Anna Kowalska

Anna Kowalska fgfdag, fgsfga

Temat: Boje sie iść do lekaża

Bo niby co mam mu powiedzieć. Nie czuje sie dobrze, wiem to. Mam depresje, problemy z odrzywianiem, ale z drugiej strony czaswem czuje sie świtnie i jestem pełna energii. W testach internetowych wyszło mi że powinnam zgłasić się do psychiatry, bo mam myśli samobujcze, ale przecież ja tak tylko sobie wyobrażam, wiec co miełabym powiedzieć. A jak mnie wyśmieje i uzna że nic mie nie jest?
Rafał Winnicki

Rafał Winnicki PKO BP Departament
Restrukturyzacji i
Windykacji Klienta
...

Temat: Boje sie iść do lekaża

Anna Kowalska:

Mój przyjaciel zawsze mówi: "Mówisz że potrzebujesz czegoś a ktoś to ma... Poproś go! Jak Ci odmówi po prostu dalej nie będziesz mieć tego czego i tak nie masz"

O co chodzi?

RaVRafał Winnicki edytował(a) ten post dnia 08.03.10 o godzinie 11:08

konto usunięte

Temat: Boje sie iść do lekaża

W testach internetowych wyszło mi że powinnam zgłasić się do psychiatry, bo mam myśli samobujcze, ale przecież ja tak tylko sobie wyobrażam, wiec co miełabym powiedzieć. A jak mnie wyśmieje i uzna że nic mie nie jest?

Czy wyobrazasz sobie, ze lekarz psychiatra badz tez psycholog podczas twojej wizyty zacznie na Ciebie krzyczec: "Marnujesz moj czas! Nic Ci nie jest"... hmmm... Raczej nie sadze... jesli nawet tak pomysli, to i tak nie da Ci tego odczuc... Dla Ciebie bedzie mial usmiech pana z reklamy proszku do prania i mile slowa... Taka jego praca... Jesli to stanowi Twoja jedyna obawe (ze nakrzyczy, wysmieje), to... to jeszcze przemysl sprawe... hmmm...
Elżbieta Kalinowska

Elżbieta Kalinowska psycholog,
psychoterapeuta,

Temat: Boje sie iść do lekaża

Taak, psycholog to człowiek, wypruty jest z wszelkiej empatii i zrozumienia dla drugiej osoby, więc nie zainteresuje się pomocą komuś, kto ma tak drobne i niewidoczne problemy jak Ty.

Każdy psycholog oczekuje od swoich klientów, że będą mieć PRAWDZIWE problemy - jak samobójstwo to nie w myślach tylko takie naprawdę, udane, popełnione.
Jak depresja to taka, co uziemi w łóżku i nie da przyjść do gabinetu - psycholog myśli sobie "jaka depresja doczołgał się do mnie więc zdrów jak ryba - symulant bez wątpienia"
Bulimia się nie liczy dopóki skóra na palcach nie będzie wyżarta do kości a głos tak ochrypły, że trudno mówić.

Tak więc nie masz co liczyć, że teraz spełnisz kryteria idealnego klienta - dopóki żyjesz, chodzisz i jako tako wyglądasz, każdy psycholog pomyśli o Tobie, że marnujesz jego czas.

Myślę, że masz rację uznając, że jeszcze nie warto się wybierać do psychologa za jakiś czas jak już będziesz spełniać kryteria osoby z prawdziwym problem, będziesz mogła się do niego wybrać i choć w marnym stanie będziesz cieszyć się jego uznaniem i etykietką "idealnej klientki".
Edyta K.

Edyta K. właściciel,
"Jedynka" Pracownia
Terapii i Edukacji
Psycho...

Temat: Boje sie iść do lekaża

Pani Aniu!

Żaden profesonalista zajmujący się pomaganiem innym w rozwiązywaniu ich problemów nie wyśmieje się z kogoś, kto ma myśli samobójcze,zaburzenia odżywiania i depresję,
i to nie dlatego, że musi przybierać jakąś maskę, jak twierdzi Jan, tylko dlatego,że nawet jeżeli nie są to stany chroniczne to i tak są na tyle poważne, że trzeba się nimi zająć.

Co więcej,im prędzej skorzysta się z fachowej pomocy tym lepiej, bo pomoc może być skuteczniejsza przy mniejszym utrwaleniu chorobowych objawów lub ograniczonym ich zasięgu.

Powiem obrazowo, na przykładzie choroby alkoholowej; alkoholik, który trafi na leczenie w pierwszej fazie choroby- fazie ostrzegawczej- ma prawie 100% szans na wyleczenie, ten, który zacznie zajmować się sobą w fazie trzeciej czyli chronicznej, prawie dwa razy mniejsze ( są różne doniesienia na temat skuteczności leczenia odwykowego, podane proporcje mają charakter przybliżony)

zachęcam do przełamania się, poszukania dobrego specjalisty i skorzystania z jego pomocy

pozdrwawiam

Następna dyskusja:

boje sie kobiet




Wyślij zaproszenie do