Ewa Gillner

Ewa Gillner ParkIdea Coworking
/ Design Studio 5

Temat: coworking Poznań - spotkanie


Obrazek

Witam

Tworzę nowy wątek w kwestii coworkingu poznańskiego.
Ostatnie spotkanie, 17 września nakreśliło mi trochę sytuację jaka zaistniała... a mianowicie przyszły trzy osoby, w tym jedna nie zainteresowana coworkingiem, druga w 70% a trzecia w 100%. Zapisanych na spotkanie było więcej. Czemu nie przyszliście?
Dwie osoby zainteresowane to jest za mało.

Jeżeli zależy Wam na biurze to musicie mi to pokazać, bo jeżeli nie będę miała Waszego poparcie, jeżeli nie będę wiedziała ile osób mam chętnych to nie otworze biura, bo nie stać mnie będzie na to by samej opłacać to biuro. Wynajem takiego metrażu jest bardzo drogi.
Musicie zrozumieć to, że chcę to zrobić dla Was. Ale jak Wy nie będziecie chcieli to wynajmę małe biuro tylko z najbardziej zainteresowanymi ludźmi.

W połowie października zrobię 3 i ostateczne spotkanie dając Wam jeszcze jedną szansę do wypowiedzenia się. Jeżeli na to spotkanie przyjdą wszyscy szczerze zainteresowani coworkingiem to mogę działać. Jeżeli zaś nie przyjdziecie, to nie otworzę biura coworkingowego w Poznaniu i pozostawie tę kwestię komuś innemu.
Ja inwestora za sobą nie mam, wyposażyłabym do biuro specjalnie dla Was za swoje pieniądze. Ale ryzykować nie mogę. Takie biuro to bardzo wysokie koszty wynajmu, remontu i mebli. Koszty, które zwracać się będą bardzo długo. Pisze to ponieważ chce Wam nakreślić, że nie chce tego robić tylko dla siebie, ale dla Nas. Abyśmy razem mogli wspólnie pracować, abyśmy od nowa odnleźli radość z pracy, radość, którą po woli się traci pracując samemu w domu.

Chcę byście jeszcze raz to wszystko przemyśleli.
Tak jak pisałam w połowie października zrobię kolejne spotkanie. Po którym to, zdecyduję co robic dalej.


Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Gillner
Ewa Gillner

Ewa Gillner ParkIdea Coworking
/ Design Studio 5

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witam

Dnia 16 października odbędzie się kolejne spotkanie w kwestii poznańskiego coworkingu. Bardzo proszę WSZYSTKIE zainteresowane osoby o przybycie.
Spotkanie założyłam już dziś aby każdy zainteresowany mógł już zaplanować sobie ten piątek 16 października na spotkanie z nami.
Spotkanie:
http://www.goldenline.pl/spotkanie/poznanskie-spotkani...

Tak ja pisałam wyżej jeżeli przyjdziecie wszyscy mogę wtedy myśleć o biurze. Niestety bez Waszego zaangażowania nie jestem w stanie nic zrobić. Musze wiedzieć czego chcecie dokładnie. Musze mieć przede wszystkim wasze stanowcze "TAK".
Jeżeli nie będę miała na 100% chętnych nie otworzę biura bo nie mogę ryzykować.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Gillner
Jacek K.

Jacek K. Dyrektor ds.
Rozwoju, Lucatel

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Mam nadzieję, że niska frekwencja była powodem wyjazdów wakacyjnych :-) i że do 16.10 wszystkie zainteresowane osoby wrócą już z wojaży. Jeżeli jednak chętnych będzie mało, to zawsze pozostaje opcja z mniejszym biurem, chociaż osobiście wolałbym coś większego - tak na 10-15 osób.
A do wszystkich wahających się - stare porzekadło mówi "kupić, nie kupić ale potargować zawsze warto". Być może nie zdecydujecie się na wynajęcie wspólnego biura, ale przynajmniej miło spędzicie popołudnie. Może osoby, które poznacie na spotkaniu, przekonają was jednak do spróbowania?
Pozdrawiam i też zapraszam, ja postaram się zjawić.
Jacek Kanigowski
Ewa Gillner

Ewa Gillner ParkIdea Coworking
/ Design Studio 5

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witam wszystkich

Ostatnie spotkanie przyniosło niesamowity zwrot akcji. A mianowicie przyszła naprawdę spora grupa freelancerów chętnych wynajęcia biurka w biurze coworkingowym. Byłam mile zaskoczona wizytą Pana Architekta, Panów Programistów a także Pani Grafik, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.
Uważam, że takie biuro miałoby niesamowite podstawy wtedy gdyby znaleźli się tam nie tylko ludzie z branży IT, ale także księgowi, prawnicy, copywriterzy etc.
Zapraszam wszystkich chętnych. W poniedziałek napisze termin spotkania, na które będę chciała przynieść już konkretne zdjęcia miejsc, które nadawałby się do coworkingu. Nie chce by moje zdanie było Wam narzucone... chciałabym abyśmy zrobili to razem wszyscy.. tzn. ważne jest dla mnie Wasze zdanie. Co byście chcieli w takim biurze, co jest dla Was najważniejsze.. chciałabym aby każdy był zadowolony najbardziej jak to tylko możliwe. Sporo się dowiedziałam na ostatnim spotkaniu, mam nadzieje dowiedzieć się więcej niebawem :)

Padła również propozycja bym nie robiła tego zupełnie sama lecz w małej grupie.
Co dwie/trzy głowy to nie jedna. Jest już jedna osoba (pozdrawiam Cie Wojciechu), która chciałaby robić to ze mną. Dlatego zanim zaproszę wszystkich chętnych, do już konkretnych rozmów, nad konkretnymi miejscami do wynajęcia na biuro, mam do Was pytanie.
Czy są jeszcze osoby, które chciałabym tworzyć to z nami? Razem z nami tworzyć pierwsze w historii Poznania biuro coworkingowe z prawdziwego zdarzenia? Razem ze mną i Wojtkiem chciałby mieć finansowy i rzeczowy wpływ na biuro?
Jeżeli tak, to zapraszam do baru Lucha Libre (Gwarna8, Poznań) na rozmowę, w poniedziałek 26 października o godzinie 19.
Mam nadzieje widzieć Cie tam Wojtku.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Ewa Gillner
Monika Imańska

Monika Imańska och jejku tam zaraz

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witam,
zamierzam otworzyć biuro coworkingowe pod koniec listopada. Lokal znajduje się przy Placu Wolności ..oczywiście w Poznaniu. Jest dwupoziomowy, pełne wyposażenie. Jasny, przestrzenny...hmmm co więcej mogę powiedzieć. Zdjęć narazie nie mam, ale jak skończę wnętrze, to oczywiście foty pójdą w Świat. Ok. 400 zł/ mc od osoby. Wewnątrz znajduje się również snackbar z kanapkami, kawą, herbatą, sałatkami. Czy wstępnie ktoś byłby chętny?
Ewa Gillner

Ewa Gillner ParkIdea Coworking
/ Design Studio 5

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witaj.
Czy lokal masz już wynajęty?
Orientowałaś się w działaniach coworkingowych w Poznaniu trochę, szczególnie tutaj na forum?
Czy wiesz, że organizowałam w tej kwestii kilka spotkań?

Pozdrawiam.Ewa Gillner edytował(a) ten post dnia 20.10.09 o godzinie 13:31
Jakub Stempski

Jakub Stempski radca prawny

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Monika Imańska:
Witam,
zamierzam otworzyć biuro coworkingowe pod koniec listopada. Lokal znajduje się przy Placu Wolności ..oczywiście w Poznaniu. Jest dwupoziomowy, pełne wyposażenie. Jasny, przestrzenny...hmmm co więcej mogę powiedzieć. Zdjęć narazie nie mam, ale jak skończę wnętrze, to oczywiście foty pójdą w Świat. Ok. 400 zł/ mc od osoby. Wewnątrz znajduje się również snackbar z kanapkami, kawą, herbatą, sałatkami. Czy wstępnie ktoś byłby chętny?

Czy mogłaby pani coś więcej? Ile stanowisk pani przewiduje? Z opisu wnioskuję, że ma to być coś w deseń wrocławskiego cocobaru?

Pozdrawiam
Monika Imańska

Monika Imańska och jejku tam zaraz

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witam,
biuro będzie większe od Wrocławskiego Cocobaru. Przynajmniej starszej siedziby, bo przyznam szczerze, że nowej siedziby nie miałam jeszcze okazji zobaczyć :). Powierzchnia biura obejmować będzie przestrzeń open space: większa przestrzeń, więcej osób. Dodatkowo tworzone są pomieszczenia dla małej grupy projektowej oraz pokój do rozmów indywidualnych, spotkań z klientami, rozmów rekrutacyjnych. Jak wnętrze zostanie w pełni urządzone z chęcią prześlę zdjęcia. Zapraszam również do odwiedzenia biura po otwarciu. Warto, by Pan ocenił, czy taka forma biura Panu odpowiada.
Monika Imańska

Monika Imańska och jejku tam zaraz

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Ewo,
oczywiście, że orientowałam się w temacie na forum...i zresztą nie tylko tym..hmm i nie tyko w Polsce. Przyznam szczerze, że idea coworkingu jest bardzo medialna,ale temat cały czas dosyć ciężko działa w miastach, które już się coworkingiem zajmują.
Lokal już jest.Zdjęcia rozsyłać będę, jak przestanie już tam straszyć:).
Nie gniewaj się proszę, że nie wpadłam na spotkanie, ale do ostatniej chwili decydowałam, czy wejść akurat w ten projekt.
Jak już ruszymy, to serdecznie zapraszam :).
Jak masz jakieś sugestie, to dawaj znać
Pozdrawiam
Monika
Ewa Gillner

Ewa Gillner ParkIdea Coworking
/ Design Studio 5

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witaj

Nie gniewam się, że nie wpadłaś na spotkanie.
Raczej chodzi mi o to, że szukałam ludzi do biura coworkingowego, które sama chciałam otworzyć. I w momencie, kiedy w końcu wolni strzelcy przyszli na spotkanie, kiedy wiedziałam, że są chętni i, że mogę szukać już biura i je otwierać pojawiłaś się nagle Ty, z już wynajętym biurem... jak na zawołanie.
Jeżeli czytałaś forum musiałaś wiedzieć, ze chce to biuro otworzyć.. iż napisałam w poście na górze, że to biuro otworzę. Ostatnie spotkanie było wielce obiecujące, znaleźli się zainteresowani.
Szkoda mi, bo organizowałam spotkania od dawna by zaznajomić ludzi z tematem by ich przekonać, iż takie buro to fantastyczna rzecz.. i gdy już ich przekonałam, nie mogę zrealizować tej rzeczy, bo realizujesz ją Ty.. przykro mi że chciałam, że to wszystko doszło do skutku pod nazwą CoalaGroup, i nagle nic nie zrobię, bo drugiego biura nie opłaca się otwierać... a prześcigać się z Tobie nie będę skoro masz już biuro wynajęte. Jest mi po prostu niezręcznie, że obiecałam ludziom biuro, którego teraz otworzyć nie mogę...
Jeżeli wiedziałaś, że chce otworzyć biuro czemu się do mnie nie odezwałaś?

Pozdrawiam,
Ewa
Monika Imańska

Monika Imańska och jejku tam zaraz

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Nie zamierzam Ci odbijać klientów, jeżeli o to chodzi. Skoro masz zjednane osoby, to na pewno zainteresują się Twoim pomysłem. Poznań to duże miasto. Także nie zarzucaj mi, że nie możesz realizować wcześniejszych planów, bo to zależy tylko od Twoich chęci.
Jakub Stempski

Jakub Stempski radca prawny

Temat: coworking Poznań - spotkanie

bo drugiego biura nie opłaca się otwierać... a
prześcigać się z Tobie nie będę skoro masz już biuro wynajęte. Jest mi po prostu niezręcznie, że obiecałam ludziom biuro, którego teraz otworzyć nie mogę...
Jeżeli wiedziałaś, że chce otworzyć biuro czemu się do mnie nie odezwałaś?


Ależ Pani Ewo. Coworking to nie jest żaden pomysł zastrzeżony. Ja się bym cieszył jakby powstały dwa biura. Im większa konkurencja tym lepsze warunki na rynku. Poza tym podaż tworzy swój własny popyt. Będzie usługa to się klienci znajdą. Przy czym wydaj mi się, że Pani Monika typowo komercyjny projekt realizuje. Natomiast twój pomysł był bardziej jakby to powiedzieć spółką do wspólnego korzystania z biura. Twoim celem są konkretne osoby, które na stałe chcą współpracować, natomiast u Pani Moniki będą to bardziej przypadkowe osoby. O ile oczywiście dobrze zrozumiałem.

Pozdrawiam obie Panie
Wojciech M.

Wojciech M. architekt ,
wolny strzelec,
współwł. coworkingu

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Jakub Stempski:Im większa konkurencja tym lepsze warunki na rynku. Poza tym podaż tworzy swój własny popyt. Będzie usługa to się klienci znajdą.

Zdaje się Pan tylko zapominać, że jest to bardzo niszowa usługa, a podaż wydaje się na razie znacząco wyprzedzać popyt.Wojciech M. edytował(a) ten post dnia 21.10.09 o godzinie 23:37

konto usunięte

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Ewa Gillner:kiedy w końcu wolni strzelcy przyszli na spotkanie, kiedy wiedziałam, że są chętni i, że mogę szukać już biura i je otwierać pojawiłaś się nagle Ty, z już wynajętym biurem... jak na zawołanie.
...
Szkoda mi, bo organizowałam spotkania od dawna by zaznajomić ludzi z tematem by ich przekonać, iż takie buro to fantastyczna rzecz.. i gdy już ich przekonałam, nie mogę zrealizować tej rzeczy, bo realizujesz ją Ty.. przykro mi że chciałam, że to wszystko doszło do skutku pod nazwą CoalaGroup, i nagle nic nie zrobię

Pani Ewo, obserwuję Pani wypowiedzi od pewnego czasu i doceniam trud, który stawia Pani w rozwój co-workingu. Uważam jednak, że nie można się poddawać, tylko dlatego, że ktoś był szybszy. Tak jak pisali poprzednicy, mamy wolny rynek, który przy okazji wszystko weryfikuje. Wyczuwam (oby to było tylko subiektywne odczucie) pewną gorycz w Pani wypowiedzi w stosunku do Pani Moniki i myślę, że może zamiast poddawać się "przez kogoś", warto temu "komuś" pokazać, że się jest lepszym. I chyba o to właśnie chodzi, by poprzez konkurencję podwyższać jakoś swoich usług.
Co-working nie działa na zasadzie wyłączności i prędzej czy później, konkurencję będzie Pani miała...

Pozdrawiam i życzę sukcesów :)!
Jakub Stempski

Jakub Stempski radca prawny

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Zdaje się Pan tylko zapominać, że jest to bardzo niszowa usługa, a podaż wydaje się na razie znacząco wyprzedzać

W mojej skromnej opinii ma to przyszłość i będzie większy popyt. Nie wiem jak w Wawie, ale w Poznaniu nie funkcjonuje takie przedsiębiorstwo jak biurco. Z chęcią bym takie zobaczył. Myślę także, że warto taki projekt teraz rozwinąć. Niewielki popyt może być skutkiem kryzysu. Wszyscy tną koszty. Zatem obecnie alternatywa w postaci mieszkania przeważa u frelancerow. Natomiast jak wróci hossa, to taki biznes już rozkręcony będzie w sam raz. Zostaje kwestia dotrwania do hossy :) No ale to już problem tych co się odważą na taki projekt. Niemniej trzymam kciuki za powodzenie biurca i innych tego typu inicjatyw albowiem pomysł bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam
Iwona M.

Iwona M. Zarząd, Dyr.
Finansowy,
Przedsiębiorca

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witam Pani Ewo,
Razem z mężem podjęliśmy się podobnego przedsięwzięcia w Warszawie - BIURCO. Nie jesteśmy na tym rynku sami ale uważamy się za " jedynych w swoim rodzaju" :-) Jeżeli dysponuje Pani czasem zapraszamy do Biurca, chętnie wymienimy się pewnymi spostrzeżeniami dotyczącymi tego typu działalności. Może uda nam się coś wspólnie wypracować. Od początku śledzimy ten wątek, trzymaliśmy za Panią kciuki i trzymamy nadal.
Pozdrawiam serdecznie I.
Kasia Zalass

Kasia Zalass Zalass Consulting

Temat: coworking Poznań - spotkanie

W Krakowie, tak jak w Warszawie jest więcej niż jedno biuro coworkingowe i naprawdę miejsca wystarcza dla wszystkich:)
Klienci wybierają miejsce, które bardziej im odpowiada, a jak wiadomo, mają rozmaite preferencje.
Konkurencja jest zdrowa, więc proszę się nie przejmować, tylko realizować swój pomysł :))))
Marek W.

Marek W. Właściciel Firma
Five-biuro

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Nowe biuro co-workingowe w Centrum Poznania Start Marzec 2012

Opinia klienta
"Co - working to faktycznie fajna sprawa - ja właśnie pochodze z Poznania i znalazłem właśnie takie miejsca pracy.
Poza coworkingiem interesowało mnie możliwość wynajęcia sali do spotkań / szkoleń oraz adres do rejestracji mojej firmy.
Taką właśnie ofertę zaoferowała mi równiez nowa firma w Poznaniu Five-biuro na ul.Młyńskiej 5 - czyli w samym centrum. Pomogli mi założyć spółkę - mnóstwo formalności i bieganiny mnie ominęło uff , zarejestrowali moja firmę pod ich adresem - ta opcja tez mi sie podoba bo korespondencja firmowa nie przychodzi mi do domu tylko własnie do firmy five-biuro na ul.Mlyńskiej 5. Polecam http://five-biuro.com
Cenowo wypadają bardzo interesująco na tle konkurencji i oferują kompleksową obsługę biurową np :

Wspomniany Co-working - wynajmuję u nich 3 dni w tygodniu - płacę tylko tyle ile potrzebuje , kolejna super sprawa to gabinet "szefa" czyli wynajmujesz sobie pokój wyłącznie do twojej dyspozycji - ostatnio przeprowadzałem w nim rozmowy kwalifikacyjne do mojej firmy.

Pani w sekretariacie prowadzi mój kalendarz spotkań/ terminów informuje mnie o ważnych terminach / odbiera korespondencje - wszystko tak jak bym miał swój własny sekretariat z tą różnica, że w znacznym stopniu ograniczam swoje koszty a właśnie o to w tym chodzi"
Ewa Gillner

Ewa Gillner ParkIdea Coworking
/ Design Studio 5

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witamy w Poznaniu :)
Cenowo wypadają bardzo interesująco na tle konkurencji

Konkurencja oferuje dokładnie takie same ceny jak wy :D i nie dolicza sobie dodatkowo za wypożyczenie projektora na spotkania, druk, skan czy ksero :D

Pozdrawiam!
Marek W.

Marek W. Właściciel Firma
Five-biuro

Temat: coworking Poznań - spotkanie

Witamy,

zarówno projektor, ksero, druk oraz skan są wliczone w cenę wynajmu sali do coworkingu.
Ceny są podane dla klientów zewnętrznych i nie dotyczą klientów coworkingu :)

Pozdrawiamy :)

Następna dyskusja:

Poznań - coworking




Wyślij zaproszenie do