Konrad Baśkiewicz

Konrad Baśkiewicz Senior System
Engineer

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Andrzej Gdula:
Próbuj próbuj, na takich jak Ty serwis zarobi krocie:)

Nie próbuje, obserwuje. Podbiłem z 3 razy, żeby zaobserwować reakcje reszty.
Właśnie skończyła się licytacja nawigacji - za 18 zł poszła. Już wiem mniej-więcej jaka pula towarów najszybciej się kończy, są to właśnie bony, nawigacje i perfumy. Elektronika idzie najdłużej, z tym telewizorem i iPhonem się męczą od wczoraj od (chyba) 15 albo 18.

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

zastanawia mnie jeszcze tylko jedno.
zalozmy sytuacje ze 10 osob ustawilo podbijautomat miedzy 100 a 101zl i dalo 10 podbic, czyli podbijaj co 10 gr (troche glupia sytuacja no ale niech bedzie). zalozmy ze to jednyni podbijacze w aukcji.
co stanie sie przy kwocie 100,90zl ?
w teorii kazdy powinien podbic bo kazdy ma tak ustawiony automat. zapewne podbije tylko jedna osoba (z najnizszym user_id lub najszybciej ustawionym podbijautomatem). przedmiot zostaje sprzedany za 101 zl. A pozostale 9 osob ma wielkiego dola bo chcieli dac tyle samo za przedmiot a go nie dostali. Na prawie sie moze i nie znam za dobrze ale chyba maja oni prawo do tego przedmiotu tak samo jak user ktory widnieje jako zwyciezca.

ide chyba poszukam ogloszen na testerow XD
Maciej P.

Maciej P. zgrany.wordpress.com

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Jest okazja spotkać się z twórcami podbij.pl osobiście oraz zdobyć środki na darmowe testy:


Drodzy obecni i przyszli Użytkownicy Podbij.pl!

W najbliższy weekend, tj. 20 i 21 września 2008, zapraszamy Was do Złotych Tarasów w Warszawie na spotkanie z Podbij.pl! Nieopodal wejścia głównego na poziomie 0 rozstawimy stanowiska komputerowe, przy których będziemy prezentować działanie systemu.

Przewidzieliśmy także atrakcje: rozdamy kupony - każdy na 10 podbić, które umożliwią Wam sprawdzenie działania Podbij.pl za darmo!

Głównym celem powyższego eventu jest publiczne zaprezentowanie się i pokazanie, że firmę tworzą ludzie z krwi i kości. Dlatego serdecznie Was zapraszamy w najbliższy weekend do Złotych Tarasów, gdzie będziemy mogli odpowiadać na Wasze pytania osobiście.

Zapraszamy!

Zespół Podbij.pl


źródło: http://blog.podbij.pl

Dodatkowo iPhone i TV już się chyba zwróciły. Jak tak dalej pójdzie za tydzień powinni być na plus na aukcjach.

konto usunięte

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Niestety kosztem wielu ludzi

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Popuścmy wodze wyobraźni.... Jeśli ten serwis aukcyjno-hazardowy okaże się rentowny -- zaczną powstawać jak grzyby po deszczu konkurencyjne, działające na podobnych zasadach.

Ale w odróżnieniu od zwykłych aukcji, gdzie użytkownicy wolą korzystać z większego serwisu, oraz od zwykłych kasyn, gdzie liczba hazardzistów nie jest istotna, tutaj użytkownicy będą woleli korzystać z tego serwisu, w którym jest mniej tłoczno :-)

konto usunięte

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Sugerujesz że popularność zniszczy ten serwis? Możliwe, nawet powiem że prawdopodobne, choć to zależy od marketingu. Jutro wybiorę się do Złotych Tarasów i popytam ich, jak sobie to wyobrażają, całość oczywiście opiszę u Siebie na blogu.

:D
Maciej P.

Maciej P. zgrany.wordpress.com

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Bardzo chętnie przeczytam relację :)
Marcin Musiał

Marcin Musiał FHU PLASTBUD

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Witam.
Google mnie jak zwykle skierowało TUTAJ :)
IPhonea wygrałem dziś :) Przeliczyłem Wyszedł mnie około 350pln + podbicia w kwocie 200pln.

Czasem coś się uda ;-)

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Marcin Musiał:
Witam.
Google mnie jak zwykle skierowało TUTAJ :)
IPhonea wygrałem dziś :) Przeliczyłem Wyszedł mnie około 350pln + podbicia w kwocie 200pln.

Czasem coś się uda ;-)

Tym razem ktoś się zrzucił na Ciebie, innym razem ty się zrzucisz na kogoś. Myślę, że bilans jednak będzie ujemny :).

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

zabawnie to wygląda tutaj
http://www.aukcjagrosz.pl/index.php?action=zakonczone
jeśli się ma świadomość, że tam każde podbicie o 1grosz kosztuje przynajmniej 2,44PLN (cena hurtowa), czyli że cenę wylicytowaną mnożymy przez 245 żeby oszacować wpływy serwisu.

(... koduje skrypt w pytonie ...)

Wychodzi mi, że
średnia cena oryginalna przedmiotu = 847,40 PLN
średnia (cena wylicytowana*245) = 1597,71 PLN

Gdyby to była taka loteria (powiedzmy, każdy ma szansę wygranej proporcjonalną do liczby swoich podbić), to nie byłoby to aż tak krwiopijcze - około połowa wpływów idzie na nagrody. Zdaje mi się, że tyle ten wskaźnik wynosi w totolotku, a znacznie gorzej to wygląda np. w konkursach audiotele :-).

Ale cóż - kiedyś była tylko TV a teraz mamy youtube. Podobnie było audiotele, teraz są aukcje hazardowe.
Mikołaj Nowak

Mikołaj Nowak Partner w Iskrzenie
Studio, projektant
komunikacji,
strat...

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Marcin Musiał:
Witam.
Google mnie jak zwykle skierowało TUTAJ :)
IPhonea wygrałem dziś :) Przeliczyłem Wyszedł mnie około 350pln + podbicia w kwocie 200pln.

Czasem coś się uda ;-)

Pokaż tego iPhone'a, jak już będziesz go miał :)
Liczy się efekt końcowy.

Swoją drogą bardzo dobry pomysł z tym wirusem na GL - od razu celowy feedback z branży dający kontent na bloga.
Widać, że operator Podbij.pl dokłada wszelkich starań, co do zadowolenia klientów. To się ceni i szanuje.

m.

konto usunięte

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Już dodałem na swoją stronę, relację ze spotkania z Podbij.plMichał Mietliński edytował(a) ten post dnia 20.09.08 o godzinie 16:13
Marcin Musiał

Marcin Musiał FHU PLASTBUD

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

W sumie to jestem zaskoczony moją kolejną wygraną:
http://podbij.pl/auction/224-apple-macbook-air-13-3-1-...

Do ceny należy doliczyć około 150 podbić.

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

No właśnie zauważyłem, że nieźle na mac booku wtopili.
Chyba jedyną dochodową rzeczą są licytacje punktów :-).
Maciej P.

Maciej P. zgrany.wordpress.com

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Michał Mietliński:
Już dodałem na swoją stronę, relację ze spotkania z Podbij.plMichał Mietliński edytował(a) ten post dnia 20.09.08 o godzinie 16:13

Bardzo ciekawy wpis (blog zresztą też, np. też interesuje mnie Alior Bank - widzę, że nie mnie jednego :)
Duże było zainteresowanie tym wydarzeniem w Złotych Tarasach?
Michał Stanowski

Michał Stanowski magik od php i
wordpress

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Paweł Podlasiński:
całkiem czytelny komunikat o błędzie :)

Obrazek

Ten cały system działa na Google Chrome? Też dostaje ten wiele mówiący komunikat. Myślałem że chodzi oto, że licytuje nie mając podbić... ale nawet teraz mając ich 10 go otrzymałem... a przez to oddałem pakiet 100 podpić za 1,20 ;]

WTF?!

konto usunięte

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Trudno powiedzieć, jacyś ludzie tam się kręcili, ale nie nazwałbym tego show z rewią mody. Na pewno ulotki i darmowe 10 podbić zrobią swoje i jakichś nowych klientów zachęcą ;)
Krzysztof Semczuk

Krzysztof Semczuk współwłaściciel,
I-GEN

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

powoli zaczyna realizować się scenariusz opisany w wikipedi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aukcja_o_dolara

tzn. użytkownicy aby nie stracić na aukcji licytują ponad wartość przedmiotu np. http://podbij.pl/auction/227-lolita-lempicka-lolita-le...Krzysztof Semczuk edytował(a) ten post dnia 20.09.08 o godzinie 19:33

konto usunięte

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

nie do końca
cena wykupu wynosi 20 zł. + 24 z licytacji daje 44 a
"Cena detaliczna do: 189,00 zł" więc jeszcze się opłaca.

konto usunięte

Temat: podbij.pl gdzie zarobek?

Michał Mietliński:
nie do końca
cena wykupu wynosi 20 zł. + 24 z licytacji daje 44 a
"Cena detaliczna do: 189,00 zł" więc jeszcze się opłaca.

..niestety musze Cie troszke sprostowac.. jesli cena wykupu wynosi 20zl. to obojetnie ile by ludzie wylicytowali (nawet 2.000.000zl. ;) ) to i tak zaplacisz na koncu tylko 20zl. (+ koszty przesylki :) )

Skoro juz zabralem glos to moze mala statystyka na obecna chwile i kilka wnioskow.
Ludzie wydali w serwisie 19.218zl + VAT czyli razem 23.446zl.
Wygrali towaru za 33.789zl. z VAT
Czyli jest gdzies okolo 10.000zl. roznicy.. czy to jest jednak strata? Hmm.. nie do konca.. ceny towarow jak juz ktos zauwazyl sa ZAWYZANE wiec mozna spokojnie zalozyc ze te 10.000zl. to zawyzone kwoty no i powiedzmy ze w tym wliczymy jeszcze wirtualne walute czyli podbicia ktore serwis niby nie kosztuja + do tego zakupione juz podbicia w pakietach (ile ich jest tego nie wiemy)
Wniosek zatem jest bardzo prosty.. serwis nie przynosi strat.. nie generuje moze jeszcze zyskow ale napewno od samego poczatku nie przynosi strat! ;)

Mam jeszcze kilka uwag ale zostawie je na "potem" ;)

BTW: Gratuluje gacoperz'owi MacBook'a ;)

Samemu udalo mi sie wywojowac kosztem 2 podbic bon na Statoli ;) ktory defacto kosztowal mnie 61zl. (50 podbic) + 14zl.z groszami (cena wykupu boku i przesylki).
Jednak po opiniach jakie tu przeczytalem (sam do tego tez doszedlem - jestem z siebie dumny ;) ) rezygnuje z dalszej walki..
Wiecei jak to jest.. kto ma szczescie w grach ten nie ma w milosci.. i na odwrot. Ja tam szczesliwy w milosci jestem, nie mam zamiaru tego zmieniac wiec dziekuje za GRE i pozdrawiam wszystkich ktorym sie udalo (jest tu ich sporo na forum z tego co zauwazylem), tych ktorym sie nie udalo(szkoda.. moze macie szczescie w milosci? ;) ) i tych ktorzy od poczatku nie dali sie skusic! (tych najgorecej pozdrawiam! - mi zabraklo silnej woli i musialem sprobowac ;)Łukasz Szlezinger edytował(a) ten post dnia 20.09.08 o godzinie 23:40

Następna dyskusja:

Blog -gdzie założyć?




Wyślij zaproszenie do