Karol Kręc

Karol Kręc 4Scrap Sp. z o.o. ,
Członek Zarządu

Temat: Przywitanie z grupą osób

Nie rozumiem dlaczego kobiety są oburzone że się z nimi nie witamy gdy zaczynam witać się z grupką nowych osób skoro to one pierwsze powinny wyciągnąc do mnie rękę mimo że to ja jestem osobą dochodzącą???
Aleksander Rak

Aleksander Rak Fortune Auto Finance
- Internal Control &
Management Info...

Temat: Przywitanie z grupą osób

Karol, dyskusja zahaczała już o ten temat w wątku "Uścisk dłoni". Check it out :)
Karol Kręc

Karol Kręc 4Scrap Sp. z o.o. ,
Członek Zarządu

Temat: Przywitanie z grupą osób

Zgadzam się ale postarajmy się wyizolować ten wątek ponieważ zdania są bardzo rozbieżne i nie możemy dojść do konsensusu:)
Aleksander Rak

Aleksander Rak Fortune Auto Finance
- Internal Control &
Management Info...

Temat: Przywitanie z grupą osób

Ok. To ja odpowiem jak ja robię (nie wiem, czy to jest właściwe). Zakładam, że ja, jako podchodzący do grupy, mam najniższą "rangę", więc pierwszy witam się "werbalnie". Z kolei o podawaniu ręki decyduje osoba o najwyższej randze - w mieszanym towarzystwie wyższą rangę mają kobiety. Jeśli zatem one nie podadzą mi ręki, to ja też nie podaję ręki nikomu, zakładając, że w tym towarzystwie nie jest przyjęte takie powitanie.
W momencie, kiedy kobieta nie daje sygnału, że witamy się podaniem ręki, przywitanie się w taki sposób z towarzyszącym jej mężczyzną jest niestety moim zdaniem niestosowne. To tak jakbym w pracy wszedł do gabinetu szefa, gdzie jest jeszcze jeden asystent i, mimo że szef nie podaje mi ręki, przywitał się sam w jego obecności z tym asystentem.
Inna sprawa, że częstos potyka mnie sytuacja, gdziefacet towarzyszący kobiecie sam wyciąga do mnie pierwszy rękę nie czekając, aż ona to zrobi pierwsza. No to wtedy nie wypada udać, że się nie widzi (podobno to jest ogólna zasada: jeśli ktoś popełni faux pas, to osoba kulturalna się do tego dostosowuje, by nie podkreślać czyjegoś błędu).
A już zupełnie na marginesie dodam, że nie wiem czy w ogóle ma sens podawanie każdemu ręki przy spotkaniu więcej niż 3-4 osób...
Karol Kręc

Karol Kręc 4Scrap Sp. z o.o. ,
Członek Zarządu

Temat: Przywitanie z grupą osób

Zakładając że podchodzę do grupki 3 osób które nie są ode mnie wyższe rangą witam się z nimi podając każdemu dłoń jako pierwszy. Jeśli wśród nich jest kobieta to mówię jej "witam piękną Panią:)" i jeśli nie poda mi ręki to witam się z pozostałymi mężczyznami wyciągając jako pierwszy do nich dłoń.

Jeśli zaś podchodzę do grupki osób o wyższej randze czyli starszych lub o wyższej pozycji zawodowej to po prostu kłaniam się uprzejmie i nie wykonuję żadnych ruchów jako pierwszy.
Piotr R.

Piotr R. Specjalista PR ds.
komunikacji
wewnętrznej

Temat: Przywitanie z grupą osób

Pamiętaj, że kobieta z zasady jest wyższa rangą, wobec tego, Twoje zachowanie, że wyciągasz dłoń do mężczyzn może być postrzegane jako niegrzeczne :)
Karol Kręc

Karol Kręc 4Scrap Sp. z o.o. ,
Członek Zarządu

Temat: Przywitanie z grupą osób

Piotr R.:Pamiętaj, że kobieta z zasady jest wyższa rangą, wobec tego, Twoje zachowanie, że wyciągasz dłoń do mężczyzn może być postrzegane jako niegrzeczne :)[/quote

Wyciągam dłoń do mężczyzn oczywiście tylko niższych lub równych rangą po uprzednim ukłonie w kierunku kobiety. A jeśli ona nie poda mi ręki jako pierwsza to czy nie grzecznym jest że przywitam się z resztą towarzystwa??? Nie sądzę to raczej ona nie zna sv.

konto usunięte

Temat: Przywitanie z grupą osób

Pozwolę sobie na wtrącenie swojego zdania, jako "wyższa rangą" ;)

Kobiety maja różne podejście po podawania reki. Jedne wogóle tego nie toleruja, być może "boją sie zarazków" :) Inne nie podają ręki, bo czują się nie zawstydzone, gdy mężczyzna chce ją w tą rekę pocałować (a tego nie jest w stanie przewidzieć), jeszcze inne wogóle nie przywiazują wagi, dlaczego i kto pierwszy powinien tą rękę podać i sprawa rozwiazuje się sytuacyjnie ... itd. ... itp. ...

Ja nie mam żadnych oporów, by podać rękę pierwsza i robiłabym to za każdym razem z przyjemnością, bez wzgędu na to, czy ktos na wyciągnięcie mojej ręki tylko się ze mna wita podając mi dłoń, czy też mnie w nią całuje, ale ...

niektórzy mężczyźni nie mają wyczucia i mają zdecydowania ZA silną dłoń, więc jak czasami takie "miłe" przywitanie skończyło się na "poprzestawianych" kosteczkach dłoni, albo lekko "nadwyrężonym" barku...
to gdy pojawiała się nowa osoba w towarzystwie, chętna do zapoznania się...
ja zaczynam miec opory i obawy przed wyciagnieciem ręki, czy to zapoznanie nie skończy się dla mnie boleśnie :)

Wiem, może mam poprostu pecha na "osiłków" ;), ale może niektóre kobiety właśnie z tego powodu wycofały ze swojego życia gest "wyciagania dłoni" ...
Anna G.

Anna G. W życiu chodzi o to
by być trochę
niemożliwym ;)

Temat: Przywitanie z grupą osób

Ostatnio kiedy rozmawialiśmy w gronie znajomych (kobiety i mężczyźni) podszedł kolega mojego kolegi zupełnie mi obcy, dotąd nieznany. Zaczął się witać. Wyciągnełam rękę do niego witając się i tym samym przedstawiając się.
O dziwo pozostałe koleżanki nie raczyły tego zrobić tylko krzywo się spojrzały... a kiedy odszedł nie omieszkały skomentować. Atak odparłam ;) hihihi

konto usunięte

Temat: Przywitanie z grupą osób

Zżera mnie ciekawość co do treści komentarzy...
Diana K.

Diana K. AKUMULATOR NIE DO
ROZŁADOWANIA!!!

Temat: Przywitanie z grupą osób

Karol K.:Nie rozumiem dlaczego kobiety są oburzone że się z nimi nie witamy gdy zaczynam witać się z grupką nowych osób skoro to one pierwsze powinny wyciągnąc do mnie rękę mimo że to ja jestem osobą dochodzącą???


Bądź elastyczny. Jeśli jakaś "biedulka" nie wyciągnie łapki pierwsza to na 99% liczy na to, iż Ty przejmiesz inicjatywę. Chyba nie chcesz aby później przez pół nocy rozpamiętywała "dlaczego Karolek nie przywitał się ze mną w formie takiej jak z pozostałymi?! Pewnie mnie nie lubi... chlip chlip..." ;-)
Karol Kręc

Karol Kręc 4Scrap Sp. z o.o. ,
Członek Zarządu

Temat: Przywitanie z grupą osób

Jak sobie popłacze to jej ulży:)

konto usunięte

Temat: Przywitanie z grupą osób

serce z kamienia :D ;)

Karol K.:Jak sobie popłacze to jej ulży:)
Diana K.

Diana K. AKUMULATOR NIE DO
ROZŁADOWANIA!!!

Temat: Przywitanie z grupą osób

Karol K.:Jak sobie popłacze to jej ulży:)


Płaczesz czasem? ;-)
Karol Kręc

Karol Kręc 4Scrap Sp. z o.o. ,
Członek Zarządu

Temat: Przywitanie z grupą osób

Oczywiście że zdarza się popłakać
Ireneusz B.

Ireneusz B. Lubuski Zarząd
Melioracji i
Urządzeń Wodnych

Temat: Przywitanie z grupą osób

Witam
Myślę, że witając się z grupą najlepiej zaryzykować ogólne dzień dobry i uśmiech dla wszystkich z kontaktem wzrokowym. Grupa sama zareaguje.
Jeżeli jest to para mieszana i on się pcha z grabą to uprzejmie go przeprosić wyrażając chęć przywitania się najpierw z jego piękną, uroczą itp. partnerką.
Pozdrawiam
I.B.

konto usunięte

Temat: Przywitanie z grupą osób

Witam,

Chciałbym pociągnąć dalej ten temat. Mam często tak, że ide gdzieś z kolegą, który zaskakuje mnie, coraz to nowymi formami powitań. Ostatnio, np. wchodzimy do biura i on zaczyna się witać ze wszystkimi po kolei. Ja na ogół nie witam się z kobietą pierwszy, ale poszedłem jego tropem. Dodam, że jest wyższy rangą. Co w takiej sytuacji zrobić?
Ireneusz B.

Ireneusz B. Lubuski Zarząd
Melioracji i
Urządzeń Wodnych

Temat: Przywitanie z grupą osób

Władysław H.:Witam,

Chciałbym pociągnąć dalej ten temat. Mam często tak, że ide gdzieś z kolegą, który zaskakuje mnie, coraz to nowymi formami powitań. Ostatnio, np. wchodzimy do biura i on zaczyna się witać ze wszystkimi po kolei. Ja na ogół nie witam się z kobietą pierwszy, ale poszedłem jego tropem. Dodam, że jest wyższy rangą. Co w takiej sytuacji zrobić?


Witam
No cóż idąc za nim popełniać gafę tyle, że z większym wdziękiem lub zażenowaniem. Zorientowani odbiorą to jako przeproszenie.
Pozdrawiam
I.B.
Marzena S.

Marzena S. Dyrektor
Zarządzający,
HILLWAY Szkolenia
biznesowe i dora...

Temat: Przywitanie z grupą osób

Wchodząc do biura, w którym znajduje się grupka mężczyzn witam się z nimi wszystkimi uściskiem dłoni zachowując oczywiście hierarchię. To ja wychodzę z inicjatywą i uważam to za normalne, czy popełniam błąd?

konto usunięte

Temat: Przywitanie z grupą osób

No właśnie - jak to jest z tą inicjatywą u kobiet? W kontaktach formalnych można podać kobiecie rękę, ale w bardziej prywatnych już raczej nie wypada - co zrobić, kiedy kobieta wykazuje brak inicjatywy?



Wyślij zaproszenie do