Anna Herda

Anna Herda Handlowiec

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Okres dojrzewania to czas, w którym wielu młodych ludzi ma problemy z cerą. Bardzo często zmagają się z widocznymi zaskórnikami, rozszerzonymi porami czy przetłuszczaniem się skóry. Kłopotliwe dla nastolatków są grudki i krostki pojawiające się na twarzy czyli tzw. trądzik.

Przyczyną wszystkich problemów jest „burza hormonalna” czyli nadmierna produkcja hormonów płciowych nazywanych androgenami. Trądzik jest chorobą skóry, która powstaje w mieszkach włosowych. To do nich wydzielany jest łój z gruczołów łojowych powodujący stany zapalne. Zmiany skórne głównie umiejscawiają się na twarzy (broda, nos, czoło), a także na plecach i dekolcie. Istnieje wiele czynników które mogą powodować nasilenie się objawów trądziku między innymi stres, oraz czynniki alergogenne: chlorowana woda, niektóre leki np. sterydy anaboliczne, kortyzon, nadmiar wit.B12 i D, leki zawierające jod oraz leki uspakajające i nasenne. Najczęstszym powodem jest jednak zła pielęgnacja skóry oraz nieodpowiednio dobrane kosmetyki.

Cera trądzikowa wymaga szczególnej dbałości. W żadnym wypadku nie wolno wyciskać wyprysków, działanie takie powoduje rozprzestrzenianie się stanów zapalnych i może prowadzić do powstawania widocznych blizn.
Przy pielęgnacji cery trądzikowej należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry. W tym celu należy używać żeli bądź pianek przeznaczonych specjalnie do cery tłustej i trądzikowej (Pharmaceris T - pianka głęboko oczyszczając, La Roche Posay - Effaclar żel, Iwostin Purritin - żel oczyszczający). Po umyciu twarzy żelem zawsze należy zastosować tonik o działaniu antybakteryjnym i regulującym pracę gruczołów łojowych. Tonik przywróci skórze PH, aby mogła bronić się przed rozwojem bakterii. Nie wskazane jest stosowanie toników zawierających alkohol. Mają one właściwości dezynfekujące ale niszczą florę bakteryjną, dodatkowo znacznie wysuszają naskórek.
Istotną rolę w pielęgnacji cery trądzikowej odgrywa również złuszczanie naskórka. W tym celu należy stosować przynajmniej raz w tygodniu peelingi (Eucerin DermoPurifyer, Iwostin Purritin peeling, Flos Ideal peeling enzymatyczny).
W czasie dnia należy stosować lekką emulsję nawilżająco – matującą (La Roche Posay Effaclar M, Eucerin). Na noc natomiast kremy do cery tłustej z retinoaldehydem lub kwasem owocowym, które pomogą złuszczyć naskórek i oczyścić pory (Avene Diacneal, Cleance K, La Roche Posay Effaclar K, Iwostin Purritin krem na noc).
Warto zaopatrzyć się w bibułki matujące, którymi w ciągu dnia można zebrać serum z twarzy (Beauty Formulas).
Ważny jest również kontakt z dermatologiem. Dobrym uzupełnieniem kuracji farmakologicznej będzie wizyta u kosmetyczki. Poddanie się raz w miesiącu zabiegowi złuszczająco – oczyszczającemu pomoże w przywróceniu równowagi skórze. W ofercie gabinetów kosmetycznych można znaleźć wiele zabiegów do młodej, problemowej cery. Leczenie trądziku jest długotrwałe i wymaga bardzo skrupulatnego przestrzegania ustalonej kuracji.

konto usunięte

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

A ja mam pytanie o inny tadzik ... u osób dojrzałych
Chodzi o tradzik rózowaty?
Ewa A.

Ewa A. dzieci są moją
inspiracją w życiu
:)

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Poproszę o pytanie tutaj lub na numery kontaktowe dermolab.pl
Anna Herda

Anna Herda Handlowiec

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Trądzik różowaty, czyli Rosacea jest schorzeniem, który ma duży związek z występowaniem łojotoku, częstymi zaczerwienieniami skóry pod wpływem temperatury bądź emocji, co może świadczyć o zaburzeniach naczyniowo-ruchowych.

Rosacea dotyczy osób w różnym wieku, ale diagnozowana jest u osób po trzydziestym roku życia, najczęściej u kobiet w okresie menopauzy.

Obszary chorobowe umiejscowione są po obu stronach nosa, tworząc kształt motyla, czasem na brodzie, czole i nosie.

Możemy wyróżnić cztery etapy choroby:

1. zaczerwienienia impulsowe,
2. utrwalony rumień,
3. trądzik,
4. kalafiorowaty nos

Zaczerwienienia impulsowe - pod wpływem emocji lub nagłej zmiany temperatury, na twarzy pojawiają się charakterystyczne zaczerwienienia, w kształcie motyla. Większość osób dotkniętych tym schorzeniem, wcześniej skarżyło się na cerę bardzo wrażliwą, naczynkową.

Utrwalony rumień - impulsowe zaczerwienienia przechodzą w stałe zaczerwienienia, a pod wpływem czynników zewnętrznych przybierają na sile. Można odczuwać swędzenie i pieczenie spowodowane emocjami.

Trądzik różowaty - pojawiają się krostki, wyglądające jak trądzik młodzieńczy jednak bez wydzieliny. Ten etap jest już bolesny, swędzący.

Kalafiorowaty nos - przerost tkanki łącznej w okolicach nosa. Spotykany najczęściej u mężczyzn i osób nie dbających o swoją skórę.

Choroba może w ciągu kilku lat przejść wszystkie etapy, ale może się też zatrzymać na każdym z nich. Najczęściej spotyka się etap 1 i 2.

Podczas leczenia stosuje się doustnie antybiotyki w kilkutygodniowych lub kilkumiesięcznych cyklach z przerwami. Dlatego bardzo ważne jest by być pod stałą opieką lekarza dermatologa.

Wskazane jest przyjmowanie witamin głównie PP i B2.

Przeciwwskazania i pielęgnacja są bardzo podobne jak przy cerze naczynkowej. Jednak tu trudniej dobrać odpowiednie preparaty, skóra dotknięta trądzikiem różowatym często nie toleruje wielu kosmetyków, nawet dla niej przeznaczonych.

Należy stosować kosmetyki bezzapachowe, o bardzo delikatnym działaniu, przeznaczone do skóry bardzo wrażliwej, alergicznej.

W seriach aptecznych, każdy preparat stosowany do pielęgnacji cery naczynkowej, ma również wskazanie do Rosacea.


Dodatkowo:

* Pharmaceris R posiada kojący żel myjący oraz kremy do cery tłustej i suchej,
* Dermedic AngioCold krem chłodzący,
* Avene Antirouges i Diroseal,
* Ziaja Med-Seria trądzik różowaty,

konto usunięte

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Super ..:-)))
Aleksandra Maria S.

Aleksandra Maria S. Podłączona do
prądu-الكساندرا

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Ja juz w miare pozbylam sie tradziku ale nadal
pozostal problem-czerwonej skory.
Po kazdym myciu-zelem+woda/samym mleczkiem(aptecznym)/tonikiem
mam zaczerwieniona skore -strefa T czyli czolo,nos,poliki i czasem broda.
Nie pomagaja zadne kremy,uzywalam miedzy innymi :Avene Diroseal-tylko spowodowal ze nastepnego ranka budzilam sie z nowymi krostami na twarzy,
Ziaji,przetestowalam mnostwo probek i albo marnie dzialyly na moja cere i jak byla czerwona tak nadal byla albo budzilam sie rano z niespodziankami.
Wiec w jaki sposob pielegnowac taka cere.

Tez problem mam taki by znalesc odpowiedni podklad ktory pokryje to wszystko i w miare bedzie sie trzymal na twarzy(12h/16h)
Mialam jeden fajny ale niestety w Niemczech juz go wycofali,a w Polsce nie bylo nigdzie mojego koloru,choc tez trudno dostepne inne kolory,wiec nawet i z podkladem dobrze kryjacym mam problemy...
Zaznaczam ze wizyta u dermatologa bedzie dopiero w kwietniu
Anna Herda

Anna Herda Handlowiec

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Najlepszy z pośród tych które znam to Dermablend Vich, typowy podkład korygujacy. Jest dość ciężki ale znakomicie kryje:

Obrazek


Jeżeli chodzi o zaczerwienioną skórę to polecam używanie wody termalnej.
avene Diacneal znakomicie sprawdza się przy problemach z zaskórnikami drobnymi zmianami, ale ze względu na to że zawiera pochodna retinolu czyli wit. A oraz właściwości dość silnie złuszcajacych nie polecam go stosować przy zmianach zapalnych bo rzeczywiście moze porażniać. Może Powinna Pani wyprubować w tej chwili krem kojący np. z Avene kojący do skóry mieszanej, lib La Roche Posay Hydranorme, które łagodzą podraznienia i są przeznaczone do skóry porażnionej wręcz alergicznej.Anna Herda edytował(a) ten post dnia 13.01.11 o godzinie 15:22
Olga Drzycka

Olga Drzycka pracownik działu
informacji

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Bardzo dobry do cery ze skłonnościami do trądziku jest Dermogal A+E Gal. Jest doskonały dla skóry wrażliwej i z problemami takimi jak: trądzik, atopowe zapalenie skóry, nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne. Ponadto wpływa na poprawę nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry. Świetnie nadaje się pod makijaż.
Adam Pawlicki

Adam Pawlicki Właściciel,
Samozatrudnienie

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Aplikator na wypryski stosowany systematycznie bardzo wiele daje - ten od Hildegard Braukmann. Powinien pomóc, czas zależy od stanu cery, od tego co jest konkretnie do zrobienia, ale generalnie cerę można tutaj doprowadzić do normalności naprawdę łatwo i szybko.
Andrzej Wolan

Andrzej Wolan Student, LO w
Grudziądzu

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Polecam zapoznać się z tą stroną:
Trądzik
Adam Pawlicki

Adam Pawlicki Właściciel,
Samozatrudnienie

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Do tego zestawienia jeszcze Tonik na bazie wody morskiej HB i zmiana powinna być zdecydowana. Ogólnie cera dla uzyskania normalności wymaga zwrócenia uwagi na podstawy. Jeśli tylko takie podejście będzie odpowiednie, to cele zrealizujecie, ale nic nie dzieje się od razu. Ja mocno się napracowałam nad tym, żeby uzyskać to, czego chciałam.
Iwona Kamińska

Iwona Kamińska Pracownik biurowy

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Oczywiście oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie , więcej informacji na ten temat znajdziesz tu https://millaflux.pl/naturalne-kosmetyki-na-tradzik

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

ja się zaopatrzyłam w weglowy żel do mycia twarzy, peeling tej samej serii i krem, efekt widac. Dla mnie kosmetyki te są najlepsze https://kontigo.com.pl/marki/bielenda.html

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Ja polecam raz na jakiś czas chociaż wybrać się na tego typu profesjonalne zabiegi - https://klinikamiracki.pl/maska-tretinoinowa/ nie ma porównania nawet jak potem skóra ładnie się prezentuje :)
Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski Kierownik,
Właściciel

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Ja pielęgnację zaniedbałem a później musiałem się męczyć z przebarwieniami :/ na szczęście trafiłem do Kliniki Krajewski gdzie w profesjonalny sposób usunięto mi wszystkie defekty skórne :)

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Znalazłam tutaj http://chemia-sklep.pl/ bardzo cenne porady kosmetyczne, które wykorzystuje na co dzień
Klara Maj

Klara Maj blogerka, Bolg

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Świetne kosmetyki są z novaclear z serii acne zawieja wyciąg z aloesu , pantenol które łagodzą różne zmiany na skórze. Używam ich od jakiegoś czasu i bardzo sobie je chwale .

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

ja do tłustej cery mam kosmetyki z Bielendy z tej linii Botanical Clays. To linia wegańska, mam te z zieloną glinką, na prawde skuteczne są. Mają działanie antybakteryjne, oczyszczają skórę, działaja matująco, ściągająco i wysuszająco, ograniczają powstawanie niedoskonałośc. Na prawde dobre są

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Jak sobie radzić ze skórą trądzikową? Jakich błędów nie popełniać? Na co zwracać uwagę? Podrzucam linki do mini poradnika https://yasmeen.pl/orientalne-inspiracje/pielegnacja-ce... mi bardzo pomógł dlatego polecam.
Arek Tomasik

Arek Tomasik Specjalista ds.
marketingu, brak

Temat: Cera tradzikowa- w jaki sposób ją pielęgnować?

Sprawdź sobie ofertę https://care4skin.pl/rodzaj-skory/skora-naczyniowa/



Wyślij zaproszenie do