Paweł M.

Paweł M. Data Scientist

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

http://di.com.pl/news/37622,0,Cenzura_w_UE_dzieki_wirt...

http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Counterfeiting_Trade...

http://di.com.pl/news/31308,1,0,ACTA_antypirackie_poro...

Ktos, gdzies, jakos dopisze sobie wybrana strone do czarnej listy i po zawodach.
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

czyli witajcie w świecie korpokracji

to co z ostatniego artykułu w poście Pawła przykuło moja uwagę, bo jasno określa jaka czeka nas przyszłość jeśli nie walniemy pięścią w stół i nie będziemy się domagać swoich praw jako ludzie:

"- To wydanie pokazuje, jak efektywna może być masowa mobilizacja obywateli na całym globie. Wszystkie wycieki pokazały, że ACTA może niebezpiecznie utrudniać wolność wypowiedzi, dostęp do leków i innowacje w globalnym społeczeństwie wiedzy. To oficjalne wydanie sugeruje, że to nadal jest problemem. Musimy mocno sprzeciwić się niewybieranym oficjelom w opracowywaniu ich własnej polityki, która ma wpływ na ważne kwestie społeczne - mówi Jérémie Zimmermann, rzecznik grupy La Quadrature du Net."

BTW, dziś słyszałem w radiu ZET, że uwalono w Polsce innowacyjne bandaże lniane, bo urzędasy (pewnie przekonani przez lobby medyczne) wymyślili sobie, że to nie opatrunki a sprzęt medyczny i to odwlecze produkcję tych długo wyczekiwanych bandaży o kilka lat: nowe certyfikaty, itd. - niestety tej informacji już nie ma na stronie radia ZET w wersji elektronicznej...

[edit] wkleiłem nie tam gdzie trzeba

pozdrawiam
MMMarceli M. edytował(a) ten post dnia 23.01.12 o godzinie 17:08
Agnieszka Kuglasz-Siodłak

Agnieszka Kuglasz-Siodłak
Freelancer-ilustrato
r

Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

wokół tematu narosło już sporo kontrowersji - ciekawe wątki można poczytać na forach ISP;
co mówią nasi rządzący?

Pawlak nie wyklucza odstąpienia przez Polskę od ACTA

"- Według analiz prawników to porozumienie międzynarodowe nie wymaga żadnych zmian w prawie polskim, ani w prawie europejskim. Mówiąc krótko: to, co jest w środku, jest już w prawie polskim i europejskim obecne, więc nie ma obaw, że coś się pogorszy - zapewnił wicepremier.

Przepisy krajowe bardziej odlotowe

W jego ocenie w prawie krajowym są daleko bardziej dotkliwe zapisy dotyczące swobód w internecie. "Dużą przesadą" Pawlak nazwał przyjęcie (w zeszłej kadencji) rozwiązań zawartych w zaproponowanej przez prezydenta ustawie, która pozwala na wprowadzenie stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni.

- To pokazuje, że przepisy krajowe są czasami daleko bardziej odlotowe niż to, co wynika z umów międzynarodowych - ocenił szef PSL. - Jeżeli z przepisów prawa międzynarodowego wypływałyby wnioski, że przepisy prawa krajowego mogłyby być złagodzone, to warto byłoby takie działania podejmować - dodał.
(...)
PSL zaproponowało rozważenie wprowadzenia "gwarancji wolnościowych dla internautów" do konstytucji. Jak mówił rzecznik ludowców Krzysztof Kosiński, jeśli konstytucja zapewni dalej posuniętą ochronę praw i wolności niż zakładałyby porozumienia międzynarodowe, to już nigdy nie będzie problemu takiego, jak teraz w związku z ACTA."

[edit]kilka innych artykułów dot. tego zagadnienia na polu politycznym

SLD apeluje o niepodpisywanie ACTA. "Niech Tusk przystąpi do rozmów"

Europarlamentarzyści chcą zaskarżyć ACTA do Trybunału Sprawiedliwości

Błaszczak: PiS mówi "nie dla ACTA"

pozdrawiam
MMMarceli M. edytował(a) ten post dnia 23.01.12 o godzinie 17:09
Paweł M.

Paweł M. Data Scientist

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

ten cały wątek mnie dobija. zobacz kiedy o tym pisaliśmy i zobacz nagłówek tego artykułu:

"Kiedy dowiedzieliście się państwo, że istnieje coś takiego jak ACTA? Niewiele ważnych decyzji przygotowywanych było w tak szczelnej dyskrecji."

http://wyborcza.pl/1,86116,11012642,ACTA_ad_acta__Co_m...

przeciez to wlasnie media powinny o tym informowac, a tym czasem media wprowadzaja dezinformacje mowiac o tym ze informacje o ACTA byly przygotowywane w dyskrecji.Paweł M. edytował(a) ten post dnia 23.01.12 o godzinie 19:28

konto usunięte

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Ja natomiast zastanawiam się nad sensem całych tych Anty - ACTA wystąpień. Czy mam słuszne wrażenie, że pienią najbardziej Ci co nawet o tym dobrze nie poczytali? Zasięgałem porad prawnika który siedzi w tego typu sprawach i z rozmowy wynikało jasno, że to nadmierna, hamerykańska wręcz panika.

Tak samo ja to odbieram.
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

a mnie coś uswiadomił kolega:

kupujac ksiazke papierową na Amazonie otrzymujesz wersje elektroniczną w pakiecie (oczywiscie e-booki w wersji anglojezycznej)

dlaczego nie ma tego w Polsce? w koncu kupując ksiazke nabywasz prawa do jej wykorzystania dla wlasnego uzytku - nie wazne czy w formie papierowej czy elektronicznej - wersja elektroniczna powinna zostac ci dostarczona darmowo bo juz zaplaciles za prawa autorskie itp

u nas natomiast stara sie zarobic na tej samej ksiazce 2-razy bo jak juz wypuszcza e-booka to kaza Ci placic jak za papierową. Kazda ksiazka ma numer identyfikacyjny po ktorym moga sprawdzic czy masz prawo do niej (wraz z dowodem zakupu takiej papierowej ksiazki) - nikestety czesto w ogole sie nie wypuszcza e-booka bo nie widzi sie klientow na to a potem larum ze na chomikuj czy gdzies w necie sa pdf do sciagniecia - sie pytam sie skad niby maja ludzie e-booki brac jak wydawcy zlewaja klientów?

niech zaczna od siebie i uczciwego traktowania klientow to i piractwo zmaleje - wielu piraci bo nie moze kupic czegos co powinno byc dostepne do zakupu a po prostu nie ma bo komu s sie nie chce wysilic i zropzumiec ze mamy XXI wiek. Wg mnie podobnie powinno byc z plytami CD - powinny miec od razu tez wersje mp3 - to ja decyduje w jakim formacie sobie odtworze - za plyte jednak place raz

kazdy kij ma 2 konce a ACTA ma lać po dupie tylko nas - klientów, nie dajac nam w zamian w/w praw

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Szwedzki europoseł: min. Boni kłamie w sprawie ACTA

"W nocy Polska podpisała umowę ACTA w Japonii. A jeszcze wczoraj szwedzki europoseł Christian Engstroem ostro skrytykował wtorkową wypowiedz ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego, który na antenie radia RMF FM powiedział, "że jest już za późno, żeby nie podpisywać umowy ACTA" i "że wszystkie kraje europejskie już ją podpisały". - To kłamstwo. Żaden z 27 krajów członkowskich nie podpisał jeszcze ACTA. Polska ma być pierwszym krajem, który podpisze umowę 26 stycznia - napisał wczoraj na swoim blogu europoseł."

komentarz zbyteczny

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Ambasada USA dopytuje się, jak głosują posłowie ws. ACTA. "Skandal"

"Dziennikarka TVN24 Brygida Grysiak podkreśla, że politycy wszystkich opcji są zaskoczeni i zażenowani telefonem z ambasady.

- Samo zainteresowanie jak głosowano, to jeszcze można z dużą dobrą wolą przyjąć, że to było w miarę akceptowalne. Ale pytanie, czy były dyscypliny partyjne, to już dla mnie rzecz niezrozumiała i skandaliczna wręcz - mówił poseł Sławomir Neumann z PO. - Powinni trochę ochłonąć Amerykanie, bo takie zachowanie jest ingerencją w wewnętrzne sprawy polskiego parlamentu. Możemy żywić dużą przyjaźń do Stanów Zjednoczonych, ale gdzieś są granice, których nie można przekraczać z dwóch stron. Jesteśmy partnerami, a nie parlamentem podległym pod Kongres, czy pod administrację prezydenta Obamy - dodał."

czym niby są zaskoczeni? od lat robią w Polsce i z Polską co chcą i to rękoma naszych ludzi;
może teraz trochę przejrzą na oczy nasze matołki, w co niestety wątpię

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Eurodeputowany rezygnuje z pracy nad raportem o ACTA. "To maskarada"

"- Chciałbym w najmocniejszy możliwy sposób potępić cały proces, który doprowadził do podpisania tej umowy: brak włączenia do negocjacji organizacji obywatelskich, brak przejrzystości, nigdy niewyjaśnione przesuwanie podpisania tekstu i nie uwzględnienie żądań Parlamentu Europejskiego, które były kilkukrotnie wyrażane na jego forum - napisał wczoraj na blogu Kader Arif, francuski eurodeputowany z Grupy Europejskich Socjalistów. Tego samego dnia zrezygnował z funkcji Sprawozdawcy Specjalnego Parlamentu Europejskiego w sprawie ACTA.
(...)
- Ta umowa może mieć wielki wpływ na życie obywateli, a ciągle robione jest wszystko, żeby Parlament Europejski nie mógł mieć swojego zdania w tej kwestii. Dlatego dziś, zdając raport, który miałem przygotować, chcę wysłać sygnał i zaalarmować opinię publiczną w tej, sytuacji, która jest nie do zaakceptowania. Nie wezmę udziału w tej maskaradzie - pisze Kader Arif.

Słuszność opinii Arifa potwierdzają opublikowane przez WikiLeaks depesze nt. negocjacji ws. ACTA i starań USA, by ograniczyć rolę PE w decydowaniu o przyjęciu umowy przez kraje UE."

Wikileaks ujawnia kulisy negocjacji ws. ACTA. "To może wzbudzić protesty"

czyli prawo Kalego - USA dba tylko o swoje interesy, mając inne przepisy międzynarodowe na szczeblu europejskim w głębokim poważaniu

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Tusk: Zawieszamy ratyfikację ACTA

"- Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA - powiedział dziś premier Donald Tusk. - To nie wystarczy - skomentował natychmiast prawnik Piotr Waglowski (Vagla). - Podpis pod umową międzynarodową sam w sobie jest "zabetonowaniem" dyskusji normatywnej w Polsce."

i pewnie jest jak powiada prawnik, a PO próbuje sobie poprawić PR

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

tak w nawiązaniu do tematu ograniczania swobód obywatelskich

http://www.goldenline.pl/forum/2203822/dzialania-obecn...

pozdrawiam
MM



Wyślij zaproszenie do