konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artura poznałem osobiście w lutym tego roku na jednym ze szkoleń, w którym jak się okazało, oboje braliśmy udział. Jednak już wcześniej, za pośrednictwem GL, miałem okazje poznać Artura "od strony" jego aktywności na tym portalu.
Niewiele, jak się okazało, różni się wizerunek Artura z GL i Artura w "realu". Artur to człowiek bardzo inteligentny, ciekawy świata, osoba, z którą choćby krótka rozmowa daje bardzo dużo do myślenia.
Miło było Cie poznać Arturze u Daniela.

Więcej o Arturze znajdziesz tutaj: http://www.goldenline.pl/artur-krol

Wywiad:

1. Przedstaw się proszę i napisz w kilku zdaniach bardzo krótką historie swojego życia.

Nazywam się Artur Król. Urodziłem się w Kielcach w 1984 roku. Od małego byłem maniakalnym czytelnikiem – "Władcę Pierścieni" przeczytałem w 2 klasie podstawówki. Studiowałem na Wydziale Psychologii UW, w chwili obecnej została mi jeszcze do obrony magisterka. Od 18 roku życia współpracuję, z różną intensywnością, z międzynarodowymi organizacjami poświęconymi redukcji szkód powodowanych przez narkotyki. Od ponad 4 lat pracuje z ludźmi jako coach, z czego przez pierwsze dwa lata za darmo, dla zdobycia doświadczenia. Od 2007 zacząłem nawiązywać kontakty z zachodnimi trenerami rozwoju osobistego i zapraszać ich do Polski.

2. Powiedz parę słów o tym czym się zajmujesz na co dzień ?

Pracuję z ludźmi jako coach (choć lepszym terminem jest dla mnie changemaker, ktoś kto pomaga w dokonywaniu zmian). Czym się zajmuję? Pomagam ludziom szybciej i skuteczniej realizować swoje cele, głównie – ze względu na obszar mojej specjalizacji – pracować z nieśmiałością/pewnością siebie oraz z odkochaniem/dochodzeniem do siebie po tzw. „złamanym sercu”.

3. Co daje Ci wykonywany zawód ?

Pieniądze – może to mało popularna odpowiedź, ale gdyby nie dawał mi pieniędzy, byłoby to hobby, a nie zawód :) A oprócz tego dużą satysfakcję, nieustanne wyzwania, sporo zabawy, oraz nieco dziwnych historii do których opowiedzenia zbieram się już od pewnego czasu.

4. Gdybyś nie robił tego czym się zajmujesz obecnie, to co byś robił ?

Pisałbym... Co w sumie robię teraz, odpowiadając na te pytania. Hmm...

5. Co robiłeś w przeszłym wcieleniu ?

Biegałem z dzidą po dżungli.

6. Co będziesz robił w kolejnym wcieleniu ?

Będę uciekał przed jakimś wariatem biegającym za mną z dzidą po dżungli :)

7. Co jest twoją pasją ? Powiedz parę słów o niej…

Pasji mam kilka. Jedną z nich jest moja praca, a konkretniej – struktura ludzkich doświadczeń i to jak różne elementy naszego myślenia łączą się w całość. Pozostałe pasje to gotowanie (uwielbiam eksperymentowanie z nowymi przyprawami), teatr improwizacyjny (dla czystej zabawy i żywotności, jaką posiada) oraz squash (bo nie ma to jak w ostatnim momencie odbić trudną piłkę, nawet kosztem czołowego zderzenia ze ścianą).

8. W czym byłeś dobry kiedy byłeś dzieckiem i jak te umiejętności przełożyły się na dorosłe życie ?

W czytaniu :) Jak się przełożyły na dorosłe życie? Hmm, wciąż czytam...

9. Jaki moment w Twoim życiu był dla Ciebie przełomowy i dlaczego on ?

W wakacje między 3 a 4 klasą liceum, jako 18-latek pojechałem do Anglii do pracy w NGOsie. To był MOCNY kopniak w zadek i konieczność szybkiego wydoroślenia, która dała mi w zamian bardzo dużo.

10. Wymień jedną rzecz którą zrobiłeś za młodu, a której nie zrobiłbyś obecnie, innymi słowy, przed czym przestrzegłbyś młodych czytelników tego wywiadu ?

Nie skupiałbym się tak na wiedzy, a skupiłbym się bardziej na ludziach i relacjach z nimi.

11. Co jest dla ciebie najważniejsze w życiu ?

Ciekawość

12. Po co żyjesz, co jest twoim celem ?

Odkrywanie nowych ciekawych rzeczy.

13. W czym jesteś dobry, co jest twoją mocną stroną ?

Wychwytywanie wzorców w świecie i w ludzkim zachowaniu i reagowanie na nie.

14. Czym dla ciebie jest pomoc innym ludziom ?

Takim samym zachowaniem jak każde inne. Nie widzę w nim niczego wyjątkowego – to coś co po prostu się robi, zachowanie równie normalne jak mycie zębów.

15. W czym możesz pomóc innym, w jakich sprawach ludzie mogą się zgłaszać do Ciebie po pomoc ?

Specjalizuję się w pracy z nieśmiałością/brakiem pewności siebie oraz odkochaniem/dochodzeniem do siebie po tzw. złamanym sercu, zwłaszcza w pracy z tzw. ludźmi sukcesu. Jednocześnie jednak zwracają się do mnie klienci z bardzo różnymi problemami. Nie każdemu mogę pomóc, ale jeśli nie mogę sam pomóc, mogę zaproponować innego fachowca.

16. Co robisz w wolnych chwilach ?

Piję kawę, czytam, gram, gotuję.

17. Gdybyś w 3 zdaniach miał zachwalić swoją osobę jakie były by to zdania ?

1. Jestem kimś, kto pomoże Ci osiągnąć rezultaty, na których Ci zależy i pozbyć się ograniczających Cię problemów.
2. W pracy z ludźmi jestem niesamowicie uparty i zrobię to co jest potrzebne, żeby klient uzyskał to, po co do mnie przyszedł.
3. A jako człowiek jestem po prostu człowiekiem – z wadami i zaletami, jak każda inna osoba.

18. Co Cię wyróżnia spośród innych osób ?

1) Bardzo duża, długo zdobywana wiedza w dziedzinach które mnie interesują, oraz całkiem rozległa wiedza ogólna – w końcu moją siłą napędową jest ciekawość.
2) Równowaga sceptycyzmu i otwartości – byłem już zarówno skrajnym, ateistycznym materialistą, jak i głęboko wkręconym ezoterykiem, zaliczyłem obydwa ekstrema, żeby wyjść w punkcie równowagi między nimi.

19. Kto jest twoim wzorem, mentorem, na kim się wzorujesz ?

Wielu ich, ale chyba wszyscy mają w sobie jedną z dwóch rzeczy – ogromną ciekawość (Robert Heinlein, Tim Ferriss, Keith Johnstone) albo ogromne oddanie sprawie, która była dla nich ważna (Maurice de Talleyrand, Sajtou Hajime, Idries Shah).

20. Jakie poleciłbyś innym książki ?

„Obcy w Obcym Kraju” Heinleina, „Impro for Storytellers” Johnstonea, „Learning How To Learn” Shaha.

21. Jakie strony internetowe polecasz ?

Wszystkie, z których można się dużo nauczyć – np. http://wannalearn.com, czy http://winwenger.com

A także zapraszam na moje własne:
http://krolartur.com
http://changemasters.pl
http://blog.krolartur.com

22. Co jeszcze poleciłbyś dla czytelników tego wywiadu ?

Teatr improwizacyjny – zarówno z roli widza, jak i aktora.

23. Co twoim zdaniem jest najważniejsze dla osiągania sukcesów ?

Ciężka, wytrwała praca i trzymanie się obranego kursu. Znam wiele osób mających kosmiczny wręcz potencjał, którzy ponoszą porażki, gdyż nie są w stanie trzymać się tej jednej podstawowej zasady.

24. Powiedź coś o sobie co zawsze chciałeś powiedzieć, a czego z różnych powodów nigdy do tej pory nie powiedziałeś ?

Kurcze, chyba nie mam czegoś takiego. Jeśli coś chciałem o sobie powiedzieć, to mówiłem.

25. Z kim chciałbyś się spotkać osobiście, z kim chciałbyś nawiązać kontakt ?

Keith Johnstone – absolutnie podziwiam jego pracę. Tim Ferriss – jeden z najbardziej praktycznie błyskotliwych ludzi współcześnie żyjących.

26. Co sądzisz u udziale ludzi w szkoleniach, kursach, seminariach, wykładach ?

Uważam, że potrafi być bardzo przydatny i potrafi być bardzo szkodliwy. Wszystko zależy od osoby i od sytuacji, w której się akurat znajduje. Są osoby, którym zamiast szkolenia poleciłbym np. zaciągnięcie się do wojska, pójście do pracy w hospicjum albo w McDonaldzie za ladą. Są inne, dla których szkolenia będą idealnym rozwiązaniem. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby i od jej świadomości po co na takie szkolenie idzie – czy faktycznie po rozwój, czy np. po rozrywkę (wtedy lepszym wyjściem jest np. kabaret).

27. Jakie szkolenia, w których brałeś udział możesz polecić innym ?

"Original Play" Freda Donaldsona – niezwykłe podejście do świata. Wszystko Andrewa Austina i Nicka Kempa – profesjonaliści pierwszej klasy.

28. Kto wg ciebie jest trenerem, coachem, szkoleniowcem godnym polecenia i dlaczego ?

Andrzej Setman – coach/terapeuta. Jeśli jego styl pracy Ci przypasuje, odkryjesz że jest BARDZO skuteczny.

Piotr Jaczewski – coach, trener - bardzo duże zrozumienie procesów zachodzących w różnych sytuacjach interpersonalnych.

Andrew Austin – coach/trener – fachowiec światowej klasy.

Nick Kemp – j.w.

29. Twoja rada dla innych ?

Stawiaj sobie nieustanne wyzwania – potrafi być to ciężkie, ale długoterminowo bardzo korzystne.

30. Twój ulubiony cytat ?

„Bierz co chcesz i płać za to.” (R. Jordan)

Nie słuchanie tych dwóch zasad jest jak na moje doświadczenie przyczyną większości problemów, z jakimi przychodzą do mnie ludzie. Albo z jakiegoś powodu nie sięgają po to, czego chcą, albo sięgają, lub próbują sięgać – ale próbują się też wykręcić od odpowiedzialności za swoje zachowanie, od ceny, jaką niesie ze sobą ich wybór.

31. Twój własny cytat na tę chwilę to ?

Do tego, żeby cytować samego siebie jeszcze mi „trochę” potrzeba. Powtórzmy to pytanie za 20 lat.

32. Czy w jakikolwiek sposób pracujesz nad sobą, nad swoim rozwojem ? Czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat ?

Od pewnego czasu staram się jak najmniej pracować nad sobą i nad swoim rozwojem w czystej formie. Zamiast tego moją pracą nad sobą jest codzienne życie i realizacja celów w nim. Może to mniej popisowe, ale w praktyce często dużo skuteczniejsze.

33. Czy jest jakaś osoba którą chciałbyś w tej chwili „zareklamować” ? Dlaczego ona ?

Gordon Ramsay – warto zapoznać się z jego podejściem do biznesu, jakie prezentuje w "Kitchen Nightmares". Świetna nauka dla wszystkich, którzy mylą pracę z hobby.

34. Jakie pytanie zadałbyś sam sobie gdybyś to Ty prowadził wywiad ?

„Co Cię najbardziej wkurza?”

35. Co chciałbyś powiedzieć do czytelników tego wywiadu ?

Dzięki że wytrwaliście tak długo czytając ;)

36. Nad czym obecnie pracujesz ?

Kończę edycję mojej książki, organizuje listopadową wizytę w Polsce Andrewa Austina oraz przygotowuję jeszcze jeden – na razie wciąż tajny – projekt.

37. Czy potrzebujesz aktualnie pomocy innych osób w związku z tym co robisz ? O jaką dokładnie pomoc chodzi ?

Właściwie to tak – szukam osoby zainteresowanej stażem u mnie.

38. Co byś polecił na GL ? ( grupy, osoby, spotkania etc. )

„Bezpłatne Porady Psychologiczne i Coachingowe” ( http://www.goldenline.pl/grupa/bezplatne-porady-psycho... ) - grupę, którą założyłem i która bardzo prężnie się rozwija, miejsce gdzie można zarówno komuś doradzić, jak i samemu zyskać przydatną radę.

39. Jaki był Twój największy sukces ?

Trudno mi powiedzieć, nie utrzymuję takich rankingów. Jeśli miałbym coś teraz ocenić, to jakkolwiek banalnie by to zabrzmiało, to że mam wokół siebie takich ludzi, jakich mam.

40. Kogo Ciekawego ostatnio poznałeś ? Powiedź coś o tej osobie ?

Tadeusz Witkowicz – siódmy najbogatszy Polak poza granicami kraju, multimilioner, a przy tym człowiek niesamowicie wręcz skromny i skrajnie normalny i bezpretensjonalny. Wspaniały wzór na to, jak można osiągnąć wielki sukces i nie dać się zwariować.

41. Jakie masz marzenia ?

Chcę nieustannie się uczyć i poznawać nowe rzeczy – po prostu dlatego, że sprawia mi to wielką frajdę.

42. Jak można się z Tobą skontaktować ? Czy masz swoją stronę www ?

E-mail: artur@kroartur.com ; Skype: eshinblack ; GG 9121979 ; Tel. 505506874
I w końcu http://krolartur.com

43. Twoje pytanie do prowadzącego ten wywiad brzmi ?

Nie za dużo tych pytań? ;)Bartosz Mitka edytował(a) ten post dnia 27.10.09 o godzinie 14:44

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Pierwsza sprawa jaka przykuła moją uwagę to odpowiedź na pytanie
nr 3: "Co daje Ci wykonywany zawód ?"
Artur odpowiedział wprost, że pieniądze.

Powiem wam, że bardzo szczera i prawdziwa odpowiedź. Bo przecież czyż pieniądze nie są bardzo ważne w naszych zawodach, w naszym życiu ?
A może się mylę?

Czy dla Ciebie są pieniądze w życiu, w zawodzie ?
Pracujesz dla pieniędzy, czy są może one tylko miłym dodatkiem ?

Co Was zaciekawiło u Artura ?

Pozdrawiam,
BM

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artur zaciekawił mnie bardzo także punk 10:
Wymień jedną rzecz którą zrobiłeś za młodu, a której nie zrobiłbyś obecnie, innymi słowy, przed czym przestrzegłbyś młodych czytelników tego wywiadu ?

Nie skupiałbym się tak na wiedzy, a skupiłbym się bardziej na ludziach i relacjach z nimi.

Czy możesz to bardziej rozwinąć ? szczerze powiem dotąd myślałem, że wiedza to podstawa :)

Pozdrawiam,
BM
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Bartosz Mitka:
Czy możesz to bardziej rozwinąć ? szczerze powiem dotąd myślałem, że wiedza to podstawa :)

Wiedza jest przydatna, niewątpliwie, natomiast zdecydowanie daleko jej do podstawy. Z jakiegoś powodu najinteligentniejsza kobieta świata, Ukrainka jest tylko sprzątaczką. A najinteligentniejszy Amerykanin, do czasu wygrania w teleturnieju, był wikidajłą w knajpie. Po prostu, inteligencja czy wiedza nie gwarantują tego, jak ludzie na Ciebie zareagują.

Dlatego zdecydowanie, gdybym miał coś zmienić w swojej historii, to byłoby skupienie DUŻO większej uwagi na kontaktach z ludźmi i uczeniu się budowania relacji.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

To zawsze mozna zrobic i nadrobic...:-)

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artur Król:
Bartosz Mitka:
Czy możesz to bardziej rozwinąć ? szczerze powiem dotąd myślałem, że wiedza to podstawa :)

Wiedza jest przydatna, niewątpliwie, natomiast zdecydowanie daleko jej do podstawy. Z jakiegoś powodu najinteligentniejsza kobieta świata, Ukrainka jest tylko sprzątaczką. A najinteligentniejszy Amerykanin, do czasu wygrania w teleturnieju, był wikidajłą w knajpie. Po prostu, inteligencja czy wiedza nie gwarantują tego, jak ludzie na Ciebie zareagują.

Dlatego zdecydowanie, gdybym miał coś zmienić w swojej historii, to byłoby skupienie DUŻO większej uwagi na kontaktach z ludźmi i uczeniu się budowania relacji.

Dzieki za odpowiedź Artur.
Dwie sprawy ode mnie:
- inteligencja czy wiedza nie gwarantują tego jak ludzie na Ciebie zareagują. Tu zgoda, tylko że kontakty, w moim rozumieniu wiedza praktyczna tez tego nie gwarantują.
- rozumuje, że to co byś zmienił to postawił byś wieksza uwage na praktyke a nizeli na wiedze - czy dobrze rozumuje ?

Pozdrawiam,
BM
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Wiesz co, też nie. Postawiłbym więcej czasu na spędzanie czasu z ludźmi po prostu.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

A jeszcze dopytam: co dają Ci ludzie, co daje ci przebywanie z nimi ?
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Szczęście, uzyskiwane poprzez spełnienie jednej z podstawowych potrzeb biologicznych. Czy nam się podoba czy nie, jesteśmy istotami stadnymi, mamy na twardo zamontowaną w głowie potrzebę przebywania z innymi ludźmi i przyczyniania się dla dobra gatunku. Oczywiście można tą potrzebę na różny sposób oszukiwać, albo przed nią uciekać, ale nie spotkałem dotąd sytuacji, w której prowadziłoby to do czegoś dobrego.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Potrzeba prokreacji ?

Owszem rządza nami pierwsze potrzeby, ale to sie kłoci z checia przebywania z ludzmi w celu zdobycia wiedzy.

Myśle ,ze ksiazki- to wiedza.
Natomiast ludzie - to mądrosc.
A mądrosc - to wiedza + empatia ... A to juz raczej biologiczne nie jest.
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Wieczorek I.:
Potrzeba prokreacji ?

Akurat w tym kontekście bardziej instynkt stadny.
A mądrosc - to wiedza + empatia ... A to juz raczej biologiczne nie jest.

Nie wiem jak wiedza, ale empatia jest czysto biologiczna. Neurony lustrzane się kłaniają.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artur Król:
Szczęście, uzyskiwane poprzez spełnienie jednej z podstawowych potrzeb biologicznych. Czy nam się podoba czy nie, jesteśmy istotami stadnymi, mamy na twardo zamontowaną w głowie potrzebę przebywania z innymi ludźmi i przyczyniania się dla dobra gatunku. Oczywiście można tą potrzebę na różny sposób oszukiwać, albo przed nią uciekać, ale nie spotkałem dotąd sytuacji, w której prowadziłoby to do czegoś dobrego.

Jasne zgadzam sie co do tego że jesteśmy istotami stadnymi. Tyle tylko ze sa ludzie ( znam takich ) którzy kontakt z ludźmi postrzegają jako "zło konieczne" , natomiast całej satysfakcji z życia doznają będąc samemu i na zew, a także wewnątrz siebie samych.

BM
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Bartosz Mitka:
Jasne zgadzam sie co do tego że jesteśmy istotami stadnymi. Tyle tylko ze sa ludzie ( znam takich ) którzy kontakt z ludźmi postrzegają jako "zło konieczne" , natomiast całej satysfakcji z życia doznają będąc samemu i na zew, a także wewnątrz siebie samych.

Wiesz co, mówiąc szczerze nie sądzę, żeby do końca tak było. Gdyby tak było, w ogóle nie wychodziliby z domu (można już dzisiaj tak spokojnie żyć i nawet nieźle zarabiać). Może będą takie jednostki, ale to skrajnie rzadki przypadek.

To co się zwykle dzieje, to ludzie BOJĄ się pewnego zachowania, ale przez dumę (czy raczej pychę) i niezdolność do refleksji odrzucają całe zachowanie.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artur Król:
To co się zwykle dzieje, to ludzie BOJĄ się pewnego zachowania, ale przez dumę (czy raczej pychę) i niezdolność do refleksji odrzucają całe zachowanie.

A może ludzie boja się nie zachowania ale emocji jakie wiążą się z tym zachowaniem ?
Tyle ze tu występują emocje zarówno kiedy podejmiemy jakieś zachowanie oraz kiedy go nie podejmiemy. Niestety ludzie często patrzą na to tylko z jednej strony i tak tez rozpatrują swoje zachowanie vel emocje.

Pozdrawiam,
BM
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Bartosz Mitka:
A może ludzie boja się nie zachowania ale emocji jakie wiążą się z tym zachowaniem ?

Jasne, to był skrót myślowy.
Tyle ze tu występują emocje zarówno kiedy podejmiemy jakieś zachowanie oraz kiedy go nie podejmiemy. Niestety ludzie często patrzą na to tylko z jednej strony i tak tez rozpatrują swoje zachowanie vel emocje.

Dodałbym jeszcze jedną obserwację, wziętą z Improwizacji - że ludzie gotowi znosić są raczej obecne kiepskie emocje, niż pozwolić sobie na zmianę i potencjalne odsłonięcie się.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artur Król:
Dodałbym jeszcze jedną obserwację, wziętą z Improwizacji - że ludzie gotowi znosić są raczej obecne kiepskie emocje, niż pozwolić sobie na zmianę i potencjalne odsłonięcie się.

To ciekaw spostrzeżenie.
Zgadzam się z Tobą, że ludzie wola "gorsze" od "lepszego".
Ciekaw jestem tylko czy spowodowane jest to np. tym, ze te gorsze już mają, a o te nowe trzeba się trochę postarać ponieważ ich nie ma, a tym samym są nieznane, a co nieznane to lepiej nie ruszać...niestety !
Zastanawiam sie jak to zmienić ale to chyba marzenie ściętej głowy...
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Tutaj przydają się właśnie z improwizacji, gdzie dużą uwagę poświęca się na oduczenie aktorów takich zachowań - bo praktycznie uniemożliwiają one skuteczną improwizację.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artur Król:
Tutaj przydają się właśnie z improwizacji, gdzie dużą uwagę poświęca się na oduczenie aktorów takich zachowań - bo praktycznie uniemożliwiają one skuteczną improwizację.

Artur napisz prosze dosłownie w "dwóch" słowach o Improwizacji.
Na czym polega i przede wszystkim w jakich aspektach życia można ja wykorzystać ?
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Bartosz Mitka:
Artur napisz prosze dosłownie w "dwóch" słowach o Improwizacji.
Na czym polega i przede wszystkim w jakich aspektach życia można ja wykorzystać ?

Generalnie, teatr improwizacyjny polega na tym, że scena lub cała sztuka powstają "na miejscu", w trakcie gry. Oczywiście, nie byłoby to możliwe, gdyby nie pewna dziejąca się w tle struktura, która umożliwia świetną komunikację między aktorami i tworzenie spójnej historii na bieżąco.

Teraz cały urok polega na tym, że strukturę tą i narzędzia z nią związane można wykorzystać w innych kontekstach, zwłaszcza tych związanych z kreatywnością, oraz komunikacją interpersonalną - bo to, co niszczy relacje aktorów na scenie będzie też tym, co niszczy relację ludzkie w normalnym życiu, scena jedynie to podkreśla.

konto usunięte

Temat: Wywiad nr 3: Artur Król

Artur Król:

bo to, co niszczy relacje aktorów na scenie
będzie też tym, co niszczy relację ludzkie w normalnym życiu, scena jedynie to podkreśla.

Tak mi się nasunęło, że gra aktorów jest jak życie bo grając często aktorzy zapominają ze grają i idą na całość nawet jak to nie będzie dla nich dobre w późniejszych relacjach ze współpracownikami, a w życiu często gramy ( a wydaje nam się ze tak nie jest ) i poprzez właśnie grę, a nie prawdę, tracimy relacje...

Następna dyskusja:

Wywiad nr 1: Urszula Kuzińska




Wyślij zaproszenie do