Maciej D.

Maciej D. Kierownik Działu IT,
Lumileds Polska S.A.

Temat: Dom Maklerski - który?

Witam,
chcę otworzyć rachunek brokerski (akcje na GPW). Tu powstaje pytanie - który dom maklerski warto wybrać?

Kryteria wyboru to:
- pobierane opłaty/prowizje za prowadzenie rachunku przez Internet
- dostęp do danych on-line
- szybka realizacja zleceń
- funkcjonalność i intuicyjność systemu transakcyjnego (user-friendly)

Będę wdzięczny za opinie.

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

Od prawie dwóch lat korzystam z domu maklerskiego BRE banku. Jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem polecam korzystanie z ich usług. Mam ekonto z mBanku zintegrowane z funduszami i emaklerem; poza wygodą dochodzą niskie koszty, ponieważ płacę tylko za zakup akcji prowizję w wysokości min. 2,5 - odpowiednio więcej przy większych zakupach.

Sam szukam czegoś co by mi zaoferowało udział w rynku Forex z surowcami, ponieważ przez mBank można kupować tylko na GPW i New Connecie; ma ktoś jakieś doświadczenie?

Pozdrawiam!
Witold Kopeć

Witold Kopeć FM GROUP, student

Temat: Dom Maklerski - który?

Dom maklerski XTB Brokers w tej chwili jest najpopularniejszy w Polsce jeśli chodzi o platformę pod Forex. Jest jak najbardziej ok.

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

Witam,

podobno BOŚ jest najlepszy na rynku. Sam chcę otworzyć rachunek brokerski i z tego co czytam na forach i w różnego rodzaju rankingach domów maklerskich, przeważnie BOŚ jest najlepiej oceniany.

PS: aby w BOŚu otworzyć rachunek brokerski musisz w przeciągu kilku dni przelać na niego 5tyś.

Pzdr
Zbigniew Tarnawski

Zbigniew Tarnawski prof., Akademia
Górniczo-Hutnicza

Temat: Dom Maklerski - który?

od dwóch lat uzywam konta emakler w mBanku.
Jestem zadowolony. Zalety które mi sie nasuwają to intergracja z ekontem, a przede wszystkim automatyczne pobieranie i przelewanie pieniędzy miedzy domem maklerskim i kontem - plus kilka rachunków emax plus daje dobrą kontrolę nad pieniędzmi.
Niektórzy się skarżyli, że są klopoty techniczne z potwierdzaniem operacji sms-ami. Rozwiązlem ten problem zlecając transakcję która jest blędna (zly limit aktywacji) i zaznaczajac ze potwierdzenie nie bedzie wymagane przez caly dzien.
Wszystkie transakcje przeprowadzam bez problemów, mimo bardzo slabej znajomości nie tylko mechanizmow gieldowych ale nawet narzędzi dostępnych w e-maklerze jak np. stop loss których istnienie i sposob dzialania dotarl do mnie dopiero dzisiaj.
Bawię się na gieldzie od dwoch i pól lat, aktywnie od 7 miesięcy, gdy zmuszony stratami na pierwszym krachu gieldowym, zamiast się przestraszyć, "wziąlem sprawy w swoje rece" i z nawiązką te straty odrobilem, uzyskując w ciągu ostanich miesięcy stopę zwrotu kilkanaście procent (za ten okres - rocznie wyszloby ok 150%). Oczywiście nie ma się czym chwalić bo od stycznia jest coś w rodzaju hossy i nawet jakbym się w handel nie bawil tylko siedzial z tym co kupilem w lutym, to zarobilbym jeszcze więcej, ale przynajmniej się pobawilem i czegoś nauczylem.
Jak widać przy użyciu emaklera mozna też dzialac efektywnie.
zbig

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

Ja się zraziłem do mBanku właśnie opiniami o kłopotach technicznych i zastanawiam się obecnie nad BOŚ i Alor Bankiem.
Jest w mBanku możliwość obserwowania kursu akcji on-line i jakieś narzędzie do analizy technicznej?

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

W mbanku podoba mi się to, że usługa jest zintegrowana z rachunkiem bankowym i każda nadwyżka niezrealizowanych zleceń wpływa z powrotem na rachunek automatycznie.
Nie podoba mi się ograniczenie do niektórych tylko instrumentów (brak kontraktów i opcji)
Łukasz K.

Łukasz K. Finanse/Podatki

Temat: Dom Maklerski - który?

Robert Szewczyk:
Ja się zraziłem do mBanku właśnie opiniami o kłopotach technicznych i zastanawiam się obecnie nad BOŚ i Alor Bankiem.
Jest w mBanku możliwość obserwowania kursu akcji on-line i jakieś narzędzie do analizy technicznej?

W mBanku masz możliwość obserwowania kursu akcji online ale nie ma porządnego narzędzia do Analizy Technicznej. Od siebie dodam, że z DM Alior Banku współpracuje mi się bardzo dobrze. Dla osób które już posiadają tam ROR, rachunek maklerski można założyć przez internet i potwierdzić podpisanie umowy hasłem jednorazowym.

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

polecam BM Boś Banku, za obsługę, za niezawodną stronę i atrakcyjne ceny.

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

Mam od roku eMaklera, ale przerzucam sie na bosse. Zastrzezen nie mam, choc kilka razy nie bylo polaczenia przez kilka h...
Jednak brak wykresow on-line i dzialania w oparciu o nie, normalnych stoplossow oraz brak mozliwosci zabawy na opcjach i tzw fiutkach zadecydowal, ze na emaklerze zostawiam tylko akcje, ktore chce trzymac w dlugim terminie.
W kazdym razie na poczatek dobre ze wzgl na brak oplat.Karol Mariak edytował(a) ten post dnia 20.07.09 o godzinie 22:34
Radosław Garnys

Radosław Garnys Zarządzanie
Przedsiębiorstwami

Temat: Dom Maklerski - który?

W pewnym okresie czasu skorzystałem ze wszystkich 3 wymienionych tutaj DM - BOS, ALIOR, Mbank.

Niewątpliwie najbardziej profesjonalnym jest BOŚ i jeżeli inwestowanie jest dla Ciebie czymś więcej niż tylko zabawą, to polecam.

I nie chodzi o jedną, czy dwie opcje w ustawieniach, chodzi o całokształt usług maklerskich. Aczkolwiek nie licz że najlepszy będzie najtańszy

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

a co sadzicie o xtb ?? prowizja jeszcze nizsza (0,25%) ?? Nie wiem jak sie sprawdza ta Sidoma, ma ktos u nich konto ??
Maciej D.

Maciej D. Kierownik Działu IT,
Lumileds Polska S.A.

Temat: Dom Maklerski - który?

Witam,
dziękuję za wszystkie informacje.

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

Alir Bank :)

http://buffett.pl/rb.html

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

Alior Bank

Temat: Dom Maklerski - który?

na początek mBank (emakler), później BOŚ :)
Marek Jerzyk

Marek Jerzyk nie zawsze pisze co
wiem, ale zawsze
wiem, co pisze :)
__...

Temat: Dom Maklerski - który?

Ariel Ullmann:
Alir Bank :)

http://buffett.pl/rb.html
niezla lista :-)
ale tych, przez ktore ja bym inwestowal tam nie ma :-)
Łukasz Motyczka

Łukasz Motyczka Przedstawiciel
Naukowo-Handlowy

Temat: Dom Maklerski - który?

Skoro to forum czego NIE robić...

Mam w PKOBP i serdecznie odradzam. Awaryjny i niewygodny. Zmieniam niedługo na BOŚ - przynajmniej ma niezłe rekomendacje.
Agnieszka Kozłowska-Urban

Agnieszka Kozłowska-Urban specjalista
oragnizacji pomocy
społecznej i pracy
socjaln...

Temat: Dom Maklerski - który?

Witam.
Czytam forum i zastanawiam się jak postawić pierwszy krok i zainwestować moje bardzo skromniutkie fundusze z nadzieją, że coś z nich wykiełkuje. Jestem z zupełnie innej branży niż Wasza ale to nie znaczy, że nie cenię sobie waluty:)
Samodzielne inwestycje odpadają, więc czego potrzebuję? Ile minimalnie pieniędzy muszę posiadać aby ruszyć z miejca? Jak nie stracić?

PozdrawiamAgnieszka K. edytował(a) ten post dnia 26.01.10 o godzinie 22:19

konto usunięte

Temat: Dom Maklerski - który?

Agnieszka K.:
Witam.
Czytam forum i zastanawiam się jak postawić pierwszy krok i zainwestować moje bardzo skromniutkie fundusze z nadzieją, że coś z nich wykiełkuje. Jestem z zupełnie innej branży niż Wasza ale to nie znaczy, że nie cenię sobie waluty:)
Samodzielne inwestycje odpadają, więc czego potrzebuję? Ile minimalnie pieniędzy muszę posiadać aby ruszyć z miejca? Jak nie stracić?

PozdrawiamAgnieszka K. edytował(a) ten post dnia 26.01.10 o godzinie 22:19

Skoro samodzielne inwestycje odpadają, to w zasadzie jedyną inwestycją w obrębie rynków kapitałowych, która przychodzi mi na myśl są Fundusze Inwestycyjne. Jest ich cała gama, a w necie pełno HISTORYCZNYCH stóp zwrotu, zaznaczam historycznych, bo nie oznacza, że jeśli fundusz zarabiał do tej pory najlepiej, to i w nasepnych latach tak musi być. Teraz najważniejsza kwestia a raczej dwie
1)Ile jesteś skłonna "stracić", czyli na jakie ryzyko możesz sobie pozwolić ? (W skrócie, fundusze inwestujące tylko w akcje są dość "niebezpieczne" , mieszanie mniej, inwestujące w obligacje i rynku pieniężnego należą raczej do bezpiecznych... ale wiadomo, większe ryzyko, większe potencjalne zyski)
2)Na jak długo możesz odstąpić swoje oszczędności , czyli jaki jest Twój horyzont inwestycyjny? (Jeżeli nei wiesz, czy np. za tydz. coś się nie wydarzy i nie będziesz mieć innego zabezpieczenia i będziesz potrzebować tych pieniędzy, można poprostu założyć rachunek oszczędnościowy w jakimś banku, zarobić może nie da, ale ochroni oszczędności przed inflacją... fundusze inwestycyjne również są płynne - możesz szybko odzyskać swoje pieniądze, zazwyczaj do 3-4 dni, ale tu kwestia wygląda tak, że może Ci się po prostu nie opłacać sprzedawać jednostek, bo za np. miesiąc ich ceny wzrosną)
Jeśli zastanowisz się nad tyymi dwiema kwestiami to odpowiedź jest prosta :
Idź do swojego banku i zapytaj o fundusze inwestycyjne, z tego co wiem to chyba każdy bank ma swoje, przykładowo BZWBK - ARKA , Pekao - Pioneer itd..
Ograniczeń co do kwot zazwyczaj nie ma wielkich, nie chcę rzucać cenami, ale od 100zł można zaczynać raczej :) Nie mówimy tu oczywiście o FIZach (Zamkniętych Funduszach) bo tam to działa na innych zasadach...

A osobiście osobie, która nie ma pojęcia o rynku odradzałbym inwestycje związane z rynkiem kapitałowym... lepiej wrzucić coś na lokatę i spać spokojnie:) albo zacząć szperać i uczyć się na czym to wszystko polega, a po jakimś czasie inwestować zgodnie ze zdobytą wiedzą i intuicją
Pozdrawiam

Następna dyskusja:

Jaki dom Maklerski polecaci...




Wyślij zaproszenie do