Sebastian Starzyński

Sebastian Starzyński ABR SESTA,
PromoPlan, Khan
Academy

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Może kogoś zainteresuje tematyka wykorzystania gryfikacji do motywacji pracowników, poniżej kilka linków do ciekawych artykułów:

Motywowani pracowników Call Center w Chile i nie tylko
Nitro for Salesforce – gryfikacja działów sprzedaży
Rypple – gryfikacja w zarządzaniu personelem
Dagmara D.

Dagmara D. Field Research
Poland - Badania
rynku - moja miłość.
Wykł...

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Na ten temat warto z tym panem : http://www.goldenline.pl/pawel-tkaczyk
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Nie rozumiem, to reklama czy temat do dyskusji??

Miłego
Piotr M.

Piotr M. 3d, rzemiosło
artystyczne

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Nowy sposób motywowania pracowników - podwyżka

konto usunięte

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

te gupie fenicjany wynalazły 2500 lat temu tak zwane piniendze i do tej pory nikt nie wpadł na pomysł żeby to używać do motywowania
az tu nagle ,,nowy sposób motywowania "?????????????

to tak genialne ze przez chwile odjęło mimowe
a przyznam że mimowe odjąć mi trudno

-:)
Dagmara D.

Dagmara D. Field Research
Poland - Badania
rynku - moja miłość.
Wykł...

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Jak zrobisz dobrze coś co należy do Twoich obowiązków dostaniesz kolejne życie :)

konto usunięte

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Jeśli chodzi o nowe trendy w zarządzaniu, to człowiek zawsze ma dwa wybory - wdrożyć albo przeczekać ;)
Sebastian Starzyński

Sebastian Starzyński ABR SESTA,
PromoPlan, Khan
Academy

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Dagmara D.:
Jak zrobisz dobrze coś co należy do Twoich obowiązków dostaniesz kolejne życie :)

Dagmara, zajrzyj na mój blog i poczytaj o co kamon. Jeśli chodzi o blog Tkaczyka to z całym szacunkiem moje podejście jest bardziej uporządkowane i konkretne:) poza aktualnościami jest sekcja narzędzie m.in.:

O mechanice gier: http://www.gryfikacja.pl/index.php/mechanika-gier/
O gryfikacji: http://www.gryfikacja.pl/index.php/gryfikacja/

konto usunięte

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Czytając o nowych sposobach na..., nowych rozwiązaniach w... często nachodzi mnie refleksja: czy mamy do czynienia z rzeczywistą innowacją zarządzania, czy jedynie z nową modą w zarządzaniu.
Sebastian Starzyński

Sebastian Starzyński ABR SESTA,
PromoPlan, Khan
Academy

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Wprowadzenie elementów gier nie jest tylko wykorzystywane w zarządzaniu, to większa zmian, która następuje w na całym świecie w związku ze zmianą konsumpcji mediów i sposobów spędzania czasu wolnego (czyli wzrostem znaczenia gier), a co za tym idzie z faktem, że coraz więcej ludzi zna i akceptuje zasady jakim się te gry rządzą.

Zatem nie sadzę żeby to była kolejna moda, ale trwała i bardzo wielopłaszczyznowa zmiana.
Jan D.

Jan D. nie wszystko na raz
- mam ochotę na
zmiany

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Nie wiem, ale mam przekonanie graniczace z pewnością, że wiekszość zna i akcepuje zasady gry rynkowej - przecież to też gra a znaczenia jej trudno przeceniać :-)). Czy to jest innowacja w zarządzaniu ? :-))
Stanisław K.

Stanisław K. Technical Director,
R&D and Innovation
Technologies

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Przodownicy pracy wyrabiajacy kilakset % normy,
Rywalizacja o wykonanie lub, jeszcze lepiej, przekroczenie planu,
Tablice wynikow,
Nagrody w stylu marsz w pierszym szeregu pochodu w dniu Swiat Pracy z szarfa przodwownika pracy socjalistycznej,
Miejsce do parkowania tuz przy wejsciu do f-my z tabliczka informujaca, ze jest to miejsce dla pracownika miesiaca (podpatrzone za Wielka Woda)
Itd., itp.

Wymyslono i praktykowano juz dawno. Jedyna nowoscia jaka dostrzegam jest wykorzystanie intra-/internetu.

Gry same w sobie tez nie sa dla ludzkosci niczym nowym.

A moze po prostu producenci gier, szermujac haslem nowosci, staraja sie podbic swoje wyniki sprzedazy ?
Sebastian Starzyński

Sebastian Starzyński ABR SESTA,
PromoPlan, Khan
Academy

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Same elementy gier nie są niczym nowym, nowe jest połączenie wszystkiego w jeden mechanizm przy sprzyjających warunkach zewnętrznych (technologia, ludzie itp.). Nie widzę nic złego w tym, że dzięki gryfikacji życie przeciętnych ludzi będzie ciekawsze (zarówno w pracy jak i w czasie wolnym).

Jeżeli ktoś na tym przy okazji zarobi, to czemu nie. W końcu żyjemy w ustroju kapitalistycznym:).

konto usunięte

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Sebastian Starzyński:

Jeżeli ktoś na tym przy okazji zarobi, to czemu nie. W końcu żyjemy w ustroju kapitalistycznym:).

Zasmucę Pana, to nie jest kapitalizm. To jest faszyzm ekonomiczny. W faszyzmie dla przypomnienia jest własność prywatna, ale jest bardzo duża interwencja państwa!
Sebastian Starzyński

Sebastian Starzyński ABR SESTA,
PromoPlan, Khan
Academy

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Marek C.:

Zasmucę Pana, to nie jest kapitalizm. To jest faszyzm ekonomiczny. W faszyzmie dla przypomnienia jest własność prywatna, ale jest bardzo duża interwencja państwa!

Zapraszam na Wikipedię do lektury definicji Faszyzmu.

Skąd się pojawiła ta "duża interwencja Państwa", ja o tym nic nie pisałem, a ni w tym temacie ani gdziekolwiek (jestem zwolennikiem liberalizmu w gospodarce)? Mam wrażenie, że albo nie zrozumiał Pan tematu gryfikacji, albo napisał Pan odpowiedź do innego posta i przez pomyłkę zamieścił ją tutaj:)Sebastian Starzyński edytował(a) ten post dnia 09.10.11 o godzinie 18:50

konto usunięte

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

zastanawia mnie co w przypadku gdy pracownika najbardziej motywują pieniądze inie interesują go żadne punkty, gry, nagrody, laurki itp. ? :)
Sebastian Starzyński

Sebastian Starzyński ABR SESTA,
PromoPlan, Khan
Academy

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Marcin Litwiniec:
zastanawia mnie co w przypadku gdy pracownika najbardziej motywują pieniądze inie interesują go żadne punkty, gry, nagrody, laurki itp. ? :)

Tu nie chodzi o to aby uciec od motywacji pieniężnej. Celem gryfikacji jest dostarczanie natychmiastowej informacji zwrotnej, jakiej przełożony w dużych organizacjach nie jest w stanie dać (np call center z 200 stanowiskami). Jeśli pracownik zdobywa dużo punktów, to znaczy też (jeśli dobrze zbalansowano tą "grę"), że dobrze mu idzie w pracy i dostanie wysoką premię/prowizję.

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Czasem odnoszę wrażenie, że zarządzanie, motywowanie itd. staje się celem samym w sobie.
Krzysztof G.

Krzysztof G. Project Manager

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Wydaje mi się, że to kolejny pomysł na odczłowieczenie miejsca pracy i relacji podwładny <-> przełożony. Rynek na takie produkty jak najbardziej potrafię dostrzec, ponieważ nierozsądnych menedżerów jest zdecydowanie zbyt wielu, ale sam bym nie inwestował w takie rozwiązania, ponieważ byłyby one moim zdaniem słabą stroną organizacji.

Jakoś odrzuca mnie myśl, że zamiast rozmowy w cztery oczy z szefem, system przydzieliłby mi 5 słoneczek i jedną chmurkę... zdemotywowałoby mnie to do dalszej pracy w takiej firmie.
Sebastian Starzyński

Sebastian Starzyński ABR SESTA,
PromoPlan, Khan
Academy

Temat: Nowy sposób motywowani pracowników - wykorzystanie...

Można na to spojrzeć w ten sposób, ale moim zdaniem lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Informatycy, graficy itp. nie są grupą, dla której był stworzony taki system bo często kontaktują się w zespole i wymieniają problemy. Ja też nie miałbym czasu na taką grę, ale ja nie pracuję w call center lub podobnej pracy, gdzie kontakt z przełożonym jest minimalny i przełożony nie zna wszystkich pracowników po imieniu i zwykle widuje ich raz na miesiąc jak śmignie po korytarzu działu "produkcyjnego". Postawcie się na miejscu takich osób. Zarządzanie to sztuka motywowani (między innymi) pracowników, z którymi nie mamy ciągłego kontaktu. W takich miejscach ma to sens.



Wyślij zaproszenie do