Karol S.

Karol S. Warszawski
Uniwersytet Medyczny

Temat: dpl agency?

Chciałbym skorzystać z usług projektowania strony, cms, wykonanie 19 podstron, baner we flashu, przez wspomnianą firmę dpl agency. Co myślicie o tej firmię i jej projektach (jakość od strony informatycznej, graficznej ). Zaproponowali mi po promocyjnej cenie wykonanie takiej usługi za ok 1300 zł. Porównując ceny konkurencji to raczej nie dużo. Czy polecilibyście kogoś do wykonania takiej usługi na podobnych warunkach. Bardzo proszę o odpowiedź.
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: dpl agency?

Edward (edit: a właściwie to nie Edward a Mateusz) napisał o zrzynie:
http://www.goldenline.pl/forum/plagiaty-inspiracje-pod...

I dopowiem krótko: 19 podstron opartych na darmowym CMS-ie, zaprojektowanie layoutu, flashowy baner... bez zastanawiania się bym zrezygnował. To nawet nie jest dumping, to jakiś żart. Ewentualnie mają już coś gotowego.Dominik Koza edytował(a) ten post dnia 26.08.08 o godzinie 20:58
Krzysztof Adamus

Krzysztof Adamus business development
director Opcom

Temat: dpl agency?

Może jednego zera zapomnieli dodać?

Jakby nie liczyć kwota grubo poniżej kosztów realizacji. No chyba, że ludzie w tej agencji zarabiają 30 zł miesięcznie.
Piotr A.

Piotr A. Solution provider

Temat: dpl agency?

Są też studenci, stażyści, praktykanci...

Mnie i tak się najbardziej podobają napisy w stylu:

Dpl Agency agencja interaktywna - profesjonalne projektowanie i tworzenie stron internetowych : Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Wrocław, Kraków, Łódz, Katowice, Gdańsk, Szczecin

Tzn co, wstydzą się że są z Gniezna, kolebki polskości? A w formularzu mają napisane "działamy zdalnie na terenie całej Polski". WOW! Niesamowite, jeszcze pewnie do tego wykorzystują Internet!

konto usunięte

Temat: dpl agency?

Na podobnych warunkach działa projektant stron internetowych, którego zwą templatemonster.com ;-)

Co do zaproponowanej ceny - litości...Grzegorz Skuza edytował(a) ten post dnia 25.07.08 o godzinie 11:04
Piotr A.

Piotr A. Solution provider

Temat: dpl agency?

Grzegorz, to jeszcze nic.

Ostatnio w ramach faktury za którąśtam domenę którą trzymam w Netarcie, razem z fakturą dostałem książeczkę pod tytułem "Serwis WWW - Twój wizerunek, Twój sukces!".

Na samym początku zobaczyłem poruszający wykres obrazujący, jak to firma posiadająca serwis WWW po pięciu latach "odnotuje o ponad 50% większy przychód" niż firma która nie zainwestuje w serwis WWW.

No a potem tylko tylko ciekawiej. Pod sloganem "Nie kupuj kota w worku" prezentowana jest taka oto tabelka:


Obrazek


Potem wychwalany jest fakt, iż firma do strony dodaje CMS (niesamowita promocja, cieszę się również że firma zdecydowała się na taką innowację) oraz, uwaga, "Klientowi zostaje udzielona odpowiednia licencja na wykorzystanie Serwisu WWW". Konia z rzędem temu, kto zrozumie o co chodzi.

Potem następuje kilka radosnych stron z thumbnailami gotowych projektów. Trzeba przyznać, że prezentują się nieźle (o ile cokolwiek widać na średniej jakości druku w wymiarach 4x4 cm).

Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że w mojej opinii wypisywanie tekstów "nie kupuj kota w worku" i mentorzenie o "minimalizowaniu ryzyka związanego z zakupem Serwisu WWW" nie przystoi firmie pretendującej do miana jednego z liderów rynku hostingowego w Polsce. Prawnik pewnie potrafiłby odnaleźć nawet znamiona nieuczciwej konkurencji ;)

Dodam tylko że to radosne wydawnictwo dodawane jest do faktur za domeny, które jak wiadomo masowo dostają ludzie (oczywiście decydenci w firmach, nie księgowość, nie marketing, nie agencja która firmę obsługuje) NIE posiadający swojej strony WWW. Dobre, co?

Podsumowując:

Domena (przez pierwszy rok) - 1pln
Serwer wirtualny (w promocji pierwsze 6 mies. w nazwa.pl) - 1pln
Serwis WWW (z nazwa.pl) - 2.5-5 tysięcy pln
Radość z posiadania strony takiej jak 50 innych - bezcenne
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: dpl agency?

Piotr A.:
No a potem tylko tylko ciekawiej. Pod sloganem "Nie kupuj kota w worku" prezentowana jest taka oto tabelka:


Obrazek

You made my day. :)
Prześlę to dalej.
Krzysztof Adamus

Krzysztof Adamus business development
director Opcom

Temat: dpl agency?

Mnie nie dziwi oferta Netartu.

Gdybym prowadził kwiaciarnię lub zakład wulkanizacyjny pewnie skorzystałbym z propozycji Netart. Po prostu celują w zupełnie innego klienta niż większość agencji interaktywnych.
Piotr A.

Piotr A. Solution provider

Temat: dpl agency?

Krzysiek, oczywiście że to zupełnie inny target. Ale właśnie dlatego porównywanie swojej oferty z ofertami agencji interaktywnych jest hmmmm deko nietrafione.

To tak jakby porównywać Dacię do Mercedesa. I to jeździ i to jeździ, w oba auta wsiądziesz i wyruszysz nad morze.

Pytanie tylko czy, kiedy i w jakim stanie dotrzesz ;)

PS. MSPANC, małe rozwinięcie tematu na naszym blogu.
Bartłomiej Juszczyk

Bartłomiej Juszczyk dyrektor
zarządzający Grupa
Adweb; inwestor,
wykładowca, ...

Temat: dpl agency?

Krzysztof Adamus:
Mnie nie dziwi oferta Netartu.

Gdybym prowadził kwiaciarnię lub zakład wulkanizacyjny pewnie skorzystałbym z propozycji Netart. Po prostu celują w zupełnie innego klienta niż większość agencji interaktywnych.

Otóż to, zgadzam się w 100%. Targetem jest raczej laik, dla którego już sama domena czy hosting to dosc "zaawansowana usługa" zatem strona powinna być naturalnie, prosto i banalnie uzasadniona.

Z drugiej jednak strony czytam, że to już nie tylko NA sprzedaje witryny, ale i własna, powołana w tym celu agencja interaktywna. A to nieco zmienia odniesienie i powiedzmy - lajtowe podejscie z delikatnym uśmiechem - w dość głośną ocenę: żenada.

Zdrowia życze.
Mikołaj Figiel

Mikołaj Figiel Art Director,
projektant graficzny

Temat: dpl agency?

Krzysztof Adamus:
Mnie nie dziwi oferta Netartu.

Gdybym prowadził kwiaciarnię lub zakład wulkanizacyjny pewnie skorzystałbym z propozycji Netart. Po prostu celują w zupełnie innego klienta niż większość agencji interaktywnych.

Mnie również nie dziwi.
Nie rozumiem też dlaczego powstało takie poruszenie wśród branżowców.
Chłopaki w NA zrobili naprawdę kawał dobrej roboty, dając przede wszystkim nieźle zarobić projektantom i koderom.
Oby takich inicjatyw było jak najwięcej.

Jeżeli chodzi o ich serwisy www to w 100% zadowolą one target do jakiego są skierowane.
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: dpl agency?

Mikołaj Figiel:
Jeżeli chodzi o ich serwisy www to w 100% zadowolą one target do jakiego są skierowane.

Znasz cały ten target? Bo ja znam małe firmy, które nie kupują na template monster, a tu mamy właściwie to samo. Ale oczywiście można powiedzieć, że według Twojej teorii, jeśli kogoś nie zadowoli to nie był targetem... ;)Dominik Koza edytował(a) ten post dnia 19.08.08 o godzinie 09:53
Mikołaj Figiel

Mikołaj Figiel Art Director,
projektant graficzny

Temat: dpl agency?

Dominik Koza:

Znasz cały ten target? Bo ja znam małe firmy, które nie kupują na template monster, a tu mamy właściwie to samo. Ale oczywiście można powiedzieć, że według Twojej teorii, jeśli kogoś nie zadowoli to nie był targetem... ;)

Ja całego targetu nie muszę znać ;) jeżeli NetArt uruchomił ten projekt musiał on być podparty jakimiś badaniami, które pokazały, że to się jednak opłaci i że jednak istnieje grupa firm, które będą zadowolone z ich produktu.
oczywiście można powiedzieć, że według Twojej teorii, jeśli kogoś nie zadowoli to nie był targetem... ;)

no coś w tym jest ;)
Maciej Pałubicki

Maciej Pałubicki CEO, Blue Paprica

Temat: dpl agency?

Dla malutkich firm 2,5k to i tak pewnie sporo za stronę. Ich pomysł i wykorzystanie potencjału jaki daje im baza klientów hostingu i domen jest dobry. Sama reklama jest specyficzna, po oglądnieciu tej tabelki za każdym razem przy podpisywaniu umowy z klientem za wiecej niż 2,5k będe sie zastanawiał czy aby nie jestem oszustem ;)
Mikołaj Figiel:

Nie rozumiem też dlaczego powstało takie poruszenie wśród branżowców.
Chłopaki w NA zrobili naprawdę kawał dobrej roboty, dając przede wszystkim nieźle zarobić projektantom i koderom.

tylko tego to ja nie rozumiem, jeśli NA dostaje 2,5k netto za stronę to jak może dać zarobić dobrze projektantom i koderom?
Ile mogą zapłacić za grafe? 300zł? Przecież muszą jeszcze zarabiać.
Mikołaj Figiel

Mikołaj Figiel Art Director,
projektant graficzny

Temat: dpl agency?

Maciej Pałubicki:

tylko tego to ja nie rozumiem, jeśli NA dostaje 2,5k netto za stronę to jak może dać zarobić dobrze projektantom i koderom?
Ile mogą zapłacić za grafe? 300zł? Przecież muszą jeszcze zarabiać.

Niech płacą 300 zł i niech designer zrobi 2 templejty dziennie.
Pomnóż to prosze przez 20 dni roboczych w miesiącu.
Porównaj z etatowymi zarobkami choćby dyrektorów artystycznych w polskich agencjach, nie mówiąc już o przeciętnych grafikach tudzież freelancer'ach :P
Peace.
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: dpl agency?

Mikołaj Figiel:
Niech płacą 300 zł i niech designer zrobi 2 templejty dziennie.

To byłoby miłe rozwiązanie, ale wydaje mi się, że tam pracują etatowcy.

konto usunięte

Temat: dpl agency?

Dobrze Ci się wydaje;-)
Mikołaj Figiel

Mikołaj Figiel Art Director,
projektant graficzny

Temat: dpl agency?

Grzegorz Skuza:
Dobrze Ci się wydaje;-)
Źle Wam się wydaje ;)
przed całą akcją odbywało się masowe poszukiwanie projektantów, freelancerów i firm do współpracy.
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: dpl agency?

Ze strony interactive.pl (agencja interaktywna należąca do netartu):

Oferujemy:
praca w profesjonalnym zespole nad dużymi projektami,
możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji,
atrakcyjne wynagrodzenie zależne
od umiejętności i zaangażowania,
praca na pełny etat w biurze firmy
w Krakowie
.
Maciej Pałubicki

Maciej Pałubicki CEO, Blue Paprica

Temat: dpl agency?

Mikołaj Figiel:
Maciej Pałubicki:

tylko tego to ja nie rozumiem, jeśli NA dostaje 2,5k netto za stronę to jak może dać zarobić dobrze projektantom i koderom?
Ile mogą zapłacić za grafe? 300zł? Przecież muszą jeszcze zarabiać.

Niech płacą 300 zł i niech designer zrobi 2 templejty dziennie.
Pomnóż to prosze przez 20 dni roboczych w miesiącu.
Porównaj z etatowymi zarobkami choćby dyrektorów artystycznych w polskich agencjach, nie mówiąc już o przeciętnych grafikach tudzież freelancer'ach :P
Peace.
przekonałeś mnie :)
zapomniałem ze tak naprawde mówimy o prostych szablonach a nie dopracowanych projektach graficznych

Następna dyskusja:

Casting do banku twarzy GPD...




Wyślij zaproszenie do