Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk Branding, marketing,
reklama i social
media. The Jedi way.

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Jacek skromnie dał w wątku dla wpisów blogowych, ale uważam, że jego „informacje z pierwszej ręki” są na tyle ciekawe, że warto pokazać na głównym forum:
http://www.gadzinowski.pl/index.php/2009/06/20/„bezsens-sponsoringu-bloga-case-mediafun-pl/

Doskonały case study o współpracy blogu mediafun i Agito.pl.
Jacek Jankowski

Jacek Jankowski social media &
social games

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Maciek teraz stara się o MediaCar, też ciekawy pomysł na połączenie sponsoringu bloga z aktywnością off-line

więcej na http://www.blog.mediafun.pl/index.php/2009/06/22/media...Jacek Jankowski edytował(a) ten post dnia 22.06.09 o godzinie 16:32

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

tytuł wątku z typu:
- czy reklama/marketing ma sens

oczywiście, że ma pod warunkiem, że jest robiona w przemyślany sposób: strategia, spójna i konsekwentna realizacja, do tego biorąca pod uwagę specyfikę medium [czytaj: nie walimy przekazem po oczach]
Przemysław J.

Przemysław J. Netsprint.eu /
Makerspace.pl /
łączę kropki

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

w przypadku tak innowacyjnych pomysłów (pierwszy taki projekt w polskiej blogosferze), to liczy się jeszcze wywołany szum, który za tym pójdzie.
Przemysław Staroszczyk

Przemysław Staroszczyk Social Media
Activist

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Osobiście uważam, że sponsoring odpowiednich blogów ma sens. Szczególnie w przypadku liderów opinii w swoje kategorii. Co do Maćka, to mam nadzieję, że parę firm z rynku motoryzacyjnego prowadzi z nim rozmowy. Jeśli tego nie robią, hmm to #fail panowie i panie #fail:)

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

na usprawiedliwienie - po ostatnim skasowaniu watku #3000 (ktory zainicjowalem), wolalem nie ryzykowac umieszczaniem na grupie ;)

Zgadzam sie z tym co napisaliscie i potwierdzam: liczy sie buzz, pierwszenstwo, strategia, kontekst oraz dotarcie do liderow opinii.

To wszystko sklada sie na kampanie, ktora zakonczyla sie sukcesem.Jacek Gadzinowski edytował(a) ten post dnia 22.06.09 o godzinie 23:33

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Każde sponsorowanie oznacza jakieś uzależnienie. W takim wypadku informacje z blogów przestaną być wiarygodne. Tak jak teraz z blogami prywatnymi i firmowymi.
To bez sensu.
Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk Branding, marketing,
reklama i social
media. The Jedi way.

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Joanna Koterska:
Każde sponsorowanie oznacza jakieś uzależnienie. W takim wypadku informacje z blogów przestaną być wiarygodne. Tak jak teraz z blogami prywatnymi i firmowymi.
To bez sensu.

Przeczytaj wpis Jacka, bo wydaje mi się, że przy takiej wypowiedzi tego nie zrobiłaś. Wiarygodność blogera jest bardzo ważną sprawą dla sponsora – gdyby go pozbawił wiarygodności (wpływając na wpisy na przykład), wyrzucałby pieniądze w błoto.

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Paweł Tkaczyk:
Joanna Koterska:
Każde sponsorowanie oznacza jakieś uzależnienie. W takim wypadku informacje z blogów przestaną być wiarygodne. Tak jak teraz z blogami prywatnymi i firmowymi.
To bez sensu.

Przeczytaj wpis Jacka, bo wydaje mi się, że przy takiej wypowiedzi tego nie zrobiłaś. Wiarygodność blogera jest bardzo ważną sprawą dla sponsora – gdyby go pozbawił wiarygodności (wpływając na wpisy na przykład), wyrzucałby pieniądze w błoto.
Nie mówię o wiarygodności dla sponsora, tylko dla czytających. O nich przecież chodzi sponsorowi.
Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk Branding, marketing,
reklama i social
media. The Jedi way.

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Joanna Koterska:
Nie mówię o wiarygodności dla sponsora, tylko dla czytających. O nich przecież chodzi sponsorowi.
A to nie jest to samo? Bloger niewiarygodny dla czytelników nie ma żadnej wartości dla nikogo. Tak uważam...

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Paweł Tkaczyk:
Joanna Koterska:
Nie mówię o wiarygodności dla sponsora, tylko dla czytających. O nich przecież chodzi sponsorowi.
A to nie jest to samo? Bloger niewiarygodny dla czytelników nie ma żadnej wartości dla nikogo. Tak uważam...
A to nie jest tak jak z ankietami, że respondenci odpowiadają tak jak im się wydaje, że ankieter chciałby usłyszeć?
Jest tu temat o antyreklamie mBanku. Co by było na blogu sponsorowanym przez mBank? Umieściłby to "wiarygodny" bloger?
Dariusz Dąbrowski

Dariusz Dąbrowski Szukasz inwestora?
Zadzwoń.

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

dlatego najlepiej gdy tematyka blogu odbiega od biznesu sponsora. pomimo fajnych zapisów w umowie

a odpowiadając na tytułowe pytanie: sponsorowanie blogów ma sens, szczególnie dla blogera, a także dla niektórych sponsorów (np. wspomniany tu sklep internetowy)

to kreowanie pewnego trendu na rynku z hasłem: sponsorujmy blogi? :)Dariusz Dąbrowski edytował(a) ten post dnia 23.06.09 o godzinie 23:56

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Dariusz Dąbrowski:
dlatego najlepiej gdy tematyka blogu odbiega od biznesu sponsora. pomimo fajnych zapisów w umowie
To po co wtedy ma sponsorować?

a odpowiadając na tytułowe pytanie: sponsorowanie blogów ma sens, szczególnie dla blogera, a także dla niektórych sponsorów (np. wspomniany tu sklep internetowy)
Czyli zainteresowani tym są blogerzy i sponsorzy, a czytelnicy niepotrzebni?

to kreowanie pewnego trendu na rynku z hasłem: sponsorujmy blogi? :)Dariusz Dąbrowski edytował(a) ten post dnia 23.06.09 o godzinie 23:56
Taki trend jest chyba sposobem na zarobienie dodatkowej kasy przez blogera. Może to wpływ kryzysu?
Dariusz Dąbrowski

Dariusz Dąbrowski Szukasz inwestora?
Zadzwoń.

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

sponsoruje fajne miejsce (w tym przypadku blog), w którym bywa interesująca mnie grupa docelowa.

sens sponsoringu dla blogera (wymiar finansowy), dla sponsora: dotarcie do interesującej grupy docelowej, cel wizerunkowy

łaska czytelników na pstrym koniu jedzie: albo im się taki sponsoring spodoba, albo nie.

albo oddzielą przekaz merytoryczny od tego wątku komercyjnego: czyli np. kupią przekaz, a także wejdą do zaprzyjaźnionego z naszym blogerem sklepu. skoro on tam zagląda ...

blogi po prostu czekają na swój czas. może właśnie nadchodzi? :)

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Joanna Koterska:
Dariusz Dąbrowski:
dlatego najlepiej gdy tematyka blogu odbiega od biznesu sponsora. pomimo fajnych zapisów w umowie
To po co wtedy ma sponsorować?

a odpowiadając na tytułowe pytanie: sponsorowanie blogów ma sens, szczególnie dla blogera, a także dla niektórych sponsorów (np. wspomniany tu sklep internetowy)
Czyli zainteresowani tym są blogerzy i sponsorzy, a czytelnicy niepotrzebni?

to kreowanie pewnego trendu na rynku z hasłem: sponsorujmy blogi? :)Dariusz Dąbrowski edytował(a) ten post dnia 23.06.09 o godzinie 23:56
Taki trend jest chyba sposobem na zarobienie dodatkowej kasy przez blogera. Może to wpływ kryzysu?

Przepraszam, czy Pani czyta, to, co pisze przed wysłaniem? Czy to tylko taki radosny strumień świadomości?

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Kuba Polkowski:
Joanna Koterska:
Dariusz Dąbrowski:
dlatego najlepiej gdy tematyka blogu odbiega od biznesu sponsora. pomimo fajnych zapisów w umowie
To po co wtedy ma sponsorować?

a odpowiadając na tytułowe pytanie: sponsorowanie blogów ma sens, szczególnie dla blogera, a także dla niektórych sponsorów (np. wspomniany tu sklep internetowy)
Czyli zainteresowani tym są blogerzy i sponsorzy, a czytelnicy niepotrzebni?

to kreowanie pewnego trendu na rynku z hasłem: sponsorujmy blogi? :)Dariusz Dąbrowski edytował(a) ten post dnia 23.06.09 o godzinie 23:56
Taki trend jest chyba sposobem na zarobienie dodatkowej kasy przez blogera. Może to wpływ kryzysu?

Przepraszam, czy Pani czyta, to, co pisze przed wysłaniem? Czy to tylko taki radosny strumień świadomości?
Nie czytam, nigdy!
Taki radosny strumień, ale skoro nie czytam, to raczej nieświadomości.
Bardzo profesjonalne podejście. Rozumiem, że na blogu też Pan stosuje taką argumentację i potrzebny jest sponsor?

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Coś mi się wydaje, że zabrnęliście w ślepą uliczkę?
Sponsoring ma sens tylko wtedy gdy trafia do odpowiedniej grupy docelowej, odpowiedniej dla sponsora.
Sponsorowany zarabia pieniądze od sponsora, więc nie napisze niczego, co spowoduje wyschnięcie źródełka.
Mamy sprzeczność interesów?

Swoją drogą, ciekawe dlaczego pozytywnie wypowiadają się tylko ci, którzy mają blogi? :)

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Pani Joanno: Po prostu zastanawiam się, dlaczego teorie spiskowe krążą ostatnio po GL w zastraszających ilościach.
Panie Macieju: Akurat w moim przypadku sponsoring nie wchodzi w grę, bo zajmuję się III sektorem :) Więc mam nadzieję, że znajduję się poza podejrzeniami o nieuczciwy lobbing :)

Chodzi mi tylko o to, że sposnoring bloga = info na stronie bloga, że tenże jest sponsorowany przez X albo Y.

To tak, jakby mieć obiekcje co do obiektywności gazety, bo zamieszcza reklamę producenta X. Blogi to też medium i też moga zarabiać na reklamie, czy to w formie bannera czy sponsoringu. Wot wsjo.
Dariusz Dąbrowski

Dariusz Dąbrowski Szukasz inwestora?
Zadzwoń.

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

ja nie mam bloga. a w sumie wypowiadam się pozytywnie i nie mam żadnych powiązań z przykładowym Blogerem :)

Maciej T.:
Coś mi się wydaje, że zabrnęliście w ślepą uliczkę?
Sponsoring ma sens tylko wtedy gdy trafia do odpowiedniej grupy docelowej, odpowiedniej dla sponsora.
Sponsorowany zarabia pieniądze od sponsora, więc nie napisze niczego, co spowoduje wyschnięcie źródełka.
Mamy sprzeczność interesów?

Swoją drogą, ciekawe dlaczego pozytywnie wypowiadają się tylko ci, którzy mają blogi? :)

konto usunięte

Temat: Czy sponsorowanie blogów ma sens?

Kuba Polkowski:
Pani Joanno: Po prostu zastanawiam się, dlaczego teorie spiskowe krążą ostatnio po GL w zastraszających ilościach.
Panie Macieju: Akurat w moim przypadku sponsoring nie wchodzi w grę, bo zajmuję się III sektorem :) Więc mam nadzieję, że znajduję się poza podejrzeniami o nieuczciwy lobbing :)

Chodzi mi tylko o to, że sposnoring bloga = info na stronie bloga, że tenże jest sponsorowany przez X albo Y.

To tak, jakby mieć obiekcje co do obiektywności gazety, bo zamieszcza reklamę producenta X. Blogi to też medium i też moga zarabiać na reklamie, czy to w formie bannera czy sponsoringu. Wot wsjo.
Nie, reklama na blogu to nie to samo co sponsoring. Dwa różne pojęcia.
Reklama płaci za emisję, sponsor płaci za utrzymanie medium. Tym samym oczekuje że medium będzie generowało sprzedaż, tym samym nie zgodzi się na obiektywizm blogera.

Następna dyskusja:

Czy taka forma reklamy ma s...




Wyślij zaproszenie do