Gośka J.

Gośka J. Urząd
Wojewódzki/Wydział
Bezpieczeństwa i
Zarządzania Kr...

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Witam, czy ktoś słyszał o tej agencji:http://ag-rek.pl.Jeśli tak to proszę o opinie.

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

ja nie słyszałem ale ostatnio przejrzałem ich regulamin ze względu na ogłoszenie o poszukiwaniu statystów do filmu za 750zł dziennie (w Gdyni ostatnio kręcili polski film i statyści podobno dostawali 100zł)... przytoczę najciekawsze punkty 9 i 10:

9.Zawarcie umowy odbywa się poprzez wypełnienie kwestionariusza. Po zawarciu umowy pobierana jest jednorazowa opłata rejestracyjna w wysokości 50 zł. Wypełniony kwestionariusz stanowi dokument zawarcia umowy. W ramach umowy Agencja Reklamowa podejmuje się podjęcia pośrednictwa pomiędzy użytkownikiem, a naszym klientem.
10.W przypadku jeśli kandydat nie spełni oczekiwań naszych klientów, opłata rejestracyjna nie zostanie zwrócona.

nie znam się na agencjach reklamowych więc nie wyrokuje, może to jest normalna praktyka...
Gośka J.

Gośka J. Urząd
Wojewódzki/Wydział
Bezpieczeństwa i
Zarządzania Kr...

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Rafał Za:
ja nie słyszałem ale ostatnio przejrzałem ich regulamin ze względu na ogłoszenie o poszukiwaniu statystów do filmu za 750zł dziennie (w Gdyni ostatnio kręcili polski film i statyści podobno dostawali 100zł)... przytoczę najciekawsze punkty 9 i 10:

9.Zawarcie umowy odbywa się poprzez wypełnienie kwestionariusza. Po zawarciu umowy pobierana jest jednorazowa opłata rejestracyjna w wysokości 50 zł. Wypełniony kwestionariusz stanowi dokument zawarcia umowy. W ramach umowy Agencja Reklamowa podejmuje się podjęcia pośrednictwa pomiędzy użytkownikiem, a naszym klientem.
10.W przypadku jeśli kandydat nie spełni oczekiwań naszych klientów, opłata rejestracyjna nie zostanie zwrócona.

nie znam się na agencjach reklamowych więc nie wyrokuje, może to jest normalna praktyka...

Nie, to nie jest normalna praktyka. Bardzo dobrze, że Pan przytoczył ten regulamin.
Uwaga! Ta agencja to oszuści.
Artur F.

Artur F. Specjalista d/s
marketingu

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Właśnie otrzymałem wiadomość do zapłaty.
Ciekawe na jakiej podstawie - przecież formularz może wypełnić każdy w czyimś imieniu.
No nic - nie zapłacę i tyle, przecież w regulaminie nie ma terminu zapłaty do kiedy trzeba zapłacić.
Serwery umieszczone były na kompi.pl - inny fakt to to, że firma w UK nie istnieje.
To była oferta pracy, a pobieranie opłat za pośredniczenie pracy przecież jest karalne w Polsce - czyż nie?
Pozdrawiam

Widzę, że pojawił się termin do zapłaty czyli regulamin został zmieniony, a to oznacza, że nie został prawnie zatwierdzony - czyli wszystko jest na maksa nie dopracowane co chwilkę zresztą zostaje coś w nim zmienione tak jak m.in. dane firmy.
Rozumiem też, że właściciel tego serwisu aktywnie sprawdza tę stronę i na jej podstawie zmienia też regulami gdyż 20 marca nie było określonej daty wpłaty, a po kilku dniach gdy o tym pisałem takowa data została umieszczona w regulaminie hmmm.
Właściciel to "USUNIĘTE DANE NA PROŚBĘ"Artur Fiszer edytował(a) ten post dnia 02.04.10 o godzinie 17:45
Maciej Pilip

Maciej Pilip mgr WF i PO,
instruktor rekreacji
ruchowej: samoobrona

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Artur Fiszer:
Niestety w regulaminie jest podany termin zaplaty. do 10 dni od rejestracji mozna zrezygnowac z uczestnictwa. potem daja 5 dni, zeby zaplacic i strasza wyciagnieciem konsekwencji prawnych w razie niezaplacenia.

chyba nie obedzie sie bez pomocy ze strony rzecznika praw konsumenta
Zofia K.

Zofia K. statystka,

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Ta i podobne agencje nie mają podstaw do takich praktyk.Jakiekolwiek pośredniczenie może być opłacone po zawarciu transakcji.A w przypadku statystów niedopuszczalne jest wyciągać od nich kasę za umieszczenie w bazie.To jest haczyk dla naiwnych,którzy mają nadzieję,że dzięki temu zrobią karierę w filmie.
Nie słyszałam o stawkach 100 zł za dzień,tyle dostają drobni epizodyści.Statysta niejednokrotnie jest "przemazem" na planie i dostaje 50 zł.
Takie żądania nie mają podstaw bo za co masz płacić?Miałeś już jakieś zlecenia?Zarobiłeś dzięki tej agencji coś?Jeżeli tak,to oni już dostali swoją prowizję od produkcji.Takie zapisy w umowie podlegają pod rejestr klauzul zabronionych i jako takie podlegają karze.zofia K. edytował(a) ten post dnia 27.03.10 o godzinie 15:52

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Ja też się tam zarejestrowałam. Co prawda nie liczyłam na angaż w tym filmie i w ogóle wynagrodzenie w wysokości 750zł było dla mnie dość wysokie, ale stwierdziłam, że rejestracja nic nie będzie mnie kosztowała i nic nie stracę. Jednak się przeliczyłam :D Po 4 dniach od rejestracji dostałam maila, że moje zgłoszenie zostało przyjęte, jednak muszę zapłacić 50zł, aby móc korzystać z serwisu i otrzymywać ogłoszenia. Nie dostałam żadnego pouczenia o przysługującym mi terminie do wypowiedzenia umowy (które powinno się tam znaleźć wraz z innymi danymi potwierdzającymi rzekome zawarcie umowy). Dziś (11 dzień od wypełnienia formularza) znowu dostałam maila, iż mam 5 dni na uiszczenie opłaty. Nie mam jednak zamiaru płacić oszustom i już wysłałam pismo do RPK. Proponuję, aby wszystkie osoby oszukane przez tę "agencję" również wysłały pismo - wiadomo, że im więcej osób się zgłosi tym lepiej dla nas. Z drugiej strony w regulaminie tej "agencji" jest zaznaczone, że podlega ona prawu angielskiemu (brytyjskiemu?), jednak przy wysyłaniu wezwania do zapłaty powołuje się na polską ustawę. Kolejną rzeczą jest, iż takie wezwanie powinno zostać dostarczone przez zwykła pocztę, a nie elektroniczną - bez takiego doręczenia nie można wyciągnąć wobec oszukanych osób żadnych konsekwencji. Proszę inne oszukane i zastraszane osoby o wypowiedzi w tym wątku. Google powiedziały mi, że ogłoszenia pojawiają się na terenie całej Polski.
Janusz N.

Janusz N. Bydgoszczanin ;)

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Cześć ;)
Wysłałem im wiadomość o takiej treści:
Witam.
W związku z pewnymi wątpliwościami informuję, że umowę zrywam (nawet jej nie zawarłem), a moje dane proszę usunąć w trybie natychmiastowym.
1. Link do regulaminu jest niezauważalny i znajduje się już pod samym formularzem i jego zatwierdzeniem.
2. W regulaminie pisze się, że umowę zawiera się z firmą "Agencja Reklamowa Ag-Rek", a takowa firma nie istnieje, więc zawarcie z nią umowy jest niemożliwe.
3. Informacje na stronie kontaktowej mówią, że należy ona do firmy "W&PARTNERZY - ROY REBES MOVIE MGP - LTD", a takowa firma również nie istnieje. Pod tym samym adresem i numerem rejestrowym jest firma "MOBILE SOLUTIONS WIECZOREK UND PARTNER LTD", jednak nie ma ona nic wspólego z reklamą.
4. Druk przelewu jest bez adresu firmy, a w nazwie podaje się "MGP - Agencja Reklamy" - kolejną firmę, która nie istnieje.
5. Formularz na stronie nie został wypełniony przeze mnie. Dowodzi to temu, że macie słabe zabezpieczenia przed nieprawidłowymi zgłoszeniami. Z tego, co sam widzę, można wpisać dane kogo tylko się chce.
Pondato informuję, że sprawa została przekazana do analizy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Federacji Konsumentów, aby podjęły one odpowiednie kroki zapobiegające wyłudzeniom. Pondato w związku z posiadaniem moich danych osobowych, przesłałem sprawę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z prośbą o pomoc w wyegzekwowaniu ich usunięcia.
Pozdrawiam serdecznie!
Janusz N.

Janusz N. Bydgoszczanin ;)

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Oczywiście sprawa natychmiastowo "poleciała" do instytucji, które wymieniłem - mail z certyfikatem, więc zostanie przyjęty jak pismo (kiedyś już miałem "przyjemność" się o tym przekonać).
Proponuję im napisać coś podobnego i również sprawę zgłosić do odpowiednich służb.
Janusz N.

Janusz N. Bydgoszczanin ;)

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Dodatkowo dochodzą fakty, które wspominacie Wy.
1) Brak dostarczenia wezwania do zapłaty zwykłą pocztą - przy poczcie elektronicznej nie ma dowodu wysłania i dostarczenia.
2) Powoływanie się raz na prawo polskie, a innym razem na prawo brytyjskie.
3) Brak pouczenia o przysługującym prawie wycofania się z umowy.

Jednym słowem wyłudzanie pieniędzy.

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Jak dla mnie to ta historia przypomina mi bardzo historię pobieraczek.pl która od dwóch lat ciągle jest w toku :/ http://prawo.vagla.pl/node/8591
Jednak ta jest firmą fikcyjną, więc teoretycznie problemu nie powinno być w ogóle, bo jak mogą podać kogoś z nas do sądu skoro sami nie istnieją?Anna Patoka edytował(a) ten post dnia 27.03.10 o godzinie 16:11
Janusz N.

Janusz N. Bydgoszczanin ;)

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Jedyna firma, która istnieje to "MOBILE SOLUTIONS WIECZOREK UND PARTNER LTD". Nigdzie jej nie podali, ale od tej firmy wzięli adres i numer identyfikacyjny przedsiębiorstwa.
Może być tak, że ta firma podaje się za inne, aby wyłudzić pieniądze lub tak, że ktoś wybrał firmę z rejestru i pod fikcyjną nazwą chce wyłudzić pieniądze.
Myślę, że z ich strony nie ma się czego obawiać. Raczej oni z naszej ;)

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Wydaje mi się, że ta firma mobile solutions UND wieczorek to też jakaś ściema ; ) Jakaś mieszanina angielskiego z niemieckim już w samej nazwie. Na stronie tej "agencji" widnieje niby napis, iż to "W & Partnerzy - Roy Rebes Movie MGP- LTD", więc niby coś wspólnego z wieczorkiem i jego partnerami ; ) Ale Google nic nie pokazuje, a wiadomo, że jak czegoś nie ma w Google to to nie istnieje ; )
Katarzyna O.

Katarzyna O. Asystentka/Key
Account Manager

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

mam ten sam problem, dzisiaj przesłali mi wezwanie do zapłaty.. już byłam gotowa zapłacić, ale znalazłam Wasz wątek... i juz w sumie nie wiem co mam z tym zrobić... ?

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Oczywiście nie płacić i jako przyszła administratywistka powziąć odpowiednie kroki i zawiadomić odpowiednie instytucje : )

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

witam ja tez sie zarejestrowalam i napisali mi ze jak nie zaplace to bede miala kare i postraszili mnie sadem itp... nie wiem co robic
Magdalena Fengler

Magdalena Fengler Student, Uniwersytet
Jagielloński w
Krakowie

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Mnie również straszą sądem i szczerze wam powiem, że chyba jestem skłonna im zapłacić te 50zł, może jest ktoś kto tą sprawę załatwił bez płacenia i bez żadnych sądów itp.
Napiszcie mi co trzeba dokładnie zrobić bo ja nie mam pojęcia

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

tez jestem ciekawa co wy zrobiliscie... czekam na wasze zdanie i opinie na ten temat bo nie wiem co robic czy placic czy nie ?;/ bo wsumie 50 zl droga nie chodzi... a czmu mam placic oszusta?
Zofia K.

Zofia K. statystka,

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

ZLEKCEWAŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

konto usunięte

Temat: Czy ktoś zna agencje reklamową ag-rek?

Ja maile ignoruję i w ogóle na nie nie odpowiadam, jednak warto przejść do kolejnych działań ( uokik@uokik.gov.pl ) żeby nie było więcej oszukanych, bo oczywiście znajdą się takie osoby, które się przestraszą i zapłacą. A 50zł do 50zł i wiadomo... Ogłoszenia lecą na całą Polskę, więc nabranych osób jest mnóstwo.Anna Patoka edytował(a) ten post dnia 27.03.10 o godzinie 17:29

Następna dyskusja:

Czy jestes wyjatkowo piekna...




Wyślij zaproszenie do