Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Witam, kupiłam 3 tuje szmaragdowe, obecnie są już wsadzone w doniczki. Jak często je podlewać, nawozić, czy lubią miejsce słoneczne i czy należy je chronić od wiatru? Poradźcie proszę, bo nie chce ich zepsuć...

konto usunięte

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

zapraszamy do sekcji PIELĘGNACJA ogrodu - podstawowe czynności, ktore także w przypadku krzewów ozdobnych jakimi są thuje trzeba znać :

http://www.moj-ogrodnik.pl/prace/pielegnacja/0

konto usunięte

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Sylwia Sekta:
Witam, kupiłam 3 tuje szmaragdowe, obecnie są już wsadzone w doniczki. Jak często je podlewać, nawozić, czy lubią miejsce słoneczne i czy należy je chronić od wiatru? Poradźcie proszę, bo nie chce ich zepsuć...
Ale znów na Balkon? Jeśli balkon to z której strony i jakie temp tam panują?
One były kopane i wsadziłaś je do doniczki??

Czy zrobiłaś dobry drenaż?

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Znów na balkon bo nie mam gruntu. Balkon jest ze strony południowy zachód, a temp. panują ...hmmmm... takie jak w mieście w Polsce, różnie... Tuje były kopane, miały dużą bryłę ziemi, a do doniczki jeszcze dosypałam. Drenaż zrobiłam porządny, tak, że woda nie stoi. Na razie mało je podlewam, nawet bardzo mało, raczej deszcz na nie kropi i jak dotąd są zielone, nic się nie dzieje i chyba będą szyszkować bo jakieś wypustki się pojawiły.

konto usunięte

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Sylwia Sekta:
Znów na balkon bo nie mam gruntu. Balkon jest ze strony południowy zachód, a temp. panują ...hmmmm... takie jak w mieście w Polsce, różnie... Tuje były kopane, miały dużą bryłę ziemi, a do doniczki jeszcze dosypałam. Drenaż zrobiłam porządny, tak, że woda nie stoi. Na razie mało je podlewam, nawet bardzo mało, raczej deszcz na nie kropi i jak dotąd są zielone, nic się nie dzieje i chyba będą szyszkować bo jakieś wypustki się pojawiły.

Sylwia...Moim zdaniem kopane thuje nie nadają się na balkon...Przynajmniej jak zaczynasz swoją przygodę.

Radził bym ci kupić kontenerowe(w donicach)...
Ale jak już masz takie i chcesz aby przetrwały zimę to
-regularnie podlewać (z wyczuciem)do gleby można było dodać hydrożel
nie przelewać...
-ostrożnie z nawozami (szczególnie azotowymi)by nie zasolić gleby, aby zdążyły wejść w spoczynek przed zimą...

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Hmmm, jak widzę thuje mogą mieć problem głównie w zimie, może je jakoś specjalnie zabezpieczyć, bo nie wiem po czym poznać czy weszły w stan spoczynku czy nie. A może je na zimę wstawić do domu, albo jakoś owinąć doniczki? Sąsiedzi mają na balkonach thuje i jakoś im przezimowały, ale pewnie przez to, że są już stare. Moje brabanty odeszły na "drugi świat" :(
Co do szmaragdów to mam taki nawóz do iglaków i bukszpanu, niestety nie pisze na nim składu. Pisze na nim żeby nawozić co 4 -6 tygodni. Pisze również żeby nawozić od marca do sierpnia. Pisze też " Przed początkiem przymrozków należy zapewnić wystarczającą ilość wody w ziemi" Nie wiem ile w tym prawdy...
Jeszcze pytanie odnośnie tego hydrożelu. Co to właściwie jest? Czy to ta "galaretka" którą często można spotkać w kompozycjach kwiatowych? I właściwie jakie to ma działanie w ziemi?

konto usunięte

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Sylwia Sekta:
Hmmm, jak widzę thuje mogą mieć problem głównie w zimie, może je jakoś specjalnie zabezpieczyć, bo nie wiem po czym poznać czy weszły w stan spoczynku czy nie. A może je na zimę wstawić do domu, albo jakoś owinąć doniczki?
To nie jest dobry pomysł!!!Ale tego się już chyba nauczyłaś??

Sąsiedzi mają
na balkonach thuje i jakoś im przezimowały, ale pewnie przez to, że są już stare. Moje brabanty odeszły na "drugi świat" :(
Co do szmaragdów to mam taki nawóz do iglaków i bukszpanu, niestety nie pisze na nim składu. Pisze na nim żeby nawozić co 4 -6 tygodni. Pisze również żeby nawozić od marca do sierpnia.

Ogranicz nawożenie...Im mniej nawozisz tym lepiej zakorzenią się twoje drzewka...Uprawa na balkonie jest trudna...Hydrożel to substancja którą miesza się z glebą(żel) ma na celu zatrzymywanie wody. Stosuje się go tam gdzie rośliny narażone są na suszę. Podobna do tej w bukieciarstwie...

Z tym nawożeniem (ograniczeniem go) chodzi o to by pędy zdążyły zdrewnieć...

Kup sobie jakąś thujkę doniczkowaną od małego...Dla porównania...

Życzę powodzenia !!!
zapraszam tu http://www.goldenline.pl/forum/ogrod-naturalnyMarek Bronisław H. edytował(a) ten post dnia 28.04.11 o godzinie 18:20

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Witam wszystkich posiadam 6 tuj na balkonie jak widać na zdjęciach 5 z nich zmieniły kolor a jedna jest w miarę normalna podlewam je co 10 dni. czy jest szansa, że tuje odżyją co radzicie?

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Natalia Dominiczak

Natalia Dominiczak Specjalista ds.
sprzedaży, Makro
Cash and Carry
Polska S.A.

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Jeśli chodzi o nawadnianie tuji, to u mnie sprawdza się automatyczny system nawadniania blumat http://blumat.pl/product_info.php/info/p47_Zestaw-Trop... . Jest świetny, bo rośliny dostają tyle wody ile potrzebują, a tuje są wymagające... Na codzień podłączam system pod baniak z wodą, a na wyjazdy pod kran i radzi sobie katalogowo:)

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Ja mam nawadnianie automatyczne też :) to bardzo fajna sprawa, oprócz tego że o wiele łatwiej dbać o ogród to oszczędza się dużo czasu i rachunki za wodę też mi zmalały. Mnie nawadnianie projektowała firma firma Tanake http://nts.tanake.com.pl/ i bardzo profesjonalnie podeszli do tematu mimo ze to bylo niewielkie zlecenie jak dla nich :)
Beata Nowicka

Beata Nowicka Student, UŚ

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

U mnie trzeba było wykopać wszystkie tuje. Ale podłoże było bardziej gliniane, więc nic dziwnego, że nie chciały rosnąć.

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Macie jakieś zdjęcia?
Andr Zwel

Andr Zwel Doradca, Grupa PZU

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Jest to roslina wieloletnia, z natury duza i moze urosnac nawet do 3 metrow.
Na wiosne powinnas ja regularnie nawozic (co 15-20 dni) preparatem bogatym w azot i potas, celu wspierania wzrostu nowych pedow.
Wskazane jest przechowywac te rosline w domu lub szklarni, dopiero gdy temperatura na zewnatrz przekroczy 15°C mozna ja wyniesc na zewnatrz. Powinna jednak stac w zacienionym miescu, gdyz bezposrednie dzialanie slonca moze uszkodzic liscie. W sloncu moze stac tylko w najpozniejszych godzinach dnia.
Nie powinno sie tej rosliny przelewac, wrecz przeciwnie podlewac dopiero gdy ziemia jest sucha przez okolo 2 dni. Podlewac mniej wiecej co tydzien - dwa, okolo 2-3 szklanek wody, uwazac zeby woda nie stala w podstawce.
W tym sklepie powinni Ci doradzić odpowiednie nawozy oraz środki ochronne https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/iglaki-i-krzewy-ozd...
Sebastian Wroni

Sebastian Wroni Account Manager,
Własna działaność

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Jeżeli chodzi o tuje to tutaj mogę polecić Wam bardzo dobry i konkretny artykuł https://sobir.pl/jak-prawidlowo-dbac-o-tuje/ który właśnie porusza temat tego, jak należy prawidłowo dbać o tuje, poznając zarówno jej charakterystykę i odmiany. Warto również dowiedzieć się dlaczego należy przycinać tuje, aby rosły dokładnie tak jak sobie to wymarzyliśmy. Pozdrawiam serdecznie!
Olek Marcinek

Olek Marcinek Specjalista ds.
sprzedaży, SX

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Tuje dość szybko rosną, prawda?

Temat: Jak dbać o tuje szmaragdowe?

Zobacz http://katany.com.pl/komu-warto-zlecic-pielegnacje-ogr... moim zdaniem nie ma lepszego rozwiązania.



Wyślij zaproszenie do