Marcin Balajewicz

Marcin Balajewicz przedsiębiorca

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Witam,
mam takie pytanie czy jeżeli będę importował towary z chin (ubrania nieoryginalne) i chciałbym otworzyć sklep, aby je w nim sprzedawać to czy będę potrzebował paragony, faktury lub inne papiery zakupu z danej fabryki w chinach?

Czy może jednak samo cło czy vat zapłacony w urzędzie celnym wystarczy?
Pytam ponieważ raczej takich papierów bym nie otrzymał.
I jeszcze jedno do jakiej kwoty nie płaci się cła, nie jest to może $50 ?
Proszę i dziękuję za odpowiedź.
Leszek Ślazyk

Leszek Ślazyk Instytut Badań Chin
Współczesnych

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

dzień dobry,

jeśli myśli pan poważnie o sprzedaży w polsce towarów (ubrań) sprowadzonych do kraju (importowanych) z chin, to musi je pan wprowadzić do obrotu na terenie polski i unii europejskiej. co to oznacza? znaczy to, że towary przez pana sprowadzone muszą przejść odprawę celną. urząd celny wymagać będzie:
1. faktury handlowej (commercial invoice)z tłumaczeniem treści na język polski
2. listy załadowczej (packing list)
3. świadectwa pochodzenia (certificate of origin)
4. konosamentu (bill of lading, ewentualnie airway bill)
5. faktury za transport o ile koszt transportu nie został uwzględniony w fakturze handlowej

cło za odzież z chin wynosi 12% liczone od wartości towaru i kosztu transportu. VAT póki co 22%.

jeśli będzie pan sprzedawał odzież w sklepie, to w przypadku kontroli skarbowej musi posiadać pan między innymi dokumenty SAD wykazujące wielkość należnego podatku VAT, wartość podstawy jego wyliczenia, etc.

pozdrawiam


Obrazek
Leszek Ślazyk edytował(a) ten post dnia 03.11.10 o godzinie 15:30
Marcin Balajewicz

Marcin Balajewicz przedsiębiorca

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Dziękuje za odpowiedź.
Tomasz R.

Tomasz R. szef, Agencja celna
przymierze

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

i pilnowac chinczykow by niew załądowałi towarow markowych lub ze znakami markowymi

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Witam dołączam się do tematu nurtuje mnie ten problem od dłuższego czasu,
Czy faktura która wystawi nam sprzedawca zwana Commercial Invoice , zawierająca specyfikację towarową jest wystarczającą faktura dla urzędu celnego? I czy po odprawie celnej +opłaceniu VAT możemy bez problemu sprzedać towar na podstawie dokumentów które otrzymamy już po odprawie celnej?
Wiem że cena towaru na fakturze jest łączona z kosztami wysyłki i od tego płacimy podatek , zgadza się? Pozdrawiam

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Witam,
Po doprawie celnej i opłaceniu należności celno-podatkowych może Pan sprzedać towar. Podstawą do naliczenia cła i Vatu jest wartość faktury i koszty transakcyjne( koszty frachtu, ubezpieczenia itd).
Pozdrawiam
Iwona F.

Iwona F. Doradca
techniczno-handlowy
PREVAC sp. z o.o.

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Witam serdecznie,

Proszę mi napisać jak wygląda sprawa sprowadzenia z Chin pojedynczych sztuk ubrań/butów dla własnego użytku? Czy również płaci się cło? Czy trzeba również płacić za dokument SAD?
Pozdrawiam
Kinga Gegotek

Kinga Gegotek kura domowa

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Dołączam się do ostatniego pytania .
Chciałabym kupić jedną rzecz w Chinach (sukienka) i zastanawiam się co i w jaki sposób musiałabym zapłacić?
Proszę o pomoc .
Pozdrawiam
Tomasz R.

Tomasz R. szef, Agencja celna
przymierze

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Bardzo prosto - zamówic i czekac :
1. wersja pierwsza przyjdzie do domu bez opłat
2.wersja druga urzad celny pocztowy wezwie do siebie w celu oplacenia przesyłki
3. wersja trzecia - przesyłka zostanie dostarczona przez kuriera ( z oplatami lub bez)
I TO WSZYSTKO !!!!!!!!
Tomasz R.

Tomasz R. szef, Agencja celna
przymierze

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

jESZCZE JEDNO TRZEBA UWAZAC NA SPRAWE ZNAKOW TOWAROW ZASTZREZONYCH - BY NIE BYŁY TO PODROBY TYLKO ORYGINAŁY
Damian P.

Damian P. specjalista ds.
logistyki

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Witam. Zamowilem sobie ostatnio z Chin 1 pare bokserek znanej firmy.
Czy moga byc jakies problemy z dotarciem paczki? Paczka miala byc wyslana jako ” prezent ” droga lotnicza.
Czy bedzie naliczony jakis VAT + clo ?
Czy moja paczka moze do mnie nie dojsc?
Michał P.

Michał P. Specjalista ds.
Importu

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Damian Pytel:
Witam. Zamowilem sobie ostatnio z Chin 1 pare bokserek znanej firmy.

1 pare bokserek ? jaja sobie robisz ?
Tomasz R.

Tomasz R. szef, Agencja celna
przymierze

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

w pare bokserek wejda dwa jajka
Iwona F.

Iwona F. Doradca
techniczno-handlowy
PREVAC sp. z o.o.

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Witam,

Jestem już po sprowadzeniu pary butów więc mogę podzielić się zdobytymi informacjami :)

Paczka wysłana została przez sprzedawcę DHLem, dotarła do Polski w 2 dni. Następnie bardzo miła Pani z firmy DHL skontaktowała się ze mną i poprosiła o: wypełnienie kilku oświadczeń + upoważnienia dla firmy DHL, podesłania ksera dowodu osobistego i tłumaczenia faktury. Po ok 2 dniach zostałam poinformowana o dokonaniu odprawy importowej i poproszono mnie o uregulowanie należności celno podatkowych (23% podatek VAT, cło przy zamówieniu do 150 EUR nie jest naliczane) poprzez przelew na konto izby celnej. Po dokonaniu przelewu po ok 3 dniach dostarczono mi paczkę :)
Cała operacja importu przebiegła szybko, sprawnie i bez jakichkolwiek problemów więc następnym razem jeśli ponownie zamówię towar to tylko i wyłącznie z wysyłką DHLem :]
Iwona F.

Iwona F. Doradca
techniczno-handlowy
PREVAC sp. z o.o.

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Damian Pytel:
Witam. Zamowilem sobie ostatnio z Chin 1 pare bokserek znanej firmy.
Czy moga byc jakies problemy z dotarciem paczki? Paczka miala byc wyslana jako ” prezent ” droga lotnicza.
Czy bedzie naliczony jakis VAT + clo ?
Czy moja paczka moze do mnie nie dojsc?

By naliczyć VAT i cło potrzebna jest faktura, a ponieważ Twoja paczka wysłana jest jako "prezent" więc raczej o tą kwestię nie powinieneś się martwić.
Nie wiem jak to jest ze sprawdzaniem oryginalności produktu - z pewnością takiej kontroli podlegają towary sprowadzane do odsprzedaży, a czy do użytku osobistego - kto wie.
Łukasz Parzuchowski

Łukasz Parzuchowski fotograf -
parzuchowscy.com

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Witam,

Chciałbym sprowadzić kilkadziesiat przedmiotów "x" z Chin. Oczywiście w dalszej kolejności odsprzedam je z odpowiednim zyskiem. Chciałbym aby wszystko przeszło w pełni legalnie aby później nie było jakichkolwiek nieprzyjemności. Towar nie jest podróbką tak więc problemy zwiazane z jego oryginalnością odpadają.

Producenta mam. Cena jest ok.
gdybym dokonał standardowego zamówienia na os.fiz Chińczyk niezależnie od jego rzeczywistej wartosci wpisze kwote z przedzialu 5-45$ wraz z informacja ,ze to prezent. Jest duze prawdopodobienstwo ,ze przejdzie to bez VAT-u i Cła oraz innych dokumentów.

Jednak nie o to chodzi. Chce legalnie kupić i legalnie to sprzedac. i teraz pytanie:

Jaka jest droga krok po kroku? DG oczywiscie jest.

Co w przypadku gdy wartość zamówionych towarów wraz z transportem wyniesie powiedzmy 110$ ( próbki ) ? Przesyłki o tej wartosci chyba sa zwolnione z cła ( tak gdzies słyszałem:)) jednak gdy wprowadzam je na rynek cło powinienem jednak chyba zapłacić?

pozdr
Tomasz R.

Tomasz R. szef, Agencja celna
przymierze

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

lepiej nie kombinowac tylko normaqlnie zaplacic bo i tak urzad nie zwolni
Monika Izabela Sidor

Monika Izabela Sidor Auditor, Konsultant

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

WItam,
chciałam na własny użytek sprowadzić z Chin jonizator (oczyszczanie organizmu poprzez stopy) Nie wiem jaka bedzie opłata celna za to urzadzenie. I czy sa wymagane jakies dodatkowe pozwolenia? Dziękuję za odpowiedź.


Obrazek

konto usunięte

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

wydaje mi się, że kod CN to 9033000000 - 3,7% cła + 23% VAT. Do odprawy: faktura handlowa + packing list, kopie BL, no i koniecznie certyfikacja CE (certyfikat + właściwe oznaczenia na towarze). Do tego jeszcze koszty transportu (jeśli nie zostały ujęte w fakturze za towar).
Tomasz R.

Tomasz R. szef, Agencja celna
przymierze

Temat: Import towarów z Chin cło vat opłaty

Po analizie i konsultacji z Izba celna :
kod 8543709099 - 3,7 % cła plus 23 Vat
wiadomo faktura i OBOWIAZKOWO OZNACZENIE " CE "
TRANSPORT DOWOLNY DO WYBRANIA - pocztowy
- lotniczy
- kurier
Pozdrawiam .

Następna dyskusja:

Import z chin, dropshoping ...




Wyślij zaproszenie do