Grzegorz Blawacki

Grzegorz Blawacki Manager QC,TOYOTA
MOTOR MANUFACTURING
POLAND Sp. z o. o.

chciałem kupić nowe buty do biegania .
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś fajny model.
Dodam że podeszwy w obecnych butach starły mi się od zewnętrznej strony.
Biegam głownie po asfalcie

GB
Czesc,

to trudny temat, warto sie skonsultowac w jakims fachowym sklepie. Nie wiem czy Decathlon to jest super fachowy sklep ale cos tam wiedza na ten temat. Warto tez zagladnac do nowowotwartego sklepu na Armii Krajowej we Wro.

A ze ja lubie Mizuno wiec polece te dwie strony:
http://myprecisionfit.com
http://www.mizuno.eu/resources/res.aspx?p=/4E3949D7702...

Mam nadzieje ze to Ci jakos pomoze :))

pzdr.,

G.
Pawel D.

Pawel D. Project Manager,
Project Engineer

Konkretnego modelu nie podam (mam jak to sie ładnie mówi "stopę supinującą") ale polecam New Balance - rewelacyjne buty.
Posiadam dwa różne modele i sprawują się super.Pawel J. edytował(a) ten post dnia 27.04.11 o godzinie 12:26
RUNPLANET (Running, Opaski)

AB Centrum, Al. Armii Krajowej 8/2

50-541 Wrocław

http://runplanet.pl

tutaj chyba wlasnie NB maja
Michał Cybulski

Michał Cybulski Obsługa klienta,
4Run

Ja też zdecydowanie polecam wybranie się do sklepu dla biegaczy. Ścieranie się podeszwy może być bardzo mylące. Najlepiej poddać się wideo-analizie. W RunPlanet powinni dobrać dla Ciebie najlepszy model. Nie nastawiałbym się na konkretną markę (chyba, że już sprawdziłeś kilka i wiesz, która jest dla Ciebie najlepsza) tylko dobrał najlepiej pasujący do Twoich potrzeb model.

konto usunięte

GRZEGORZ BLAWACKI:
chciałem kupić nowe buty do biegania .
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś fajny model.
Dodam że podeszwy w obecnych butach starły mi się od zewnętrznej strony.
Biegam głownie po asfalcie

GB

może te?
http://etalon.pl/Buty-Saucony-Cohesion-18408-2898

sama je mam i są BOSKIE :)

świetna amortyzacja, więc na asfalt jak najbardziej.
Sebastian Z.

Sebastian Z. Manager, Fima Polska
Sp. z o.o.

GRZEGORZ BLAWACKI:
chciałem kupić nowe buty do biegania .
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś fajny model.
Dodam że podeszwy w obecnych butach starły mi się od zewnętrznej strony.
Biegam głownie po asfalcie

GB

Wszystko zależy od Twojej masy, tego jak stawiasz stopę oraz terenu po jakim biegasz. Każdy producent ma dość szerokie portfolio butów, np.


Obrazek
Sebastian Z. edytował(a) ten post dnia 30.04.11 o godzinie 21:17

konto usunięte

polecam ruszyć dupę sprzed komputera i połazić po sklepach w inny sposób się nie dobierze butów
Szymon Szewczak

Szymon Szewczak Projektant stron,
marketingu
internetowego
(SEO/SEM), twó...

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego buty do biegania są takie brzydkie, 100 miliardów różnokolorowych łatek? Nie da rady zrobić jednolitych, pełnych butów?

konto usunięte

Szymon Szewczak:
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego buty do biegania są takie brzydkie, 100 miliardów różnokolorowych łatek? Nie da rady zrobić jednolitych, pełnych butów?

Dokładnie :)! Dominuje stylistyka lat 80-tych ;)
Na szczęście 'kolor nie biega' i przedkładamy parametry nad design :)
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Bardzo poważny post (nie robię sobie jaj) - zbieram na te buty czyli coś co nie jest dla mnie obecnie osiągalne, a stanowi jedno z moich marzeń.
Gdyby ktoś był w stanie pomóc, piszcie na prv.
Chodzi o model: http://etalon.pl/Buty-Saucony-Lady_Ride_3-1806720-20849
Aldona Malinowska

Aldona Malinowska Asystentka, Grupa WH

Szymon Szewczak:
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego buty do biegania są takie brzydkie, 100 miliardów różnokolorowych łatek? Nie da rady zrobić jednolitych, pełnych butów?

Tez mam z tym problem :)
wybrałam najmniejsze zło jakie udało mi sie znaleźć - moim zdaniem jedne z ładniejszych butów do biegania (niestety to stare modele dostepne pewnie tylko w sieci)

Obrazek

konto usunięte

Polecam buty do biegania firmy Salomon, dobrane na stopę i według potrzeb klienta. Są drogie ale warte ceny. Ja przekonałem się do tej firmy 6 lat temu!! i do dziś jeszcze używam tych najstarszych a przeszły wiele.. i kilometrów i wyzwań, tylko SALOMON

konto usunięte

Każde do biegania ...byle dopasowane dobrze do danej nogi.
A niestety proste przymierzenie w sklepie i pochodzenie po nim, to za mało żeby dobrać but który sprawdzi się np w maratonie.
Wiem to niestety z praktyki.
A kwestia wyboru marki jest wtórna (mimo że sam biegam w Asicsach ale to raczej z przyzwyczajenia)
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Słuchajcie, mam pytanie. Jeśli okazało się, że mam niewłaściwie dobrane obuwie do biegania, to lepiej odstawić je na bok i wykorzystywać np. tylko do zwykłego chodzenia tudzież na siłownię na salę, a biegać w 'zwykłych' adidasach w których dotychczas chodziłam/jeździłam na rowerze?
Biegam średnio 2-3 razy na tydzień do 5km spokojnie, bez dużego impactu więc teoretycznie myślę, że nie obciążam zbytnio stawów poprzez takie, a nie inne ułożenie 'mostu' w podeszwie, niemniej jednak wolę chuchać na zimne.
Buty mam dla osób pronujących, a w międzyczasie wyszło, że jestem neutral z tendencją do supinacji. Tak określił to Jacek G. Natomiast dziwna w ogóle sprawa, bo rzeczywiście w niektórych butach widoczne jest ścieranie powierzchni po zewnętrznej stronie, a w niektórych wewnątrz. Jestem chyba jakimś nietypowym przypadkiem...
Jacek polecił mi takie buty, ale nie bardzo mnie obecnie na nie stać:
http://etalon.pl/Buty-Saucony-Lady_Ride_3-1806720-20849
Michał Cybulski

Michał Cybulski Obsługa klienta,
4Run

Ścieranie podeszwy nie jest pewnym wyznacznikiem. Istotne w jaki sposób stopa przetacza się w czasie biegu. Bez analizy na bieżni,ciężko mieć 100% pewność, jaki but jest dla Ciebie odpowiedni. Póki do nie biegasz jakoś super dużo, a więc nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Niemniej dobrze jest mieć prawidłowo dobrane buty od samego początku. Jeżeli jesteś z warszawy to polecam sklep ERGO - specjaliści jak się patrzy. Na pewno pomogą wybrać właściwy model
Anna B.

Anna B. Insurance
underwriting, risk
management, internal
audit

Michał Cybulski:
Ścieranie podeszwy nie jest pewnym wyznacznikiem. Istotne w jaki sposób stopa przetacza się w czasie biegu. Bez analizy na bieżni,ciężko mieć 100% pewność, jaki but jest dla Ciebie odpowiedni. Póki do nie biegasz jakoś super dużo, a więc nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

Jaka jest wg Ciebie granica, kiedy to zaczyna mieć znaczenie?
Co to znaczy "jakoś super dużo"? ;)
Arkadiusz Walenda

Arkadiusz Walenda www.arekwalenda.pl

Ma znaczenie od początku. But musi być odpowiednio dobrany. Nie biegamy w zużytym obuwiu. Nie biegamy w obuwiu przeznaczonym do innych dyscyplin....
Tak jak pisze Michał, trzeba dobierać buty w sklepie w którym doświadczony sprzedawca potrafi doradzić.....
Anna B.

Anna B. Insurance
underwriting, risk
management, internal
audit

Arkadiusz Walenda:
Ma znaczenie od początku. But musi być odpowiednio dobrany.

Też mi się tak wydaje.
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Jacek postawił mnie na takiej specjalnej 'maszynie' z jakimś lusterkiem od spodu jak dobrze pamiętam i poprosił o zrobienie kilka razy takich ćwierćprzysiadów. Na tej podstawie ocenił jak zachowuje się stopa. Jest On dla mnie jak i dla innych biegaczy wiarygodną osobą.

Następna dyskusja:

Buty do biegania po asfalcie


Wyślij zaproszenie do