Krzysztof Bielecki

Krzysztof Bielecki Jestem smutny i
nudny

Temat: Serial "Scarlet"

Ciekawy pomysł na viral o zasięgu międzynarodowym. Ktoś puścił cynk o serialu "Scarlet". Rzucili nawet nazwisko reżysera Davida Nuttera (którego osobiście kojarzę z Archiwum X, ale robił też inne rzeczy). Są trailery, wywiady z twórcami, ale nie ma nic o tym serialu na stronach typu tv.com albo epguides.com. Zresztą podejrzane może wydawać się już to, że od razu uruchomiono stronę dla wielu krajów świata (a przecież zazwyczaj najpierw amerykański serial idzie w Stanach, a dopiero z pewnym opóźnieniem w innych krajach). Ale najlepsze jest to, że nigdzie nie ma nic o fabule tego "serialu". Oczywiście ludzie szybko rozgryźli, że to ściema, ale na pewno wciąż jest wiele osób, które o tym nie wiedzą.
http://scarletseries.tv
Piotr Wójcicki

Piotr Wójcicki Business Development
Manager

Temat: Serial "Scarlet"

Szczerze mówiąc widzaiłem plakaty z napisem SCARLRT ale nie zwróciłem uwagi że to jest "zwiastun" serialu myslałem raczej że to kolejny rewelacyjny szampon do włosów
Większość znaków na niebie i ziemi wskazuje że to viral choćby to że nie ma w konkretnej stacji telewizyjnej słów że to właśnie ona z Polski będzie uczestniczyła w tym międzynarodowym przedsiębwzięciu a także jest data a nie ma godziny premiery też dziwne
no dobra ale czego to może być "reklama" słyszałem głosy że jakiegoś sprzętu elektronicznego, a może jednak szamponu ;-)
albo hinduski samochód tata tak wchodzi na rynek

konto usunięte

Temat: Serial "Scarlet"

podobno telewizory LG - wyszła jakaś seria Scarlett.
Krzysztof Bielecki

Krzysztof Bielecki Jestem smutny i
nudny

Temat: Serial "Scarlet"

Michał S.:
podobno telewizory LG - wyszła jakaś seria Scarlett.

Tak, chodzi o telewizory. Zwiastun zmyślnie zrobiony, bo jest coś w stylu "hit tv series" w momencie w którym jest product placement tego telewizora. Drugiego dna to zdanie nabiera. ;)

konto usunięte

Temat: Serial "Scarlet"

pytanie tylko, czemu LG pominęło kilka rynków w tej formie launchu - bo modele serii Scarlett są dostępne w sekcji produktowej w Australii i Korei, a sam model zaprezentowano jeszcze w lutym
Piotr Wójcicki

Piotr Wójcicki Business Development
Manager

Temat: Serial "Scarlet"

mamy 30.04.08 także niedługo powinniśmy potwierdzić o co chodzi Scarlet
Piotr Wójcicki

Piotr Wójcicki Business Development
Manager

Temat: Serial "Scarlet"

już 13.20 a na stronie nie ma więcej powiedziane o Scarlet
Krzysztof Bielecki

Krzysztof Bielecki Jestem smutny i
nudny

Michał Murzyński

Michał Murzyński Student,
Politechnika Łódzka

Temat: Serial "Scarlet"

juz jest na wykopie http://www.wykop.pl/link/60200/lg-scarlet-nowy-model-t...
to jakas nowa seria telewizorow.
Zastanawia mnie jedno, wydali pewnie kupe kasy na reklamy w tv, na samo nakrecenie trailera, wywiadow, zrobienie strony, teraz jest cos takiego http://www.lgscarlet.tv/en-GB/ tylko czy im sie to przelozy na sprzedaz telewizorow? bo trzeba przyznac ze sam pomysl kampanii dosc innowacyjny
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Serial "Scarlet"

odpowiedź na powyższe z Agency.com ;)

http://www.brandweek.com/bw/news/recent_display.jsp?vn...

"This is like marketing judo," said Chan Suh, chief executive of Agency.com, which created the campaign. "Rather than having to fight for a share of media, we used culture, which is not [ad] spend-driven but idea-driven. People from now on will talk about Scarlet when there appears to be something that is clue-based marketing. This will be a reference point."
Michał Murzyński

Michał Murzyński Student,
Politechnika Łódzka

Temat: Serial "Scarlet"

z tego wszystkiego najbardziej mi sie podoba stwierszenie marketing judo :) no nic poczekamy na efekty sprzedazowe ode mnie maja plusa za sam pomysl teraz jeszcze trzeba poczekac czy przelozy sie na sprzedaz
Klaudia Wojciechowska

Klaudia Wojciechowska dziennikarstwo to
pasja

Temat: Serial "Scarlet"

To chyba chodziło o odnowienie wizerunku marki
Nowy telewizor, nowa kampania, nowy sposób promocji
Sprzedaż pewnie nie zwiększy się jakos drastycznie jeśli idzie o nowy telewizor, ale wydaje mi się , że na pomysłowej i nowatorskiej kampanii zyska cała marka jako taka
Piotr Wójcicki

Piotr Wójcicki Business Development
Manager

Temat: Serial "Scarlet"

Nie ukrywam kampania bardzo ciekawa i pomysłowa ale nie wiem czy seria Scarlet zostanie zapamietana jako nowa marka telewizorów LG
To co mnie jeszcze zastanawia to to czy kampania ma szanse na jakieś nagrody na festiwalach reklamy czy Cannes spodoba się kreacja
Marek Kowal

Marek Kowal Student, Wyższa
Szkoła
Humanistyczno-Ekonom
iczna w Łodzi

Temat: Serial "Scarlet"

Jestem w dalszym ciągu w szoku. Widziałem że coś się może z tego serialu narodzić innego niż serial, ale jednak do końca miałem nadzieję ze nie będzie to reklama. Ale LG zrobiło akcję. Jednak jak się patrzy na możliwości tego telewizora http://www.lgscarlet.tv/ to w sumie nie ma co się dziwić że chcieli aby kampania wypadła jak najlepiej:) Braow dla LG

konto usunięte

Temat: Serial "Scarlet"

Ha, tak myślałem że już podobny schemat kampanii widziałem - http://youtube.com/watch?v=n4A3lvKuJCo - Mercedes wypuścił tę reklamę jako trailer filmowy, a ludzie dali się wkręcić, że niedługo obejrzą nowy film z Del Toro.

Swoją drogą, patrząc na fora internetowe związane z elektroniką, to ta kampania wzbudziła raczej niechęć do firmy. Publiczność lubi seriale i widać, że wiele osób czuje się zawiedzionych - bo zapowiadał się fajnie.Michał S. edytował(a) ten post dnia 05.05.08 o godzinie 23:16
Marek Kowal

Marek Kowal Student, Wyższa
Szkoła
Humanistyczno-Ekonom
iczna w Łodzi

Temat: Serial "Scarlet"

A tak swoją drogą to jestem ciekaw ile będzie kosztował ten telewizor LG i kiedy go będzie można kupić. Z tego co widziałem na stronie to fajnie można sobie nim urozmaicić wnętrze. Do nowoczesnych mebli pewnie będzie nieźle wyglądał:) I kampania do tego pasuje. Jak zobaczycie to sami zrozumiecie:) http://www.lgscarlet.tv/en-GB/#/on-set/

konto usunięte

Temat: Serial "Scarlet"

cena w USA to 2800$.

Dużo Ci LG płaci, Marku? ;)
Barbara Stawarz

Barbara Stawarz Marketing
Internetowy, Content
Marketing, Budowa
Marki w ...

Temat: Serial "Scarlet"

hah, to prawda, że publiczność może czuć się zawiedziona.
Nawet w kinie w czasie reklam ludzie zastanawiali się kiedy zobaczą Scarlet. Bardzo zręcznie zrobiona kampania... trzeba przyznać.

Temat: Serial "Scarlet"

Tylko czemu zadali sobie aż tyle trudu. Przecież nakręcenie zajawek do serialu "Scarlet" i utrzymywanie tego w tajemnicy to niezłe w sumie wyzwanie. Te zajawki były w kinach, w tv, wszędzie plakaty itd.
Czy to się w jakiś sposób łączy z tym telewizorem?

konto usunięte

Temat: Serial "Scarlet"

Piotrum Mikun:
Tylko czemu zadali sobie aż tyle trudu. Przecież nakręcenie zajawek do serialu "Scarlet" i utrzymywanie tego w tajemnicy to niezłe w sumie wyzwanie. Te zajawki były w kinach, w tv, wszędzie plakaty itd.
Czy to się w jakiś sposób łączy z tym telewizorem?

Przeczytałbyś kilka postów powyżej, linka kliknął ;)
Bożesz Ty mój, jakie te studenty leniwe w dzisiejszych czasach - ambicję ma każdy, ale chęć to już mało ;)

Następna dyskusja:

Przytulę serial Dom (polski)




Wyślij zaproszenie do