Karolina S.

Karolina S. naturalnie

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

WDYCHAMY TRUCIZNY, JEMY CHEMIĘ i używamy syntetyczne środki pielęgnacji ciała, domu.. na Boga, zmieńmy coś!!!

Od pewnego czasu zaprzyjaźniłam się z preparatami przyjaznymi naturze, i do pielęgnacji ciała (począwszy od pasty do zębów, kremów, kosmetyków kolorowych, skończywszy na piance do golenia dla ukochanego) używam tylko kosmetyków BEZ CHEMII, z ekologicznych upraw, oto kilka z nich:
1. http://www.ekologiczny.pl/x_C_Dz__P2_136010014.html
2. http://www.logona.pl/
3. http://www.lavera.com.pl/c1-produkty.kosmetyki.natural...
4. http://www.dr.hauschka-kosmetyki.pl/

gorąco polecam aby się nie truć.. wydobyć rzeczywiste pięko i być zdrowym.
Karolina S.

Karolina S. naturalnie

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

aha!

świeże wieści z frontu, ważne!

http://www.organicconsumers.org/bodycare/DioxaneReleas...
Karolina S.

Karolina S. naturalnie

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Kosmetyki

Kosmetyki zawierają bardzo często wiele szkodliwych i sztucznych substancji, m.in.: zapachowych, powodujących alergie, bóle głowy, uczucie zmęczenia, bezsenność. Niestety niektóre zawarte w nich związki są przyczyną jeszcze groźniejszych chorób cywilizacyjnych:
• w tuszu do rzęs - polietylen, bizmut, chrom, tytan, mangan powoduje, że po długotrwałym smarowaniu nie tylko możemy pożegnać się z naszymi rzęsami, ale w skrajnych przypadkach nawet ze wzrokiem
• w antyperspirantach - aluminium zatruwa gruczoły limfatyczne i podejrzane jest o powodowanie nowotworu piersi. Talk - składnik pudru - może powodować rozedmę płuc oraz podejrzany jest o indukowanie raka.
• naturalna henna - farba do włosów - bywa powodem napadów astmy oskrzelowej u fryzjerów
• w kremach - konserwanty - powstrzymują wzrost bakterii, niestety, nie tylko w słoiczku z kremem, ale też rozsmarowywane na naszej twarzy niszczą pożyteczną florę bakteryjną bytującą w porach skóry. Popularnym konserwantom - parabenom (jest to grupa różnych estrów kwasu benzoesowego zawdzięczamy niszczenie wierzchniej warstwy naskórka, kurczenie się i marszczenie skóry oraz dezorganizację jej naturalnego systemu obronnego. Jednak najbardziej groźnym konserwantem jest formaldehyd. Z racji jego ’zalet kosmetycznych’ nie używa się go w czystej formie. Stosowane są jego uwalniacze: Germal 115, najpowszechniej po parabenach używany konserwant, oraz Germal II, uważany za słaby alergen dlatego jest stosowany w preparatach hipoalergicznych. Kolejny konserwant bardzo szkodliwy dla skóry to Bronopol ze względu na obecność bromu. Jest odpowiedzialny za 3 proc. wszystkich reakcji ubocznych spowodowanych przez kosmetyki.
• w kremach nawilżających - lanolina - wydzielina gruczołów łojowych owiec. Do końca jej skład nie jest znany. Ostatnio udało się wyprodukować lanolinę hipoalergiczną do pielęgnacji skóry suchej - jest mniej szkodliwa. Rozpuszczalna lanolina coraz częściej zastępuje tę podstawową. Wchodzi w skład emulsji kosmetycznych, używana jest jako dodatek natłuszczający do mydeł, szamponów, środków kondycjonujących włosy i półproduktów do wytwarzania past kremowych. Jej zastępstwem miał się zająć glikol propylenowy. Wprowadzenie go do kosmetyków miało stanowić prawdziwy przełom. Okazało się, że wprawdzie świetnie nawilża skórę, ale też niszczy ją w sposób niezwykle okrutny. Jest też przyczyną (poza alergiami, pokrzywkami) wielu poważniejszych schorzeń..

Nie dość tego zła tolerancja toksycznych substancji powoduje załamanie systemu immunologicznego organizmu i uwrażliwia go na wszelkie środki chemiczne. Wrażliwość na kosmetyki chemiczne, totalny zespół alergiczny dotyczy coraz większej części populacji. Z uwagi na ochronę zdrowia, a także środowiska powinniśmy w trakcie zakupu kosmetyków zwrócić uwagę na to czy producenci w fazie produkcji zadbali aby były one przyjazne środowisku. Produkcja naturalnych kosmetyków powinna być oparta na kontroli jakości produktu na każdym etapie, począwszy od warunków uprawy roślin, jakości półproduktu, aż po wyrób gotowy.

Sprawdź czy kosmetyki, których używasz nie są testowane na zwierzętach! Sprawdź czy kosmetyki, których używasz nie zawierają tych składników!

http://%20www.gajanet.pl/Kosmetyki
Karolina S.

Karolina S. naturalnie

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Pasty do zębów problematyczny produkt

Podczas gdy na świecie zaleca się używanie past bez fluoru i agresywnych środków antybakteryjnych i syntetycznych wybielaczy, u nas takie pasty są polecane przez stomatologów i jedynie dostępne w kioskach.

Ostatnie badania donoszą, że oprócz niekorzystnych zmian w zębach – występowania białych plam itp., nadmiar fluoru dostarczany systematycznie w pastach powoduje przedwczesne starzenie się tkanek, a co za tym idzie całego organizmu.

Wiele osób, u których występuje krwawienie z dziąseł próbuje to zaleczyć kupując reklamowane pasty z antybakteryjnymi, aseptycznymi środkami. Nic bardziej błędnego. Krwawienia nie są wynikiem stacjonowania chorobotwórczych bakterii w jamie ustnej, ale kruchości drobnych naczynek krwionośnych przerastających dziąsła. Wynika to ze złej diety, w której brakuje witaminy C i potrzebnych organizmowi środków budulcowych. Stan naczynek w dziąsłach pokazuje stan naczyń krwionośnych w całym organizmie. Więc jeśli krwawią dziąsła powinno być to dla nas pierwszym dzwonkiem ostrzegawczym, że brakuje nam witamin i pierwiastków w diecie.

Natomiast te tak bardzo reklamowane składniki bakteriobójcze (czyszczące z siłą wodospadu!) zawarte w pastach, wprawdzie doraźnie zadziałają na bakterie, ale w dalszej konsekwencji mogą stać się przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Długotrwale stosowanie takich past powoduje niszczenie przyjaznej, potrzebnej flory bakteryjnej w jamie ustnej. W czasie "dezynfekcji" giną zarówno te niepożądane, ale także saprofityczne potrzebne organizmowi bakterie. Poza tym, tak naprawdę, środki antybakteryjne wcale nie są nam potrzebne. W naszej ślinie znajduje się lizozym, jeden z najsilniejszych środków odkażających znanych w przyrodzie. Nie oprze mu się nawet wirus HIV, którym można zarazić się przez wszystkie płyny ustrojowe z wyjątkiem śliny.

ak więc, środki te niszczą bakterie, które i tak zostałyby dzięki ślinie zneutralizowane, a nie są w stanie dotrzeć do bakterii, które bytują przy szyjkach zębów, pod dziąsłami. Te bakterie stanowią zagrożenie dla organizmu. Najczęściej to my sami dajemy im możliwość zasiedlania tych miejsc. Poprzez nieprawidłowe mycie zębów, zbyt twarde szczotki powodujemy odsuwanie się dziąseł od zębów, a w maleńkie, milimetrowe szparki dostają się resztki pożywienia, w ślad za nimi bakterie. Żyjąc w takiej mikroszczelinie bakterie powodują proces zapalny i dalsze odsuwanie się dziąseł. W chore miejsce dostaje się coraz więcej resztek. Odsłonięte szyjki zębowe, nie chronione szkliwem zaczynają chorować... A wszystkiemu winne nieprawidłowe ruchy szczoteczką, które powtarzamy przez lata. Nie wolno stosować ruchów poziomych i kolistych (tak jak to jeszcze zalecają starsze opracowania) przy myciu zębów, a jedynie ruchy wymiatające. Ruch taki prowadzimy od podstawy zęba ku koronie. Może nie jest on zbyt wygodny, ale skutecznie myje zęby i nie powoduje odsuwania się dziąseł od szyjek zębowych. Nawet uszkodzone już dziąsła dzięki takiemu myciu można naprawić, szczególnie jeśli do tego dodamy odpowiednią dietę regenerującą naczynka krwionośne.

Tak powszechnie występująca dzisiaj próchnica zębów nie jest wynikiem niemycia zębów, czy kwestią pasty, ale niewłaściwej diety: nadmiernej ilości gotowanych, ciężkostrawnych potraw i cukru. No i jeszcze ten reklamowany fluor. Okazuje się, że nasz organizm potrzebuje minimalnych ilości tego pierwiastka, którego i tak jest teraz dość w naszej diecie. Jeszcze 20-30 lat temu cierpieliśmy na jego niedobór. Obecnie fluor wszedł do naszej diety wraz z dymem i pyłami przemysłowymi, nawozami sztucznymi i środkami ochrony roślin. Stał się stałym składnikiem biosfery. Głównym jego „dostarczycielem" do środowiska są zakłady produkujące aluminium, huty stali, fabryki nawozów fosforowych, mieszanek paszowych, cegielnie i wytwórnie materiałów ceramicznych, a także kominy elektrowni i elektrociepłowni. Z atmosfery związki fluoru dostają się do gleby bezpośrednio w opadach pyłu i z wodami opadowymi oraz resztkami roślinnymi, zawierającymi często duże jego ilości, zwłaszcza w pobliżu źródeł emisji. Jego nadmiar działa toksycznie. Szczególnie na wydzielanie enzymów, co może doprowadzić do uszkodzeń kości i zaburzeń pracy tarczycy, trzustki i nadnerczy. Nadmiar fluoru może być przyczyną alergii, a w skrajnych przypadkach może dojść do fluorozy przejawiającej się między innymi kropkowatą zmianą zabarwienia zębów. Mimo to pasty z fluorem jako idealny pogromca próchnicy cieszą się popularnością.

Naukowcy niemieccy, wobec coraz większej ilości fluoru rozproszonego w naszym środowisku naturalnym, stwierdzili, że dodatkowe wprowadzanie tego pierwiastka do organizmu, które niegdyś było celowe, w dzisiejszych czasach przynosi zdecydowanie więcej szkód niż pożytku. Fluor kumuluje się w kościach, blokuje też wchłanianie magnezu przez organizm, przenikając przez łożysko u kobiet ciężarnych czyni nieodwracalne szkody dla płodu. Badania prowadzone w Śląskiej Akademii Medycznej dowiodły, że nadmiar fluoru, który jest zjawiskiem powszechnym w dużych aglomeracjach miejskich, działa szkodliwie nie tylko na zęby, ale także na ogólny stan zdrowia. W żadnym wypadku nie powinien być dodawany jako dodatek wzbogacający wodę pitną. Dla dorosłych - powiedziano w konkluzji tych badań - fluor jest szkodliwy. Jak dotąd oprócz Śląskiej Akademii Medycznej naukowcy i stomatolodzy nie zajęli się tą sprawą, a pasty z fluorem systematycznie stosowane (innych niestety nie widać na naszym rynku) mogą stać się przysłowiową kroplą, która przepełni czarę.

Krystyna Baka
Michał Grabarski

Michał Grabarski Nigdy nie poddawaj
się

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Karolina S.:
Pasty do zębów problematyczny produkt

Podczas gdy na świecie zaleca się używanie past bez fluoru i agresywnych środków antybakteryjnych i syntetycznych wybielaczy, u nas takie pasty są polecane przez stomatologów i
jedynie dostępne w kioskach.

Mogę polecić aloesowo-propolisową pastę pastę do zębów - Forever Bright, która nie zawiera fluoru ani też żadnych "ścieraczy szkliwa". Jako ciekawostka, nie trzeba płukać jamy ustnej - najlepiej wszystko co pozostało po umyciu po prostu połknąć !!! Dzieci ją uwielbjają.

W podręczniku akademickim: FARMAKOLOGIA I FARMAKOTERAPIA W STOMATOLOGII" pod redakcją dra T.Krzemińskiego - PASTA FOREVER BRIGHT - znajduje się na liście preparatów używanych w leczeniu
chorób przyzębiaMichał Grabarski edytował(a) ten post dnia 11.01.10 o godzinie 00:06
Milena Nieścior

Milena Nieścior świat z kajaka

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

polecam kosmetyki firmy FARMONA. są oznaczone jako eko-kosmetyki przyjazne zwierzakom, bo nie testowane na nich. naprawdę bardzo dobre kosmetyki do ciała w przystępnej cenieMilena Nieścior edytował(a) ten post dnia 28.02.11 o godzinie 16:01
Katarzyna Z.

Katarzyna Z. Business Development
Manager

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Milena Nieścior:
polecam kosmetyki firmy FARMONA. są oznaczone jako eko-kosmetyki przyjazne zwierzakom, bo nie testowane na nich. naprawdę bardzo dobre kosmetyki do ciała w przystępnej cenie


Obrazek

a czy te kosmetyki posiadają certyfikat potwierdzający ich naturalność? nie sadze
Milena Nieścior

Milena Nieścior świat z kajaka

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Katarzyna Z.:
Milena Nieścior:
polecam kosmetyki firmy FARMONA. są oznaczone jako eko-kosmetyki przyjazne zwierzakom, bo nie testowane na nich. naprawdę bardzo dobre kosmetyki do ciała w przystępnej cenie


Obrazek

a czy te kosmetyki posiadają certyfikat potwierdzający ich naturalność? nie sadze
hm... cytuję co widzę na opakowaniu balsamu do ciała: Farmona Laboratorium Kosmetyków Naturalnych.ble ble ble. Not tested on animals. dalej jest znaczek kwiatka z napisem OK! i podpis eko-Produkt.
jest wymieniony skład, ale na chemii się na tyle nie znam, żeby to analizować.
wiem o czym mówisz, są czasem w dobrych centrach sklepy z naturalnymi kosmetykami, ale one zazwyczaj są bardzo drogie, jak z resztą wszystko co ma w nazwie "eko". mnie do zakupu skłonił aspekt humanitarny. balsam kosztował jakieś 10 zł, więc nie jest to jakiś mega wydatek

a jeszcze z innej beczki: kolejnym kosmetykiem, który uważam za godny polecenia jest w 100% naturalny antyperspirant Reutter Super Deo. Do kupienia w aptekach, koszt ok 15 -20 zł, naprawdę nie miałam nigdy lepszego!
z tym, że wystarcza na rok to może lekka przesada (używam 2xdziennie, rano + wieczór), ale mimo wszystko polecamMilena Nieścior edytował(a) ten post dnia 28.02.11 o godzinie 16:02
Katarzyna Z.

Katarzyna Z. Business Development
Manager

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Niestety, wbrew oczekiwaniom konsumentów, nie zawsze to, co deklarują producenci, znajduje swoje odzwierciedlenie w recepturze preparatu. Czasem to tylko jako chwyt marketingowy. Eksponowana przez producenta nazwa "Kosmetyk Naturalny" może dotyczyć zarówno wyrobów w dużej mierze opartych na surowcach naturalnych jak i takich, które zawierają je w śladowej ilości. Często podstawę do przypisania wyrobowi cech naturalności stanowi zawarty w recepturze ekstrakt roślinny. Dlatego jedynym sposobem weryfikacji prawdziwości takiej informacji jest dokładne sprawdzenie objętości składników kosmetyku (tzw. lista INCI), obowiązkowo podanych na opakowaniu.

W związku z nadużyciami dotyczącymi nazwy, pojawiła się potrzeba weryfikacji kosmetyku naturalnego. Ustalono, że takimi kosmetykami są preparaty wyprodukowane na bazie naturalnych składników, zgodnie z Dyrektywą Europejską z 10 września 1984 roku. Wyroby te mają upiększać i pielęgnować ludzkie ciało za pomocą substancji naturalnych, przyjaznych dla skóry i środowiska, sprzyjających zdrowiu, wspierających samoregulację organizmu i wspomagających utrzymywanie naturalnej urody i harmonijnego rozwoju ciała i ducha.
Powstało wiele instytucji certyfikujących, z których najbardziej znane na rynku europejskim i polskim to: Ecocert, BDIH oraz Soil Association. Definiują one ściśle pojęcie kosmetyków naturalnych, które zobowiązane są w co najmniej 95 proc. opierać swoją recepturę na surowcach naturalnych i pochodzenia naturalnego. Tego typu preparaty są na ogół znacznie droższe od syntetycznych i mniej stabilne (szczególnie jeśli chodzi o czystość mikrobiologiczną), a ich okres przydatności jest dość krótki.
Niewielka domieszka jest dopuszczalna
Kosmetyk naturalny ma według jednostek certyfikujących możliwość wprowadzenia do receptury do 5 proc. surowców syntetycznych. Tego typu składnikami są np. związki powierzchniowo-czynne, które pojawiają się w recepturach szamponów oraz żeli myjących i spełniają funkcję czyszczącą a także zapewniają i utrwalają pianę. Istnieje też możliwość wprowadzenia do kosmetyku naturalnego emolientów syntetycznych czy niewielkich ilości estrów syntetycznych (zapewniają większą stabilność preparatu i ułatwiają jego aplikację). Dzięki takim składnikom kosmetyki mają szerszą ofertę zapachową i łatwiej wprowadzić do nich surowce hydrofobowe np. witaminy (A, E) czy niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).Katarzyna Z. edytował(a) ten post dnia 27.02.10 o godzinie 20:50

konto usunięte

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

a są jakieś stronki internetowe gdzie można sprawdzić czy dana firma produkuje tylko eko- kosmetyki (z takim certyfikatem)?
Katarzyna Z.

Katarzyna Z. Business Development
Manager

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Kasia Z.:
a są jakieś stronki internetowe gdzie można sprawdzić czy dana firma produkuje tylko eko- kosmetyki (z takim certyfikatem)?


Poniżej podajemy listę niektórych organizacji, które zajmują się wydawaniem certyfikatów:
•ECOCERT więcej informacji na http://ecocert.de
•BDIH - "Kontrolierte Naturkosmetik" więcej informacji na http://kontrollierte-naturkosmetik.de
•Demeter więcej informacji na http://demeter.de
•COSMEBIO więcej informacji na http://cosmebio.org

Po kosmetyki naturalne zapraszam również do mojego sklepu internetowego :)
http://kosmetyki-natury.eu
Karolina O.

Karolina O. Kierownik Projektu w
obszarze rozwiązań
internetowych

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

witajcie,
polecam sklep z dermokosmetykami z naturalnych bogactw Nowej Zelandii - Błoto, Manuka, Lanolina, Miód, Algi, Paua, Kiwi, Olejek Manuka, Rotura SPA
http://www.parrs.plKarolina O. edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 00:28
Agnieszka Wieczorek

Agnieszka Wieczorek Marketing Manager

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Witam,

Dla eco-zwolenników, alergików i nie tylko zapraszam do Sklepu Alergika
http://alergia.med.pl
Znajdziecie tam bezpieczne, ekologiczne serie kosmetyczne do pielęgnacji twarzy i ciała, naturalną kolorówkę, farby do włosów, a także ekologiczną chemię gospodarczą: proszki do prania, płyny do płukania, środki czyszczące, płyny do zmywania.
Anna Wronka

Anna Wronka Wsparcie dla biznesu

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Powiedzcie, gdzie szukacie informacji na temat nowości z branży eko kosmetycznej? Może znacie jakieś czasopisma, w których warto szukać informacji na ten temat? Co myślicie o E!Stilo?

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Ewa Z.:
a są jakieś stronki internetowe gdzie można sprawdzić czy dana firma produkuje tylko eko- kosmetyki (z takim certyfikatem)?

warto czytać etykiety i sprawdzać skład (składniki są wymieniane odpowiednio do składu procentowego - na początku te, których jest najwięcej).

Warto też pamiętać, że instytucje certyfikujące nie zawsze wymagają, aby kosmetyk naturalny zawierał 100% naturalnych składników. Na pewno kosmetyki nie mogą zawierać żadnych kontrowersyjnych substancji
http://www.patandrub.pl/pl/obalamy-mity.html

Zwykle jednak producent kosmetyków skomponowanych w 100% z naturalnych surowców, umieszcza odpowiednią informację na opakowaniu.
Monika Nowakowska

Monika Nowakowska Recepcjonistka, CRS
Bielany

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Kilka fajnych produktów BIO znajdziecie też pod adresem
http://pachnacyprezent.pl
Katarzyna Z.

Katarzyna Z. Business Development
Manager

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Zapraszam po ekologiczne środki czystości Urlich Naturlich na http://kosmetyki-natury.eu

Są to produkty doskonałe jakościowo i bardzo wydajne. Każdy kto raz spróbuje Urlicha to po niego wraca :)

Serdecznie polecam :)
Małgorzata P.

Małgorzata P. Dyrektor Instytutu
Geodezji

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Zapraszam do dyskusji na temat eko-kosmetyków i czystości w domu bez detergentów na http://ecogeo.pl.
Jest to nowy serwis społecznościowy zrzeszający osoby zainteresowane ekologia i ochroną środowiska.
Gorąco polecam i zapraszam do grona naszej społeczności

Temat: Ekologicznie dla ciała i domu - EKO KOSMETYKI

Zainteresowanym tematem mogę polecić ofertę, z której sam regularnie korzystam. Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z kosmetykami oraz suplementami diety od cenionych producentów, to sprawdzcie sobie ofertę na stronie - https://thegloow.com/pl/1748-suplementy-na-wlosy .

Następna dyskusja:

NIE dla GMO !!!




Wyślij zaproszenie do