konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

W niedzielę o 14 spod pomnika Fredry ruszy Manifa - czyli protest przeciwko bezsensownej polityce Dutkiewicza - obecność obowiązkowa:

http://manifa.wroclaw.pl/component/k2/item/37-infografiki

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Gdyby to organizowala PO, PiS,Psl a nawet NOP,ONR czy SLD, moze poszedlbym,ale nie manifa!

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Myślę, że marytorycznie do protestu dołącza się i PO i PIS i SLD, bo oni także widzą bezsensowność polityki Dutkiewicza .
Za NOP to się nie wypowiadam.
Joanna Lebiedzińska

Joanna Lebiedzińska Edukacja
Ekologiczna, Energia
Odnawialna i
Środowisko

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Po zadymie na koncercie, prezydent Dutkiewicz będzie rozmawiał z komendantem policji

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/779558,po-zadym...

I jeszcze:

Po sobotnim przedpremierowym spektaklu dla najmłodszych "Dzieci z Bullerbyn", zostali pobici dwaj aktorzy Teatru Polskiego: Marcin Pempuś i Andrzej Kłak.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/779650,wroclaw-...

- Po spektaklu spotkaliśmy się z kolegami w jednym z barów w pobliżu teatru - opowiada Marcin Pempuś. - Wyszliśmy przed lokal na papierosa, spokojnie staliśmy, podeszło do nas dwóch rzezimieszków, którym nie spodobało się chyba, że tam staliśmy. Szamotali się z nami. Kiedy przyjechała policja, mężczyzn już nie było, bo uciekli - opowiedział nam aktor w czasie niedzielnej próby przed kolejnym spektaklem, który ma się zacząć w samo południe.

Przemoc, bandyci, pobicia na każdym kroku. Prezes gada z komendantem i obiecuje nowe transze kasy dla policji. Mi to osobiście zaczyna strasznie "śmierdzieć". Policja jest najczęściej bezradna bo takie ma wytyczne. Bandyci uciekają, sprawcy są nieznani. Zwykli ludzie najbardziej na tym cierpią. Bezkarnie niszczone jest mienie miejskie, tzw. wspólne...

A miejska kasa płynie szerokim strumieniem na inwestycje, które dla zwykłego człowieka i tak są nieosiągalne (koncerty na Stadionie Miejskim, Narodowe Forum Muzyki).

Pytam więc: DLA KOGO JEST TO MIASTO ???
Antoni Kopyciński

Antoni Kopyciński specjalista finanse

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Rozumiesz Joanna, ze Dutkiewicza i jego klikę trzeba odwołać jak najszybciej?
Antoni Kopyciński

Antoni Kopyciński specjalista finanse

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Dariusz Kiełbasa:

Od dawna było wiadomo że stadiony po Euro przynoszą tylko straty. Niektórzy w euforii nie potrafili tego przyjąć do wiadomości. Nie tylko wszystkie w Polsce ale i te za granicą. W Portugalii po euro 2004 nawet je wyburzono. To by dopiero było jojczenie jak by tak we Wrocławiu miało się stać.

Niczego nie wyburzono w Portugalii. Nie masz wiedzy na temat ale w temacie sie wypowiadasz. Stadiony w Bradze, Coimbrze, Porto i Lizbonie mają sie dobrze, zaden nie przynosi strat. Straty przynoszą dwa stadiony, w Aveiro i w Leiria, ale dlatego, ze wybudowano tam ponad 30 tysieczne obiekty a miasta mają 60 do 80 tysiecy mieszkańcow... I te własnie stadiony rozważa się do wyburzenia albo zmniejszenia. Nie dziwi to, bo to tak, jakby we Wrocławiu powstał stadion na 200 tysiecy miejsc...
Rozumiesz o co chodzi?

Stadion wrocławski przynosi straty z innych powodow i to tez powinien wiedziec, skoro sie tutaj wpisujesz.

Otoż jest niedokonczony, nie moze wiec zarabiac na wynajmnie powierzchni biurowych i innych, jakie ma w "sobie".

Otoż jest nieudolnie zarządzany, przez bande ignorantów, wybrancow Dutkiewicza. Oni dopiero teraz, połtora roku po otwarciu stadionu, uruchomią punkty sprzedazy biletów w miescie!! Dotad mozna je bylo kupic tylko pod stadionem i pod starym stadionem.

Otoż, miasto dopłacało do idiotycznych imprez i to grube miliony, jak na przyklad towarzyski turniej w piłke w srodku lata. Kogo niby miało to podniecać? Głupcy z magistratu tego nie wiedzieli...

Otoż stadion jest za drogi. takiej samej pojemnosci stadion Juve w Turynie kosztował bodaj o 30 procent mniej. Jakim cudem, skoro we Wloszech są wyższe koszty pracy itd?

Otoż stadion, jako niedokonczony, nie ma rowniez systemu zarządzania energią, co powoduje wyzsze koszty organizacji imprez itp.

I tak dalej.

I tak dalej. Myśl, panie krakowanin, myśl. Rownież kiedy piszesz o wyburzaniu... Stadion jest własnością de facto banków, bo ustanowiona jest na nim hipoteka. Wyobrazasz sobie bank, ktory godzi sie na takie straty, jesli by chciano wyburzać obiekt??? Nigdy. Antoni Kopyciński edytował(a) ten post dnia 10.03.13 o godzinie 16:49

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Dziwie sie,ze nikt z PO, PiS-u , SP, SLD czy PSL nie wpadl na pomysl o referendum. Lepiej siedziec z zalozonymi rekami. Czy we Wroclawiu nie ma prawdziwych liderow?
Antoni Kopyciński

Antoni Kopyciński specjalista finanse

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

No własnie nie ma.

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Bo to miasto bezideowe. Jedyną siłą, która jest wyrazista we Wrocławiu to nacjonaliści. Mnie to zaczyna przerażać. Wrocław to wylęgarnia faszystów, a władze nic z tym nie robią, uznają, że nie ma problemu. Problem już jest ogromny a będzie jeszcze większy.

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

No i do tego mamy prostacką propagandę, którą łykają ludzie we Wrocławiu, zwłaszcza ci przybyli tu do pracy z małych miejscowości

http://www.fakt.pl/To-co-robi-urzad-to-propaganda,arty...

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Artur Olejnik:
No i do tego mamy prostacką propagandę, którą łykają ludzie we Wrocławiu, zwłaszcza ci przybyli tu do pracy z małych miejscowości

http://www.fakt.pl/To-co-robi-urzad-to-propaganda,arty...

Czyli Twoim zdaniem, mieszkańcy małych miejscowości, z racji pochodzenia są pozbawieni zdolności realnej oceny sytuacji i samodzielnego wyciągania wniosków?
(...a chwilę wcześniej przerażali Cię nacjonaliści)Bartosz S. edytował(a) ten post dnia 11.03.13 o godzinie 10:47
Antoni Kopyciński

Antoni Kopyciński specjalista finanse

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

mnie cieszy,ze coraz więcej mediów i komentatorów zaczyna dostrzegać tę patologiczną sytuację w ratuszu wrocławskim....

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Tak, mam taką opinię, że mieszkańcy innych miejscowości, którzy przyjechali do Wrocławia mają ograniczone możliwości oceny sytuacji i samodzielnego wyciągania wniosków, ponieważ m.in:

1. przebywają dość krótko we Wrocławiu żeby zorientować się w faktycznych problemach miasta, z którymi do tej pory nie mieli do czynienia
2. Byli i są karmieni bezustanną propagandą sukcesu, także w momencie kiedy jeszcze nie przyjechali do Wrocławia (wiele działań PRowuch o wspaniałości Dutkiewicza w ogólnopolskich mediach)
3. Nie interesują się problemami miasta, zresztą tak jak i Wrocławianie i większość Polaków (np: niska frekwencja w wyborach ogólnokrajowych i samorządowych)
4. Są to w dużej mierze młodzi ludzie, bez doświadczenia życiowego - interesują ich imprezy w dużym mieście, atrakcje typu Multiplexy, kręgielnie, galerie handlowe, Rynek, koncerty itd.

Nie ma to nic wspólnego z nacjonalizmem. To nic złego, że tacy są Ci ludzie. Sam kiedyś przejechałem z Jeleniej Góry i tak samo początkowo (przez około 6 pierwszych lat) byłem zadowolony ze wszystkiego co tu spotkałem. Potem dopiero zacząłem widzieć realne problemy.
Antoni Kopyciński

Antoni Kopyciński specjalista finanse

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Tymczasem kolejny rafałowy nominant zapewnie sobie w ten oto sposób cztery lata ciepłej, dobrze płatrnej posadki:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13538435,Grub...

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Artur Olejnik:
Tak, mam taką opinię, że mieszkańcy innych miejscowości, którzy przyjechali do Wrocławia mają ograniczone możliwości oceny sytuacji i samodzielnego wyciągania wniosków, ponieważ m.in:

1. przebywają dość krótko we Wrocławiu żeby zorientować się w faktycznych problemach miasta, z którymi do tej pory nie mieli do czynienia
2. Byli i są karmieni bezustanną propagandą sukcesu, także w momencie kiedy jeszcze nie przyjechali do Wrocławia (wiele działań PRowuch o wspaniałości Dutkiewicza w ogólnopolskich mediach)
3. Nie interesują się problemami miasta, zresztą tak jak i Wrocławianie i większość Polaków (np: niska frekwencja w wyborach ogólnokrajowych i samorządowych)
4. Są to w dużej mierze młodzi ludzie, bez doświadczenia życiowego - interesują ich imprezy w dużym mieście, atrakcje typu Multiplexy, kręgielnie, galerie handlowe, Rynek, koncerty itd.

Nie ma to nic wspólnego z nacjonalizmem. To nic złego, że tacy są Ci ludzie. Sam kiedyś przejechałem z Jeleniej Góry i tak samo początkowo (przez około 6 pierwszych lat) byłem zadowolony ze wszystkiego co tu spotkałem. Potem dopiero zacząłem widzieć realne problemy.

To widocznie obracamy się w innych kręgach.

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Antoni Kopyciński:
I tak dalej. Myśl, panie krakowanin, myśl.

Ojej żeby Ci żyłka nie prysła z radości że mnie przyłapałeś.

Nie zmienia to faktu że strasznie się kompromitujesz argumentami na poziomie przedszkolaka, co już Ci wykazałem na przykładzie tych dwu:
Wodzuś nie płaci podatku gruntowego we Wrocławiu, bo mieszka w Ramiszowie
Wodzuś nie jezdzi do pracy rowerem, ale sam energicznie namawia do jazdy na rowerze wrocławian

Proszę wybaczyć, ale to są argumenty na poziomie przedszkolaka. Nie pisałem tak wcześniej, ale widzę z Panem się nie da tylko trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Tak jak na poziomie przedszkolaka jest określenie 'wodzuś' stworzone by sobie odreagować. Pana frustracja musi być straszna skoro coś takiego daje panu satysfakcję wewnętrzną. Mnie ostatni raz cieszyło przezywanie kogoś innego własnie na poziomie przedszkola. Pana cieszy teraz. Cóż...

Pytam jeszcze raz:

To moze powinien mieszkać w Ramiszewie i płacić we Wrocławiu? A może ma się przeprowadzić do kamienicy na Taugutta by 'żyć wśród swoich'? I niech jeździ rowerem. Będzie Ci się wtedy lepiej żyło? Wtedy już we Wrocławiu będzie super? Przecież to kompletnie nie ma znaczenia - dla mnie. Dla Pana pewnie ma i będzie się Panu żyło lepiej jak by mieszkał w piwnicy. Będzie Pan miał satysfakcję że ktoś ma gorzej.
Bo osiągnął sukces w życiu a Pan żadnego. Za to trzeba go zgnoić i jojczeć że jest zły naewt z tak idiotycznych powodów jak ten, że nie mieszka we Wrocławiu. Żałosne.
Stadiony w Bradze, Coimbrze, Porto i Lizbonie mają sie dobrze, zaden nie przynosi strat.

Piszesz bzdury człowieku od przezywania się jak to robią przedszkolaki.
Jeśli znasz inny język jak polski, to zapraszam do lektury:
http://stadiumdb.com/news/2013/01/portugal_coimbra_sti...

Łyso? Jeden artykuł wystarczy by obalić bzdurną tezę że 'żaden'.

I na koniec pytanie:

Ruszył Pan swój tyłek na niedzielną Manifę czy jest Pan tchórzem i leniuchem?
Tzn. mocnym... ale z ciemnego pokoiku z komputerem.
Bo problem (Pana) jest taki że to Pan chce tu kogoś odwoływać i to Pan masz się starać o rzeczowe argumenty i masz działać. A nie ja. I BIEGUSIEM na manifestację!!!! Ba... Pan powinien takie ORGANIZOWAĆ sądząc po aktywności w tej dyskusji.

CO PAN ZROBIŁ W SPRAWIE ODWOLANIA PREZYDENTA?
Proszę o konkrety bo kompromituje się Pan jeśli nic.

Dziś np uśmiałem się do łez czytając taką oto Pana argumentację:
Ktoś gdzieś pod sklepem dostał w pysk = cytuję: "Rozumiesz Joanna, ze Dutkiewicza i jego klikę trzeba odwołać jak najszybciej? "

O tak, jak żyć Panie Premierze, jak żyć ? Ktoś gdzieś dostał w pysk, co to za miasto tu nie da się żyć! Nigdzie tak nie ma w innych miastach nikt nigdy w pysk nie dostał! To wszystko wina Dutkiewicza i jego kliki! ODWOŁAĆ I ZABIĆ! Tzn w sumie to 'pojojczeć' na ten temat bo nic Pan innego nie robi.

No ręcę opadają... masz Pan 6 lat czy udajesz opóźnionego panie Antoni? Za to że zimą jest za zimno a latem za gorąco też Dutkiewicz powinien odpowiedzieć (najlepiej w celi)? Tak?

PS. Chcesz Pan coś jeszcze ode mnie? To proszę pisać na priv, nie będziemy zaśmiecać tematu dysputą która nikogo nie interesuje.Dariusz Kiełbasa edytował(a) ten post dnia 12.03.13 o godzinie 01:32

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Myślę, że Artur ma sporo racji. Gdy czytałem jego post, od razu przyszły mi na myśl rozmaite ochy i achy obcokrajowców, którzy odwiedzili Polskę np. z okazji Euro 2012, a potem gadali do sitka i na pismacze dyktafony, że "Polska to wspaniały kraj, być Polakiem jest cool" etc. Gdyby jeden z drugim spróbował tu żyć na co dzień, za polskie pieniądze, z dziećmi w polskiej szkole, leczyć się u polskich lekarzy etc. - szybko zmieniłby zdanie. To jedno.

A drugie: rzeczywiście trzeba tu trochę pożyć, żeby zorientować się w problemach miasta i w kierunku, w jakim to miasto podąża. Prosty przykład: tkwiąc tu od lat wiem, że jeszcze rok-dwa temu wystarczył mi jeden autobus, żeby dojechać do punktu X, a dziś potrzebuję dwóch (i dwóch biletów). Ktoś, kto mieszka tu od dawna, nie ma o tym pojęcia. Przekona się dopiero, gdy za jakiś czas zlikwidują "jego" linię.

konto usunięte

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Marek T.:
Myślę, że Artur ma sporo racji. Gdy czytałem jego post, od razu przyszły mi na myśl rozmaite ochy i achy obcokrajowców, którzy odwiedzili Polskę np. z okazji Euro 2012, a potem gadali do sitka i na pismacze dyktafony, że "Polska to wspaniały kraj, być Polakiem jest cool" etc. Gdyby jeden z drugim spróbował tu żyć na co dzień, za polskie pieniądze, z dziećmi w polskiej szkole, leczyć się u polskich lekarzy etc. - szybko zmieniłby zdanie. To jedno.

A drugie: rzeczywiście trzeba tu trochę pożyć, żeby zorientować się w problemach miasta i w kierunku, w jakim to miasto podąża. Prosty przykład: tkwiąc tu od lat wiem, że jeszcze rok-dwa temu wystarczył mi jeden autobus, żeby dojechać do punktu X, a dziś potrzebuję dwóch (i dwóch biletów). Ktoś, kto mieszka tu od dawna, nie ma o tym pojęcia. Przekona się dopiero, gdy za jakiś czas zlikwidują "jego" linię.

Mi chodzi o to, że nie można szufladkować ludzi na podstawie miejsca ich zamieszkania. Jasne, ze nie od razu są w stanie wyłapać niuanse swojej nowej rzeczywistości, jednak profilowanie wszystkich przyjezdnych wg klucza Artura to przesada, niewiele różniąca się od modelu myślenia przywoływanych tu nacjonalistów. Im też bardzo ładnie i łatwo wychodzą linie społecznych podziałów. Natomiast wracając do "tematu" wątku i nacjonalistów właśnie, napiszę tak: będąc jak najdalej od popierania Dutkiewicza, uważam, ze obarczanie go winą za rozkwit nacjonalizmu w mieście jest chore. To akurat nie jest jego wina, że tego typu ruchy podnoszą się ze swoich legowisk. Choćby tu wybudował piękną sieć monitoringu każdego kąta w mieście, na każdym rogu ulicy postawił ochronę to nie zlikwiduje tego typu grup. Tutaj trzeba się raczej udać wyżej, do tych, którzy decydują o kształcie polskiej gospodarki i polityki bezpieczeństwa. Nacjonalizm zwykle ma swoje korzenie w strukturalnej biedzie i wykluczeniu a nie w miejskiej fontannie czy nieudolnie zarządzanej spółce tramwajowej
Antoni Kopyciński

Antoni Kopyciński specjalista finanse

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Dariusz Kiełbasa:
Ojej żeby Ci żyłka nie prysła z radości że mnie przyłapałeś.

co to za popisy chamskich odzywek?
odreagować. Pana frustracja musi być straszna skoro coś takiego daje panu satysfakcję wewnętrzną. Mnie ostatni raz cieszyło przezywanie kogoś innego własnie na poziomie przedszkola. Pana cieszy teraz. Cóż...

Oceny rozmówcy nie nalezą do przedmiotu dyskusji. daruj sobie pan tanie amatorskie psychoanalizy, dyskutujesz Pan nie o mnie ale o temacie.
To moze powinien mieszkać w Ramiszewie i płacić we Wrocławiu? A może ma się przeprowadzić do kamienicy na Taugutta by 'żyć wśród swoich'? I niech jeździ rowerem. Będzie Ci się wtedy lepiej żyło? Wtedy już we Wrocławiu będzie super?

Kwestia wiarygodnosci. Kwestia smaku, wyczucia. Jak się nie płąci podatków w miescie, niewiarygodnie brzmią namawiania do ich płacenia i podnoszenia. jesli się jezdzi do pracy autem niewiarygodnie brzmią apele do przesiadki na rowery. Przykład idzie z gory.
Będzie Pan miał satysfakcję że ktoś ma gorzej.
Bo osiągnął sukces w życiu a Pan żadnego. Za to trzeba go zgnoić i jojczeć że jest zły naewt z tak idiotycznych powodów jak ten, że nie mieszka we Wrocławiu. Żałosne.

Znów ta tania psychoanaliza. Na temat moich sukcesów nie ma Pan wiedzy, poza tym nie o nich rozmawiamy i nie o mnie. Dla Pana to jednak tożsame z tematem dyskusji. Ergo nie potrafi Pan dyskutować.
Piszesz bzdury człowieku od przezywania się jak to robią przedszkolaki.
Jeśli znasz inny język jak polski, to zapraszam do lektury:
http://stadiumdb.com/news/2013/01/portugal_coimbra_sti...

Łyso? Jeden artykuł wystarczy by obalić bzdurną tezę że 'żaden'.

Z Coimbrą się pomylilem, przyznaję. Na pewno nie pomyliłem sie z Porto i Lizboną. Pan natomiast palnął straszną bzdurę o rzekomo wyburzonych stadionach, co Panu wyjasniłem. Odzew? zero, bo niewygodna to prawda.
Ruszył Pan swój tyłek na niedzielną Manifę czy jest Pan tchórzem i leniuchem?
Tzn. mocnym... ale z ciemnego pokoiku z komputerem.
Bo problem (Pana) jest taki że to Pan chce tu kogoś odwoływać i to Pan masz się starać o rzeczowe argumenty i masz działać. A nie ja. I BIEGUSIEM na manifestację!!!! Ba... Pan powinien takie ORGANIZOWAĆ sądząc po aktywności w tej dyskusji.

Pomijam chamski wydźwięk tych słów. Nie ma pan wiedzy na mój temat, ponownie to piszę. Prosze więc nie kierować argumentów ad personam.
Dziś np uśmiałem się do łez czytając taką oto Pana argumentację:

Panskie stany emocjonalne ani mnie ani nikogo tutaj nie interesują. Proszę darować sobie więc takie passusy.

Temat: Referendum za odwołaniem Prezydenta Rafała Dutkiewicza

Po co te klotnie, panowie i panie,szansa dla Wroclawia sa wybory samorzadowe w 2014 roku,dopiero wtedy sie okaze,czy my wroclawianie doroslismy do tego,aby miec nowego prezydenta i nowa Rade Miasta.

Następna dyskusja:

Czy czas Dutkiewicza dobieg...




Wyślij zaproszenie do