Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Logo Most Dla Ludzi:


Obrazek


A tutaj kilka artykułów o tej akcji i logosie:

http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdL...

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/2009...

Wypowiedział sie profesor (negatywnie),wypowedział się gosc z agecji (powiedzmy pozytywnie) - ciekawe jak tutaj zostanie ocenione?
Igor Downar-Zapolski

Igor Downar-Zapolski
marketing/reklama/pr
/www

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

"Logo mostu to już kolejny znak, który będzie promować miasto. Na zlecenie Urzędu Miasta Torunia stworzyła je warszawska firma LinkPR. Jest częścią kampanii popularyzującej budowę drugiej przeprawy przez Wisłę."

Promowanie mostu? Logo dla mostu? Kto wymyśla takie debilizmy...

Może zaczniemy autostrady promować i wymyślać dla nich logotypy? Najlepiej inny dla każdego odcinka :)

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

"Na stworzenie tej ukrytej filozofii i akcję promującą stołeczna agencja dostała 1,6 mln złotych. Kampania to wymóg Unii Europejskiej (daje 327 mln zł na budowę). Potrwa do 2013 roku. Żaden przepis nie reguluje, ile trzeba wydać na rozpropagowanie budowy przeprawy. Magistrat wybrał najtańszą ofertę."
Igor Downar-Zapolski

Igor Downar-Zapolski
marketing/reklama/pr
/www

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Aż strach myśleć, na ile wycenione były pozostałe oferty :)

1,6 mln na promocję mostu w mieście wielkości Torunia... :)
Łukasz Stamm

Łukasz Stamm Informatyk /
E-Biznes

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Ja tam proponuje wybudować most przed Toruniem np. w Solcu Kujawskim, bo co z tego, że będzie most jak wszystkie ulice się zapchają, do takiego planu trzeba całej infrastruktury komunikacyjnej.

Co do Logo to, jestem na TAK :DŁukasz Stamm edytował(a) ten post dnia 20.01.10 o godzinie 10:10
Magdalena G.

Magdalena G.
marketing/promocja/P
R

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

alez tu głęboka treść jest ukryta - most dla ludzi - a że tak zapytam dla kogo miałby być - dla żab?

konto usunięte

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Magdalena Groblicka:
alez tu głęboka treść jest ukryta - most dla ludzi - a że tak zapytam dla kogo miałby być - dla żab?
a co dziwnego w moście dla żab? Nie widziała pani takich pod ew. nad autostradami?;)
Mnie zastanawia co innego - jakie były wymogi dotyczace tej kampani i czy jest szansa że akcja promocyjna się nie uda:) No i podstawowe pytanie - jaki jest cel tej kampani po za spelnieniem wymogu formalnego UE?Mariusz Jakubczyk edytował(a) ten post dnia 20.01.10 o godzinie 10:57
Magdalena G.

Magdalena G.
marketing/promocja/P
R

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

nie widziałam by projektowano dla nich loga i wydawano na to gigantyczne pieniadze.
Mariusz Jakubczyk:
Magdalena Groblicka:
alez tu głęboka treść jest ukryta - most dla ludzi - a że tak zapytam dla kogo miałby być - dla żab?
a co dziwnego w moście dla żab? Nie widziała pani takich pod ew. nad autostradami?;)

konto usunięte

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Magdalena Groblicka:
nie widziałam by projektowano dla nich loga i wydawano na to gigantyczne pieniadze.
Mariusz Jakubczyk:
Magdalena Groblicka:
alez tu głęboka treść jest ukryta - most dla ludzi - a że tak zapytam dla kogo miałby być - dla żab?
a co dziwnego w moście dla żab? Nie widziała pani takich pod ew. nad autostradami?;)
no bo na szczęscie pewnie ktoś stwierdził, że żadna kampania nie trafi do żab;)
Magdalena G.

Magdalena G.
marketing/promocja/P
R

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

chm, mze eksperci z UE wkrótce wpadną na ten pomysł :)
Przemysław L.

Przemysław L. Siła e-marketingu

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Banalne: Most dla ludzi... no nie dla żubrów chyba

konto usunięte

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

a to nawet głupie by nie było :P Most dla żubrów... bo w końcu jak te biedne stworzonka mają się przez Wisłę przeprawić?

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Ja tylko w kwestii formalnej :):)

1. Całosc razem z logiem (nawiasem moim zdaniem fajnym) brzmi

"Most Dla Ludzi - Łączy to co najważniejsze"

i moim zdaniem w tym banale coś jest :) kwestia gustu

2. Kasa ktora wymieniają nie jest za samo logo tylko za całosc kampanii do 2013 roku, łacznie z Eventami, makietami itp itd

konto usunięte

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Dziurawy trochę ten most. Ale nic dziwnego, kiedy buduje się z baloników.

konto usunięte

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Mariusz Jakubczyk:
No i podstawowe pytanie - jaki jest cel tej kampani po za spelnieniem wymogu formalnego UE?
Wydaje mi się, że cel tu jest troszkę inny niż propagowanie samego istnienia mostu. Unia daje kasę i wymaga by jakaś część z niej została przeznaczona na promocję. Jak będziesz kiedyś projektował dla kogoś/czegoś, co dostało dofinansowanie z UE i zobaczysz jakie są wymogi dotyczące oznaczania materiałów promocyjnych, to zrozumiesz. W uproszczeniu - na każdym takim materiale jest przynajmniej logo UE, a najlepiej do tego napis, że coś tam powstało przy współudziale środków z UE, a jeszcze ładniej, jak napiszesz dokładnie jakich środków. Rozejrzyj się po budynkach w starej dzielnicy w swoim mieście to zobaczysz kilka takich tabliczek na odnowionych elewacjach.
Wracam więc do pytania - co jest celem? Budowanie świadomości UE jako instytucji, która nie tylko produkuje przepisy, ale pomaga, integruje, inwestuje itp. Osobiście uważam to za bardzo dobry i skuteczny pomysł.

konto usunięte

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

logo beznadziejne - że niby jakieś kropkowane ludziki go tworzą? pomyłka. a najbardziej dobija fakt, że ktoś za tego bubla zgarnął taką kasę... coraz częściej mam wrażenie, że to są jakieś ustawki.
Helena Ebert

Helena Ebert brand design

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Most nie potrzebuje logo, potrzebuje schludnej, poprawnej typograficznie, czytelnej i spojnej z reszta oznaczen tabliczki, bo ta wlasnie tabliczka z nazwa czy ulica jest sposobem jego oznaczenia (poza sama architektura, czyli wizerunkiem per se). Nawet jesli konieczne bylo wydanie srodkow, jest 1000 sensowniejszych i bardziej przydatnych przyszlym uzytkownikom sposobow ich wydania. (Nawet jesli bylby to najlepszy, najpiekniejszy i najbardziej przelomowy znak kiedykolwiek stworzony.)

Z dygresji: Paula Scher o identyfikacji North Side Neighbourhood:
"I was invited to design a logo for this neighborhood, called the North Side, and I thought it was silly for a neighborhood to have a logo. I think that's rather creepy, actually. Why would a neighborhood have a logo? A neighborhood has a thing -- it's got a landmark, it's got a place, it's got a restaurant. It doesn't have a logo. I mean, what would that be?
So I had to actually give a presentation to a city council and neighborhood constituents, and I went to Pittsburgh and I said, "You know, really what you have here are all these underpasses that separate the neighborhood from the center of town. Why don't you celebrate them, and make the underpasses landmarks?"
Jak sie skonczylo mozna obejrzec tutaj: http://www.ted.com/talks/paula_scher_gets_serious.html (od ok 17min).
Wiec moze po prostu brakuje u nas projektantow/agencji, ktorzy zamiast kurczowo trzymac sie glupiego czasem w zalozeniach briefa, maja odwage powiedziec: to idiotyczny pomysl.Helena Pryłowska edytował(a) ten post dnia 21.01.10 o godzinie 01:01
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Przygotowałem poniższe na blog, niestety zwariował po raz kolejny i notki nie widać, zatem puszczam w całości tu

Logo zamiast mostu

Są takie chwile kiedy ręce opadają. Toruń od lat przymierza się do budowy mostu i na przymierzaniu mu schodzi. Potrzebę widzą wszyscy, mieszkańcy i władze, i nic się specjalnie nie dzieje. A właściwie nie działo, bo oto postanowiono coś z tym zrobić i zamiast mostu... zafundowano mieszkańcom logo i strategię "oswajania" ich z tym przyszłym mostem. Paranoja, przekonywać ludzi do tego, do czego są w 100% przekonani, za jedyne 1,6 mln zł. Twórcą odkrywczej strategi "mostu dla ludzi" i logo jest warszawska agencja Link PR (ie próbujcie wchodzić na ich stronę http://linkpr.pl, szkoda czasu, powita was "Not Found The requested URL / was not found on this server.")

A co do znaku, na początek wprowadzenie Pani Elżbiety Konckiej, general manager LinkPR:
twierdzi, że logo zostało zbyt dosłownie odczytane. - Chcieliśmy
nadać inwestycji nowy wymiar. Most to nie tylko budowla, ale
odpowiedź na najważniejsze potrzeby ludzi, bo oni są w tym
projekcie najistotniejsi - szefowa przekonuje do poszukiwania
głębszej filozofii. - Czy most jest dla zwierząt? Jest dla
wszystkich. Nie patrzmy jednak na logo zbyt dosłownie. Pochylmy
się nad nim, w tym banale tkwi coś ukrytego w środku.

Pochyliłem się z uwagą i poza banałem jakoś nijak mi nie chce wyjrzeć to kolejne dno, ani żadna głębsza filozofia. Może ja ślepy?

prof. Witold Chmielewski, toruński artysta plastyk:
- O czym my w ogóle rozmawiamy, przecież to logo nie pasuje do
mostu, jaki ma powstać w Toruniu - prof. Witold Chmielewski,
toruński artysta plastyk, twierdzi, że pomieszano fakty. - Mały
kamienny most z przęsłami dla spacerowiczów, jaki widać na
logotypie pewnie świetnie wpasowałby się w promocję, ale
) przeprawy w Golubiu-Dobrzyniu, w Toruniu mówimy o moście, który
posłuży szybkiej samochodowej komunikacji. Nie będzie żadnych
przęseł i po co ta wielka filozofia o brataniu się ludzi? - pyta
profesor. Zaznacza przy tym, że pod względem graficznym znak się
broni.

prof. UMK Wiesław Smużny, artysta grafik, uważa że taka akcja to bezsensowne wydawanie publicznych pieniędzy.
- Amatorskie i naiwne. Logo nie może składać się z oderwanych od
siebie, pojedynczych elementów. Most kojarzy się z pewną
całością, jedną linią, a nie z porwanym paciorkiem
przypominającym raczej różaniec albo niedojrzałą jarzębinę -
ocena profesora jest druzgocąca. - Poza tym, dlaczego te ludziki
mają takie duże głowy, czy to jakieś wodogłowie? Coś okropnego.
Z kolei samo hasło wzięte żywcem z ery Edwarda Gierka.

I tak to, jak widać, wcale nie trzeba wydawać kasy na PR, starczy jedno nietrafione logo i będzie o moście głośno. A za 1,6 mln można mieszkańcom siurpryzę zafundować... na otwarcie tego mostu, o ile na logo i PR się nie skończy.

Przypisek: temat znaleziony na GL, cytaty za portalem Nowości

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

A ja postanowiłem troche pobronić tego znaku, tej akcji bo ...

nad sesnsownoscią promocji mostu można by długo rozważać
Jak napisał
Mateusz Dymek:

... Unia daje kasę i wymaga by jakaś część z niej została przeznaczona na promocję...

i to moim zdaniem jest dobrze wykorzystane przez tą agencje - ona robi promocje i zarabia, miasto dostaje kasę od uni i zarabia i jedynie tylko pytanie zwykłego człowieka jest A JA NIC NIE MAM?

Czyżby??
1. Brak promocji mostu = brak dotacji z Unii
2. Brak dotacji z uni = mało kasy na most
3. Budowa mostu musiała by sie równać zebraniem kasy od zwykłych ludzi

Takze My zyskujemy most za kase Unii, a ze Unia wymaga promocji to juz inna historia ktora sprzyja agencji reklamowej

Takze uwazam ze nie jest to wydawanie publicznych pieniedzy bo bez tego by tych pieniedzy nie było.

Jak chcemy podyskutujmy tu o sensie EU? :):)

A co do samego znaku

to ALW cytujac profesorów zauważ:

prof. Witold Chmielewski, toruński artysta plastyk:
... Zaznacza przy tym, że pod względem graficznym znak się broni.
Chyba barziej nie pasuje mu poprostu sens tej akcji (patrz wyżej)

Na kolana nie rzuca, ale ma pewne zalety
- łaskawszym okiem na nowy znak patrzy Jarosław Nadolski
z toruńskiej agencji reklamowej ICD. Za trafioną uznaje
kolorystykę.

Ja natomiast uważam ze mamy w tym logotypie kropki ale moze komus kojaza sie z luzdzmi , komus z mostem, komus z litera M a jeszcze komus z paciorkami

i mi osobiscie logos sie podoba!! kwestia gustu i kwestia tego z czym to sie poda, nainnych materiałach itp

konto usunięte

Temat: Logo - Most Toruń - Most Dla Ludzi

Popierniczone to wszystko... Nigy bym nie wpadła, że most może czegoś potrzebować :) Logo i promocji...

Jeżeli potrzebuje promocji to by znaczyło chyba, że:
a) mieszkańcy Torunia w ogóle nie zauważą,gdy most się pojawi
b) wynikający z a} wniosek, że mosty był niepotrzebny...

Dla mnie idiotyzm do sześcianu!

Chyba, że znów na boku odbyło się smarowanie i rozkradanie publicznych pieniędzy...



Wyślij zaproszenie do