Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: AC Autocasco kasprowski_ch

AC Autocasco (Vollkasko, Kollisionskasko) i co jest w nim ubezpieczone? Solidne Autocasco - solidne zabezpieczenie samochodu. Wypadki zdarzają się. Nikt nie ma zamiaru (s)tracić. Ludzie kupują droższe samochody. Nie tylko za gotówkę - również na leasing. Ubezpieczenia szwajcarskie działają trochę inaczej niż polskie. Płaci się podpisem - nie na zawsze - ale zawsze na początku. Ubezpieczenie można zapłacic jedynie podpisem. Składkę można zapłacić później. Składkę można zapłacić nawet za miesięc. Trzeba dograć to z agentem. Bardzo ważne jest, żeby agent był w posiadaniu podpisanej umowy - zanim wyjedzie się na dłuższy okres poza granicę Szwajcarii. Niektórzy tego nie robią. Niektórzy całkiem nowi klienci, otrzymują ode mnie ofertę, potwierdzają dla tej oferty swoją aprobatę przez telefon lub e-mail, w związku z czym otrzymują ode mnie Versicherungsnachweis wysłany bezpośrednio do Strassenverkehrsamt, pobierają tablice rejestracyjne, montują tablice i wyjeżdżają ze Szwajcarii na wakacje. A ja nie mam podpisu na umowie Autocasco. Nie mając w ręku podpisu na umowie Autocasco - samochód jest ubezpieczony jedynie na OC. Kiedy samochód jest ubezpieczony jedynie na OC to samochód nie ma absolutnie żadnego ubezpieczenia ... AC

AC Autocasco w mojej ofercie

Kolizja i jej skutki zniszczenia. Wszystkie szkody zderzenia (się) z wszelkimi objektami wynikłe z powodu nieostrożnej jazdy kierowcy oraz szkody wyrządzone przez pasażerów.

Ogień, pożar, eksplozja oraz zwarcie elektryczne. Ubezpieczone są również szkody wyrządzone usuwaniem (gaszeniem) ognia.

Uderzenie kamienia (spadającego z góry) odrywającego się od skały, obsunięcie się ziemi, podwyższony poziom wód, powódź, gradobicie, huragan (od 75km/h), nacisk śniegu, lawina.

Spadnięcie masy śnieżnej lub lodowej na pojazd.

Strata, zniszczenie lub uszkodzenie wywołane włamaniem, rabunkiem lub kradzieżą pojazdu.

Szkody wywołane kolizją ze zwierzęciem domowym lub dzikim.

Szkody wywołane poprzez gryzonie. Oraz szkody wynikłe jako następstwo (szkód gryzonia).

Szyby. Pęknięcie szyby przedniej, bocznej, tylnej i dachowej oraz części szkłopodobnych jak reflektory i światła samochodowe.

Wandale. Szkody dokonane przez wandali. Oderwanie czy połamanie anteny, lusterek, wycieraczek, listew ozdobnych, przebicie opon, wsypanie szkodliwych substancji do zbiornika paliwa, rozcięcie tekstylnego dachu przy kabrioletach, pomalowanie, pomazanie farbą lub innymi substancjami lakieru samochodu.

Szkody parkingowe. Uszkodzenie samochodu na postoju podczas nieobecności właściciela. Pocięcie lakieru samochodu ostrymi przedmiotami. Wgniecenia i innego rodzaju uszkodzenia dokonane umyślnie lub przypadkowo (np. podczas manewru wyjazdu, otwieraniu drzwi i wysiadaniu osób z innych pojazdów) na zaparkowanym pojezdzie podczas nieobecności właściciela.

Pierwsza pomoc. Zniszczenia i zabrudzenia samochodu na wskutek udzielania pierwszej pomocy są ubezpieczone.

Szkody na pojeździe wynikłe na wskutek spadjących części samolotów czy rakiet są ubezpieczone.

Samochód zastępczy jest w przypadku naprawy samochodu wynikłej z powyżej wymienionych przyczyn ubezpieczony.

Pomoc i pełna ochrona prawna. Wywalczenie odszkodowania w wypadku drogowym za granicami Szwajcarii a w szczególności kiedy chodzi o brak zgody ze strony ubezpieczyciela zagranicznego jest w ramach pełnej pomocy adwokackiej ubezpieczony. Dochodzenie praw przyznania racji i obrona adwokacka w ruchu ulicznym w Szwajcarii, w Polsce i w całej Europie jest ubezpieczone. Podobnie jak ubezpieczona jest pomoc i obrona prawna w sprawach medycznych jako następstwo nieszczęśliwego wypadku.

Tak wygląda Autocasco w mojej ofercie.
Arkadius Switzerland
Arkadius Kasprowski.ch