Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Stworzyłem sobie aplikacje, bardziej dla zabawy i nauki niż dla komercyjnych celów, w ostatnim dniu funkcjonowania miała ona zaledwie kilkudziesięciu urzytkowników. Ostatniego dnia, bo facebookm skasował mi aplikacje, a zanim wezmę się za stworzenie następnej, chciałbym wiedzieć na czym stoję, i dlaczego faceboo0k kasuje aplikacje, bo nie chciałbym poświęcić kilku miesięcy życia na stworzenie i promowanie aplikacji, aby potem w jednej chwili poszło wszystko na marne.

W chcieli skasowania aplikacji dostałem maila, że aplikacja została trwale wyłączona i tyle. Znalazłem na forum facebooka link do formularza w którym poprosiłem o wyjaśnienie sytuacji. Po kilkunastu godzinach przyszedł mail, że aplikacja została skasowana, ze względu na negatywne odczucia użytkowników tej aplikacji i nie ma możliwości jej przywrócenia. I zostałem odesłany do oficjalnych dokumentów facebooka: politics itp itd. Przestudiowałem te dokumenty i nie znalazłem dla siebie informacji o co mogło chodzić. Poczytałem forum developerskie facebooka, i poza wypowiedziami znacznej grupy userów, którzy również wieszali psy na facebooku, za skasowanie im aplikacji bez znanego im powodu, nadal pozostaje bez odpowiedzi, o co mogło chodzić.

Może ktoś z was miał z czymś takim do czynienia i może mi wytłumaczyć, co to za powód, negatywne odczucia, dlaczego moja aplikacja została skasowana?
Karol B.

Karol B. Programista .NET
(C#, ASP.NET)

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Negatywne odczucia - wystarczy że x użytkowników oznaczy posty od aplikacji na swojej tablicy jako spam i aplikacja zostaje z automatu blokowana. Facebook w ten sposób walczy ze spamem, który denerwuje użytkowników.

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Czyli jeśli zrezygnuję z wszelkich automatycznych wpisów na wall to mogę pod tym względem czuć się bezpiecznym?

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Michał Nowicki:
Może ktoś z was miał z czymś takim do czynienia i może mi wytłumaczyć, co to za powód, negatywne odczucia, dlaczego moja aplikacja została skasowana?

A niby na podstawie czego jak nie wiemy co ta aplikacja robi?

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Prosta gra logiczna, która po skończeniu wysyłała na wall wynik grającego.

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Michał Nowicki:
Prosta gra logiczna, która po skończeniu wysyłała na wall wynik grającego.

No i moze o to chodzilo, ktos nie lubi jak mu automat cos na wallu pisze? Mnie np. cos takiego wkurza...
Tomasz Smykowski

Tomasz Smykowski Agencja Social Media
Websoul

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Napisałem już parę aplikacji na FB i żadna nie została skasowana. Jeżeli miała kilkudziesięciu użytkowników i została zablokowana to większość z nich musiało zgłosić aplikacje. I nie mówię tu o zablokowaniu jej wyników na ścianie, bo to nie wystarczy raczej. Mówię o zgłoszeniu niestosowności aplikacji. Więc jeżeli publikowałeś coś na ścianie użytkowników musiało to być dla nich niespodziewane i niemiłe. Nie wiem co im tam wrzucałeś, ale widocznie przegiąłeś. Są pewne granice i ich nie należy przekraczać. Jak uważasz, że jednak ich nie przekroczyłeś to zostaje tylko, żebyś napisał co konkretnie im wrzucałeś na tablice, to się dowiesz jak ludzie tutaj to odbierają, ale póki co tego nie zrobiłeś więc podejrzewam, że przeczuwasz reakcję. pzdr.

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Tomasz S.:
Napisałem już parę aplikacji na FB i żadna nie została skasowana. Jeżeli miała kilkudziesięciu użytkowników i została zablokowana to większość z nich musiało zgłosić aplikacje. I nie mówię tu o zablokowaniu jej wyników na ścianie, bo to nie wystarczy raczej. Mówię o zgłoszeniu niestosowności aplikacji. Więc jeżeli publikowałeś coś na ścianie użytkowników musiało to być dla nich niespodziewane i niemiłe. Nie wiem co im tam wrzucałeś, ale widocznie przegiąłeś. Są pewne granice i ich nie należy przekraczać. Jak uważasz, że jednak ich nie przekroczyłeś to zostaje tylko, żebyś napisał co konkretnie im wrzucałeś na tablice, to się dowiesz jak ludzie tutaj to odbierają, ale póki co tego nie zrobiłeś więc podejrzewam, że przeczuwasz reakcję. pzdr.

Nie no, nie było to nic tak strasznego "IMIĘ I NAZWISKO zagrał właśnie w grę ABCDE i osiągnął wynik X punktów. Sprawdź się i Ty!", przy czym komunikat lądował automatycznie, nie było pytania o zgodę, więc podzielam zdanie, że było to przegięci i nigdy więcej tak nie zrobię.

Pytanie jednak, czy tylko o te komunikaty mogło chodzić i czy dostępne są gdzieś statystyki "zadowolenia użytkowniku" z aplikacji, a nie tylko ich ilości, aby to kontrolować, a nie być nagle zaskoczonym skasowaniem aplikacji.
Piotr C.

Piotr C. ............

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

.piotr C. edytował(a) ten post dnia 04.05.11 o godzinie 19:00
Tomasz Smykowski

Tomasz Smykowski Agencja Social Media
Websoul

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

@Michał
Hej, mam 3 pytania:
1) Czy na początku prosiłeś użytkownika o zgodę na publikowanie na jego wallu czy było dostępne jakieś obejście?
2) Czy gra jest kontrowersyjna?
3) Czy w czasie testów publikowałeś na swoim wallu dużo wpisów testowych i je wywalałeś?

pzdr.
Tomasz Smykowski

Tomasz Smykowski Agencja Social Media
Websoul

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Też mi zablokował! :) http://polishwords.com.pl/blog/2011/facebook-zablokowa...

konto usunięte

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

A moze chodzi o: http://developers.facebook.com/attachment/PolicyCheckl...
Iwona Mróz

Iwona Mróz Student, Akademia
Ekonomiczna im.
Karola Adamieckiego
w K...

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Witam, czy ktoś może mi pomóc...
co to znaczy jak znajomy na Facebooku ma na swojej stronie profilowej pod głównym zdjęciem małą ikonkę ze zdjęciem znajomego? Piszę na niej bild ?

Co to może znaczyć .? Pomóżcie ja czegoś takiego nie mam, da się to ustawić i co to znaczy?

Iwona

Temat: Facebook skasował mi aplikacje ;-(

Niestety ale coraz częściej kasują aplikacje (zgodne z regulaminem i polityką). Coś w tym jest że jeśli podczas testów dużo usuwa się informacji z tablicy (testowych) to później aplikacja jest raz dwa blokowana. Ta sama aplikacja odpalona jeszcze raz (od nowa) działa już bez problemów (nawet z dużym ruchem) i bez blokowania.



Wyślij zaproszenie do