Adam
W.
www.fotomody.pl
fotografia mody, IT
Temat: [S2] dużo bundli, dużo plików
witam,dużo bundli wykorzystywanych jest do części administracyjnej serwisu. w s1 była oddzielna aplikacja do backend, co jakby odciążało główną aplikację, która częściej jest wykorzystywana (przez użytkowników).
czy tak duża ilość bundli nie przeszkadza?
jak oddzielacie te 2 obszary serwisu?
Wojciech
Sznapka
Software Architect,
XSolve
Temat: [S2] dużo bundli, dużo plików
Nie wiem w czym może przeszkadzać, jedynie może w odnalezieniu co i gdzie jest. Generalnie robisz albo bundle na backend, albo do bundli które już masz wrzucasz sobie dodatkowe kontrolery dla backendu i korzystasz z serwisów, które już wykorzystujesz w "frontendzie".W sf1 bywały problemy z współdzieleniem pomiędzy aplikacjami, przede wszystkim trza było martwić się routingiem, współdzieleniem np. templatek do wysyłania maili itd. W Sf2 jeszcze na takie coś nie natrafiłem :-)
Adam
W.
www.fotomody.pl
fotografia mody, IT
Temat: [S2] dużo bundli, dużo plików
Wojciech Sznapka:
Nie wiem w czym może przeszkadzać, jedynie może w odnalezieniu co i gdzie jest. Generalnie robisz albo bundle na backend, albo do bundli które już masz wrzucasz sobie dodatkowe kontrolery dla backendu i korzystasz z serwisów, które już wykorzystujesz w "frontendzie".
W sf1 bywały problemy z współdzieleniem pomiędzy aplikacjami, przede wszystkim trza było martwić się routingiem, współdzieleniem np. templatek do wysyłania maili itd. W Sf2 jeszcze na takie coś nie natrafiłem :-)
to się zgadza.
mi bardziej chodziło o 'zasobożerność'.
zastanawiam się czy trzeba się jakoś kontrolować i ograniczać, czy można do woli tworzyć bundle, a plik app kernel będzie rósł i rósł i w niczym to nie będzie przeszkadzać.
Alan Gabriel B. Programista
Temat: [S2] dużo bundli, dużo plików
Dzięki kontenerowi bundle są lekkie.
Paweł
Skroban
Programista/Develope
r, fachowo.co
Temat: [S2] dużo bundli, dużo plików
Żeby wygodnie odwzorować przyzwyczajenie do sf1 można zrobić coś takiego:Website
--PageBundle
--BackendBundle
Na swój sposób się sprawdza.
Tak chciałem wtrącić, bo pare razy słyszałem pytanie "A jak ma się bundle do aplikacji w sf1".
