Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Dzisiaj rano felieton z MMP zainspirował mnie do drobnej polemiki, czyli dlaczego trzeba bronić kampanii społecznych przed wierszówką:
http://kubapolkowski.wordpress.com/2009/06/18/w-obroni...
Dominika D.

Dominika D. Managing Partner,
Digital Recruiter

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Kuba Polkowski:
Dzisiaj rano felieton z MMP zainspirował mnie do drobnej polemiki, czyli dlaczego trzeba bronić kampanii społecznych przed wierszówką:
http://kubapolkowski.wordpress.com/2009/06/18/w-obroni...


W MMP nie placi sie od wiersza. To po pierwsze. Warto sie dowiedziec, zanim sie zarzuci dziennikarzowi np. pisanie, zeby wyrobic wierszowke.
Dla mnie przekaz Agaty jest jasny - i nie bronie go dlatego, że to moja koleżanka redakcyjna.
Kampanie społeczne coraz częściej poruszają tematy o zerowej lub niewielkiej istotności - wybacz, ale nielegalny kawior nie jest palacym problemem tego kraju.
Szkoda, ze nikt nie zorganizuje kampanii spolecznej przeciw nielegalnemu odstrzalowi psow i kotow, do ktorego maja prawo mysliwi. W efekcie ludzie wyprowadzajacy zwierzeta w okolicach lasu moga wrocic juz bez nich i nic na to nie mozna poradzic.
Mnie temat znacznie blizszy niz kawior. No ale mam dwa psy. Jak rozumiem Ty jadajac dzien w dzien kawior nie mozesz narazac sie na to, aby byl nielegalny.
Jakub J.

Jakub J. Public Relations |
Social Media

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Dominika Dworak:
Kuba Polkowski:
Dzisiaj rano felieton z MMP zainspirował mnie do drobnej polemiki, czyli dlaczego trzeba bronić kampanii społecznych przed wierszówką:
http://kubapolkowski.wordpress.com/2009/06/18/w-obroni...


W MMP nie placi sie od wiersza.
Od strofy?
Dla mnie przekaz Agaty jest jasny - i nie bronie go dlatego, że
to moja koleżanka redakcyjna.

Obawiam się, że dla niej przekaz nie był jasny.
Kampanie społeczne coraz częściej poruszają tematy o zerowej lub niewielkiej istotności - wybacz, ale nielegalny kawior nie
jest palacym problemem tego kraju.

Fakt, przydałaby się jakaś kampania dotycząca mająca na celu uświadomić człowieka o rosnącym w Polsce bezrobociu. BTW Te wszystkie kampanie o zabijanych fokach etc - WON!
Szkoda, ze nikt nie zorganizuje kampanii spolecznej przeciw nielegalnemu odstrzalowi psow i kotow, do ktorego maja prawo mysliwi.

Ja nie rozumiem. Jak "nielegalny" skoro "mają do tego prawo"? YYY Paradoks?
Mnie temat znacznie blizszy niz kawior. No ale mam dwa psy. Jak rozumiem Ty jadajac dzien w dzien kawior nie mozesz narazac sie na to, aby byl nielegalny.

Domi

I tu jest za przeproszeniem "pies pogrzebany" (nie odstrzelony przez myśliwego) w M&M chyba wiecie (nawet, jak Wam nie płacą za wiersz), że każda kampania; społeczna lub też inna, ma swój określony target, grupę docelową. Nie wykupuje się powierzchni aby zareklamować "Kolęd Eleni" w miesięczniku Metal Hammer...

Dla Ciebie tematu psów jest znacznie bliższy niż kawior, ale nie będąc "wszystko" musisz pamiętać, że to społeczeństwo składa się również z grup, które codziennie jedzą kawior, jak Twój pies - specjalnie kupioną dla niego karmę.

Nie zapominaj też, że w tym kraju jest spora grupa ludzi, pretendujących ( co gorsza --> chcących) do bycia wliczanym w klasę wyższą.

Dla prostego przykładu...Widzisz w naszej branży, ktoś kto niedawno palił "Mocne" zaczyna chodzić nie na imprezy firmowe a eventy. Palić wypada co najwyżej Malboro. Popracuje trzy miesiące w agencji PR i już innym człowiekiem. Prawda? Jak to można nazwać? Buractwem?

Więc wyobraź sobie, że buractwo jest w każdej grupie społecznej. Do nich ta kampania też jest adresowana. Bo wielu myśli, że jak kupi kawior na "domówkę", to znajomi powiedzą: "Ten Rysiek, to jest gość, nieźle mu się wiedzie". A Rychu stoi przy tej kasie w Tesco, gdzie obsługują poniżej dziesięciu produktów i ładuje ten kawior za dychę, nie wiedząc co to.

Poza tym chyba wyraźnie została określona grupa docelowa, chociażby przez publikacje w wymienionych periodykach. Prawda? To też o czymś świadczy.

Pozostaję z szacunkiem.Jakub J. edytował(a) ten post dnia 18.06.09 o godzinie 19:12
Dominika D.

Dominika D. Managing Partner,
Digital Recruiter

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Nie zgadzam sie z Toba. Kampania spoleczna powinna podejmowac wazkie dla spoleczenstwa tematy. Takie, ktore w kampanii platnej nie mialyby szansy zaistniec, bo np. nie maja funduszy. Producent kawioru moza zainwestowac w kampanie reklamowa, w ktorej podniesie problem nielegalnego kawioru. W analogiczny sposob mozna przeprowadzic kampanie przeciw podrabianym perfumom. Tylko nie taki jest sens kampanii spolecznych - one powinny dotykac problemow spolecznych. Nie jest celem kampanii spolecznej trafic do waskiego grona grupy celowej, bo nie jest to najpopularniejszy produkt w naszym kraju.
Co do fok - mnie dotyka zabijanie zwierzat w glupi, okrutny, bezmyslny sposob. Duzo bardziej niz to czy burak je nielegalny kawior.
Dwa dni temu sad skazal jakiegos robola za znecanie nad psem - delikatnie powiedziane - gosc nie karmil zwierzaka, nie poil i tlukl niemilosiernie. Wolalabym kampanie spoleczna, ktora pokazuje, co zrobic, zeby zmienic przepisy i ograniczyc takie zdarzenia, chocby za pomoca rygorystycznego prawa. Ale widac kawior jest wazniejszy.

Od strofy tez sie w MMP nie placi.
Agata Małkowska -Szozda

Agata Małkowska
-Szozda
dziennikarz, "Press"

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Genralnie, fakt, czy jadam na co dzień kawior, czy nie, chyba nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia, prawda? Szanuję czyjęś prawo do wlasnego zdania, ale przy swoim będę obstawać - problem kupowania nielegalnego kawioru jest i, podejrzewam, długo jeszcze bedzie w Polsce marginalny,bo 4,5 mln zł to, prosze wybaczyć, bardzo niewiele ( zwaźywszy choćby na cene kawioru -no , proszę, nie jadam, a wiem!!). Grupa docelowa - jasne, jest, tak samo liczna, jak liczba chętnych do wykupu turystycznych lotów kosmicznych ( i to dopiero jest sporo warte -przeliczając na konkretne pieniądze). I korzystajac okazji, postuluje zrelizowanie kampanii zabranianiającej tego paskudnego procederu, z powodu, hmmmm, niech pomyślę - bo to niezgodne z prawem Boskim - bo przecieź gdyby Bóg by chciał, żebyśmy latali, to dałby nam skrzydła, prawda? Powód do zrobienia kampanii spolecznje zawsze się znajdze, jak tylko są chęci - mam rację?
Jest wiele waźniejszych kwestii społecznych, ktorym moźna sie zająć, ale zakladam, ze akurat na te kwestie autorzy kawiorowej kampanii nie mieli pomysłu, stad ich wybór. Zaloźę sie teź , ze kampania ta niebawem wyladuje w Portoroż, na Epice i w paru jeszcze innych miejscach, ze o KTR nie wspomnę. Dlaczego, to chyba nie muszę tłumaczyc - chyba, ze musze?!
A co do posądzeń o wyrabianie normy na łamach - please1 Jak obelgi, to przemyślane!
Jakub J.

Jakub J. Public Relations |
Social Media

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

agata Małkowska -Szozda:
Genralnie, fakt, czy jadam na co dzień kawior, czy nie, chyba nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia, prawda?
Hmmmm jakby to powiedzieć.
Zróbmy podmiankę.

"Generlanie, fakt czy przyczyniłam się do wyginięcią populacji Jesiotra, czy nie to chyba mało ważne. prawda?"

Szanuję czyjęś prawo do
wlasnego zdania, ale przy swoim będę obstawać - problem kupowania nielegalnego kawioru jest i, podejrzewam, długo jeszcze bedzie w Polsce marginalny,bo 4,5 mln zł to, prosze wybaczyć, bardzo niewiele ( zwaźywszy choćby na cene kawioru -no , proszę, nie jadam, a wiem!!). Grupa docelowa - jasne, jest, tak samo liczna, jak liczba chętnych do wykupu turystycznych lotów kosmicznych ( i to dopiero jest sporo warte -przeliczając na konkretne pieniądze). I korzystajac okazji, postuluje zrelizowanie kampanii zabranianiającej tego paskudnego procederu, z powodu, hmmmm, niech pomyślę - bo to niezgodne z prawem Boskim - bo przecieź gdyby Bóg by chciał, żebyśmy latali, to dałby nam skrzydła, prawda? Powód do zrobienia kampanii spolecznje zawsze się znajdze, jak tylko są chęci - mam rację?
Jest wiele waźniejszych kwestii społecznych, ktorym moźna sie zająć, ale zakladam, ze akurat na te kwestie autorzy kawiorowej kampanii nie mieli pomysłu, stad ich wybór. Zaloźę sie teź , ze kampania ta niebawem wyladuje w Portoroż, na Epice i w paru jeszcze innych miejscach, ze o KTR nie wspomnę. Dlaczego, to chyba nie muszę tłumaczyc - chyba, ze musze?!
A co do posądzeń o wyrabianie normy na łamach - please1 Jak obelgi, to przemyślane!
Dominika D.

Dominika D. Managing Partner,
Digital Recruiter

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Jakub, wlasnie tak.
Kazdy ma swoje zdanie, wielokrotnie wynika ono z wiedzy.
Ja popieram Age. Dla mnie taka kampania spoleczna to slaby motyw.
Jakub J.

Jakub J. Public Relations |
Social Media

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Czyli jeżeli komuś koło nos lata wybicie wszytskich psów, to też luz tak? Każdy ma swoje zdanie.
Dominika D.

Dominika D. Managing Partner,
Digital Recruiter

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Jakub J.:
Czyli jeżeli komuś koło nos lata wybicie wszytskich psów, to też luz tak? Każdy ma swoje zdanie.


Dokladnie tak jest. Co nie zmienia faktu, ze ja bede angazowac sie we wszystkie incjatywy przeciw temu i wykorzystywac w tym celu maksimum moich kontaktow i mozliwosci.
Dominika D.

Dominika D. Managing Partner,
Digital Recruiter

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

I olewac pseudokampanie spoleczne na temat kawioru.
Jakub J.

Jakub J. Public Relations |
Social Media

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Dominika Dworak:
Jakub J.:
Czyli jeżeli komuś koło nos lata wybicie wszytskich psów, to też luz tak? Każdy ma swoje zdanie.


Dokladnie tak jest. Co nie zmienia faktu, ze ja bede angazowac sie we wszystkie incjatywy przeciw temu i wykorzystywac w tym celu maksimum moich kontaktow i mozliwosci.


i sama sobie odpowiedziałaś....
Dominika D.

Dominika D. Managing Partner,
Digital Recruiter

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Jakub J.:
Dominika Dworak:
Jakub J.:
Czyli jeżeli komuś koło nos lata wybicie wszytskich psów, to też luz tak? Każdy ma swoje zdanie.


Dokladnie tak jest. Co nie zmienia faktu, ze ja bede angazowac sie we wszystkie incjatywy przeciw temu i wykorzystywac w tym celu maksimum moich kontaktow i mozliwosci.


i sama sobie odpowiedziałaś....


Na co?
Agata Małkowska -Szozda

Agata Małkowska
-Szozda
dziennikarz, "Press"

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Kochani, nie szkoda Wam czasu i?Bo mi tak. Nikt z nas zdania nie zmieni, to było wiadomo od samego początku.Nikt przezcieź nie zaczyna swojej wypowiedzi od prowokacji po to, by posłuchac argumentów drugiej strony. A ja juź od dość dawna nie muszę pisac po to, źeby zaistniec.. To generalna uwaga w kwestii zapełniania stron nawet wirtualnych. Chyba w tej polemice to nie ja mam z tym problem. Polemika tam samo zasadna, jak problem, którego kampania dotyczy.
Zyczę Wam wszystkim powrotu do rzeczywistosci . idę zjeśc kanapkę z nielegalnym kawiorem. MmmmnnnniaaaaMMMMM!!!

konto usunięte

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Kuba Polkowski:
Dzisiaj rano felieton z MMP zainspirował mnie do drobnej polemiki, czyli dlaczego trzeba bronić kampanii społecznych przed wierszówką:
http://kubapolkowski.wordpress.com/2009/06/18/w-obroni...

W temacie nielegalnego kawioru - właśnie czytam książkę, która właśnie ukazała się w Polsce, pt. "Mc Mafia". W jednym z rozdziałów jest opisany temat nielegalnie pozyskiwania kawioru i sprzedaży na rynkach na całym świecie. Cały proceder jest kontrolowany przez mafię. Dyskutującym w temacie polecam bo daje to lepszy obraz poruszonego tematu. A generalnie to polecam książkę bo jest naprawdę świetna.

Pozdrawiam,
S.
Dominika D.

Dominika D. Managing Partner,
Digital Recruiter

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

agata Małkowska -Szozda:
Kochani, nie szkoda Wam czasu i?Bo mi tak. Nikt z nas zdania nie zmieni, to było wiadomo od samego początku.Nikt przezcieź nie zaczyna swojej wypowiedzi od prowokacji po to, by posłuchac argumentów drugiej strony. A ja juź od dość dawna nie muszę pisac po to, źeby zaistniec.. To generalna uwaga w kwestii zapełniania stron nawet wirtualnych. Chyba w tej polemice to nie ja mam z tym problem. Polemika tam samo zasadna, jak problem, którego kampania dotyczy.
Zyczę Wam wszystkim powrotu do rzeczywistosci . idę zjeśc kanapkę z nielegalnym kawiorem. MmmmnnnniaaaaMMMMM!!!


Byla umowa, ze nie jemy wieczorem! No dobra, ja mam pizze. Bez kawioru ;-)
Agata Małkowska -Szozda

Agata Małkowska
-Szozda
dziennikarz, "Press"

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Bez kawioru - bez odbioru! samcznego!

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

Bardzo przepraszam, że wieczorem nie mogłem odpowiedzieć i zmusiłem niechcący Jakub i Sebastiana do tłumaczenia moich racji.

Ale, drogie Panie - same sobie przeczycie w każdym kolejnym zdaniu.
Psy - tak. Jesiotry - nie. - błąd logiczny, albo retoryczny.
Ilość osób jedzących kawior jest taka sama jak ilość osób kupujących wycieczki na księżyc - błąd merytoryczny albo retoryczny.

Poza tym, jak na osobę, która "już od dość dawna pisze, by nie musieć zaistnieć", strasznie się Pani zapiekliła, Pani Redaktor, po drobnym komentarzu drobnego bloggera. Ja tylko zadałem pytanie, a nie prowokowałem do niczego - Dlaczego ocenia Pani czyjąś pracę lub też problem, którym zajmuje się jakaś organizacja społeczna poprzez pryzmat własnego widzimisię? Bo ma Pani do tego prawo? Bo mamy wolność słowa? OK, ale niech Pani nie odbiera innym prawa do własnej oceny. Szczególnie, że w swoim felietonie nie podała Pani żadnych danych, nie dała możliwości odbicia piłeczki przez drugą stronę. A w Polsce społeczeństwo obywatelskie, III sektor w ogóle, są na tyle nierozwinięte jeszcze, że podkładanie nogi komuś TYLKO dlatego, że się nie jada kawioru, albo nie lubi jesiotrów, jest najzwyczajniej w świecie nie w porządku.

I jeszcze do Pani Redaktor Dworak: Kto ma wybierać, jaka kampania ma prawo zaistnieć? Czy lepiej o psach czy lepiej o kotach, czy o kanarkach? Rada Etyki Mediów Andrzeja Leppera? Czy Rada Etyki Kampanii Społecznych Dominiki Dworak? Bo jak na osobę, która zacięcie broni wolności słowa Pani Redaktor Małkowskiej - Szozdy, to jednocześnie zwalcza Pani zacięcie możliwość wypowiadania się innych podmiotów.

Pozdrawiam,

KubaP
Jarosław Zieliński

Jarosław Zieliński politolog,
dziennikarz,
informatyk

Temat: Polemika z Panią Agatą Małkowską-Szozdą

W rzeczy samej argument, że lepiej można by zrobić kampanię społeczną na inny temat nie jest najlepszy - podobnie jak to, że można było napisać artykuł na inny temat.

Można. Dlaczego więc nie zrobić czy nie napisać?

Jarosław Zieliński



Wyślij zaproszenie do