Radosław Kuleszewicz

Radosław Kuleszewicz creative director

Temat: Nowe logo Białegostoku

Białystok ma logo. Ciekaw jestem, co sądzicie? Z czym się wam kojarzy? Jak wam pasuje do wyobrażenia o mieście?


Obrazek
Radosław Kuleszewicz edytował(a) ten post dnia 04.10.08 o godzinie 20:07

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

Trzeba było sie dogadać z tym gościem i jego wkleic na logo ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=2m1z5gQJ2OkPiotr Słup-Ostrawski edytował(a) ten post dnia 04.10.08 o godzinie 20:17

Temat: Nowe logo Białegostoku

Tu rozwinięcie.
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,5758054,Bial...
Rafał Jara

Rafał Jara Graphic designer /
Creative director

Temat: Nowe logo Białegostoku

a to ciekawa sprawa.. Ja pochodzę z Bydgoszczy, to troszkę się zainteresowałem :)
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,78942,4941690.html
Rafał Jara

Rafał Jara Graphic designer /
Creative director

Temat: Nowe logo Białegostoku

a swoją drogą, to chyba mamy kolejną sytuację w której tak naprawdę pomysł na użycie znaku będzie stanowił o jego wartości i sile. Samo logo osobiście uważam za takie "se" ... Niby proste, a jednak ilustracja taka, no i kontur miasta... "Cliche" trochę. Co nie oznacza że się nie sprawdzi, a o to tu przecież chodzi. Pomysł z trampkami na przykład .. koszulki już gorzej, bo trochę standardem leci... Ale takie wykorzystanie znaku, w którym on zaczyna działać nie tyle jako zwarty symbol, ale jako punkt wyjścia dla innych form... To ostatnio chwytny pomysł :) Co chyba może oznacza że się sprawdza, a w tym wypadku byłby nawet zalecany. Kwestia czy autorzy logo mają dobrą koncepcję na pociągnięcie tego dalej...

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

Radosław Kuleszewicz:
Białystok ma logo. Ciekaw jestem, co sądzicie? Z czym się wam
kojarzy? Jak wam pasuje do wyobrażenia o mieście?

Nie wiem, czy użycie Dax'a było takim dobrym pomysłem - font jest ostatnio mocno eksploatowany i można odnieść wrażenie, że był to pierwszy font, którego użyto - i prób z innymi nie było.

Kontur miasta w środku sygnetu - trochę pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony - co można było wyeksponować, żeby się kojarzyło, a jednocześnie nie było zbyt dosłowne? Żubr? ;-) Jak na razie jest piwo Żubr, Żubrówka... za dużo by tego było.

Na pewno trochę za mały napis "wschodzący" - z punktu widzenia czytelności oczywiście.

No i najważniejsze - w sygnecie nie ma krajobrazu, rzeczki, lasu, słoneczka, "łyżew" albo "falek" ;-)

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

slabo slabo, wszystkie te polskie logosy sa proste jak cep, zero pomyslowosci i profesjonalnego wykonania znaku, ktory musi byc czytelny i dobrze (tzn. odpowiednio) sie kojarzyc.
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo Białegostoku

Jan T.:
Nie wiem, czy użycie Dax'a było takim dobrym pomysłem - font jest ostatnio mocno eksploatowany i można odnieść wrażenie, że był to pierwszy font, którego użyto - i prób z innymi nie było.
Też nie wiem czy ten, ale zastanawia mnie skąd wysnułeś wniosek że innych prób nie było?
Kontur miasta w środku sygnetu - trochę pójście na łatwiznę,
Pójście na łatwiznę? a w ilu znakach to pójście na łatwiznę widziałeś?
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo Białegostoku

Phrizee, Artiom S.:
slabo slabo, wszystkie te polskie logosy sa proste jak cep, zero pomyslowosci i profesjonalnego wykonania znaku, ktory musi byc czytelny i dobrze (tzn. odpowiednio) sie kojarzyc.
Możesz podać konkrety do tych swoich twierdzeń, np. co jest nieprofesjonalnego? czego nie rozumiesz w tym znaku? gdzie on się źle/nieodpowiednio kojarzy? bo mam ciut wrażenie, że piszesz aby pisać, nie bardzo wiedząc o co chodzi.

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
Jan T.:
Nie wiem, czy użycie Dax'a było takim dobrym pomysłem - font jest ostatnio mocno eksploatowany i można odnieść wrażenie, że był to pierwszy font, którego użyto - i prób z innymi nie było.
Też nie wiem czy ten, ale zastanawia mnie skąd wysnułeś wniosek że innych prób nie było?

Nie czytasz dokładnie. Napisałem o tym, że takie wrażenie można odnieść, a nie że autor użył Daxa bezrefleksyjnie. Font pasuje moim zdaniem. Ale czy nie lepiej było wybrać coś innego, co akurat nie jest na topie?
Kontur miasta w środku sygnetu - trochę pójście na łatwiznę,
Pójście na łatwiznę? a w ilu znakach to pójście na łatwiznę widziałeś?

W projektach logo "z domkiem" dla firm budowlanych :-)

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
Phrizee, Artiom S.:
slabo slabo, wszystkie te polskie logosy sa proste jak cep, zero pomyslowosci i profesjonalnego wykonania znaku, ktory musi byc czytelny i dobrze (tzn. odpowiednio) sie kojarzyc.
Możesz podać konkrety do tych swoich twierdzeń, np. co jest nieprofesjonalnego? czego nie rozumiesz w tym znaku? gdzie on się źle/nieodpowiednio kojarzy? bo mam ciut wrażenie, że piszesz aby pisać, nie bardzo wiedząc o co chodzi.

Doskonalem wiem o czym pisze, jesli widze ze logos jest spoko ale cos konkretnego w nim nie gra to pisze cdokladnie co mi nie pasuje. Jesli pisze ze "slaby i prosty jak cep logos" najwyrazniej nie trafia do mnie jego koncepcja jako calosc i nie chce marnowac transferu lanie wody.
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo Białegostoku

Jan T.:
W projektach logo "z domkiem" dla firm budowlanych :-)
Na podstawie tego przykładu, pełno domków, poproszę o wskazanie logo z obrysem obszaru miasta, nie powinno ci sprawić kłopotu :)
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo Białegostoku

Phrizee, Artiom S.:
Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
Phrizee, Artiom S.:
slabo slabo, wszystkie te polskie logosy sa proste jak cep, zero pomyslowosci i profesjonalnego wykonania znaku, ktory musi byc czytelny i dobrze (tzn. odpowiednio) sie kojarzyc.
Możesz podać konkrety do tych swoich twierdzeń, np. co jest nieprofesjonalnego? czego nie rozumiesz w tym znaku? gdzie on się źle/nieodpowiednio kojarzy? bo mam ciut wrażenie, że piszesz aby pisać, nie bardzo wiedząc o co chodzi.

Doskonalem wiem o czym pisze, jesli widze ze logos jest spoko ale cos konkretnego w nim nie gra to pisze cdokladnie co mi nie pasuje. Jesli pisze ze "slaby i prosty jak cep logos" najwyrazniej nie trafia do mnie jego koncepcja jako calosc i nie chce marnowac transferu lanie wody.
skoro nie chcesz marnować transferu to albo napisz że ci się nie podoba, albo konkrety. Inaczej lejesz wodę. I z tego co piszesz doskonale widać że nie wiesz a chciałbyś :)

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
Jan T.:
W projektach logo "z domkiem" dla firm budowlanych :-)
Na podstawie tego przykładu, pełno domków, poproszę o wskazanie logo z obrysem obszaru miasta, nie powinno ci sprawić > kłopotu :)

Jeśli mnie pamięć nie myli - nie twierdziłem, że istnieje multum logo z obrysem obszaru miasta ;-) Twierdziłem, że jest to w jakimś stopniu pójście na łatwiznę. Przy mieście, które nie ma obiektu/symbolu je charakteryzującego (no chyba, że byłby to śledzik białostocki :-) ), jest to dość oczywisty pomysł nawiązania do tematu. Takie zagranie z dosłownym potraktowaniem tematu, a'la domki w logo firm budowlanych. Ale wcale nie twierdzę, że to źle wyszło w tym przypadku - na szczęście mało kto wie, co symbolizuje ten obrys, wobec czego nie osiągnięto poziomu dosłowności.
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo Białegostoku

Janie dla mnie pójście na łatwiznę to wykorzystanie ogranego elementu, tu takiej sytuacji nie mamy. Ba powiem więcej na tę "łatwiznę" jakoś nikt dotąd nie wpadł, choć w wypadku obrysu Polski ograna i zgrana do bólu. Patrząc na to inaczej - nie ma znaczenia czy w środku jest zarys miasta, poza oczywiście opisem symboliki, każde nieregularne ułożenie elementów znaku, tak by powstała jakaś dynamika, dałoby jakiś poszarpany środek i pozostałaby tylko kwestia co ludzie tam zobaczą i co skojarzeniowo przypiszą.

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
Phrizee, Artiom S.:
Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
Phrizee, Artiom S.:
slabo slabo, wszystkie te polskie logosy sa proste jak cep, zero pomyslowosci i profesjonalnego wykonania znaku, ktory musi byc czytelny i dobrze (tzn. odpowiednio) sie kojarzyc.
Możesz podać konkrety do tych swoich twierdzeń, np. co jest nieprofesjonalnego? czego nie rozumiesz w tym znaku? gdzie on się źle/nieodpowiednio kojarzy? bo mam ciut wrażenie, że piszesz aby pisać, nie bardzo wiedząc o co chodzi.

Doskonalem wiem o czym pisze, jesli widze ze logos jest spoko ale cos konkretnego w nim nie gra to pisze cdokladnie co mi nie pasuje. Jesli pisze ze "slaby i prosty jak cep logos" najwyrazniej nie trafia do mnie jego koncepcja jako calosc i nie chce marnowac transferu lanie wody.
skoro nie chcesz marnować transferu to albo napisz że ci się nie podoba, albo konkrety. Inaczej lejesz wodę. I z tego co piszesz doskonale widać że nie wiesz a chciałbyś :)

doskonale widac to po twoich projektach http://e-alw.com/allogo.html swietny dizajn
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo Białegostoku

Artiom jak chcesz się bawić w piaskownicy to zapytaj gdzie jest.
Na razie, jak widać, potwierdzasz moją tezę, że nie bardzo wiesz o czym mowa.
Rafał Jara

Rafał Jara Graphic designer /
Creative director

Temat: Nowe logo Białegostoku

Jan T.:

na szczęście mało kto wie, co symbolizuje ten obrys, wobec czego nie osiągnięto poziomu dosłowności.

hmm... to na moje raczej zarzut jest :) bo rzeczywiście: znak korzysta z konturu miasta, a jednocześnie robi to na tyle nie czytelnie że kontur się zatraca i stanowi prawdopodobnie dla wielu odbiorców po prostu "coś". "się nie kojarzy się" ( pozdrawiam Białostoczan ). Zgadzam się z tym, i przyznam że mi się to akurat nie podoba mocno. Stawia pod znakiem zapytania, sensowność użycia konturu w ogóle...

konto usunięte

Temat: Nowe logo Białegostoku

Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
Patrząc na to inaczej - nie ma
znaczenia czy w środku jest zarys miasta, poza oczywiście opisem
symboliki, każde nieregularne ułożenie elementów znaku, tak by
powstała jakaś dynamika, dałoby jakiś poszarpany środek i pozostałaby tylko kwestia co ludzie tam zobaczą i co skojarzeniowo przypiszą.

Akurat ludzie, a konkretniej białostoccy krzykacze forumowi (z nielicznymi rozsądnymi wyjątkami), zobaczyli tam "słońce Bstoku" - prezydenta miasta ;-) (
Obrazek
+ podpis "Miłościwie Panujące Nam Słońce Białegostoku" )
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Nowe logo Białegostoku

Tyle że nie do tych krzykaczy to kierowane, a poza tym sam wiesz co widzą ludzie, szczególnie mający anse takie czy inne. Niestety czasami własne problemy przesłaniaja im racjonalne myślenie.

Rafale sensowność konturu nie polega na jego obrysowaniu linią, nie wszystko w znaku musi być dosłowne :)

Następna dyskusja:

Polpfarma - nowe logo




Wyślij zaproszenie do