Temat: [php] newsletter

Witam,
Chcę napisać newsletter. Pobieram z bazy mysql maile. Wysłanie tekstowego to nie problem, ale chcę zrobić graficzny. Tzn. żeby był u gory stały banner a pod nim kolorowe tło. Treść będzie edytowana za pomocą FCKEditor. Jak to wykonać? Głównie chodzi mi o to żeby przesłało grafike i np. jak zmieni czcionke (kolor, krój) to żeby taka zmieniona została odebrana

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

zwykly, statyczny html + grafika pobierana z serwera

i wsio

Temat: [php] newsletter

Krzysztof S.:
zwykly, statyczny html + grafika pobierana z serwera

i wsio

Aha czyli wszystkie grafiki będą na serwerze i wtedy nie będę musiał nic przesyłać mailem?

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

dokladnie tak

Temat: [php] newsletter

a czy klienty pocztowe albo poczty przez www dobrze zinterpretuja html? czy muszę jakoś o to zadbać?

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

nie powinno byc problemu. z tego, co wiem to tylko outlook (nie outlook express) nie wyswietla grafiki, ktora uzyta jest jako tlo.
Wojciech Sznapka

Wojciech Sznapka CTO @ STS Zakłady
Bukmacherskie

Temat: [php] newsletter

problem bedzie jesli zrobisz ostylujesz sobie klasami, a ich definicje wrzucisz w tagi . Thunderbird to wyswietli, ale np Evolution i niektóre webmaile nie. Wiec jak używać css'a to tylko inline'owo (chyba, że ja o czymś nie wiem :-)).
Marcin K.

Marcin K. Programowanie jest
moim powołaniem,
Alleluja

Temat: [php] newsletter

Od tego masz np. klasę PHPMailer! W niej ustawiasz sobie nagłówki RFC-822 wiadomości w jakiej formie mają pójść do klienta. A jako treść podajesz źródło html-a. Style css najlepiej osadzić w html-u tak jak się to robi np. w szablonach robionych na allegro. Obrazki można wysłać za pomocą wspomnianej klasy "PHPMailer" jako załączniki i nie trzeba pobierać wszystkiego z serwera.Marcin Kossak edytował(a) ten post dnia 13.01.09 o godzinie 21:10

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

Nie lepiej http://www.phplist.com/ .. ?

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

Wojciech Sznapka:
problem bedzie jesli zrobisz ostylujesz sobie klasami, a ich definicje wrzucisz w tagi . Thunderbird to wyswietli, ale np Evolution i niektóre webmaile nie. Wiec jak używać css'a to tylko inline'owo (chyba, że ja o czymś nie wiem :-)).

I do tego layout oparty na (tfu tfu!) tabelkach, bo divy jakoś nie titają w czytnikach :(
Rafał Kowalewski

Rafał Kowalewski IT Director, F3
Group

Temat: [php] newsletter

polecam HTMLMimeMail5 jako fajny skrypcik do wysyłki emaili, mozna wysyłac załączniki graficzne jako tło, itp itd.
Jakub Korupczyński

Jakub Korupczyński Software Developer

Temat: [php] newsletter

Powiem szczerze, że chyba raczej nie robi się takich mailingów żeby sobie klient mógł sam je składać. Zazwyczaj mail htmlowy przygotowywany jest przez webmasterów. Tabelki to jedna z rzeczy tylko, ja w sumie zawsze miałem problemy z tym żeby to się nie rozpadało pod różnymi programami, a jest ich dość dużo.

Mail z załącznikami to już co innego, taki zrobić prościej.
Waldemar Hornatkiewicz

Waldemar Hornatkiewicz Front-End
Webdeveloper

Temat: [php] newsletter

Odnośnie szablonów html do newsletterów, np.: http://www.sitepoint.com/article/code-html-email-newsl...
Jest też kilka stron z darmowymi szablonami, które wystarczy sobie przerobić, linki są w powyższym artykule.

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

Waldemar Hornatkiewicz:
http://www.sitepoint.com/article/code-html-email-newsl...

dobry link! srednio raz w tygodniu musze przerabiac kreacje majlingowe, bo jakis debil stworzyl wszystko na div'ach i oklasowal style..

Temat: [php] newsletter

Rafał Kowalewski:
polecam HTMLMimeMail5 jako fajny skrypcik do wysyłki emaili, mozna wysyłac załączniki graficzne jako tło, itp itd.

O to to, ta klasa jest bardzo fajna, można w niej nawet dołączać grafiki bezpośrednio do maila, co sprawia, że zawsze się wyświetlą, w przeciwieństwie do pobieranych z serwera, których większość programów raczej nie lubi.

Oczywiście zalecany jest umiar i zdrowy rozsądek, można w tym stworzyć kilkumegabajtowego potworka bardzo szybko...

[autoreklama] mam taki skrypt napisany (tylko że z TinyMCE jako edytorem i z instrukcjami wideo!) [/autoreklama] ;-)Rafał Nowak edytował(a) ten post dnia 16.01.09 o godzinie 15:07

Temat: [php] newsletter

Wykorzystałem klasę htmlMimeMail5
Mam kod wygenerowany przez FCKEditor

Nie działa nadawanie kolorów i tła pod tekst. Zmiana wielkości, krojów, podkreśleń, odnośniki działa. Czemu nie działa kolor czcionki?

Czy da się jakoś dołączyć filmiki z youtube?Wojciech Potocki edytował(a) ten post dnia 17.01.09 o godzinie 22:19

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

Wojciech Potocki:
Chcę napisać newsletter.

a pozniej:
Wojciech Potocki:
da się jakoś dołączyć filmiki z youtube?


gratuluje pomyslu :-)
Anka G.

Anka G. grafik, webmaster

Temat: [php] newsletter

Odgrzebuję stary wątek i witam :)
Czy coś się zmieniło w sposobie wysyłania obrazków w newsletterze od 01. 2009? Chcę umieścić pobierane z serwera, ale outlook i gmail nie wyświetlają...

konto usunięte

Temat: [php] newsletter

Nie tylko one.
Domyślnie trzeba kliknąć w coś co się zwie "pobierz obrazki" czy jakoś tak i wtedy pobierze z serwera.

Od strony technicznej, jak na moje informacje to niewiele się zmieniło, bo i po co?
Anka G.

Anka G. grafik, webmaster

Temat: [php] newsletter

Michał Wachowski:
Nie tylko one.
Domyślnie trzeba kliknąć w coś co się zwie "pobierz obrazki" czy jakoś tak i wtedy pobierze z serwera.
To wiem.
Od strony technicznej, jak na moje informacje to niewiele się zmieniło, bo i po co?
Dzięki :)

Następna dyskusja:

Newsletter




Wyślij zaproszenie do