Wojciech

Wojciech Stolarczyk Manager w branży
Wellness.

Temat: Test na zawartość metali ciężkich w organiżmie.

Najbardziej wiarygodny test na zawartość metali ciężkich – analiza pierwiastkowa włosa25.06.2013
Już we wrześniu Akuna rozszerzy swoją ofertę o usługę badania polegającego na analizie mineralnej włosów. To badanie nie tyle warto, co należy wykonać! Przeczytaj dlaczego:

Niektóre metale ciężkie są korzystne dla organizmu. Należą do nich: żelazo, cynk, miedź i mangan. Inne natomiast mogą być trujące, albo toksyczne dla ciała ludzkiego. Są nimi: arsen, ołów, rtęć, kadm, żelazo w zbyt dużej dawce, i in. Metale te objawiają się w tkankach miękkich ciała i mogą powodować żołądkowo-jelitowe, neurologiczne i inne poważne choroby. Można poddać się testom na zawartość metali ciężkich w organizmie poprzez analizę krwi lub analizę pierwiastkową włosa. Badanie wykonuje się, nie tylko po to, aby znaleźć odpowiedź na jakąś z ostrych albo trwających od dawna dolegliwości zdrowotnych, ale także w celu profilaktycznej ochrony własnego zdrowia przed potencjalnym zagrożeniem.

Metale ciężkie stają się trucizną w momencie nagromadzenia ich w tkance miękkiej, gdzie pozostają na skutek niezdolności naszego organizmu do metabolizowania ich. Metale toksyczne przyjmujemy wraz z wodą i pożywieniem, zanieczyszczonym powietrzem, którym oddychamy lub nawet pochłaniając je przez pory skórne. Jesteśmy na nie narażeni również w pracy, zwłaszcza jeśli zajmujemy się rolnictwem, produkcją, czy pracujemy w przemyśle farmaceutycznym. Ale nie tylko. Wystarczy, że mieszkamy w starym budynku, który został pomalowany farbą z dodatkiem ołowiu. Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe każdego dnia mogą być narażone na ostre i długoterminowe zatrucie metalami ciężkimi.

Badanie krwi jest zwykle wykonywane, aby wykryć ołów, rtęć, kadm, i toksyczność aluminium. Może być również wykonane w celu wykrycia przyczyny ostrego zatrucia arsenem. Jednakże po zatruciu, arsen znika z krwi bardzo szybko, dlatego w tym przypadku badanie krwi może okazać się bezcelowe. Wiarygodniejsze byłoby badanie moczu, który przechowuje informacje o zawartości metali ciężkich przez kilka dni. Jednak najskuteczniejsza w tym przypadku okazuje się analiza pierwiastkowa włosów, która umożliwia wykrycie obecności szkodliwych pierwiastków, na które nasz organizm był wystawiony przez ostatnie kilka miesięcy!

Analiza pierwiastkowa włosa została uznana przez U.S. Environmental Protection Agency (Agencję Ochrony Środowiska USA), jako efektywny test do "... biologicznej kontroli najważniejszych metali toksycznych – ołowiu, kadmu, rtęci i arsenu," oraz "ze względu na toksyczne wystawienie materiału... (testowanie) włosów wydaje się być nadrzędnym, nad (testowaniem) krwi i moczu." Analiza pierwiastkowa włosa potrafi pokazać narażenie na działanie metali ciężkich, które miało miejsce nawet kilka miesięcy wcześniej, podczas gdy wyżej wymienione badanie krwi zwykle pokaże bardziej niedawne wystawienie. Należy przy tym pamiętać, że włosy potraktowane chemicznie nie powinny być poddawane testom przynajmniej przez dwa miesiące po farbowaniu z powodu skażenia próbek.

May 02, 2011 by: Alex Malinsky aka RawGuru
Źródło: http://www.naturalnews.com/032249_heavy_metals_hair_an...
27.06.2013, 09:49
Martyna

Martyna Topolnicka-
Królikowska
Właściciel Clair
Cosmetics

Temat: Test na zawartość metali ciężkich w organiżmie.

Witam!
Może test jest wiarygodny ale ma się nijak do oceny zawartości metali ciężkich w organizmie osoby chorej na zaburzenia ze spektrum autyzm. Przyczyną jest upośledzenie procesu wydalania metali przez włosy, paznokcie itp
Badanie to nie wykaże metali w organizmie mimo jego (...) Zobacz więcej
12.07.2013, 12:07

Temat: Test na zawartość metali ciężkich w organiżmie.

Witam
W nawiązaniu do Państwa rozmowy mam pytanie , gdzie można wykonać badanie krwi na obecność metali ciężkich w Warszawie? Nie chcę robić badania tego typu z włosów ponieważ to badanie dotyczy dziecka a z tego co wiem takie badanie nie bedzie miarodajne dla instytucji, z którą obecnie jestem na (...) Zobacz więcej
6.12.2013, 13:50Przeglądaj dyskusje w tej grupie

Setki wypowiedzi

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Wyślij zaproszenie do