konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

...modelowy " dupleksowy gest uzasadnienia "...obiekt potwierdza sobie jednocześnie pytając się audytorium, czy " wyrażam się jasno ", czy mnie zrozumieliście ?, jest OK ?....Bo ja siebie doskonale rozumiem i chciałbym abyście mnie zrozumieli :


Obrazek


i klasyczny gest : czy wyrażam się jasno ?


Obrazek
Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 17.09.12 o godzinie 17:16

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

W związku z interwencją Forumowiczów o skasowaniu postów o gestach Obamy...spokojnie zaraz się tu pojawią :)

DarioDariusz S. edytował(a) ten post dnia 19.09.12 o godzinie 15:09

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

i już są :)
-----------------udało się odzyskać !

--------------------------------------------------------------------------

Obama to mistrz gestu, jego gesty są ściśle i precyzyjnie spójne z treścią wypowiadanej frazy zdania, są oszczędne i doskonale wytrenowane...

modelowy "gest przewodnictwa" lub " gest przewodnika "...idźcie za mną ja wam pokażę dobrą dorogę dojścia do celu...bardzo ważny gest !


Obrazek


modelowy " gest spokoju " nazywan "gestem wykonawczym"...spokojnie jest OK, luzik, spoko,...możecie zostać, bawcie się i cieszcie :


Obrazek


- klasyczny "gest spinacza"...lub po prostu " spinacz " lub gest " zapięcia programu "...rozmówca pokazuje, że ma wiele ważnych rzeczy do powiedzenia dotyczących jednego tematu, że ma program np. polityczny zapięty, który spina w plik informacji, akcentując ich ważność jako jedną całość :


Obrazek


" gest spinacza" : mam program i już jest tyle propozycji ustaw...uwierzcie mi !


Obrazek


modelówka " gestu spinacza "....mamy wszystko przygotowane, co trzeba:


Obrazek


-a tu mamy " gest kontry " lub " gest kontrargumentu"...tu ten gest wzmocniony jest pochyleniem głowy dodatkowo wzmaciającej ważność i skuteczność oddziaływania kontry słownej :


Obrazek


- modelówka " gestu kontry " :


Obrazek


modelowy " gest honoru "...wszystko jasne...


Obrazek


- modelowy "gest aktywnej polemiki" lub "gest toku rozmowy " typowy gest pokazujący, że jestem gotowy do rozmowy i wymiany zdań...mimo, że się z Wami nie zgadzam, to szanuję Wasze zdanie i poglądy:


Obrazek

ważne jest tu pochylenie głowy...to wszytsko jest doskonale wyćwiczona gra gestów, których zadaniem jest jak największe wzbudzenie zaufania i pokazanie, że mówca "aktywnie słucha"...czyli pchyla głowę...zróbcie test z psem...jak do niego mówicie pochyla on głowę...czyli aktywnie słucha...

-modelowy "gest zaufania " lub " gest szczerości "...jest OK jestem szczęśliwy nie mam nic do ukrycia - otwrta dłoń pokazująca wnętrze mówi nam, że moje myśli są szczerę i mówię prawdę i nie mam nic do ukrycia przed Wami:


Obrazek


modelówka " gestu zaufania i szczerości " :


Obrazek


i tu też piękna modelówka "gestu zaufania i skromności" wiem, że mi werzycie zostańcie z Bogiem !


Obrazek


tu też piękny i często stosowany przez Obamę "gest zaufania i szczerości"...zawsze na zakończenie przemówienia Obama dodatkowo je wzmacnia tym pięknym gestem :


Obrazek


modelowy "gest ważności argumentu"...uzasadniający jego ważność...


Obrazek


piękna mdelówka "gestu ważności argumentu" to licencja Obamy i on ten gest wymyślił - kciuk podpiera palec wskazujący, który akcentuje sylaby w waznych zdaniach...niesamowity i skuteczny gest wpływu:


Obrazek


-----------------------------------------------------
modelowy i bardzo ważny gest wzmacniający wystąpienia publiczne " gest wskaźnika " to , ty, ty i ty i ty też i Wy wszystcy jesteście ważni dla mnie, dlatego musicie być odpowiedzialni za nasz los ...


Obrazek


modelowy "gest wskaźnika" : bardzo wyażny gest wpływu !


Obrazek


modelówka " gestu wskaźnika "


Obrazek


tu piękna "dźwignia" z gestem wskażnika :


Obrazek


tu też " gest wskaźnika "

http://longterm.bblog.pl/i/blog/users/307/files/Image/...

GESTY LITURGICZNE stosowane w technikach wpływu i ich interpretacja :
modelowy i ważny "gest palca Bożego" lub "gest boski " nazywany też "gestem kaznodziejskim" jam jest najważniejszy i moje argumenty są prawdziwe i ważne...macie się mnie słuchać !


Obrazek


modelówka " gest palca Bożego " :


Obrazek


i następna modelówka "gestu palca Bożego" lub " gestu boskiego "...jam jest wybrańcem :


Obrazek


piękna modelówka "gestu palca Bożego" lub "gestu kaznodziejskiego" ja jestem ważny, wiara we mnie was uszczęśliwi

Obrazek


...przykład ekspresji mówcy , jak można dynamicznie i skutecznie wykorzystywać "gest palca Bożego" :


Obrazek

tylko ja Was uzdrowię i spowoduję, że będziecie szczęśliwi...jak jestem wybrańcem, ja jestem najważniejszy i nie traćcie czasu na innych...maluczkich...Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 19.09.12 o godzinie 18:04
Agnieszka Gładysz

Agnieszka Gładysz Kierownik Produkcji
aglam@interia.pl

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Malgorzata K.:
Agnieszka Gładysz:
A mnie uczono, że palec na ustach oznacza chciałabym coś powiedzieć ale sie powstrzymam:) - kwestia interpretacji?

Palec na ustach rownolegle do warg i prostopadle do warg nie odczytujemy tak samo. Rzeczywiscie masz racje Agnieszko - kwestia interpretacji, ale nie interpretacji gestu, jedynie interpretacji odczytania ukladu placa, gdyz zdjecie jest zrobione pod katem i ja odczytalam uklad palca bardziej pionowo, doslownie - prosze o cisze, w sensie, prosze o skrocenie wypowiedzi. Jezeli jednak palec jest rownolegle do linii warg, to jest gest "klejenia" warg aby sie nie wypowiedziec, autocenzura. Autocenzura bedzie takze jezeli palec przykrywa wargi pionowo ale niesymetrycznie (po prawej stronie wargi albo po lewej, bardzo rzadki gest i w polaczeniu z innymi, ale to juz na marginesie)
Pozdrawiam

Krytyka nie zawsze sie opłaca a podważane jest wszystko! - stwierdzam na podstawie wstawionego przez Panią zdjęcia na którym jest podpis zakaz mówienia - a ja napisałam, ze mnie uczono, ze palec na ustach prostopadle oznacza powstrzymam sie od mówienia...
Agnieszka Gładysz

Agnieszka Gładysz Kierownik Produkcji
aglam@interia.pl

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Malgorzata K.:
Agnieszka Gładysz:
A mnie uczono, że palec na ustach oznacza chciałabym coś powiedzieć ale sie powstrzymam:) - kwestia interpretacji?

Palec na ustach rownolegle do warg i prostopadle do warg nie odczytujemy tak samo. Rzeczywiscie masz racje Agnieszko - kwestia interpretacji, ale nie interpretacji gestu, jedynie interpretacji odczytania ukladu placa, gdyz zdjecie jest zrobione pod katem i ja odczytalam uklad palca bardziej pionowo, doslownie - prosze o cisze, w sensie, prosze o skrocenie wypowiedzi. Jezeli jednak palec jest rownolegle do linii warg, to jest gest "klejenia" warg aby sie nie wypowiedziec, autocenzura. Autocenzura bedzie takze jezeli palec przykrywa wargi pionowo ale niesymetrycznie (po prawej stronie wargi albo po lewej, bardzo rzadki gest i w polaczeniu z innymi, ale to juz na marginesie)
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Agnieszka Gładysz:
. Autocenzura bedzie takze jezeli palec przykrywa wargi pionowo ale niesymetrycznie (po prawej stronie wargi albo po lewej, bardzo rzadki gest i w polaczeniu z innymi, ale to juz na marginesie)

Prosze zwrocic uwage na miejsce palca osoby, ktora "zakazuje sobie mowic" (o ile pamietam po lewej stronie warg)
czy zwrocilla pani uwage na fragment mojej wypowiedzi, ktora jeszcze raz przeklejam?

Dlatego tak bardzo nie zgadzam sie z uzywaniem oraz naduzywaniem okreslenia "modelowy gest"Malgorzata K. edytował(a) ten post dnia 23.09.12 o godzinie 21:58

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Beata Nowak:
gesty zawsze nas zdradzają. O ułamki sekund wyprzedzają słowa i może być zabawnie. jak powyżej :-)

Czwóhka (4.), - co w tym zabawnego?

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

...praktyczny przykład "gestu okularowego" wzmacniający argumenty słowne...to dobry gest wpływu...widać, że prezes się szkoli :)


Obrazek


gesty potrafią znakomicie wpływać na ocenę przez audytorium ważności argumentu popartego "gestem okularowym"...

...jak nie macie pomysłu, jak skutecznie i tanio wzmacniać swoje orgumenty i rekontry...warto zainwestować w zerówki, to się opłaci...gwarantuję :)

Pzdr DarioDariusz S. edytował(a) ten post dnia 29.09.12 o godzinie 11:51

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

podręcznikowy mocny "gest podparcia" zwany w biznesie " gestem wypalenia zawodowego"...
w polityce ten gest nazywany jest " gestem trzeszczącej stodoły "...chyba nie wymaga omówienia...wszystko widać...


Obrazek
Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 29.09.12 o godzinie 20:35

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

"dupleksowy gest uzasadnienia" w wydaniu polskim :)


Obrazek

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Dariusz S.:
podręcznikowy mocny "gest podparcia" zwany w biznesie " gestem wypalenia zawodowego"...
w polityce ten gest nazywany jest " gestem trzeszczącej stodoły "...chyba nie wymaga omówienia...wszystko widać...


Obrazek


Owszem, jest do domowienia, gdyz w moich poddrecznikach jest to gest zawstydzenia, zreszta wszystkie pana zdjecia gestow sa w moich podreczniakch inaczej omowione.

Tutaj gestowi zawstydzenia towarzyszy opuszczona glowa oraz spuszczone oczy. Problem, ktory jest omawiany jest "zawalony" przez te osobe, ktora dotyka czola i albo przy tym obniza glowe albo nie patrzac na mowiacego skreca glowe na bok.Malgorzata K. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 16:21

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Dariusz S.:
...praktyczny przykład "gestu okularowego" wzmacniający argumenty słowne...to dobry gest wpływu...widać, że prezes się szkoli :)


Obrazek


gesty potrafią znakomicie wpływać na ocenę przez audytorium ważności argumentu popartego "gestem okularowym"...

...jak nie macie pomysłu, jak skutecznie i tanio wzmacniać swoje orgumenty i rekontry...warto zainwestować w zerówki, to się opłaci...gwarantuję :)

Pzdr Dario

Ten gest, jezeli nie sa to okulary przeciwsloneczne, oznacza niechec spojrzenia prawdzie w oczy, niechec zgodzenia sie z sytuacja prosta, logiczna, ktora jest nam przedstawiana. Nieswiadomy gest zdjecia okularow podkresla mysl "ja tego tak nie widze"- a przynajmniej w moich podrecznikach.

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Malgorzata K.:
Dariusz S.:
...praktyczny przykład "gestu okularowego" wzmacniający argumenty słowne...to dobry gest wpływu...widać, że prezes się szkoli :)


Obrazek


gesty potrafią znakomicie wpływać na ocenę przez audytorium ważności argumentu popartego "gestem okularowym"...

...jak nie macie pomysłu, jak skutecznie i tanio wzmacniać swoje orgumenty i rekontry...warto zainwestować w zerówki, to się opłaci...gwarantuję :)

Pzdr Dario

Ten gest, jezeli nie sa to okulary przeciwsloneczne, oznacza niechec spojrzenia prawdzie w oczy, niechec zgodzenia sie z sytuacja prosta, logiczna, ktora jest nam przedstawiana.

...ja tu nie widzę plaży, ani okularów słonecznych...widzę normalne okulary i dobry kontakt wzrokowy omawianego obiektu :)

...ale oczywiście można Pani interpretację dotyczącą okularów przeciwsłonecznych "niechęci spojrzenia prawdzie w oczy" zastosować to tego obiektu:


Obrazek


tu nie ma słońca, ale obiekt wyraźnie ukrywa się za kurtyną z okularów przciwsłonecznych.

------------------------------
Nieswiadomy gest zdjecia okularow podkresla mysl "ja tego tak nie widze"- a przynajmniej w moich podrecznikach.

ale wracając do obiektu 1 ...to nie jest nieświadomy gest, to jest gest wyćwiczony który ma wzmocnić wypowiadane frazy i argumenty polegający na tym, że przed wypowiedzeniem ważnej informacji realizuje się sekundową pauzę i zdejmuje okulary i zaczyna mówić frazę...okularami też można akcentować ważność zdań kluczy...kiedyś to omówię.

Jak widać Pani podręczniki są już wysoce przestarzałe...radzę zainwestować w nowe :)Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 13:57

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

...modelowy gest wpływu " gest przewodnika/przewodnictwa "


Obrazek


...reżyseria tego wystąpienia i technika ubioru - koszula, rękawy, krawat..., który razem z gestem mówi, że jestem taki sam, jak wy i mój kierunek i moja droga jest prosta i najlepsza...chodźcie ze mną, a ja was bezpiecznie przeprowadzę przez morze czerwone...Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 14:13

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Dariusz S.:
Malgorzata K.:
Dariusz S.:
...praktyczny przykład "gestu okularowego" wzmacniający argumenty słowne...to dobry gest wpływu...widać, że prezes się szkoli :)


Obrazek


gesty potrafią znakomicie wpływać na ocenę przez audytorium ważności argumentu popartego "gestem okularowym"...

...jak nie macie pomysłu, jak skutecznie i tanio wzmacniać swoje orgumenty i rekontry...warto zainwestować w zerówki, to się opłaci...gwarantuję :)

Pzdr Dario

Ten gest, jezeli nie sa to okulary przeciwsloneczne, oznacza niechec spojrzenia prawdzie w oczy, niechec zgodzenia sie z sytuacja prosta, logiczna, ktora jest nam przedstawiana.

...ja tu nie widzę plaży, ani okularów słonecznych...widzę normalne okulary i dobry kontakt wzrokowy omawianego obiektu :)

Rozmawiamy o gestach, wiec moze powtorze jeszcze raz - gest zdejmowania okularow slonecznych nie odczytujemy tak samo jak gest zdejmowania okularow leczniczych.

Gest zdejmowania okularow leczniczych i trzymanie ich w reku na wysokosci twarzy nie jest takim samym gestem jak zdjecie okularow leczniczych i bawienie sie nimi lub zdjecie okularow leczniczych i polozenie ich na stole przed soba.
Jak widze nie rozroznia pan zadnych niuansow a opisy, ktore pan serwuje sa nielogiczne wedlug mnie. Kazdy, kto mial chociaz troche do czynienia z odczytaniem gestu przestrzega przed zdejmowaniem okularow np podczas rozmowy kwalifikacyjnej (efekt braku pewnosci siebie itd) - wedlug pana o dziwo ten gest ma wzacniac argumenty, nie bardzo wiem skad pan czerpie te informacje, czy moze pan podac ich zrodlo?

99% infoamcji odczytania gestow, ktore pan tutaj tak szczodrze nas obdarowuje sa kompletnie nielogiczne i nie zgadzaja sie z zadnym podrecznikiem. Forum wszystko wytrzyma wiec chyba problemow nie ma.
Wlasciwie jezeli napisze sobie tutaj dla zartu w przyplywie natchnienia, ze gest zdejmowania okularow i trzymania ich pzred soba na wysokosci twarzy oznacza lek wysokosci - to tez bedzie ok.Malgorzata K. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 16:12

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

tu proszę...modelowy wyćwiczony mocny "gest okularowy nieustępliwości " pokazujący stanowczość i nieustępliwość działania:


Obrazek


świetne i ostentacyjnie pokazanie, że teraz już nie ma żartów...zabieram się za sprawę na poważnie i zaczną się kłopoty...

...odpowiednio wytrenowane "gesty okularowe" mogą
wybitnie wpływać na audytorium, rozmówcę i negocjatora.

np. W negocjacjach handlowych specjalnie wytrenowane gesty okularowe, mogą być swoistym alfabetem pozorozumiewania się z partnerem bieznesowym np.

np. gest zdjęcia okularów i położenia ich na stole przed sobą soczewkami przodem, pokazuje partnerami, że kończymy dzisiaj rozmowy i nie podpisujemy kotraktu, a np. zdjęcie okularów i zamknięcie zauszników oraz schowanie okularów do futerału może być sygnałem do zakończenia negocjacji i podpisania kontraktu...

Okulary to skuteczny gadżet, który możemy wykorzystywać w zależności od sytuacji...ważne, aby gesty okularowe były doskonale wyćwiczone i realizowane w sposób naturalny...Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 22:57

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

...modelowy ..."okularowy gest wzmocnienia kontry argumentu", ale tu omówimy inne ważne aspekty " grania okularami" i wzmacniania kontry i rekontry słownej :


Obrazek


... a tu modelówka " gestu precyzji" lub " gestu dalekowzroczności " ten gest okularowy ma pokazać, że dokładnie patrzę i analizuję sytuację i mam wizję i przyszłościowy plan działania :


Obrazek


UWAGA!....w zależności od typu zastosowanych okularów można budować warianty wpływu i zmieniać oakulary w zależności od sytuacji i technik wpływu jakimi chcemy czarować audytorium...

----proszę tutaj mamy warianty jak budować " wizerunek chwili" i realizować maskowanie osobowości za pomocą okularów klasycznych:

-wariant poważny, czyli udaję że jestem poważny i ważny:


Obrazek


- wariant frywolnej ekspresji i zadziorności zastosowanie okularów dizajnerskich i nietypowych ( czerwone zauszniki mają pkazać gorącą krew dyskutanta ) mających uzasadnić kreatywność :


Obrazek


- wariant złości ( wzrok Bazyliszka ) realizowany za pomocą okularów ze srebrnymi oprawami maskującymi frywolność i rubaszność...te okulary mają straszyć i odpędzać wrogów:


Obrazek


- wariant sportowca...okulary sportowe pokazujace, że jestem nowoczesny i chociaż jesten gruby, to też uprawiam sport, czyli jestem taki jak wy...


Obrazek


jak widać na w/w zdjęciach okulary to silny oręż w praktycznym działaniu i w zależności od istoty wpływu i emocji jakie chcemy przekazać możemy je zmieniać dostosowując je precyzyjnie do audytorium, chwili i rozmówcy...jak rękawiczki :)Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 22:59

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Malgorzata K.:
Dariusz S.:
Malgorzata K.:
Wlasciwie jezeli napisze sobie tutaj dla zartu w przyplywie natchnienia, ze gest zdejmowania okularow i trzymania ich pzred soba na wysokosci twarzy oznacza lek wysokosci - to tez bedzie ok.

...niestety Pani Małgorzato tym razem też nie będzie Ok :)
, gdyż lęk wysokości nie jest gestem, tylko oczywiście fobią nerwicową specyficzną...tradycyjnie nazywana jest akrofobią, a w fobiach nie występują gesty...tylko zaburzenia lękowe, które dają objawy psychosomatyczne a nie niewerbalne.
Bywa, że fobiom towarzyszą tendencje afiliatywne, ale tylko występują w sytuacji poważnego lęku i polegają na mocnym przyleganiu całym ciałem np. do ściany...
Tu przykład postawy afiliatywnej jaką przybiera człowiek w sytuacji lęku wysokości:


Obrazek


...postawy afiliatywne powstają też np. w sytuacji strachu i tu mamy przykład "gestu strachu" lub "gestu lęku" :

- przykład modelowego "gestu strachu" i postawy afiliatywnej:


Obrazek


Pzdr DarioDariusz S. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 23:21

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

...a teraz...podchwytliwa zagadka dla Forumowiczów:
co to za gest i jak się nazywa ?


Obrazek
Dariusz S. edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 22:54

konto usunięte

Temat: Kiedy gesty nas zdradzaja :-)

Dariusz S.:
...a teraz...podchwytliwa zagadka dla Forumowiczów:
co to za gest i jak się nazywa ?


Obrazek

Jest kilka wyjaśnień:
- symbol uniwerystetu w Teksasie
- symbol Bullsów z NBA
- masoński symbol rozpoznawczy Skull&Bones



Wyślij zaproszenie do