konto usunięte

Temat: zajecia relaksacyjne

każdy wtorek 19.00-20.00, pierwsze spotkanie 17 marca 2009, 7 spotkań, 40 zł za 1 spotkanie
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
ul. Sienkiewicza 116/4
50-347 Wrocław
tel:
+48 71 332 36 70
+48 71 361 60 35

Zajęcia skierowane są do osób które: -czują napięcie, niepokój, zmęczenie, stres. -wykonują pracę w której wymaga się od nich myślenia i koncentracji, są przemęczeni i nierzadko zniechęceni, dla których godzina odpoczynku byłaby jak najbardziej wskazana, aby osiągnąć wewnętrzną harmonię i pozytywne nastawienie, zastanowić się nad sobą i odzyskać spokój -odczuwają: zaburzenia snu, bóle głowy, niepokój, lęki),nieśmiałość, agresywność, izolowanie się) lęki, lęk egzaminacyjny, lęk przed czerwienieniem się, poczucie mniejszej wartości, , wyczerpanie nerwowe, -osób zdrowych które chcą łatwiej poradzić sobie z problemami i kłopotami dnia codziennego poprzez naukę relaksacji własnego ciała i umysłu.

Zdrowie- to harmonijna i globalna wymiana ze środowiskiem. Na każdy bodziec zakłócający spokój człowiek reaguje próbą odtworzenia w sobie stanu równowagi i harmonii. Człowiek jest jednością psycho- fizyczno- duchową. Rezygnacja z władzy nad własnym ciałem jest łatwą droga do chorób psychosomatycznych. Należy słuchać ciała, aby wiedzieć, kiedy jest czas pracy a kiedy odpoczynku. Zdrowie to zachowanie harmonii z reakcjami całego ciała.

Zajęcia składają się z cyklu 7 spotkań na których uczestnicy będą mieli okazję nauczyć swoje ciało i umysł stanu odprężenia, autosugestii i umiejętności relaksacji. Wykorzystana zostanie metoda treningu autogennego oraz wizualizacja. Trening autogenny to popularna nazwa techniki relaksacyjnej wykorzystywanej w terapii. Oparty jest on na autosugestii. Trening wyzwala w reakcje odprężenia i koncentracji. Te z kolei przestawiają pracę organizmu wywołując zmiany w samopoczuciu psychicznym (...) Zobacz więcej
13.02.2009, 17:22

Następna dyskusja:

zajecia relaksacyjne
Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do