Michał

Michał Grabarski Nigdy nie poddawaj
się

Temat: Aloes ale jaki ?

Witam !

Wyjątek z książki dr E.Olejnik "Aloes na co dzień"

Dla znawców tematu powody są oczywiste:

Dla uzyskania pełnej aktywności biologicznej aloes musi być hodowany przez co najmniej cztery lata. Najcenniejsze aloesowe związki aktywne, zwane mukopolisacharydami MPS) obecne są w Dostatecznej ilości i odpowiedniej chemicznej postaci dopiero w całkowicie dojrzałych roślinach. Niezależnie od tego, czy hoduje się aloes na specjalnych plantacjach, czy też w szklarniach, jest to proces długotrwały i z pewnością nietani.

Dokładne oczyszczanie miąższu aloesowego odbywa się bądź ręcznie ("odfiletowywanie liścia"), bądź za pomocą skomplikowanych i drogich metod fizykochemicznych (np. selektywna filtracja z Użyciem węgla aktywnego).

Wszelkie próby uniknięcia wysokich kosztów przy oczyszczaniu
kończą się dla jakości aloesu fatalnie - pozostawione w produkcie resztki związków aloinowych powodują uczulenia lub dają efekt przeczyszczający.


Prawdziwy, rzetelny wyrób aloesowy powinien być poddany dokładnej
analizie przed wypuszczeniem na rynek.
Badana musi być czystość bakteriologiczna i chemiczna produktu.

Niektóre firmy stosują tzw. okres kwarantanny, kiedy to dana partia towaru oczekuje na wyniki kolejnych analiz w specjalnych magazynach.
Ci producenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak kosztowną ostrożność sprzedają "w ciemno" kolejne partie towaru podejmując określone działania dopiero wtedy, gdy liczba reklamacji od klientów drastycznie wzrasta...

Zawsze najprościej jest wziąć trochę wody, zabarwić ją sztucznie na zielono, dodać odrobinę cierpkiego wyciągu z jakiegoś pospolitego ziela, po czym namalować duży aloes na etykiecie, zamówić kilka spotów reklamowych w telewizji, a potem już tylko sprzedawać, sprzedawać...

KONIEC CYTATU !

Ciekawe jakie macie doświadczenia ze stosowania aloesu ! ! jakiej
firmy, jakie efekty i cenowe porównania ?

Pozdrawiam :)Michał G. edytował(a) ten post dnia 15.11.09 o godzinie 23:24
15.11.2009, 23:14
Ewa

Ewa Sabajtis
(Pokrywa)
realizuję marzenia

Temat: Aloes ale jaki ?

ja stosowałam 3x i moja skórna jest "odporna" na aloes - czyli on nie działa - ostatnio mam taki z drogerii firmy Paloma -- w necie znalazłam mnóstwo pozytywnych opinii - ale w praktyce się (...) Zobacz więcej
16.11.2009, 09:16
Piotr

Piotr Wojtyna przyjazny biznes

Temat: Aloes ale jaki ?

Często tak się dzieję, bo w preparatach jest zbyt mało aloesu w aloesie;-)))
Chcesz spróbować takie (...) Zobacz więcej
17.11.2009, 10:00
Michał

Michał Grabarski Nigdy nie poddawaj
się

Temat: Aloes ale jaki ?

Ewa Pokrywa:
ja stosowałam 3x i moja skórna jest "odporna" na aloes - czyli on nie działa - ostatnio mam taki z drogerii firmy Paloma -- w necie znalazłam mnóstwo pozytywnych opinii - ale w praktyce się nie sprawdza.

"W temacie" aloesu, aby można było zaufać danemu produktowi, że jest on o'k - to na etykiecie winna być pieczęć Międzynarodowej Rady d.s Aloesu IASC.

Jak świadczy napis umieszczony na pieczęci, produkt który uzyskał prawo do jej używania zawiera dostateczną ilość biologicznie czynnego aloesu oraz dodatkowo jeszcze IASC ręczy za jego czystość.
Kupując produkt z taką pieczęcią mamy pewność, że wewnątrz opakowania znajdziemy aloes wraz z jego całym działaniem, a certyfikat czystości daje nam gwarancję bezpieczeństwa w użyciu - bez niepożądanych działań ubocznych.

Przeglądając ofertę Paloma - takiej pieczęci na swych wyrobach nie posiada.

Ponadto polecam "Aloes na co dzień", Dr E.Olejnik z której zaczerpnąłem tytuł mojego postu.

Pozdrawiam :)Michał G. edytował(a) ten post dnia 18.11.09 o godzinie 22:20
18.11.2009, 22:12
Barbara

Barbara Korczyńska nauczyciel, Partner
LR Health & Beaty
System

Temat: Aloes ale jaki ?

witam
słuchajcie ja spróbowałam aloesu do picia ponieważ po nadmiarze lekarstw jakie przepisali mi lekarze mój organizm potrzebował oczyszczenia od pół roku pije i jestem zadowolona, a nawet sam zostałam partnerem niemieckiej firmy LR, żeby kupować go ze znacznym rabatem.
Ja czuje się super, podaje go też mojemu dziecku na odporność efekty są widoczne, nowa energia lepsze samopoczucie, no i jak narazie nic się nas nie chwyta
Aloe vera z tej firmy posiada certyfikat o którym mowa wyżej IASC, jest w postaci 90 % żelu, a nie zmielonych liści wraz z aloina( która ma właściwości przeczyszczające)

Jeżeli macie jakieś pytania piszczcie chętnie odpowiem lub pomogę uzyskać kartę stałego (...) Zobacz więcej
21.11.2009, 12:32
Anna

Anna Raczyńska partner, LR Health &
Beauty Systems

Temat: Aloes ale jaki ?

Moja prosta rada
Mam problemy z nadwagą, ale od kiedy koleżanka mi poleciła niemiecki żel do picia Aloe Vera z pokrzywą firmy LR, problem zaczął się rozwiązywać. Ona pijąc aloes przez 3 m-ce schudła 7 kg, a ja po dwóch miesiącach schudłam z wagi 82 kg do 78 kg. Myślę że wynik jest korzystny. Otóż jak mi koleżanka powiedziała problem z nadwagą leży często w nieoczyszczonej wątrobie, która powoduje leniwą przemianę materii przez co człowiek tyje, bo wątroba nieprawidłowo pracuje. Nie chcę tu wyjaśniać jakie są właściwości aloesu i pokrzywy, bo wiele informacji można znaleźć w internecie. Przede wszystkim reguluje prawidłowe funkcje naszego ciała i odtruwa organizm. Ja tylko mogę powiedzieć po sobie, że bardzo lubiłam jeść słodycze, a pijąc aloes vera z pokrzywą, cukier w organizmie mi się wyrównał i nie mam już takiego łaknienia na słodkie. Oczywiście też zmieniłam swoje żywienie. Po prostu nie jem śmieciowego jedzenia. Jestem bardzo wdzięczna mojej koleżance, że powiedziała mi o tej prostej metodzie pozbywania się nadwagi przez picie tego aloesu, bo czuję się dobrze i nie jestem osłabiona i wiem że moja wątroba oczyszczając się poradzi sobie jeszcze z tymi kilogramami, które mi zostały. Mam zamiar wrócić do wagi 68 kg i wiem, że to mi się uda. Tylko trzeba dać czas oczyszczonej wątrobie :-))) Podaje mojego maila w razie pytań a-raczynska (...) Zobacz więcej
5.01.2010, 13:36
Leksa

Leksa Wolska Student, Uniwersytet
Jagielloński w
Krakowie

Temat: Aloes ale jaki ?

W jaki sposób domowo uzyskiwać Żel (...) Zobacz więcej
16.06.2010, 21:29

Temat: Aloes ale jaki ?

Przeczytałem dużo dobrego na temat działania Aloesu. Ale gdzie szukać tego typu składników poza naturalnymi źródłami? Mieszkam w brudnym mieście :( Czy np. takie produkty się nadają jako zamienniki?

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4780808
28.07.2010, 14:15
Michał

Michał Grabarski Nigdy nie poddawaj
się

Temat: Aloes ale jaki ?

Witam !

Podany link dotyczy produktów Forever Living Products, które zgodnie z zasadami dystrybucji nie mogą być sprzedawane m.in. na Allegro ani też w jakimkolwiek sklepie czy markecie. Sprzedaż ich jest ścigana i dlatego też
wystawcy nie podają swoich danych osobowych. Dostępne są tylko poprzez sieć dystrybucyjną firmy.

W temacie aloes ale jaki zapraszam do zestawienia produkowanych i dostępnych napoi aloesowych w Polsce; http://www.ldn.org.pl/aloes.php

Pozdrawiam :)Michał Grabarski edytował(a) ten post dnia 04.08.10 o godzinie 00:04
4.08.2010, 00:00
Michał

Michał Grabarski Nigdy nie poddawaj
się

Temat: Aloes ale jaki ?

Leksa Wolska:
W jaki sposób domowo uzyskiwać Żel z aloesu???

Raczej trudno, przynajmniej u nas w kraju a to z powodu warunków klimatycznych, które nie pozwalają na "urośniecie" takiej odmiany aby byłoby to możliwe.
Normanie w klimacie gorącym ok. 40 st.C gdzie rośnie aloes jako krzew można uzyskać liście wielkości ręki ludzkiej, które wyrastają z pnia. Z takiego liścia można uzyskać ok. 3 kg miąższu (żelu) tj. po oddzieleniu skóry i tylko wnętrze nadaje się do wykorzystania oczywiście po odpowiednim przetworzeniu.
Skóra jako to, że w niej występuje aloina i emodyna, bardzo uczulające składniki jest przeznaczana na nawóz.

W naszych warunkach klimatycznych popularny jest aloes jako drzewko z cieniutkimi gałązkami, listkami i jest trudno oddzielać jeszcze tę skórkę co by pozostało? Więc najczęściej mieli się czy też ugniata te drobne gałązki, listki i ze skórą spożywa - tę aloinę i emodynę. Wielu ludziom to wręcz b.szkodzi i mówią, że są uczuleni na aloes !!!?

W związku z tym, że aloina, emodyna - umiejscowione są w skórce aloesu, działają silnie przeczyszczająco, a w dużych dawkach mogą być nawet niebezpieczne. Mogą wywoływać reakcje alergiczne.
Dlatego producenci, którzy wytwarzają sok z aloesu w warunkach naszego klimatu oczyszczają go z aloiny i emodyny poprzez filtrację soku z całego liścia przy pomocy różnych fizykochemicznych metod.

Pozdrawiam :)Michał Grabarski edytował(a) ten post dnia 04.08.10 o godzinie 00:42
4.08.2010, 00:39
Kornelia

Kornelia G. Specjalista ds
e-commerce,
SportMaster

Temat: Aloes ale jaki ?

Michał Grabarski:
Witam !

Podany link dotyczy produktów Forever Living Products, które zgodnie z zasadami dystrybucji nie mogą być sprzedawane m.in. na Allegro ani też w jakimkolwiek sklepie czy markecie. Sprzedaż ich jest ścigana i dlatego też
wystawcy nie podają swoich danych osobowych. Dostępne są tylko poprzez sieć dystrybucyjną firmy.

W temacie aloes ale jaki zapraszam do zestawienia produkowanych i dostępnych napoi aloesowych w Polsce; http://www.ldn.org.pl/aloes.php

Pozdrawiam :)Michał Grabarski edytował(a) ten post dnia 04.08.10 o godzinie 00:04


Piję aloes z tej Firmy, jestem bardzo zadowolona. Polecam wszystkim, którzy chcą oczyścić organizm z toksyn. A zamiast antybiotyku polecam antybiotyk z natury, czosnek w tabletkach : )
2.10.2010, 23:02Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do