Katarzyna Kiewrel

Katarzyna Kiewrel HR Payroll Business
Analyst

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Zakładam wątek na tej Grupie, bo liczę na obiektywne komentarze, a niestety w internecie nie znalazłam żadnej wiarygodnej dyskusji na ten temat.
Czy zakup profesjonalnej maty ozonowej, czy tzw. maty do kąpieli perełkowej, ma sens i czy rzeczywiście pomaga przy różnych dolegliwościach, w tym bólach reumatycznych i bólach kręgosłupa?
Czy może to tylko sposób na zbijanie kasy ("profesjonalna" mata to koszt 3 tys zł) a walory użytkowe to tylko kąpiel w bąbelkach?

Jestem ciekawa Waszych komentarzy!
Ewa Kilian

Ewa Kilian Symbiosis Centrum
Dermatologii

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

No tak, tylko to są gilgoczące bąbelki, nie jakieś tam bomble obecne w każdym średniej jakości jacuzzi...
Jeżeli by jeszcze na dodatek zamiast "ozonu" był "tlenek diazotu", to można by się skusić ..
:)
Pozdrawiam
E.KEwa Kilian edytował(a) ten post dnia 16.08.12 o godzinie 21:58

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

miałam kilka serii kąpieli na takiej macie i ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że to bardziej relaksuje, niż w jakiś sposób leczy, ale, jak wiadomo, na każdego może działaś inaczej.
pozdrawiam
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Katarzyna Kiewrel:
Zakładam wątek na tej Grupie, bo liczę na obiektywne komentarze, a niestety w internecie nie znalazłam żadnej wiarygodnej dyskusji na ten temat.
Trudno znaleźć obiektywną dyskusję jeśli mowa o elementach balneoterapii przypisywanych danemu rodzajowi maty. A co tam pisze producent?
Setki osób w sanatoriach jak i bardziej zacisznych gabinetach korzysta z kąpieli perełkowej. Dla chronicznych bólów reumatycznych byłbym w stanie uwierzyć, dla problemów kręgosłupa mniej.
Koleżanka Kasia wspomniała o efekcie raczej relaksacyjnym. A dlaczego by nie? Mam sporo pacjentów uskarżających się na bóle kręgosłupa, które z nim mają niewiele wspólnego. Długotrwały stres z tkankami miękkimi, min. wokół kręgosłupa, robi swoje! Jednym potrzeba specjalistycznych zabiegów fizjoterapeutycznych, inni biorą nawet amatorski masaż, potem włączają sobie domowe jakuzzy, lampka wina i są w siódmym niebie. Taki psychosomatyczny trik. Czy tak? Można też wyczekiwać hydroterapii w ramach NFZ miesiącami i się nie doczekać:)
A tak poważniej darował bym sobie opowieści o leczeniu stricte danych schorzeń, ale jako uzupełnienie dlaczego nie?
Czy zakup profesjonalnej maty ozonowej, czy tzw. maty do kąpieli perełkowej, ma sens i czy rzeczywiście pomaga przy różnych dolegliwościach, w tym bólach reumatycznych i bólach kręgosłupa?
Czy może to tylko sposób na zbijanie kasy ("profesjonalna" mata to koszt 3 tys zł) a walory użytkowe to tylko kąpiel w bąbelkach?
Tu mamy poniekąd skrajność. Albo ma leczyć, albo ktoś kosi kasę! Nie do końca. Mam jednak inne pytanie zanim kupicie cokolwiek. Ile razu mieliście czas, aby po pracy po prostu spokojnie rozłożyć się w swojej wannie, odprężyć się, darować kilka minut dla ciała i umysłu?
A jeśli nawet na to nie mamy czasu, to należy darować sobie wszelkie maty i podobne pomysły.
Co do obiektywnych informacji, myślę że ich nie ma i nie będzie też obiektywnej dyskusji.

Jestem ciekawa Waszych komentarzy!
Wiem że to nie wystarczy jako komentarz, ale obiektywnym podejściem może być pytanie, czy mamy, potrafimy na to znaleźć czas?

Gro zabiegów w profesjonalnych spa, także jest bez obiektywnej odpowiedzi. A tak mamy namiastkę Imperium Romana i jesteśmy wielcy:)
Pozdrawiam, miłego bombelkowania Piotr :)Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 17.08.12 o godzinie 09:14
Katarzyna Kiewrel

Katarzyna Kiewrel HR Payroll Business
Analyst

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Dzięki za komentarze! :)
I po namyśle, faktycznie jest jak mówi Piotr - należy sobie wpierw zadać pytanie czy mamy czas aby się "zrelaksować" - jeśli nie, może rzeczywiście taki wydatek jest zbędny.
A producenci mat ozonowych wypisują tysiące przykładów zbawiennego wpływu kąpieli perełkowej. I podają jakie olejki dodawać, jaką temperaturę zastosować dla różnych dolegliwości. I dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy rzeczywiście to działa tak jak pisze producent.
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Pani Kasiu, mam min. kilku pacjentów którzy mają tzw. pokoje łazienne w swoich "piwnicach" 2 X wielkości mojego mieszkania :) sauny, własne stoły do masażu, jakuzzy, nawet baseny. Jak zapytasz kiedy ostatnio z tego korzystali, dowiesz się że podczas parapetówki lub jak się rodzina zjedzie. A co, niech wiedzą jak im się dzieje.
No są oczywiście wyjątki, osoby korzystające z zabiegów w domowych pieleszach, czasem którym niejedno spa do pięt nie sięga. Ale są to jak zauważyłem osoby, które potrafią nawet podczas krótkiej przerwy w pokoju socjalnym zrelaksować się w firmie.

Urządzenia o których mowa to przede wszystkim szeroko pojęta profilaktyka drugorzędowa no może też skuteczne w niektórych chronicznych, przewlekłych schorzeniach o łagodnym przebiegu. Aromaterapia do tego, to świetny pomysł. Prawdę mówiąc pracowałem kiedyś w sanatorium, kąpiel perełkowa była tam w ramach usług z kasy chorych i tych pełnopłatnych zabiegów też. Najbardziej pomagały tym, co płacili gotówką :) I masz ci los.

Na jednych z targów spa kobieta żywo dyskutowała o takim urządzeniu, w końcu w myśl zasady nie spróbujesz, nie przekonasz się, zaczęła się rozbierać i po prostu na stanowisku weszła mu do tej wanny z matą. (w szklanej wannie). Gościa zamurowało. Nie wiem do dziś czy chodziło o reklamę mat czy bielizny jakieś markowej firmy. Ale podziwiam fantazję dziewczyny, nawet jeśli to była aktorska podpucha :)

Pozdrawiam Piotr
Katarzyna Kiewrel

Katarzyna Kiewrel HR Payroll Business
Analyst

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Stawiam na to, że ta Pani to był tzw. "chwyt marketingowy" :) Ale historia świetna! :)
Ja niestety, nie należę do osób które spokojną ręką mogą wydać 3 tys. na kolejny "nieużytek". Stąd zaczęłam ten wątek - i liczę, że może podzieli się swoją opinią ktoś kto taką matę ma i z niej korzysta.
A co do relaksacji - dla mnie najlepszą metodą jest .... sen :) Ale raz na jakiś czas robię sobie ciepłą kąpiel z olejkami, świeczkami. A ostatnia wizyta w spa w Krynicy natchnęła mnie pomysłem owej maty ozonowej. No tyle że koszt jest spory - i jeżeli ta mata to tylko bąbelki, to może sobie "odpuszczę" (...albo napiszę list do św. Mikołaja ;))))
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Katarzyna Kiewrel:
Stawiam na to, że ta Pani to był tzw. "chwyt marketingowy" :) Ale historia świetna! :)
Tak fajne są takie niespodziewane, choć wcześniej przygotowane akcje.
Ostatnio przerwano początek seansu w kinie i ochrona wyprowadziła gościa gadającego przez komórkę. Miodzio! Zaraz zareagowali wszyscy, gmerając po kieszeniach. Byłbym za tym aby niektórych za podobne numery wyprowadzać z obiektów spa, zwłaszcza tych gderających w poczekalniach.
(...albo napiszę list do św. Mikołaja ;))))
Mikołaj też zapewne chciałby skorzystać, bąbelki, aromat i grzaniec, np.
A tak wracając do tematu bardziej poważnie, w kurortach, spa, nawet sanatoriach niech tam się ozonują i bąbelkują dla relaksu i profilaktyki, byle za swoje, a nie za podatników:)Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 17.08.12 o godzinie 16:27
Katarzyna Kiewrel

Katarzyna Kiewrel HR Payroll Business
Analyst

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Komórki to zmora, zgadzam się! a szczególnie, że niektórzy nie mogą od niej ucha odkleić ;)
A w spa byłam za swoje, niestety nikt mnie nie dofinansował (list do św. Mikołaja w lecie jakoś nie doszedł).
A z tego co wiem to coraz rzadziej pobyt w sanatorium jest w 100% gratis (chyba że wysyła firma farmaceutyczna w podzięce za współpracę ;)))).
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Tak przy okazji, mały of topic:

(...) Przedtem jednak, zgodnie z obowiązującym przepisem poddawano te dziewczęta dwunastomiesięcznej pielęgnacji: przez sześć miesięcy stosowano do tego olejek z mirry, a przez pozostałe sześć - olejek balsamowy i różne inne środki upiększające...
Ks. Estery 2;12 Biblia Warszawsko-Praska

Takiego spa, aromaterapii, pielęgnacji, można pozazdrościć:) a wszystko w basenach, łaźniach, itd. W porównaniu z antykiem te maty i inne wynalazki to pikuś :)

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

zawsze może Pani wykupić cykl takich kąpieli w jakimś spa na przykład i zobaczyć, czy warto wydać pieniądze, a jeśli to pomaga i w rzeczywistości będzie używane, to pomyśleć nad kupnem;)
Krzysztof Jacek Nowak

Krzysztof Jacek Nowak będę masował, ZAWSZE
;)

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Wiele kobiet, z którymi ja mam kontakty ZAWODOWE do wspomagania pielęgnacji skóry używa maty ozonowej. Jak stosować? W bardzo prosty sposób:
1. Wanna
2. Mata ozonowa
3 Woda + KOLAGEN NATURALNY (Graphite) COLway

Obrazek


Obrazek
Katarzyna Kiewrel

Katarzyna Kiewrel HR Payroll Business
Analyst

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Kasia Olender:
zawsze może Pani wykupić cykl takich kąpieli w jakimś spa na przykład i zobaczyć, czy warto wydać pieniądze, a jeśli to pomaga i w rzeczywistości będzie używane, to pomyśleć nad kupnem;)

Ano prawda, tylko że koszt serii zabiegów (tak aby przekonać się czy to działa) w spa może okazać się połową kosztu zakupu maty ;))) A tak na serio - stąd założyłam wątek, żeby poznać opinie innych - i specjalistów i użytkowników i osób które być może kiedyś o zakupie maty myślały.
Katarzyna Kiewrel

Katarzyna Kiewrel HR Payroll Business
Analyst

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Krzysztof Jacek Nowak:
Wiele kobiet, z którymi ja mam kontakty ZAWODOWE do wspomagania pielęgnacji skóry używa maty ozonowej. Jak stosować? W bardzo prosty sposób:
1. Wanna
2. Mata ozonowa
3 Woda + KOLAGEN NATURALNY (Graphite) COLway

Obrazek skóry wygląda przerażająco (obojętnie czy jest to przed czy po zabiegu) ;)))))
A tak na serio - to jeżeli kąpiel perełkowa to tylko pielęgnacja skóry, to bez wydawania 3 tys mogę zrobić sobie kąpiel w wannie z dodatkiem "SPA siarczkowe" lub "soli borowinowej". Też działa ;)

Jak widzę z komentarzy to cudowne lecznicze właściwości maty to kit. A miało być tak pięknie i kompleksowo:
"Maty ozonowe do wanny świetnie niwelują ból kręgosłupa. Oferowany model posiada duże, regulowane dysze masujące na wysokości szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz w okolicy nerwu kulszowego. Posiada także wyznaczoną „strefę kręgosłupa”, która umożliwia intensywny masaż sterowany strumieniem powietrza wytwarzanym przez 550 dysz. Za pomocą specjalnego pokrętła możesz wybierać między masażem całego ciała, a masażem skierowanym wyłącznie na kręgosłup. W trakcie tego programu intensywnemu masażowi zostaje poddany obszar wzdłuż kręgosłupa, mięśnie przykręgosłupowe, ramiona, barki, kark oraz tył głowy.
Zastosowanie olejków podnosi skuteczność w walce z wieloma schorzeniami, co zostało potwierdzone badaniami. Są to substancje bioaktywne (bez domieszek składników syntetycznych), które doskonale łączą się z aktywnym tlenem powstałym w trakcie ozonowania. Olejki poprawiają metabolizm i krążenie, głęboko odżywiają tkanki."
Maria W.

Maria W. Fizjoterapeutka

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

A potrzebuje Pani złagodzenia/zlikwidowania dolegliwości bólowych kręgosłupa, czy w celach relaksacyjnych?

Po pierwsze trzeba odpowiedzieć na pytanie: co ja chcę z tego mieć? O jak efekt chodzi.

Jeśli o ból kręgosłupa: znamy lepsze metody niż kąpiel perełkowa.

Jeśli o relaks: wszelkie metody dozwolone:)

A biorąc pod uwagę, że bardzo duża część dolegliwości bólowych jest psychosomatyczna, relaks często działa "cuda".

No i ważne pytanie zadał Piotr: czy będzie Pani z tego korzystała, czy będzie tylko wisiało w łazience?

konto usunięte

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Polecam książkę:
http://dr-frenkel.pl/content/13-funkcje-i-dzialanie-ka...

Temat: mata ozonowa do wanny - ma sens?

Witam
Posiadam matę i jestem bardzo zadowolona. Mój syn gra w piłkę i często ma spięte mięśnie i bolą go kolana po użyciu maty dyskomfort mija. Sama mam problemy ze stawami i również mi pomaga. Nie ma potrzeby wydawać 3000 tysięcy można kupić ją dużo dużo taniej. Pozdrawiam

Następna dyskusja:

Mata ozonowa firmy Biocomfort




Wyślij zaproszenie do