Tomasz

Tomasz Pietrzak Dyrektor
kreatywny/właściciel
, Guarana
Communications
Age...

Temat: Bezpłatne szkolenie dla przyszłych audytorów energetycznych

„Audytor energetyczny – zawód z przyszłością”

Dla kogo? Dla 150 osób z województwa śląskiego, chętnych do zdobycia uprawnień niezbędnych do wykonywania zawodu audytora energetycznego. Projekt kierowany jest do osób pracujących, z wykształceniem wyższym – magisterskim.
Koszt: Szkolenie bezpłatne, finansowane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Nabór: od 1 września 2009

„Audytor energetyczny – zawód z przyszłością” - to projekt edukacyjny mający na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych 150 osób z województwa śląskiego. Projekt zakłada całkowite sfinansowanie zarówno 50 godzinnego szkolenia, jak również jednego podejścia do obowiązkowego egzaminu w Ministerstwie Infrastruktury. Uczestnicy odbędą także specjalistyczne, ośmiogodzinne szkolenie z programu komputerowego do wydawania świadectw energetycznych. Projekt w całości finansowany przez UE ma także za zadanie przełamać barierę finansową, oraz zwiększyć dostępność do kosztowych szkoleń wielu pracownikom.
Podczas 50 godzin szkoleń, odbywających się przez 10 spotkań uczestnicy projektu zostaną wyposażeni zarówno w wiedzę teoretyczną, jak również praktyczną, niezbędną do tworzenia opracowań dotyczących stanów energetycznych budynków i budowli oraz możliwych działań w celu obniżenia ich energochłonności.
Zakres programowy szkolenia przygotowany przez Centrum Szkoleniowe „Structura” jest w pełni zgodny z planem określonym przez Ministerstwo Infrastruktury i oprócz części teoretycznej, zakłada także 8 godzin zajęć praktycznych w ramach ośmiu modułów: 1. Podstawy Prawne, 2. Ocena Stanu Ochrony Cieplnej Budynku, 3. Ocena stanu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę, 4. Ocena Systemu Wentylacji i klimatyzacji z uwzględnieniem wymagań ochrony ppoż., 5. Ocena instalacji oświetleniowej budynku, 6. Metodyka obliczeń, 7. Metodyka opracowań świadectw, 8. Wykonanie szkoleniowych świadectw dla budynku i lokalu mieszkalnego.
Warunek udziału w szkoleniu: kryteria formalne – pracująca osoba, zameldowana w woj. śląskim, ukończone studia magisterskie, co najmniej jeden kierunek.
Jak zgłosić się na szkolenie?
Poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie structura.pl (zakładka EFS) który należy odesłać pocztą lub dostarczyć osobiście od 1 września.

Adres:
Structura Centrum Szkoleniowe Sp. z o.o.,
ul. Damrota 22, 40-022 Katowice
z dopiskiem
“Dokumenty – Audytor energetyczny – zawód z przyszłością”.

Więcej: http://structura.pl
31.08.2009, 15:42
Arkadiusz

Arkadiusz Ogonek audyt, efektywność
energetyczna

Temat: Bezpłatne szkolenie dla przyszłych audytorów energetycznych

Smutne że organizujesz kursy a nie masz pojęcia w co sie bawisz.

Audutor energetyczny a certyfikator energetyczny to (...) Zobacz więcej
31.08.2009, 21:08
Marek

Marek Mickaniewski audytor i doradca
energetyczny

Temat: Bezpłatne szkolenie dla przyszłych audytorów energetycznych

Arkadiusz Ogonek:
Smutne że organizujesz kursy a nie masz pojęcia w co sie bawisz.

Audutor energetyczny a certyfikator energetyczny to rózne zawody.

Smutne, że się czepiasz bez powodu. Bowiem na stronie zarko.pl którą polecasz tak pisze o świadectwach charakterystyki energetycznej:
"Dokument przygotowany przez niezależnego licencjonowanego audytora energetycznego.."
Czy też nie masz pojęcia w co się bawisz? A może nie wiesz, że już przyjęło się że na osobę sporządzającą świadectwo również potocznie mówi się audytor?
31.08.2009, 21:46
Arkadiusz

Arkadiusz Ogonek audyt, efektywność
energetyczna

Temat: Bezpłatne szkolenie dla przyszłych audytorów energetycznych

Celna uwaga, dawno nie zmieniałem treści na stronie.

Chodziło mi tylko o to że dobrze jest dbać o to rozróżnienie. Wielokrotnie miałem kłopot z przekonaniem klienta że potrzebuje świadectwa a nie audytu.
1.09.2009, 00:40

Temat: Bezpłatne szkolenie dla przyszłych audytorów energetycznych

czy jest szansa na podobne szkolenie w Toruniu lub (...) Zobacz więcej
18.09.2009, 20:15Zobacz dyskusje w grupie Certyfikaty Energetyczne

Aktualne tematy

Zobacz o czym się teraz dyskutuje

Problemy i porady

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania

Wyślij zaproszenie do