Piotr Sajnog

Piotr Sajnog grafik komputerowy,
LOGO Sp. j.

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Witam.

Zmieniłem wczoraj serwer (w tej samej firmie) ze współdzielonego na VPS i pojawił się problem z instalacją wszelkiego rodzaju rozszerzeń. Przy próbie rozpakowania i wczytania paczek instalacyjnych pojawia się komunikat takiej treści:

JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Czy ktoś wie, w czym może być problem i jak go rozwiązać?

konto usunięte

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Piotr Sajnog:
Witam.

Zmieniłem wczoraj serwer (w tej samej firmie) ze współdzielonego na VPS i pojawił się problem z instalacją wszelkiego rodzaju rozszerzeń. Przy próbie rozpakowania i wczytania paczek instalacyjnych pojawia się komunikat takiej treści:

JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Czy ktoś wie, w czym może być problem i jak go rozwiązać?

Problem stary jak świat joomli. Po ręcznym przenoszeniu serwisu na inny serwer głup[ieją chmody. Zmień atrybuty katalogu tmp na 777 oraz katalogu components na 777 (jeśli instalujesz komponent) oraz katalogów administrator/components i modules na 777 (jeśli instalujesz moduły).
Piotr Sajnog

Piotr Sajnog grafik komputerowy,
LOGO Sp. j.

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Zmieniłem wszystko tak jak napisałeś, ale nie pomogło - wciąż ten sam komunikat.

konto usunięte

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Piotr Sajnog:
Zmieniłem wszystko tak jak napisałeś, ale nie pomogło - wciąż ten sam komunikat.

Powórzę, instalujesz komponent to chmody 77 powinno się zmienić dla katalogów tmp, components oraz administrator/components. U mnie właśnie każdorazowo to muszę uczynić aby cokolwiek zainstalować, także po zmianie hostingu.

Dodam jedynie, że inny serwis ustawiłem ostatnio na serwerze maerykańskim (godaddy.com) i tam nie pomaga nawet ta zmiana. Problemu jeszcze nie rozwiązałem, istnieje taka możliwość, że z paczki niczego nie zainstaluję i będzie to wymagać instalacji ręcznej.

PS. Sprawdź jeszcze czy przy próbach wcześniejszych instalacji nie powstał katalog z nazwą instalowanego komponentru. Jeśli tak usuń go i powtórz instalację.Michał Miśko edytował(a) ten post dnia 07.11.09 o godzinie 15:50

konto usunięte

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

1. Sprobuj zainstalowac komponent JoomlaPack
2. Zrob kopie serwisu za pomoca tego komponentu.
3. Uzykany plik wgraj na nowy serwer.
4. Uruchom strone z odpowiedniego adresu, rozpocznie sie instalacja kopi serwisu.

konto usunięte

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

wiem, że stary temat ale u moich poprzedników nie znalazłem prawidłowej odpowiedzi w rozwiązaniu problemu. Miałem dokładnie to samo po przeniesieniu. Rozwiązanie jest banalnie proste.

Oczywiste jest to, że chmody muszą być ustawione na 777 w odpowiednich katalogach i to nie trzeba tłumaczyć komuś kto prowadzi stronę w joomli.

Rozwiązanie problemu :
Podczas zmiany serwera w ustawieniach należy zmienić również katalog plików tymczasowych Witryna >> Konfiguracja >> SERWER (W ustawieniach ogólnych)

Należy to uczynić ponieważ ustawienia zapisane w pliku konfiguracyjnym pozostają również po przeniesieniu. Dlatego może być wskazany inny katalog TMP i należy zmienić na prawidłowy w istniejącej (zmienionej) lokalizacji.

jeżeli ustawienia te nie będą poprawne, pojawi się dokładnie taki właśnie komunikat jak w opisywanym problemie .

Pozdrawiam.Emilian Padniewski edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 11:42
Jakub Kamiński

Jakub Kamiński Org, PAINT FORCE

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Witam,

Odświeżam temat. U mnie mimo tych wszystkich zmian o których piszecie, w dalszym ciągu pojawia się problem. Robiłem już chyba wszystko. Zmiana chmodów, zmiana domyślnego katalogu itd. Brakuje mi już pomysłów, tym bardziej że na tym serwerze mam kilka innych stron i tam wszystko pięknie działa. Problem widzi jedynie joomla, w kliencie FTP chmod ustawiony jest na 777. Skasowałem również htacces i skopiowałem domyślny. Co jeszcze można zrobić?
Kordian Zadrożny

Kordian Zadrożny TETA HR, IT.
Konsulting,
Marketing, JOOMLA,
CorelDraw

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Ja z tym walczyłem na serwerze GTS Internet ale przestałem się z nimi użerać.
Mam lokalną kopię, przed wgraniem robię kopie bazy, instaluje lokalnie i potem wszystko znowu wgrywam. Czasochłonne ale działa (no i mam lokalnie aktualną kopię bazy)
Wojciech Suseł

Wojciech Suseł Manager, SUSCO

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Należy pamiętać że dodatki lubią także instalować pliki językowe w katalogu m.in /language
tu także apache musi mieć uprawnienia do zapisu. Pozdr.
Jakub Kamiński

Jakub Kamiński Org, PAINT FORCE

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Witam,

A więc problem już rozwiązany. Faktycznie, trzeba wykonać to o czym pisał Emilian, czyli:
Emilian Padniewski:
Rozwiązanie problemu :
Podczas zmiany serwera w ustawieniach należy zmienić również katalog plików tymczasowych Witryna >> Konfiguracja >> SERWER (W ustawieniach ogólnych)

Należy to uczynić ponieważ ustawienia zapisane w pliku konfiguracyjnym pozostają również po przeniesieniu. Dlatego może być wskazany inny katalog TMP i należy zmienić na prawidłowy w istniejącej (zmienionej) lokalizacji.

jeżeli ustawienia te nie będą poprawne, pojawi się dokładnie taki właśnie komunikat jak w opisywanym problemie .

Pozdrawiam.

Ja przenosiłem stronę z cal.pl na nazwa.pl. Aby poznać prawidłową ścieżkę do katalogu plików tymczasowych, najlepiej jest użyć jakiegoś klienta FTP typu FileZilla. Tam jest podana pełna ścieżka do katalogów, i skopiować ją do ustawień joomla, w miejsce które podawał Emilian.

Pozdrawiam
Piotr Olszewski

Piotr Olszewski Webmaster /
Webdesigner, PK0 BP

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Witam wszystkich!
Miałem dokładnie ten sam problem co opisywany przez was.Kontaktowałem się nawet w tej sprawie z administratorem serwera w nazwa.pl ale nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi.
Nie instalowały mi się żadne rozszerzenia w Joomli i wyskakiwał błąd:

JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
i tp.

Zapraszam do zapoznania się z rozwiązaniem opisany na mojej stronie
Problem z instalacją rozszerzeń Joomla

konto usunięte

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Comic Sans FTW!!!!111
Przem Past

Przem Past Od wszystkiego.
Wiele pomysłów,
wiele dziedzin
zaintereso...

Temat: Problem z instalacją rozszerzeń Joomla! po zmianie serwera

Nie przenosi się Joomli metodą przez FTP. Te czasy mineły. Od szybkiego i kompleksowego przenoszenia całej strony łącznie z bazą danych jest Akeeba Backup. Instalujesz komponent na serwerze gdzie strona stoi, wykonujesz kopię. Gotowy plik całej strony łącznie z bazą (plik lub pliki jpa) kopiujesz fo folderu docelowego na nowym serwerze, ze strony Akeeba pobierasz kickstart i również wrzucasz go do tego folderu. , który rozpakuje stronę oraz bazę wrzuci do SQL (musisz tylko podać dane do serwera SQl) i gotowe. Szybko i bezprolemu. Skrypt rozpakowywujący stronę i bazę danych, który krok po kroku w kreatorze który poprowadzi za rączkę uruchamiasz : domena/kickstart.php

Akeba:

https://www.akeebabackup.com/products/akeeba-backup.html

Kickstart:

https://www.akeebabackup.com/products/akeeba-kickstart....

Następna dyskusja:

problem z instalacją Joomla 3




Wyślij zaproszenie do