Temat: referencje dla szkoły/kierunku

Witam

Powoli muszę dokonać wyboru uczelni na dopełniające studia magisterskie - kierunek Zarządzanie i marketing.
Czy polecacie Waszą uczelnię i dlaczego? :)

Dodatkową opcją jest Master in International Business and Management - jak dla mnie kupa kasy za semestr, ale może warto? Możecie coś o tym napisać?

Co o tym myślicie?


Adam H. edytował(a) ten post dnia 13.09.06 o godzinie 10:18

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

studenci Koźmińskiego nie mają czasu na surfowanie po necie.
;p
Przemysław Samociak

Przemysław Samociak Chief of R&D w
GOODWAY (ActiverECO)

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

WSPiZ Koźmińskiego to jedna z najlepszych uczelni z kilku względów:

1. masz gwarancję dobrej, praktycznej wiedzy do użycia od zaraz
2. ciekawi wykładowcy, którzy dają wsad w postaci ekskluzywnych case study (Obłój, Kirov, Rządca, Mielcarz)
3. środowisko studentów i kadry wysoko ponad przeciętną - na innych uczelniach możesz być otoczony "nieudacznikami" i "teoretykami" - co trwale może uszkodzić Twoje zdolności do osiągania sukcesów
4. jeden z lepszych wizerunków uczelni w biznesie


Jestem absolwentem kilku renomowanych uczelni, w tym Koźmińskiego, SGH, SWPS, UW teraz UJ. Dziś wiem, że Koźmiński dał mi podstawy do osiągania spektakularnych sukcesów, często ponad wyobraźnię ludzi, których spotykam na swojej biznesowej ścieżce...

Pozdrawiam... po prostu studiuj u najlepszych... zapisz się na studia do Koźmińskiego...

Pozdrawiam,

Przemysław Samociak
Mieczysław Ficner

Mieczysław Ficner www.pzu.wroclaw.pl ,
tel. 602 25 44 90

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

Ja wprawdzie jestem na studiach MBA u Koźmińskiego, ale samo to, że co drugi tydzień zasówam z Wrocławia na trzy dni zajęć powinno Cię do tej uczelni przekonać.

konto usunięte

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

Ja wybrałam Koźmińskiego po przykrych doświadczeniach z UW i nigdy nie żałowałam:
ciekawi wykładowcy
przydatna wiedza
orientacja na klienta
pożądne wyposażenie (nie mówię o parkingu)

Uczelnia warta czesnego.

konto usunięte

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

MA in International Business and Management polecam - nauka w stylu angielskim, zero tolerancji i odpuszczania przez wykładowców, ciężki kawał chleba. Jestem pierwszym rocznikiem w kraju który ma ten tytuł a wraz ze mną innych kilkanaście osób.

Interesują Cie szczegóły pisz na priv.

Pozdrawiam

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

witam,
podobnie jak Ty Adamie stoję przed wyborem szkoły.. tylko interesują mnie studia uzupełniające w kierunku rachunkowość..i właśnie zastanawiam się nad WSPiZ im.L.Kożmińskiego..
czy ktos z tego kierunku mógłby sie wypowiedzieć na temat uczelni i wymienionego kierunku?:)
pozdrawiam, Patrycja
Kasia Szmidt

Kasia Szmidt Rekrutacja K2
Internet S.A.

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

:) ja skończyłam SUM na specjalizacji Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw. Były to studia dzienne - tak więc na całym roku studiów uzupełniających magisterskich było nas ze 40 osób -z czego na Rachunkowści było o ile dobrze pamiętam 9 osób :) tak więc nie które zajęcia mieliśmy w naprawdę kameralnym gronie.
Ja zdecydowałam się na Koźmińskiego -i nie żałuję - w porównaniu do WZ UW - niebo a ziemia - przedmiotów dużo więcej- poza przedmiotami kierunkowymi ze specjalizacji były jeszcze przedmioty ogólnouniwersyteckie oraz z koszyka "ilościowego", więcej kontaktu z ciekawymi wykładowcami -nawet jak mogłam sobie przepisać przedmiot, to.. warto było chodzić, przedmioty szczególnie te finansowe - prowadzone przez młodych doktorów i doktorantów, którzy wykorzystywali bardzo dużo z praktyki z codziennej pracy w bankach.Z wyborem promotora i pracy magisterskiej nie było problemu - z tego co pamiętam ludzie ode mnie z kierunku byli zadowoleni - zarówno jesli chodzi o tematykę rachunkowości jak i finansów. Ale jakbyś chciała wziąść temat pracy magisterskiej z zupełnie innej dziedziny - to tez nie był problem - np. ja wybrałam strategię u prof. Obloja. Generalnie polecam kierunek i Szkołę :)

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

dziekuje bardzo za odpowiedz:)te informacje na pewno sie przydadza:) pozdrawiam:)

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

czy mógłby sie ktoś podzielić informacją jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do WSPiZ?w informatorze wyczytałam,ze takowa jest.Czego można się spodziewać?pozdrawiam i z góry dziękuje:)
Dorota S.

Dorota S. Risk Management/
Credit Process / IT
Expert

Temat: referencje dla szkoły/kierunku

Miałam rozmowę kwalifikacyjną do Koźmińskiego na studia, po liceum. Co prawda bylo to juz ladnych pare lat temu, ale moze duch takiej rozmowy jest podobny i na inne studia. Pytan szczegolowo nie pamietam, ale ogolnie raczej nie byly one z wiedzy, a sprawdzano myslenie, taki ogolne kombinowanie, radzenie sobie w dyskusji (na studia na wyzszym poziomie moga jednak klasc wiekszy nacisk na wiedze - sadze). Rozmowe wspominam bardzo milo. Mysle, ze ma ona tez sprawdzic predyspozycje do danych studiow - przede mna na rozmowie kwalifik. byla dziewczyna, laureatka olimpady historycznej zdajsie, zdolna itd, ale komisja zniechecala ja do Kozmienskiego, ocenili, iz nie jest to profil szkoly / studiow dla niej, potem ze mna nie studiowala. Moze mieli racje...

Patrycja C.:
czy mógłby sie ktoś podzielić informacją jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do WSPiZ?w informatorze wyczytałam,ze takowa jest.Czego można się spodziewać?pozdrawiam i z góry dziękuje:)

Następna dyskusja:

Psychologia Biznesu dla Men...




Wyślij zaproszenie do