konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

River Island.
mam kilka koszul, są świetne ;)

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Konrad B.:
Z tego co pamiętam, są m.in. w Euro AGD, gdzie można sobie obejrzeć. Zakup, to już gdzie taniej/wygodniej. W każdym razie mnie pasuje właśnie m.in. możliwość przesunięcia lub zdjęcia podstawki pod żelazko. Ścięcie końca ułatwia prasowanie i koszul, i spodni.
Jedzie już do mnie komplet: generator pary Morphy Richards 42278 w wersji refurbished z allegro, który skusił mnie ceną (wylicytowałem go za 102,50 zł) oraz deska do prasowania Leifheit Dressfix Plus 72517 z oleole.pl (195 zł). Poszukam jeszcze tego środka do prania "Ługa". Mam wrażenie, że dokonałem rozsądnego wyboru - zwłaszcza podług tego co do tej pory posiadałem.

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Konrad B.:

Poza środkami do prasowania (których nie lubię) można skupić się na praniu. Do prania koszul można dodać środek pt. Ługa. ;)
Rossman, Schlecker, Natura, drogeria Społem - nie ma. Dopiero, gdy do poczciwego supersamu zadzwoniłem to powiedzieli, że mają za ok. 5 zł :)
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: koszule, koszule...

Michał K.:
W marketach bywa. Ale oczywiście oldskólowe mydlarnie też prowadzą.

Konrad, co to jest? Możesz przybliżyć cechy i walory?

Umownie (ale i na etykiecie) jest to po prostu krochmal w płynie. Oczywiście nie jest to krochmal z kartoflanej mąki, ale jakiś chemiczny środek, ale zasada działania +- właśnie taka. Lekko usztywnia, ułatwia prasowanie "na gładko".

http://www.golddrop.com.pl/pl_PL/luga-krochmal-syntety...

Aha, ja daję mniej, niż zaleca producent, ok. 1 nakrętki na pełną pralkę. Ale ja tak mam ze wszystkim, proszku czy żelu do prania też daję mniej. ;)
Michał K.

Michał K. Ludzie są jak
choinki - dwa, trzy
razy siekierką i
leżą :)

Temat: koszule, koszule...

Konrad B.:
http://www.golddrop.com.pl/pl_PL/luga-krochmal-syntety...

Wszedłem do Leclerca przed chwilą i po prostu wlazłem wprost na półkę pełną rzeczonego specyfiku :)
Tomasz Malec

Tomasz Malec www.menswear.pl

Temat: koszule, koszule...

Alternatywą jest krochmal w spray'u do prasowania, działania podobnie jak płyn o którym pisze Konrad (muszę wypróbować "touch&feel" koszuli po tym płynie, to bardzo ciekawe).

właśnie zgooglowałem polski krochmal w spray'u.... Ługa

http://www.goldmax.pl/luga-preparat-ulatwiajacy-prasow...

Ale dobre żelazko na parę potrafi sobie dobrze z każdą koszulą poradzić i bez krochmalu.

Tomek

http://menswear.pl
http://blog.menswear.pl
Darek A.

Darek A. Medical Consultant

Temat: koszule, koszule...

Było tam pare opinii co do koszul z Reserved i musze potwierdzić - mają fajne materialy - bezproblemowo sie prasują co ułatwia życie - nie nawidze prasowac koszul ;) Dlatego tez nie kupuje ich w H&M, gdzie znalazłem kiedys pare fajnych, ale koszmarnie sie je prasuje - nigdy więcej! :)

Co do kroju to oczywiście taliowane, a w przypadku kołniezyka... niedawno kupiłem sobie czarną, ze stójką - rewelacja ;)

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Co do kroju to oczywiście taliowane, a w przypadku kołniezyka... niedawno kupiłem sobie czarną, ze stójką - rewelacja ;)

oby koloratka pasowała:)

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Prosty patent: skladam koszule na papierze bibulowym oraz na jakiejs gazecie - zazwyczaj GQ albo Esquire (jest co czytac wieczorem;) a nastepnie jak najszybciej wyjmuje, wieszam w lazience i urzadzam im parowke. Rano - w stanie bardzo ok.

Poza tym wiekszosc hoteli w ktorych bywam (wcale nie sam top;) oferuje usluge prasowania koszul w naprawde dobrej cene albo pokoj z zelazkiem i deska.
Ken Block

Ken Block Student, Akademia
Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława
Staszi...

Temat: koszule, koszule...

Ok, a co ubierać na koszulę ??

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Ken Block:
Ok, a co ubierać na koszulę ??
pod jaką, w jakich okolicznościach?

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Po pierwsze zakladac (ubierac mozna sie w cos, nie cos ubierac - zawsze wtedy nasuwa sie pytanie w co ja chcecie ubierac ;).

Po drugie - w koncu pod czy na? :)))
Piotr Sadziński

Piotr Sadziński Student, Uniwersytet
Warszawski

Temat: koszule, koszule...

Witam Panowie,z tego co się orientuję w RC można nabyć koszule Corneliani.Czy orientuję się ktoś w jakich są cenach (chodzi mi szczególnie o linię ID).Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

http://royalcollection.pl/

Tu znajdziesz adresy sklepów, proponuje zadzwonic. Sugerowalbym na pewno zapytac w Galerii Mokotow, tu widzialem produkty marki Corneliani, ale nie wiem czy na pewni koszule i czy jeszcze sa dostepne, RC dosc mocno zmienia asortyment oferowanych marek.

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Mam koszule Wólczanki, Willsor, Otto Hauptmana i Lamberta. Muszę przyznać że najlepsze są Lamberta.

Miejsce 1 Lambert świetna bawełna, dobrze wykończona, dodatkowo wzmacniany kołnierzyk,
Miejsce 2 Otto Hauptma
Miejsce 3 Wólczanka
Miejsce 4 Willsor
Piotr Sadziński

Piotr Sadziński Student, Uniwersytet
Warszawski

Temat: koszule, koszule...

Witam,mam dwa pytania odnośnie koszul Zegna a konkretnie linii Z-Zegna
1.Czy guziki zawsze są wykonane z masy perłowej
2.Czy guziki są zawsze logowane
Dziękuję i Pozdrawiam.
Konrad Brywczyński

Konrad Brywczyński menedżer ds.
handlowych - PTC
Polymer Trade Center
Sp. z ...

Temat: koszule, koszule...

Jacek K.:
Mam koszule Wólczanki, Willsor, Otto Hauptmana i Lamberta. Muszę przyznać że najlepsze są Lamberta.

Miejsce 1 Lambert świetna bawełna, dobrze wykończona, dodatkowo wzmacniany kołnierzyk,
Miejsce 2 Otto Hauptma
Miejsce 3 Wólczanka
Miejsce 4 Willsor

Zgadzam się z tym zestawieniem, choć w sumie dawno Wólczanki jako takiej nie kupowałem. Wilsor ma b. różne rzeczy, ale część koszul jest z fajnych tkanin, a wykonanie jest zupełnie przyzwoite. Dodam tylko, że Lambert to linia Wólczanki.

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Ja po koszule od dłuższego czasu wybieram się za zachodnią granicę, bo ceny są dużo korzystniejsze (nawet te regularne, o wyprzedażach już nie wspomnę). Dotyczy to także obecnych w Polsce dużych sklepów sieciowych (P&C, VG), które chociażby w Berlinie mają nie tylko lepsze ceny ale i dużo szerszy asortyment.

Mój ranking (z tej nieco wyższej półki):
1) Jacques Brit
2) Joop
3) Hugo Boss
4) Tommy Hilfiger
wszystkie te koszule można kupić za około 70EUR, natomiast na wyprzedaży można trafuic nawet za 30EUR.

Natomiast jeżeli chodzi o "klasę ekonomiczną" to absolutnym hitem jest Seidensticker - normalna cena to 30 EUR (czasem nawet i 20) - w zamian za to dostajemy naprawdę dobrą koszulę jakościa przebijającą "zwykłe" Wólczanki czy Kastory.

Temat: koszule, koszule...

Szukam ostatnio koszuli o normalnej regularnej kracie. I tu po wielu poszukiwaniach wyszperałem w internetowym sklepie H&M taką jaką sobie wymarzyłem.

Obrazek
/

I tu pytanie. Czy ktoś widział ją w rodzimych sklepach tej sieciówki? Sam bym się wybrał ale mam kilkadziesiąt kilometrów do najbliższego salonu a zdjęcie pochodzi z brytyjskiej strony H&M i jak powszechnie wiadomo do nas wiele produktów nie dochodzi :)

konto usunięte

Temat: koszule, koszule...

Michał Stalmach:
I tu pytanie. Czy ktoś widział ją w rodzimych sklepach tej sieciówki?

Widziałem, koszula jest z nowej kolekcji.



Wyślij zaproszenie do