Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

W kolumnie ilość (Konwersje -> E-commerce -> Transakcje) sporadycznie pojawiają się zera, pomimo, że fizycznie zakup został dokonany. Widać to obrazku poniżej:

Obrazek

Po dokonaniu identycznego zakupu testowego (z identycznymi produktami) wszystko się ładnie zliczyło. W czym może być problem?
Dodam, że kod e-commerce i kod śledzący są poprawnie zainstalowane.Marcin Wsół edytował(a) ten post dnia 05.12.12 o godzinie 22:43
Tomasz Sienkiewicz

Tomasz Sienkiewicz Web Analytics Expert

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

A co się wyświetla gdy wejdziesz w dane zamówienie z ilością 0? Są jakieś produkty?
Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Właśnie nic nie ma, nie mogę sprawdzić jaki to produkt. Dopiero w panelu sklepu mogę sprawdzić te dane, wiedząc jaki był numer transakcji z Google Analytics.
Tomasz Sienkiewicz

Tomasz Sienkiewicz Web Analytics Expert

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

To wygląda na to że na Thank you page odpala się tylko funkcja _addTrans a funkcja _addItem już nie (lub nie jest uzupełniana zmiennymi). Może to trzeba sprawdzić?
Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

No właśnie przy drugim zakupie z identycznymi produktami wszystko poszło ok i cała transakcja się zliczyła. Jest prawdopodobieństwo, że jakiś fragment kodu się nie wcyztał?
Tomasz Sienkiewicz

Tomasz Sienkiewicz Web Analytics Expert

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby losowo część kodu się nie zaczytywała. Jeśli występowały tego typu błędy to wynikały z niewłaściwego osadzenia kodu na stronie.
A problem dotyczy zawsze tych samych produktów, cen, ilości?
Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Problem dotyczy tylko ilości i wystepuje w różnych produktach, więc nie ma jakiejś zasady. Zastanawiam się czy może problemy nie są po stronie użytkownika, przeglądarki itp.
Tomasz Sienkiewicz

Tomasz Sienkiewicz Web Analytics Expert

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

To niestety nie mogę ci pomóc. Przychodzi mi jeszcze do głowy sprawdzenie czy na pewno kod GA jest poprawny (czasami to nawet głupia kwestia apostrofów).
Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Kod sprawdziłem, właśnie jest ok, a sytuacja jest dość dziwna i nie mogę znaleźć przyczyny. Będę szukał dalej.
W każdym razie dzięki za pomoc i zainteresowanie!

konto usunięte

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

coś się wyjaśniło?
Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Niestety nie ;/
Na forum PiO i na oficjalnym forum Google Analytics też nie dostałem odpowiedzi.

konto usunięte

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Marcin, a jakie filtry masz w tym profilu? Po jakim czasie sprawdzałeś te dane tzn. kiedy zajrzałeś do GA i kiedy była ta transakcja?Mariusz Michalczuk edytował(a) ten post dnia 08.01.13 o godzinie 22:12
Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Mariusz, dzięki za zainteresowanie :)
W profilu mam włączone dwa filtry:
- wykluczenie adresu IP
- automatycznie dodawanie do (not provided) adresu strony docelowej, więc wyszukiwane hasło wygląda następująco:
(not provided) - /przykładowa_strona.html

Dane sprawdzałem dzień później, po dokonaniu transakcji. Do dziś nic się w panelu nie zmieniło i nadal są zera.

konto usunięte

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

A przy dodatkowych wymiarach nie da się czegoś szczególnego zauważyć? Masz więcej takich przypadków - może można zauważyć jakąś analogię?:)
Marcin Wsół

Marcin Wsół Specjalista Google
Ads, MarcinWsol.pl

Temat: Brak danych z kolumnie 'ilość' w zakładce e-commerce

Właśnie nie widać analogii i to mnie dziwi, a najbardziej to, że po identycznego zakupu wszystko się ładnie zliczyło. Może to jakiś błąd po stronie użytkownika/przeglądarki?

Poniżej przesyłam kod e-commerce. Może w nim jest coś nie tak. Rzucisz okiem?

<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */

var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-XXXXXXXX-X']);
_gaq.push(['_trackPageview']);


_gaq.push(['_addTrans',
'24212',
'',
'50',
'',
'12',
'Test',
'',
''
]);

_gaq.push(['_addItem',
'24212',
'6519',
'XXXXXXXXXXXXXXXXXXX',
'XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX',
'38.00',
'1'
]);

_gaq.push(['_trackTrans']);





var prawdziwybouncerate_timer=0;
setTimeout('prawdziwybouncerate_timer=1', 10000)
function prawdziwybouncerate_zamykane() {
if (prawdziwybouncerate_timer==1)
{
_gaq.push(['_trackEvent', 'Zamykanie', 'Strona', location.pathname])
}
}
window.onbeforeunload = prawdziwybouncerate_zamykane;

setTimeout('_gaq.push([\'_trackEvent\',\'CzasUzytkownika\', \'BezOdrzucen\', \'Powyżej 10 sekund\'])',10000); (function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();


/* ]]> */
</script>

W kodzie śledzącym dodane są modyfikacje, co zresztą widać. Może to jest przyczyną?

Następna dyskusja:

ręczne tagowanie, brak ruchu




Wyślij zaproszenie do