Lidia W.

Lidia W. projektant

Temat: Nowe logo Katowic

Dziś miała miejsce prezentacja nowego logo Katowic.
Co sądzicie?

Obrazek


Stare logo (stare znaczy się 10-letnie) wyglądało tak:

Obrazek


więcej na:
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/arty...
http://www.rmf.fm/fakty/?from=rss&id=136407
http://www.us.edu.pl/katowice/informator/tekst/poliso/...

konto usunięte

Temat: Nowe logo Katowic

Ufo niby jest, ale fonta mogli trochę dłużej poszukać. ;)
Aleksander Bąk

Aleksander Bąk aleksanderbak.pl —
projektuję, bo
lubię.

Temat: Nowe logo Katowic

Własne logo Spodka chyba jednak dużo lepsze…


Obrazek


:)

A~Aleksander Bąk edytował(a) ten post dnia 07.05.08 o godzinie 20:32
Aleksander Bąk

Aleksander Bąk aleksanderbak.pl —
projektuję, bo
lubię.

Temat: Nowe logo Katowic

To chyba bliższa prawdy (kolorystycznej) prezentacja znaku.


Obrazek


:)

A~Aleksander Bąk edytował(a) ten post dnia 07.05.08 o godzinie 20:42
Lidia W.

Lidia W. projektant

Temat: Nowe logo Katowic

Masz rację Aleksandrze, takie cuś widziałam w TV, tylko w necie akurat na tamto trafiłam. Widać niezbyt dogłębnie szukałam.
Aleksander Bąk

Aleksander Bąk aleksanderbak.pl —
projektuję, bo
lubię.

Temat: Nowe logo Katowic

Lidia W.:

To pewnie wina „siakiejś takiejś” konwersji w Urzędzie… — tak jak z bez-polsko-czcionkową prezentacją Eskadry w Opolu.

:)

A jeśli rzecz tyczy konwersji samego znaku Katowic — dlaczego nie? Może na spodku zalecą dalej niż na tym K. Tylko — jak dla mnie — nowy projekt nie odleciał zbyt daleko od kultowego znaku Spodka…

A~Aleksander Bąk edytował(a) ten post dnia 07.05.08 o godzinie 20:54
Grzegorz Wójcik

Grzegorz Wójcik graphic designer,
webdesigner,
freelancer

Temat: Nowe logo Katowic

Jak dla mnie to wygląda jak cukiernica z kiepskiego klipartu, ja wstydziłbym sie to pokazać szefowi.
A jestem początkujący, więc pewnie sie nie znam.

konto usunięte

Temat: Nowe logo Katowic

a czy stare logo spełniło już swoje zadanie. Może są znane jakieś przykłady znaczącego zastosowania w celach promocyjnych. Merytorycznie oba są bez sensu, a estetycznie dobrze ilustrują gust elity decydentów.
Karolina J.

Karolina J. Exemplis discimus

Temat: Nowe logo Katowic

Fajna ta wyciskarka do cytryn :-)

Temat: Nowe logo Katowic

"Projekt nowego logo za 5 tys. zł wykonała rybnicka Art. Studio Fourtka. - Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Spodek to najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście. Katowice - jak głosi hasło reklamowe - to "miasto wielkich wydarzeń" i wiele z nich będzie się odbywało właśnie w Spodku - mówi Krzysztof Pietrek, szef Fourtki.
Wyjaśnił też, skąd taki dobór kolorów logo. Niebieski to przestrzeń i czyste powietrze, zielony to świeżość, rozwój i życie, a żółty symbolizuje bogactwo, wiedzę i doświadczenie."

Znak w powiekszeniu

gazeta.pl

konto usunięte

Temat: Nowe logo Katowic

Aleksander Lenart:
Niebieski to przestrzeń i czyste powietrze...
Hahaha! A głowa to mnie w Katowicach zaczyna boleć od ciśnienia atmosferycznego. :D

Ale ja z lasu jestem, więc może tam faktycznie jest czyste powietrze, tylko ja się na nim pozać nie potrafię? ;)

konto usunięte

Temat: Nowe logo Katowic

Edward Łuska:

Ale ja z lasu jestem, więc może tam faktycznie jest czyste powietrze, tylko ja się na nim pozać nie potrafię? ;)

Wiesz jak to mówią: na Śląsku to przynajmniej widzisz czym oddychasz ;)

konto usunięte

Temat: Nowe logo Katowic

Pozytywne myślenie też jest bardzo ważne. Szukanie plusów tam gdzie inni widzą minusy jest jego podstawą. ;)

konto usunięte

Temat: Nowe logo Katowic

jako logo do mnie zupełnie nie przemawia

stare też było bez specjalnego polotu IMO

jakoś Śląsk nie ma coś ostatnio szczęścia do dobrych 'egzekucji', vide raczej niesławna kampania województwa...Mirek MIRPO Połyniak edytował(a) ten post dnia 08.05.08 o godzinie 15:51
Karolina J.

Karolina J. Exemplis discimus

Temat: Nowe logo Katowic


Obrazek



Obrazek


http://miasta.gazeta.pl/lublin/51,35640,4585019.html?i=1

Ci to mieli przeboje z tym logo.
I w dodatku te ich wymagania konkursowe...[edited]Karolina[edited]Karolina
Jarek Kowalczyk

Jarek Kowalczyk
www.jarekkowalczyk.i
nfo

Temat: Nowe logo Katowic

Ojoj to katowickie logo słabiutkie. Takie cliparty widuję czasem po 20usd, a w tym wypadku wygląda jak odwrócona wyciskarka do cytryn co nie jest raczej zaletą:P Przykra sprawa.
Bartosz Sokolinski

Bartosz Sokolinski Wiceprezes, Southern
Sun

Temat: Nowe logo Katowic

Logo może się podobać albo nie, jest 1000% razy lepsze niż "K". Ciekawe jak broni się strategia brandu opierając brandu miasta na jednym miejscu... Ale rozumiem, że strategii pewnie nie ma... Mnie wzruszył kawałek na temat czcionki :):
"- W logotypie użyliśmy czcionki bezszeryfowej, która ma wskazywać, że Katowice to "miasto młodych" - mówi Krzysztof Pietrek, dyrektor artystyczny Agencji Reklamowej Fourtka - Stolica województwa kojarzona jest raczej z okręgiem przemysłowym. Lekka czcionka ma zatem wspierać wizerunek Katowic jako miasta nauki, kultury i sportu - dodaje".
Inteligentny człowiek to może godzinami opowiadać na każdy temat. Co do logotypu Lublina to nie jestem jego fanem. Też i Lublin nie jest dla mnie miastem inspiracji (dobrze, że nie renesansem). A to obok teraźniejszego to wygląda jak Lewiatan...
Wojtek G.

Wojtek G. Producer. Designer.
Autor
scenariuszy.Director

Temat: Nowe logo Katowic

Nowe logo jest słabe-szczególnie wybór motywu. Przecież Spodek, to przedziwny stwór betonowej architektury lat 70tych, a więc coś co już naprawdę dawno, dawno nie jest aktualne ani ponadczasowe. Jego graficzna wersja wyszła co prawda bardziej kolorowo niż originał, ale kojarzy się z plastikowym "gorącym kubkiem", który zresztą poddał się temperaturze.
Katowice ma parę architektonicznych perełek, ale to przeważnie zabrudzone fasady starych kamienic. Pomysł koncypowania logo miasta w oparciu o element architektury i to w zdecentaralizowanym regionie pozbawionym klasycznych cech miejskich wydaje mi się chybionym. Nie jestem też za tym, by Katowice kojarzone były tylko z przemysłem, dlatego logo powinno być bardziej innowatywne, ale na to trzeba się trochę wysilić.
A logotyp Lublina przypomina mi napisy mędrców na murach Mekki. Czyżby na naszym Wschodzie wiało wpływami Orientu? Hmmm...
Łukasz Kluj

Łukasz Kluj marketingowiec,
brandingowiec i fan
gry w piłkarzyki ;)

Temat: Nowe logo Katowic

Bartosz Sokolinski:
Logo może się podobać albo nie, jest 1000% razy lepsze niż "K". Ciekawe jak broni się strategia brandu opierając brandu miasta na jednym miejscu... Ale rozumiem, że strategii pewnie nie ma...

I to jest właśnie smutne. To takie strzelanie ślepą amunicją.

konto usunięte

Temat: Nowe logo Katowic

Wojtek G.:
Nowe logo jest słabe-szczególnie wybór motywu. Przecież Spodek, to przedziwny stwór betonowej architektury lat 70tych, a więc coś co już naprawdę dawno, dawno nie jest aktualne ani ponadczasowe.

W przeciwieństwie do ponadczasowości kamienic z xix/xx wieku? Czy może w chwili obecnej bardziej aktualny jest romanizm lub gotyk? A może mur pruski? W jakim wieku architektura staje się ponadczasowa, czy też ile czasu minąć musi, by takową się stała?Michał S. edytował(a) ten post dnia 13.05.08 o godzinie 00:46

Następna dyskusja:

nowe turystyczne logo Wielk...




Wyślij zaproszenie do