Łukasz Solniczek

Łukasz Solniczek Konsultant
wdrożeniowy/Programi
sta Ruby on Rails

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Witam,
mam do przygotowania projekt na studiach. Jest to analiza atrakcyjności segmentu runku za pomocą 5 sił Portera, wybralem segment agencji interaktywnych. Do analizy wybralem 5 agencji moim zdaniem dobrze nadających się jako liderzy rynku, konkurenci, są to Byss, Infinity Group, K2, Opcom i IMP.
Chciałbym się Was zapytać czy te agencje sa dobrze dobrane, czy może uważacie, że są inne, ktore lepiej się nadają do analizy.

Pozdrawiam.

konto usunięte

Łukasz Solniczek

Łukasz Solniczek Konsultant
wdrożeniowy/Programi
sta Ruby on Rails

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Dzięki Sebastian, napewno coś z tego wybiore ;-)
Maciek Lipiec

Maciek Lipiec User Experience
Director, K2
Internet S.A.

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

k2, os3, hypermedia - to czołówka (wielkość, obroty, klienci)
Bartłomiej Juszczyk

Bartłomiej Juszczyk dyrektor
zarządzający Grupa
Adweb; inwestor,
wykładowca, ...

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Dorzuć tego ag. int. będące częścią sieci, jak choćby MRM i nie tylko.

Pozdr.

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Maciek Lipiec:
k2, os3, hypermedia - to czołówka (wielkość, obroty, klienci)

"komitywo oswojona" czym
agencja http://adv.pl powinna sie wyróznić,
abys zaliczyl ją do czolowych agencji interaktywnych w naszym kraju?

konto usunięte

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Musicie sobie zrobić flashową stronę. ;)Edward Łuska edytował(a) ten post dnia 31.03.08 o godzinie 00:48
Łukasz Solniczek

Łukasz Solniczek Konsultant
wdrożeniowy/Programi
sta Ruby on Rails

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Tak strona flashowa to podstawa :-P

A teraz mam pytanie odnośnie kanałów dystrybucyjnych. Czy można google i pozostałe wyszukiwarki uznac za kanał dystrybucyjny dla agencji interkatywnych?
Maciek Lipiec

Maciek Lipiec User Experience
Director, K2
Internet S.A.

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Konrad Pankiewicz:
"komitywo oswojona" czym
agencja http://adv.pl powinna sie wyróznić,
abys zaliczyl ją do czolowych agencji interaktywnych w naszym kraju?

użyj perswazji instytucie :P

(czułem, że zaraz ktoś się oburzy - jak to dobrze pracować w firmie kilkuosobowej i nie musieć się nadymać ;)

ps. podobno teraz to już tylko wideo ;)Maciek Lipiec edytował(a) ten post dnia 31.03.08 o godzinie 18:33
Bartosz Rychlicki

Bartosz Rychlicki managing director /
BR-DESIGN Sp. z o.o.

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Zdecydowanie brakuję cookie.pl, mistrzów nad mistrzami w kreacji.Bartosz Rychlicki edytował(a) ten post dnia 10.04.08 o godzinie 10:05

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

na pewno MRM Worldwide brakuje
Maciej S.

Maciej S. SAS, MEC

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Otóż to!
Bartosz Rychlicki

Bartosz Rychlicki managing director /
BR-DESIGN Sp. z o.o.

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Zapraszam na http://www.interaktywne.info nie jest to ranking co prawda, bardziej katalog agencji i firm web developerskich, ale wszyscy
topowi gracze się tam znajdują, jak i Ci którzy mogą kiedyś się nimi stać.Bartosz Rychlicki edytował(a) ten post dnia 10.04.08 o godzinie 11:29
Piotr A.

Piotr A. Solution provider

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

bardzo mi się podobają "kryteria katalogu" na tej stronie:

2.4. Witryna nie może stosować nieuczciwych technik zwiększających jej konkurencyjność, tj. używanie technik spamerskich do windowania pozycji strony w indeksach wyszukiwarki (...)

bardzo jestem ciekaw czy ktoś się zabrał za sprawdzenie takiego kryterium... oraz jak to wpłynie na listę agencji :)

konto usunięte

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Wiadomo przecież, że jeśli agencja stosuje spamerskie techniki, automatycznie przestaje być agencją. ;)
Bartosz Rychlicki

Bartosz Rychlicki managing director /
BR-DESIGN Sp. z o.o.

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Aha, czyli drogi Piotrze sugerujesz żeby takiego punktu nie było bo nie da się do końca sprawdzić tak? Może nie wyłapiesz wszystkich działań ale już takie wrzucanie słów kluczowych na hama jest dość często stosowaną techniką na stronach wielu so called agencji.

I pamiętajmy, to nie jest ranking! Ani nie top 10! Szanse tam mają również firmy średniego pokroju.
Piotr A.

Piotr A. Solution provider

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Spokojnie, Bartku, nadstawiasz piersi tak jak gdyby ten serwis to było Twoje "być albo nie być". A przecież wystarczy, jeśli od jakiegoś czasu monitorujesz SERP na kilka "branżowych" fraz i zauważasz nagłe przesunięcia ;)

Oczywiście że to szczytny punkt, lecz nawet jeśli nie jest to w żaden sposób monitorowane to tak jak piszesz - sprawdzenie "wrzucania słów kluczowych na chama" i wywalenie takich "so called agencji" nie jest chyba takie trudne.

z pokojowym pozdrowieniem ;)

ps. Ja nikomu nie odbieram prawa do zaistnienia w katalogu branżowym. Jeśli tak odczytałeś moją wypowiedź - przeczytaj ją proszę jeszcze raz.
Bartosz Rychlicki

Bartosz Rychlicki managing director /
BR-DESIGN Sp. z o.o.

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Czołem Piotrze,

wracając do punktu o "spamowaniu" to myślę że taki zapis powinien mieć miejsc choćby po to, aby dać redakcji powód aby daną agencje zbanować z listingu w przypadku wykrycia takiego precedensu, oczywiście, nie mogę zapewnić gości że wszystkie firmy/witryny w katalogu nie używają takich technik.

Przepraszam za ten być może "ofensywny" ton :-) Pozdrawiam i ja!

konto usunięte

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Edward Łuska:
Musicie sobie zrobić flashową stronę. ;)Edward Łuska edytował(a) ten post dnia 31.03.08 o godzinie 00:48

Cóż za złośliwość. ;)

konto usunięte

Temat: Badanie segmentu agencji interaktywnych

Spokojnie, Adv już ma flashową "wstawkę", nawet z elementami video, więc tym samym musi być zaliczona do ścisłej czołówki :)

Następna dyskusja:

Zaproszenie dla agencji int...




Wyślij zaproszenie do