konto usunięte

Temat: Beton architektoniczny

robert szczepaniak:
Bogdan A.:
no widzisz, czasami należy trochę poudawać

tylko tam, gdzie nie idzie inaczej. sztuczne efekty mnie nie interesuja.

rob

Czasami klient życzy sobie "odrobiny udawania" dla osiągnięcia określonego efektu, i czasami ten efekt jest sprawą nadrzędną nad świadomością tego, że jest to w pewien sposób oszukane

konto usunięte

Temat: Beton architektoniczny

Przecież architektura to sztuka iluzji Robercie;)
Robert Gester

Robert Gester architekt (A
arch+ing/PL iarp),
animator 2d,
rysownik, BI...

Temat: Beton architektoniczny

Mariusz Jakubczyk:
Przecież architektura to sztuka iluzji Robercie;)

dla mnie architektura jest sztuka ksztaltowania przestrzeni, iluzje pozostawiam innym dziedzinom sztuki, w tym prestidigitatorskiej ;)
bodajze philip johnson powiedzial (co juz tu chyba cytowalem), ze najwazniejszym zadaniem architekta jest wychowac sobie klienta. u mnie klient musi umiec argumentowac, inaczej staje na moim.

robrobert szczepaniak edytował(a) ten post dnia 25.02.11 o godzinie 14:51

konto usunięte

Temat: Beton architektoniczny

robert szczepaniak:
Mariusz Jakubczyk:
Przecież architektura to sztuka iluzji Robercie;)

dla mnie architektura jest sztuka ksztaltowania przestrzeni, iluzje pozostawiam innym dziedzinom sztuki, w tym prestidigitatorskiej ;)
bodajze philip johnson powiedzial (co juz tu chyba cytowalem), ze najwazniejszym zadaniem architekta jest wychowac sobie klienta. u mnie klient musi umiec argumentowac, inaczej staje na moim.

robrobert szczepaniak edytował(a) ten post dnia 25.02.11 o godzinie 14:51
a to twoi klienci nie znają argumentu "no bo tak"?;)
Robert Gester

Robert Gester architekt (A
arch+ing/PL iarp),
animator 2d,
rysownik, BI...

Temat: Beton architektoniczny

Mariusz Jakubczyk:
robert szczepaniak:
Mariusz Jakubczyk:
Przecież architektura to sztuka iluzji Robercie;)

dla mnie architektura jest sztuka ksztaltowania przestrzeni, iluzje pozostawiam innym dziedzinom sztuki, w tym prestidigitatorskiej ;)
bodajze philip johnson powiedzial (co juz tu chyba cytowalem), ze najwazniejszym zadaniem architekta jest wychowac sobie klienta. u mnie klient musi umiec argumentowac, inaczej staje na moim.

robrobert szczepaniak edytował(a) ten post dnia 25.02.11 o godzinie 14:51
a to twoi klienci nie znają argumentu "no bo tak"?;)

probuja, ale bez rezultatu. mnie jest ciezko przekonac do czegos, co nie jest ani ekonomiczne, ani estetyczne, ani sensowne, ani zdrowe.
plyty betonowe na sciane ceglana nie maja w ogole sensu, to juz lepiej zdrapac tynk, a kazde okladziny we wnetrzu pozostawiaja pole dla wszelkiego syfu miedzy nimi a sciana, a nikt mi nie udowodni, ze plyty betonowe zakleja sciane calkowicie.
no ale jak chcecie sie w taka 'iluzje' bawic, prosze bardzo ;)

rob
Agata D.

Agata D. architekt,

Temat: Beton architektoniczny

robert szczepaniak:
nadal sie nie rozumiemy. to wlasnie na zewnatrz z uwagi na klimat zastosowanie betonu architektonicznego w polsce jest ograniczone, zas we wnetrzach jak najbardziej mozliwe. to jest po prostu sciana zelbetowa nietynkowana i bez zadnej gladzi, z widocznymi miejscami po srubach spinajacych scianki szalunkowe.
tu akurat scianki szalunkowe szly poziomo:


Obrazek


rob

Nie lubię fundamentalistów, ani ich wąskiego myślenia. To ono nie pozwala im zrozumieć pytania/problemu. W życiu (architekturze) trzeba być elastycznym i dostosowywać swoje widzenie świata do warunków (klienta).

"plyty betonowe na sciane ceglana nie maja w ogole sensu, to juz lepiej zdrapac tynk, a kazde okladziny we wnetrzu pozostawiaja pole dla wszelkiego syfu miedzy nimi a sciana, a nikt mi nie udowodni, ze plyty betonowe zakleja sciane calkowicie.
no ale jak chcecie sie w taka 'iluzje' bawic, prosze bardzo ;)"- to bardzo ograniczone myślenie, które w pewny stopniu wiąże ci ręce. Ja np. nie mam nic przeciwko odrobinie kurzu która zbierze się między okładziną szklaną a ścianą, również tą betonową...
Robert Gester

Robert Gester architekt (A
arch+ing/PL iarp),
animator 2d,
rysownik, BI...

Temat: Beton architektoniczny

Edyta A.:
Nie lubię fundamentalistów, ani ich wąskiego myślenia. To ono nie pozwala im zrozumieć pytania/problemu. W życiu (architekturze) trzeba być elastycznym i dostosowywać swoje widzenie świata do warunków (klienta).

nalezy czytac ze zrozumieniem. napisalem, ze klient musi umiec argumentowac to, czego chce, bo na ogol klienci albo nie wiedza, czego chca, albo chca czegos, co im skomplikuje zycie (przekonalem sie o tym juz nie raz w ciagu wielu lat, dlatego nie pozwalam sobie wchodzic na glowe z roznymi widzimisie), a tylko w nieznacznym procencie wiedza dobrze, ze to, czego chca, bedzie im dobrze sluzylo. i wtedy nie mamy klopotow z komunikacja.

nic nie wiesz o moim mysleniu, a zarzucasz mi fundamentalizm. nie sadzisz, ze pozwalasz sobie na zbyt wiele?
"plyty betonowe na sciane ceglana nie maja w ogole sensu, to juz lepiej zdrapac tynk, a kazde okladziny we wnetrzu pozostawiaja pole dla wszelkiego syfu miedzy nimi a sciana, a nikt mi nie udowodni, ze plyty betonowe zakleja sciane calkowicie.
no ale jak chcecie sie w taka 'iluzje' bawic, prosze bardzo ;)"- to bardzo ograniczone myślenie, które w pewny stopniu wiąże ci ręce. Ja np. nie mam nic przeciwko odrobinie kurzu która zbierze się między okładziną szklaną a ścianą, również tą betonową...

to byl tylko przyklad argumentacji, nie bede go dalej rozwijal, bo nie ma do tego casus i nie mam przez to motywacji, choc nie chodzilo o szklana okladzine, ale praktycznie dwie sciany, z ktorych jedna jest szczelna, druga nie. napisalem tez, ze mozecie sie bawic w te iluzje dalej, nikt wam nie broni.

moja argumentacja jest dokladnie dopasowana do sytuacji, w ktorej jest mi za to placone, zebym wykonal rzecz, ktora bedzie funkcjonowac.

rob
Tomasz Wielecki

Tomasz Wielecki Biuro
architektoniczne

Temat: Beton architektoniczny

Widzę, że zrodziła się tu klasyczna dyskusja o tym ile w projekcie architekta, a ile klienta... :)
Odnośnie betonu, to oczywiście czym innym są ściany szalunkowe, a czym innym prefabrykowane płyty. I różnych umiejętności wymagają...
Robert Gester

Robert Gester architekt (A
arch+ing/PL iarp),
animator 2d,
rysownik, BI...

Temat: Beton architektoniczny

Tomasz Wielecki:
Widzę, że zrodziła się tu klasyczna dyskusja o tym ile w projekcie architekta, a ile klienta... :)

to nie tak. nadrzednym celem jest obiekt, juz nawet nie jako projekt, ale jako produkt, ze swoim maintenance i zywotnoscia, duzo dluzsza niz inne produkty rynkowe. to jest jeden z zarzutow, jakie nowoczesny building engineering stawia tradycyjnemu. stad tez wzrastajace zainteresowanie sposobem managementu projektow bim (building information modelling) juz nie tylko przez profesjonalistow, ale i przez inwestorow, na razie panstwowych (rzad u.s.a., nasa, teraz rozwaza to rzad uk, a pewnie i niedlugo cala unia).
stad tez i nowe wzorce kontraktow trojstronnych (inwestor-projektant-wykonawca), ktore zaproponowala juz firma prawnicza w stanach (hanson bridgett) dla tzw. integrated project delivery (ipd).

kontrakty te maja zasade 'profit deferred' (profit docelowy, perspektywiczny) oparta na strategii ceny docelowej. wtedy kazdy z uczestnikow procesu wie na poczatku procesu realizacyjnego, jakich zyskow moze sie spodziewac i razem w tym celu wspolpracuja. bim pozwala im poprzez reports z modelu 3d ocenic koszty projektu juz we wczesnej jego fazie.

to tyle off-topic.

robrobert szczepaniak edytował(a) ten post dnia 01.03.11 o godzinie 15:02
Sławek Kulesza

Sławek Kulesza Właściciel,
\"QLESZA\"DECORSTYL
Aplikacje materii
dekora...

Temat: Beton architektoniczny

Witajcie :) Moze to Was zainteresuje. Oczywiscie imitacja plyt betonowych.
http://www.garnek.pl/qlesza/13522415/beton
Magdalena Szymecka

Magdalena Szymecka architekt wnętrz

Temat: Beton architektoniczny

i co w związku z tym?

Temat: Beton architektoniczny

Betonem zachwyciłem się na studiach. Przeglądłem wszystkie gazety by poszukac trochę betonu. Imponowała mi brutalnośc tego materiału. Faktura i moc efektu jaki ten materiał wywołuje. Niektóre realizacje zaprzeczały jego surowości, pokazując, że z betonu da się zrobić coś ciepłego i przyjemnego w odbiorze. Właściwie to w tej chwili materiał podstawowy do wznoszenia budynków. Tak jak kiedys glina, drewno, kamień, cegła... Tak teraz beton jest podstawą wszelkich budów. Chyba to mnie tak zachwycało. Mówię w czasie przeszłym, bo jednak w tej chwili nabrałem wielkiego dystansu do tego materiału jako wykończeniowego.
Stało się tak, bo zaraz po studiach, po zaprojektowaniu jednej ściany w betonie licowym, zdałem sobie sprawe ile problemów wynika z mojego widzimisię, które właściwie dla inwestora nie miało większego sensu.
Zapewnienie odpowiednich właściwości termicznych przegrody, odpowiednie zawibrowanie, dostarczenie odpowiedniej mieszanki na budowę. To wszystko uświadomiło mi, że beton liowy nie nadaje się do polskich realiów.
Ok, teoretycznie ma wiele zalet, ale tak naprawdę czasami brak jest argumentów, dla których wznoszenie ścian z betonu licowego ma sens.

Estetyka jest tutaj poza dyskusją. Chodzi głównie o to, że nawet bardzo dobrze zaprojektowana ściana, może być w jednym momencie spieprz*na przez betoniarnię, która mimo zamówienia na beton licowy, przywozi beton zmieszany z kamolami wielkości jabłka. Naprawde nie ma znaczenia jaki szalunek się użyje, kiedy wykonawca użyje wibratora i zwyczajnie pocharata te nasze gładziutkie płyty szalunkowe ze specjalną powłoką. Nie ma znaczenia nasza dbałość o odpowiednie podziały elewacji, kiedy panowie skończa lac jedną gruszkę w połowie naszego szalunku. i reszte doleją za dzień lub dwa...

To tyle generalnie o betonie;)

Temat: Beton architektoniczny

No w końcu ktoś to powiedział.
Dlatego właśnie stosujemy betony prefabrykowane, gdzie da się zachować oczekiwane podziały i wszystko będzie jak należy.
Polecam uwadze stronę http://www.novabet.pl jeśli jeszcze macie kłopot ze znalezieniem kogoś kto to robi.
Znajdziecie tam płyty i do wnętrz i zawieszane na elewacji.

konto usunięte

Temat: Beton architektoniczny

Skoro już o polecaniu to zapraszam na stronę http://www.beton-architektoniczny.eu. Duży wybór faktur i kolorów. Jest co wybierać.
Łukasz Żyła

Łukasz Żyła Prezes Zarządu,
JUNJIN Polska sp. z
o.o.

Temat: Beton architektoniczny

Ktoś pytał o beton architektoniczny, który jest możliwie lekki na m2.
Beton GRC umożliwia produkcję bardzo cienkich płyt - nigdy jednak nie będzie to zbliżone do wagi m2 kartongipsu.
Prawdziwy beton nie będzie najlżejszy, ale nowoczesny beton architektoniczny umożliwia wyprodukowanie płyty betonowej o wymiarach prawie 3m x 1m a grubej zaledwie na 1 centymetr.
Beton architektoniczny grc pozwala zresztą na wiele więcej:
http://www.kroe.eu
Nie tylko ściany - również blaty, meble i fotobeton:
Łukasz S.

Łukasz S. Project Manager

Temat: Beton architektoniczny

http://loftsystem.pl/galeria/
Oliwka Morduk

Oliwka Morduk Właściciel,
Subiektyw, własna
działalność

Temat: Beton architektoniczny

No to widzę, że całkiem sporo osób ma pozytywne zdanie na temat płytek architektonicznych :) W mojej ocenie na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na markę Weneve https://weneve.com/ ponieważ są ładnie wykończenie, a do tego można jeszcze bez problemów znaleźć wersje zarówno na zewnątrz i do wewnątrz np. z dodatkowym złotym i srebrnym kruszywem :)

Temat: Beton architektoniczny

Ja mam u siebie http://fanocean.pl/beton-architektoniczny-jako-dekorac... jestem bardzo zadowolony.

Temat: Beton architektoniczny

Jakby ktoś jeszcze szukał producenta wyrobów z betonu architektonicznego to myślę, że warto zwrócić uwagę na https://www.contractors.pl/
Jakość i wykonanie pierwsza klasa.

Temat: Beton architektoniczny

Jakość wygrała http://bestmap.pl/jak-obchodzic-sie-z-betonem/ warto,dobra cena.

Następna dyskusja:

beton architektoniczny CONC...




Wyślij zaproszenie do