Marta

Marta Fekner ceramik, HEHO
pracownia ceramiczna

Temat: karmienie piersią a ektrakcja zęba

Jestem ciekawa, czy któraś z Was miała podobną sytuację...
Majka ma 3 miesiące. Karmię ja wyłącznie piersią. Mała jest żarłokiem, ale pokarmu mi wystarczało. W zeszłym tygodniu musiałam w trybie nagłym mieć usuniętą ósemkę. Po zabiegu 2-krotnie wzięłam przeciwbólowy ketonal, czeog następnstwem było odstawienie córki od piersi na 24h. I od tego czasu mała ma problem z jedzeniem. Przede wszystkim produkuję dużo mniej pokarmu i Majka się nie najada. A... przez te 24h, kiedy nie karmiłam dziecka, pokarm odciągałam w tych samych godzinach, co mała normalnie je. Czy można stracić pokarm przez wyrwanie zęba???
Bo już sama nie wiem ,co może (...) Zobacz więcej
7.12.2009, 17:42
Magda

Magda S. doradca lakt.,
doula, masażystka,
właścicielka Centrum
dl...

Temat: karmienie piersią a ektrakcja zęba

Przez wyrwanie zęba to raczej nie. Ale nerwy z tym mało przyjemnym zabiegiem związane na pewną są spore i może to spowodować przejściowe zmniejszenie ilości pokarmu. Kolejne porcje adrenaliny zawdzięczasz swojemu stresowi z powodu martwienia się o ilość pokarmu :) Adrenalina jest antagonistą oksytocyny czyli będzie hamować jej działanie, oksytocyna to hormon, która ułatwia wypływ pokarmu.
Postaraj się o tym wszystkim nie myśleć, przystawiać malucha do piersi jak gdyby nigdy nic, dziecko świetnie wyczuwa napięcie mamy i pewnie z tego powodu pojawiły się problemy. Możesz trochę jeszcze odciągać, aby szybciej ilość pokarmu wróciła (...) Zobacz więcej
7.12.2009, 21:45

Temat: karmienie piersią a ektrakcja zęba

Dokładnie tak jak napisała Madzia. Dużo odpoczywaj, dbaj o siebie, przystawiaj córcię bardzo często, możesz wspomóc się jeszcze odciaganiem w wolnej chwili i bądź dobrej myśli, za kilka dni, jak poczujesz się już duzo spokojniej laktacja powróci do normy. Wyrwanie zęba jej nie zahamowało ale stres tak.
Zycze (...) Zobacz więcej
8.12.2009, 16:57
Marta

Marta Fekner ceramik, HEHO
pracownia ceramiczna

Temat: karmienie piersią a ektrakcja zęba

dzięki, dziewczyny! udało się. teraz nad ranem mam aż (...) Zobacz więcej
23.12.2009, 00:02

Następna dyskusja:

karmienie piersią a ząbki...
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do