećmi szybciej się rozwija. W związku z brakiem zaufanej opiekunki wybrałam tę formę, bo mam poczucie większej pewności, że osoby zajmujące się dziećmi są kompetentne.
W razie pytań zapraszam (...) Zobacz więcej
25.01.2008, 16:05
Agnieszka

Agnieszka P. dziennikarz RDC

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Żaneta Pierzchała:
Witam.
Jestem mamą 16-miesięcznego brzdąca i zamierzam wysłać malucha do żłobka. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś namiary na tego typu placówki i ewentualne opinie :) Tak w ogóle mam dylemat czy wybrać żłobek czy opiekunkę.
Pozdrawiam
Witam. Szukałam żłobka dla syna i skończyło się na opiekunce. Na Zgrupowania Żmija miejsc nie ma (jedno miało się zwolnić jakoś teraz, ale dla mnie za późno). Przy Pl. Wilsona powstaje nowy żłobek, ale coś się to powstanie się opóźniało. Na Bemowie jest jeszcze Żabuch, tam były miejsca, ale ode mnie daleko. Skończyło się na niani i jestem zadowolona. Nie żałuję, że nie posłałam synka do żłobka - koszty te same, a przynajmniej opiekunka zajmuje się tylko nim i to w jego domu. No i przed 6 rano go zrywać z łóżka nie trzeba. A do tego on chorowity, co też miało wpływ na wybór.
Rozważ wszystkie za i przeciw, a poszukiwania zacznij dużo wcześniej (nie ważne, czy niani czy żłobka), bo to nie takie proste.
Pozdrawiam
1.02.2008, 14:28

konto usunięte

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Żaneta poszukaj również Klubów dla Dzieci. coś na wzór "chatka skrzatka" ipt. Wiem ze w Warszawie jest ich sporo i ciągle powstają nowe.
:-)

16 miesięczny brzdąc :) moja ma dopiero 9miesięcy :) chodzi do Klubu, podgląda postępy rozwojowe pozostałych skrzatów :) nie boi się dzieci rośnie i rozwija się w grupie. aklimatyzowała się bardzo szybko :)
Dlatego wg mnie opcja odkrywania świata z rowieśnikami jest lepsza od niani... dlatego też warto szukać miejsca dla brzdąca i pukać pukać pukać do drzwi super klubów i (...) Zobacz więcej
20.02.2008, 14:39

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Anna Dragan:
Witam
Moja córeczka od pół roku chodzi do prywatnego złobka przy ul. Zgr. Żmija na Bielanach. Swój żłobek mogę z pełną odpowiedzialnością polecić. Dziecko radosne, samo rzuca się rano opiekunkom na szyję i biegnie bawić się z resztą "żłobkowiczów". Mam też wrażenie, że przez kontakt ze starszymi dziećmi szybciej się rozwija. W związku z brakiem zaufanej opiekunki wybrałam tę formę, bo mam poczucie większej pewności, że osoby zajmujące się dziećmi są kompetentne.
W razie pytań zapraszam do kontaktu :)
Aniu, od jakiego wieku przyjmują tam dzieci i kiedy należy zacząć rozglądać się za żłobkiem dla malucha. Jestem mamą 2,5 miesięcznej Ali, "chcialabym" :-( posłać małą do żłobka, gdy ukończy rok. Bardzo prosze o wskazówki...
27.02.2008, 09:58

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Polecam Dom Rozwoju Malucha "Promyczek" na Tczewskiej. Codzienna radość Małej jak idzie do (...) Zobacz więcej
16.09.2010, 20:31

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Witam,

Wszystkich rodziców poszukujących żłobka lub klubiku chciałabym przestrzec przed oddaniem maluszka do AKADEMI URWISA na Bemowie.
Mam bardzo złe doświadczenia, ponieważ sama z ich usług skorzystałam.
Pomijam już, że dziecko płakało, jeśli miało pozostać w jednym pomieszczeniu z jedna z opiekunek. Dziecko jest pogodne i nie boi się obcych nie wiem, co takiego wydarzyło się, iż reagował na taką sytuację płaczem. Z druga z pań dużo chętnie obcował. Poza tym regulamin żłobka został zmieniony, a co za tym idzie również godziny ich pracy oraz opłata miesięczna. Taką informację otrzymaliśmy 2 dni przed końcem miesiąca i zostaliśmy postawieni w sytuacji bez wyjścia. Sytuacja ta powtórzyła się w momencie, kiedy nasza cierpliwość dobiegła już praktycznie końca. Umowa została rozwiązana po dość nieprzyjemnej rozmowie z obiema paniami, z czego jedna z nich w trakcie rozmowy wyszła sobie trzaskając drzwiami. Byłam zaskoczona takim zachowaniem. Następnego dnia zostałam poproszona na kolejną rozmowę (sądziłam, iż usłyszę jakieś wytłumaczenie z ich strony tak dziwnego ostentacyjnego zachowania jednej z opiekunek)usłyszałam natomiast, że obie strony mają prawo do rozwiązania umowy skoro my jako rodzice nie mamy zaufania do nich to one rozwiązują umowę z nami (znów 2 dni przed końcem miesiąca).
Wpisowe oczywiście nie podlega zwrotowi, a w umowie nie ma podanego terminu wypowiedzenia.
Korzystaliśmy z ich usług przez 3 miesiące. Z całej gromadki dzieci, które były przyprowadzane do Akademii Urwisa pozostał tylko jeden chłopiec, który nadal jest tam prowadzany. Co jakiś czas pojawiają się nowe dzieci, ale też szybko (...) Zobacz więcej
31.01.2011, 13:15

konto usunięte

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Pani Elu przyszli Państwo do nas ze złą opinią o niani, którą mieliście zwolnić.Sami stwierdziliście,że nic o własnym dziecku (9 m-cznym) nie wiecie (nie znaliście pór jedzenia,spania,itp.).Wyrażając swoją opinię miło byłoby trzymać się PRAWDY.Po pierwsze od samego początku były z Państwem problemy (dot. wpłat, ignorowania naszych próśb o obcięcie paznokci dziecku,przynoszenia większych porcji jedzenia itd.(długo można wymieniać)). Dodatkowo oboje przekazywaliście sprzeczne (istotne) informacje co spowolniło proces adaptacji Dziecka.Przez te 3 m-ce była Pani informowana codziennie o braku zmian lub zmianach chwilowych w zachowaniu Dziecka.Pani sama nas poinformowała,że Dziecko płacze w domu gdy jeden z rodziców wychodzi z pokoju.I to od nas wyszło pytanie co się mogło stać,że dziecko tak reaguje w domu i w Akademii.Kolejną sprawą jest Regulamin i Cennik, który Państwo podpisali.A tak na marginesie to informację o zmianie ww Regulaminu otrzymali Państwo wcześniej tak jak i reszta Rodziców.Mieli Państwo możliwość rezygnacji skoro tak bardzo się Państwu nie podobało.Dokumenty naszej Akademi mówią jasno kto, kiedy i jak może rozwiązać z nami umowę.Kolejna kwestia to nie Państwo z nami tylko my z Panią (mąż Pani był nieobecny) rozwiązałyśmy współpracę z powodów wyżej opisanych.Czy Rodzice, którzy przyprowadzają dziecko parę minut po 7 zresztą jedno z pierwszych i odbierają o lub po 17 jako ostatnie mają pojęcie o tym co się u nas dzieje (np. spanie dzieci) i ile dzieci do nas przychodzi?
Każdy ma prawo być niezadowolony i wyrażać swoją opinię ale myślę,że pisanie nieprawdy świadczy tylko o PAŃSTWU.
Wszystkich zainteresowanych poznaniem jak wygląda życie w naszej Akademii serdecznie zapraszamy. (...) Zobacz więcej
14.02.2011, 19:52

Temat: Prywatne żłobki na Bielanach lub Bemowie

Odnoszę się poniżej do mojego wcześniejszego wpisu z dnia 31 stycznia 2011 roku.

W odpowiedzi na ten wpis otrzymałam od prawnika reprezentującego spółkę cywilną prowadzącą Akademię Urwisa pismo ostrzegawcze, w którym zarzucono mi naruszenie dóbr osobistych Akademii i wezwano mnie do zamieszczenia przeprosin na niniejszym forum.

Nie widzę podstawy do zamieszczenia takich przeprosin, ponieważ nie naruszyłam dóbr osobistych Akademii Urwisa, a moje działanie nie było bezprawne.

Moja krytyka żłobka była uzasadniona, prawdziwa i wyważona. Nie rozumiem zatem dlaczego moja rzeczowa krytyka nie spotkała się z poprowadzeniem dyskusji przez reprezentantów Akademii Urwisa, a skutkowała pismem prawnika, które związane jest z przygotowaniem sprawy sądowej. Czy każdy rodzic, który skrytykuje żłobek będzie się musiał liczyć z procesem sądowym? Myślę, że reprezentanci Akademii Urwisa wykazaliby się profesjonalizmem, gdyby rzeczowo i sucho odpowiedzieli na moje zastrzeżenia, podając przykłady prawidłowych działań. Pozostali użytkownicy forum mogliby wówczas sami ocenić, czyje argumenty bardziej ich przekonują. Zachęcam zatem do rzeczowej dyskusji.

Ponieważ zarzucono mi umieszczenie nieprawdziwych informacji w moim poprzednim wpisie, poniżej zamieszczam "suche" fakty, które potwierdzają, że mój wpis nie zawierał nieprawdy:

-O zmianie regulaminu z dniem 1 grudnia 2010 roku zostałam poinformowana w dniu 26 listopada 2010. Zmienione zostały bardzo istotne warunki, tj.: godziny pracy (skrócenie do godziny 17.00) oraz miesięczne czesne – podwyżka o 20% (o 200 złotych miesięcznie),
-Umowa została wypowiedziana nam ustnie w dniu 28 stycznia, ze skutkiem na koniec miesiąca. Fakt ten został potwierdzony wypowiedzeniem na piśmie,
-Podczas ostatniej rozmowy poprzedzającej wypowiedzenie umowy, pani I.L. (celowo nie podaję nazwisk, żeby nikogo nie urazić) trzasnęła drzwiami i wyszła,
-Pani M.K. poinformowała mnie, że mój syn nie odstępuje jej na krok i nawet, gdy wychodzi do kuchni musi być w zasięgu jego wzroku. Pomimo tego, że w pokoju przebywała druga z pań, mój syn zaczynał płakać i nie chciał w nim pozostać,
-Korzystaliśmy z usług Akademii Urwisa od dnia 1 listopada 2010 roku do 28 stycznia 2011 roku. Przyprowadzaliśmy syna do Akademii zazwyczaj około godziny 7.15-7.30, odbieraliśmy około godziny 17.00. W listopadzie, w godzinach naszych wizyt w Akademii przebywało około 6-7 dzieci, w styczniu poza naszym synem była trójka dzieci. Z trójki tej, tylko jedno dziecko widywaliśmy w listopadzie, reszta została zapisana do Akademi w późniejszym terminie.
Po dokładnym sprawdzeniu, chciałabym uściślić jedną informację zawartą w moim poprzednim wpisie. Pisząc post na forum wskazałam, że w umowie nie został podany termin wypowiedzenia. To stwierdzenie jest prawdziwe dla pierwszej wersji regulaminu Akademii Urwisa, która została mi przekazana. W kolejnej wersji, dodane zostało następujące postanowienie: "Świadczenie usługi opieki dziennej (...) może być wypowiedziana przez każdą ze Stron za wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca, w którym nastąpiło wypowiedzenie (...)."

Mam nadzieję, że powyższa odpowiedź pozwoli rozpocząć rzeczową dyskusję na temat jakości usług tego żłobka. Jak Państwo widzicie, potrafię udowodnić prawdziwość moich oświadczeń i podjąć dyskusję pozbawioną emocji. Myślę, że reprezentanci Akademii Urwisa też potrafią się zachować równie profesjonalnie. Cieszą mnie również wpisy innych rodziców na tym forum, zamieszczone w odpowiedzi na mój poprzedni wpis - od tego jest to forum, aby wymienić się poglądami. A że nie zawsze pozytywnymi? - na tym polega ryzyko profesjonalnego działania.

Jeszcze tylko na marginesie chciałabym podjąć wątek postanowień regulaminu Akademii Urwisa: myślę, że mógłby się nimi zająć Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z art. 385 (3) pkt. 10 i 15 kodeksu cywilnego niedozwolonymi klauzulami umownymi są takie postanowienia, które uprawniają kontrahenta konsumenta do jednostronnej zmiany umowy bez ważnej przyczyny wskazanej w umowie oraz postanowienia, które zastrzegają dla kontrahenta konsumenta uprawnienie wypowiedzenia umowy zawartej na czas nieoznaczony, bez wskazania ważnych przyczyn i stosownego terminu wypowiedzenia. Takie właśnie postanowienia zawiera regulamin Akademii Urwisa i na ich podstawie miały miejsce wydarzenia, które skomentowałam w moim poście. Dla wnikliwych polecam też lekturę punktów 16, 19 i 22 cytowanego przepisu i ich porównanie z postanowieniami regulaminu. Jeśli są inni rodzice, którzy mają zamiar zawiadomić o tym UOKiK - proszę o informację. Chętnie przyłączę się do (...) Zobacz więcej
14.03.2011, 09:30Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do