Andrzej Kosztowniak

Andrzej Kosztowniak Prezydent, Urząd
Miejski w Radomiu

Radom wygrał wyścig związany z organizacją tej jakże ważnej dla naszego miasta imprezy. W przyszłym roku zawitają po raz kolejny do Radomia najlepsi piloci oraz tysiące spragnionych podniebnych akrobacji miłośników lotnictwa (ale nie tylko). Zdaję sobie sprawę, że niektóre rzeczy nalezy poprawić, m.in. sprawy logistyczne. Rozmawialismy już na ten temat ze stroną wojskową przy okazji podsumowania zeszłorocznych pokazów. Musimy więc poprawić organizację imprezy. Tak też się stanie, chociaż zapanowanie w sposób idealny nad taką masa widzów nie jest łatwe. Tak czy inaczej Air Show jest w Radomiu:
http://www.radom.pl/_portal/news/12804029924c5166309d0...
Z pewnością niebawem zaczniemy rozmowy z wojskiem i areoklubem.
Jeżeli macie jakieś uwagi organizacyjne czy jakiekolwiek inne, proszę o informacje. Nawet na tym wątku. Postaramy się wziąć je pod uwagę. Proszę również o zrozumienie, że nie wszystko zależy jednak od Urzędu Miasta. Współpraca układa się jednak napradę dobrze.

http://kosztowniak.blox.pl/htmlAndrzej Kosztowniak edytował(a) ten post dnia 31.07.10 o godzinie 10:11
Sebastian P.

Sebastian P. Biuro Planowania
Regionalnego

Wyznaczenie strzeżonego parkingu rowerowego - umożliwienie dojazdu rowerem pozwoli odciążyć komunikację miejską. Nie wiem, jakie są możliwości, ale np. w Gdańsku na jarmarku dominikańskim parking robiony jest z tego typu barier do których przypina się rowery:


Obrazek


Bariery nie są ustawione jedynie w prostokąt, ale jest nimi wypełniony również środek parkingu. Przy okazji dla przyjeżdżających na dwóch kołach można otworzyć oddzielne wejście. Oczywiście w związku z utworzeniem parkingu obowiązywałby zakaz wejścia z rowerem murawę czy płytę lotniska. Warunkiem pozostawienia roweru na strzeżonym parkingu byłoby mimo wszytko posiadanie własnego zapięcia. Myślę, że parking mógłby powstać w pobliżu hangaru (tego najbliżej kasyna).Sebastian P. edytował(a) ten post dnia 31.07.10 o godzinie 16:38

konto usunięte

Należy także pamiętać o moto. Na poprzednim Air Show motocykliści stali na pasie zieleni...
Agnieszka W.

Agnieszka W. PLANETA Tłumaczenia,
Szkolenia językowe

SUPER wiadomość! Miałam okazję uczestniczyć w sztabie organizacyjnym do Mistrzostw Świata w Akrobacjach Samolotowych. Wszystko przebiegło sprawnie, a co najważniejsze bezpiecznie :)

MOżna chyba śmiało powiedzieć, że zła passa Lotniska Sadków została przełamana :)
Andrzej Kosztowniak

Andrzej Kosztowniak Prezydent, Urząd
Miejski w Radomiu

Witam,
Również mam nadzieję, że zła passa dotycząca wypadków lotniczych podczas Air Show zostanie przełamana.
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie organizatorów przyszłorocznej edycji Air Show 2011. Przedstawiliśmy nasze uwagi odnośnie współpracy i nowe propozycje. Strona wojskowa przekazała informację, że na bezpieczeństwo pokazów będzie położony jeszcze większy nacisk.
Cieszy fakt, że udało się tak wcześnie uzyskać zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej na przeprowadzenie pokazów. Pozwoli to z pewnością dużo lepiej przygotować się do imprezy. W 2009r. decyzja, jak z pewnością Państwo pamiętacie, zapadła na początku maja, czyli na cztery miesiące przed imprezą.
Tymczasem już uż pod koniec września br. odbędzie się spotkanie, na którym strony ustalą ostateczną treść porozumienia. Powołane zostaną grupy robocze złożone z przedstawicieli współorganizatorów. Z informacji przekazanych przez Dowództwo Sił Powietrznych zaproszenia zostały wystosowane do wszystkich państw Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że Air Show 2011 będzie pod względem atrakcyjności pokazów i organizacyjnym na dużo większym poziomie niż ostatnie pokazy.
Jeżeli macie Państwo uwagi dotyczące organizacji imprezy – proszę o kontakt na GL; pod adresem prezydent@umradom.pl. Mam nadzieję, że uda się je zrealizować.
Maciej Grosiak

Maciej Grosiak Biedak szukający
pracy...

Fajnie by było gdyby dla przerwania złej passy na AS2011 był jakiś KONCERT. Na lotnisku są przecież do tego warunki i zachęciłoby to więcej osób żeby jednak przyjść, bo z tego co słyszę już w ubiegłym roku większość osób imprezę po prostu olała. Nie dość że te katastrofy to - nuda. Po prostu nic nowego się nie dzieje a słyszałem, że samoloty na wystawie nawet stoją tak samo jak zawsze ... To jest śmieszne, przecież możnaby było zrobić w sobotę pokazy w ciągu dnia a na wieczór chill out i ściągnąć kogoś kto zagrałby na świeżym powietrzu. Proponuję jakieś klubowe brzmienia, może od jakiegoś czasu znany RobertM ? :) To mogłoby być takie odświeżenie pokazów, takie rozpoczęcie wszystkiego od nowa, zostawiając za sobą złą passę katastrof. Ehh kilka lat temu byłem właśnie wieczorem na lotnisku, koncert grupy czy zespołu "Muzyka Ziemi", czy jakoś tak. I było świetnie! Bo na takim terenie są warunki, nikt się nie ściska jak to bywa nieraz na ul.Żeromskiego.
Andrzej Kosztowniak

Andrzej Kosztowniak Prezydent, Urząd
Miejski w Radomiu

O koncercie na lotnisku rozmawialiśmy ze strona wojskową przy edycji 2009r. Niestety z powodów bezpieczeństwa nie zgodzono się na naszą propozycję. W godzinę po zakończeniu dnia pokazów lotnisko musi zostać opróżnione z widzów. Miasto nie jest decydentem w tym zakresie. Trudno dyskutować, gdy przedstawiane są poważne argumenty.
Do tematu z pewnością wrócimy, a o ostatecznych decyzjach poinformuję na GL. Koncert z pewnością będziemy organizować, ale musimy szukać odpowiedniego miejsca raczej poza lotniskiem.
Romuald Wojda

Romuald Wojda Sprzedaż, Trade
Marketing, HR

Andrzej Kosztowniak:
O koncercie na lotnisku rozmawialiśmy ze strona wojskową przy edycji 2009r. Niestety z powodów bezpieczeństwa nie zgodzono się na naszą propozycję. W godzinę po zakończeniu dnia pokazów lotnisko musi zostać opróżnione z widzów. Miasto nie jest decydentem w tym zakresie. Trudno dyskutować, gdy przedstawiane są poważne argumenty.
Do tematu z pewnością wrócimy, a o ostatecznych decyzjach poinformuję na GL. Koncert z pewnością będziemy organizować, ale musimy szukać odpowiedniego miejsca raczej poza lotniskiem.

Teraz chyba nie powinno być już aż takich sprzeciwów ze strony wojska - przecież miasto jest już włąścicielem/dysponentem części terenów.

konto usunięte

Andrzej Kosztowniak:
O koncercie na lotnisku rozmawialiśmy ze strona wojskową przy edycji 2009r. Niestety z powodów bezpieczeństwa nie zgodzono się na naszą propozycję. W godzinę po zakończeniu dnia pokazów lotnisko musi zostać opróżnione z widzów. Miasto nie jest decydentem w tym zakresie. Trudno dyskutować, gdy przedstawiane są poważne argumenty.
Do tematu z pewnością wrócimy, a o ostatecznych decyzjach poinformuję na GL. Koncert z pewnością będziemy organizować, ale musimy szukać odpowiedniego miejsca raczej poza lotniskiem.


To ciekawe, że wojsko nie chciało się zgodzić na koncert. Przecież już kiedyś się taki odbywał. Może należałoby przedstawić władzom lotniska dokładny projekt dotyczący bezpieczeństwa na proponowanym koncercie i wszelkich innych szczegółów? Może to pomoże.
Rzeczywiście dobrze byłoby, żeby oprócz pokazów odbyły się jakieś imprezy towarzyszące.
Dorota B.

Dorota B. pedagog, terapeuta
zajęciowy, animator
zajęć dla dzieci

A ja myślż ,że koncert to dobry pomysł, ale zdecydowanie w innym miejscu. Można wykorzystać potencjał tysięcy przyjezdnych gości i pokazać im Radom. Koncert na Żeromskiego albo na rynku. Udawajmy chociaż ,że tam się coś dzieje. Wakacyjne koncerty moim zdaniem były strzałem w 10 ,ale rynek nadal świeci pustkami.
Andrzej Kosztowniak

Andrzej Kosztowniak Prezydent, Urząd
Miejski w Radomiu

Pierwsze ekipy potwierdzają przylot do Radomia.
http://lotniczapolska.pl/AIR-SHOW-2011-%E2%80%93-pierw...
Andrzej Kosztowniak

Andrzej Kosztowniak Prezydent, Urząd
Miejski w Radomiu

W odniesieniu do koncertów na lotnisku. Przejrzałem historię wszystkich Air Show w Radomiu i nigdy nie było zgody na imprezę na lotnisku. Rozmawiałem na ten temat z Wojskiem. BYły koncerty na lotnisku, ale nie połączone z tą imprezą np. koncert charytatywny dla rodzin pilotów z grupy Żelazny.
Air Show kończy się ok. 19.00; w tym czasie musi nastąpić posprzątanie lotniska i pasów startowych (rano zaczyna się kolejny dzień imprezy); niejednokrotnie dochodzi do odlotów części ekip ( a już w niedzielę odlatują praktycznie wszyscy). O względach bezpieczeństwa chyba kiedyś już wspominałem. Problemów i zakazów poruszanych przez naszych partnerów byłoby jeszcze kilka. Reasumując - nie ma możliwości zorganizowania koncertu na lotnisku.
Będziemy starać się zorganizować coś w mieście.
Piotr T.

Piotr T. programista GIS,
analityk GIS,
(www.cgis.pl)

Maciej Grosiak:
Fajnie by było gdyby dla przerwania złej passy na AS2011 był jakiś KONCERT. Na lotnisku są przecież do tego warunki i zachęciłoby to więcej osób żeby jednak przyjść, bo z tego co słyszę już w ubiegłym roku większość osób imprezę po prostu olała. Nie dość że te katastrofy to - nuda. Po prostu nic nowego się nie dzieje a słyszałem, że samoloty na wystawie nawet stoją tak samo jak zawsze ...

Obawiam się, że większość osób jednak przyjeżdża oglądać samoloty (zarówno statykę jak i przede wszystkim pokaz dynamiczny). Jeśli ktoś uważa, że jest nuda to po prostu nie jest to impreza dla niego. Pomysł z imprezami towarzyszącymi jest jak najbardziej ok - sporo osób przyjeżdża jednak z daleka i zostaje w Radomiu, a po zakończonych pokazach jeszcze mogą miło spędzić czas właśnie na imprezach towarzyszących.
Osobiście uważam, że koncert nie jest do końca trafnym pomysłem jeżeli mówimy o imprezie Airshow , która dedykowana jest dla miosników lotnictwa, fotografii lotniczej. Koncert sam w sobie przyciagnie dodatkowe tłumy osób niekoniecznie zainteresowanych tematyką lotniczą. Spowoduje to dodatkowe problemy logistyczne organizacyjne a dodatkowo wygeneruje potencjalne zagrożenia. Nie chce nikogo urażać, ale koncerty z reguły przyciagają także osoby lubiące "dobrą zabawę inaczej" a więc uzywające alkoholu narkotyków, szukających wrażeń. Na pewno zagrożenia tego typu jak kradzieże, bójki , rozboje staną się bardziej prawdopodobnym zjawiskiem w takim przypadku. Dla pasjonatów lotnictwa komfort przebywania na terenie lotniska i cieszenia się atrakcjami płynącymi z Airshow na pewno na tym ucierpi.
Koncert owszem, jednak nie na terenie lotniska.
Piotr T.

Piotr T. programista GIS,
analityk GIS,
(www.cgis.pl)

Adam Pieniężny:
[...]
Spowoduje to dodatkowe problemy logistyczne organizacyjne a dodatkowo wygeneruje potencjalne zagrożenia.

Nad logistyką zdecydowanie bym popracował. W zeszłym roku było sporo problemów tego typu (za mało bramek; te same bramki dla kupujących bilety jak i tych, którzy już je mieli w przedsprzedaży; brak parkingów zlokoalizowanych poza samym lotniskiem; brak darmowej komunikacji na czas trwania AR, etc) a większość z nich można uniknąć praktycznie zerowymi lub bardzo małymi nakładami kosztów - jest to płatna impreza wiec nakłady raczej się zwrócą. Inne miasta ostrzą sobie zęby na przejęcie tej imprezy wiec poprawienie tych niedociągnięć może być kluczowe dla utrzymanie AR w Radomiu.
[...]
Koncert owszem, jednak nie na terenie lotniska.

Zgadzam się. Imprezy towarzyszące poza lotniskiem oraz tylko o charakterze drugoplanowym...

konto usunięte

Tylko, żeby w jakiś prosty sposób można było dojechać na ten koncert z lotniska. Jakimś autobusem który by często kursował na przykład. No i czas rozpoczęcia koncertu jakieś 2 godziny po zakończonej imprezie, by każdy kto chce mógł dotrzeć. Mimo wszystko i tak najfajniej wspominam kilka lat temu koncert na lotnisku gdzie grała Ira. Fajny klimat, taki Open Air ;)
Maciej Grosiak

Maciej Grosiak Biedak szukający
pracy...

Arkadiusz K.:
Mimo wszystko i tak najfajniej wspominam kilka lat temu koncert na lotnisku gdzie grała Ira. Fajny klimat, taki Open Air ;)

I to chyba na tym samym koncercie byliśmy, koncert skończył się późno dosyć że już było ciemno w ciepły letni dzień, ale zabawa i ogólnie atmosfera wtedy była nie do opisania!

konto usunięte

Portal 'Radomskie Inwestycje' (który jest w tym roku jednym z oficjalnych patronów medialnych pokazów Air Show) ogłasza konkurs. Do wygrania darmowe wejściówki na pokazy Air Show (!)

Szczegóły na stronie http://www.inwestycje.radom.pl
Andrzej Kosztowniak

Andrzej Kosztowniak Prezydent, Urząd
Miejski w Radomiu

Decyzja zapadła Air Show 2013 i ponownie zawita do Radomia:) Dziś w Warszawie rozmawiałem na ten temat z Dowódcą Sił Powietrznych. http://www.radom.pl/page/4,aktualnosci.html?id=3379

Następna dyskusja:

Air Show 2013 w Radomiu!


Wyślij zaproszenie do