konto usunięte

Temat: Poszukujemy autorów dla Software Press!

Masz wiedzę i doświadczenie, którymi chciałbyś się podzielić? Magazyn Data Center Manager jest otwarty na współpracę z zewnętrznymi autorami.
Jest to nowy projekt naszego wydawnictwa, które od 15 lat publikuje magazyny dla branży IT takie jak Software Developer's Journal czy Hakin9. Data Center Manager będzie dostępny, podobnie jak reszta tytułów, za darmo w formacie PDF do pobrania z naszych stron. Dzięki wieloletniej obecności na rynku dysponujemy szeroką bazą kontaktów wśród informatyków, administratorów sieci, managerów IT.
Data Center Manager jest skierowany przede wszystkim do specjalistów z dziedziny Data Center oraz managerów decydujących o rozwiązaniach technologicznych w firmach, które reprezentują. Dlatego też, interesują nas artykuły o charakterze doradczym, prezentujące treści informacyjne o rynku Data Center. Czasopismo ma przede wszystkim pomagać czytelnikom poprzez gotowe rozwiązania typowych i niezwykłych problemów w codziennej pracy, prezentację technologii rozwiązań w nowoczesnych Data Center. Gwarantujemy, że Data Center Manager dotrze do dużej rzeszy osób.
Data Center Manager koncentruje się na przekazaniu konkretnych problemów związanych zarówno z softwarem jak i hardwarem. Jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany, prosilibyśmy aby zaproponować listę tematów związanych z Data Center, w których czułby się najlepiej. Dwa pierwsze numery związane będą z tematyką infrastruktury sprzętowej oraz bezpieczeństwa.

Z poważaniem
Marcin Jełowicki

marcin.jelowicki@software.com.pl

Software Press Sp. z o.o. S.K.
ul. Bokserska 1
02-682 Warszawa

konto usunięte

Temat: Poszukujemy autorów dla Software Press!

Jesteście oszustami i cwaniakami, sam pisałem artykuły jeszcze do Software 2.0 i Hakin9 i zawsze, ale to zawsze były problemy z wypłatami, moja historia nie jest odosobniona, mój kumpel musiał czekać pół roku na pieniądze i trzeba się prosić na kolanach.

http://www.secnews.pl/2007/12/29/magazyn-hakin9-i-linux/

O firmie, byli pracownicy:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,645,53711379,53711379,Z...

Pisząc artykuł dla Software Press (kiedyś Software Wydawnictwo, zmienili nazwę bo chyba za dużo negatywnych opinii w internecie już krąży), można być pewnym tylko tego, że

1) Poczekacie pół roku na wypłatę pieniędzy (a ile dostaniecie to się dowiecie PO wydaniu magazynu, sprytnie nie?)

2) O ile w ogóle dostaniecie (podobno teraz routery dają zamiast pieniędzy)

3) Za każdy obrazek na stronie 50% mniej pieniędzy od strony

4) Brak jakiejkolwiek reakcji na maile wysyłane do kogokolwiek PO wysłaniu artykułu, przed odpowiadają natychmiastowo, żeby zapełnić magazyn

Nie wierzycie mi? Poszukajcie w google wypowiedzi innych autorów.
Piotr Konieczny

Piotr Konieczny Chief Information
Security Officer,
Niebezpiecznik.pl

Temat: Poszukujemy autorów dla Software Press!

Bartosz Wójcik: +1, a nawet +2, bo nie tylko mnie spotkało to samo co Ciebie. U mnie dodatkowo umowa nie pozwalała na tłumaczenia, a została złamana i artykuł poszedł w wydaniach zagranicznych, o czym dowiedziałem się przypadkiem -- bo oczywiście Software nie wypłacił za te artykuły wynagrodzenia :-)

konto usunięte

Temat: Poszukujemy autorów dla Software Press!

Piotr Konieczny:
Bartosz Wójcik: +1, a nawet +2, bo nie tylko mnie spotkało to samo co Ciebie. U mnie dodatkowo umowa nie pozwalała na tłumaczenia, a została złamana i artykuł poszedł w wydaniach zagranicznych, o czym dowiedziałem się przypadkiem -- bo oczywiście Software nie wypłacił za te artykuły wynagrodzenia :-)

Ja jeszcze pisałem dla nich w czasach kiedy za każde zagraniczne wydanie płacili, ale wiem od znajomego, że jego artykuł ukazał się w magazynie Hakin9, a później został opublikowany również w magazynach zagranicznych bez żadnej dopłaty oraz ukazał się w jakimś wydaniu "the best of" za co również nie został wynagrodzony, zgodnie z prawem - tak, czy to etyczne to już pozostawiam innym do oceny...

Przykro patrzeć co teraz się dzieje z Software Press, przestali wypłacać wynagrodzenia, spamują co jakiś czas wszystkie listy IT na GoldenLine, rotacja pracowników jest większa niż na karuzeli w wesołym miasteczku, chociaż myślę, że nikomu nie jest do śmiechu z tego powodu ani utalentowanym autorom, ani nawet pracownikom tego wydawnictwa.

Winy szukałbym w szefostwie Software Press, które chyba wie co się dzieje w ich firmie, jak odbierane jest to wydawnictwo, co piszą autorzy o współpracy z nimi, ale jak widać nadal się to opłaca, publikacja za darmo w formie PDF bez konieczności druku na papierze eliminuje główny koszt (oraz obcięcie kosztów zwiazanych z wypłatami dla autorów), a cena reklam pozostaje taka sama, sprytnie to sobie obmyślili.



Wyślij zaproszenie do