Justyna Gibaszewska

Justyna Gibaszewska Kierownik Rektoratu,
Wyższa Szkoła
Bankowa w Poznaniu
Wyd...

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Witam wszystkich miłośników podróżowania! Czy ktoś z Was był w Tajlandii z małym dzieckiem? (nie z biura podróży!) Chcemy wybrać się na przełomie grudnia b.r i stycznia 2011. Co warto zobaczyć? Zaznaczę, że chcielibyśmy powłóczyć się tak 3-4 tygodnie :) Proszę o podpowiedzi

konto usunięte

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Justyna Gibaszewska:
Witam wszystkich miłośników podróżowania! Czy ktoś z Was był w Tajlandii z małym dzieckiem? (nie z biura podróży!) Chcemy wybrać się na przełomie grudnia b.r i stycznia 2011. Co warto zobaczyć? Zaznaczę, że chcielibyśmy powłóczyć się tak 3-4 tygodnie :) Proszę o podpowiedzi

Justyna,

warto zacząć od pogrzebania na forum:

http://www.goldenline.pl/forum/842468/wyspa-tajska-czy...
http://www.goldenline.pl/forum/1410018/singapur-phuket...
http://www.goldenline.pl/forum/1387126/azja-pld-wsch-w...
Justyna Gibaszewska

Justyna Gibaszewska Kierownik Rektoratu,
Wyższa Szkoła
Bankowa w Poznaniu
Wyd...

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Dziękuję!
David Machalica

David Machalica Szef, Mystic Rootz
Lab

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

A ja właśnie lece grudzien/styczen na 3-4 tyg z dwójkom małych! (6 i 1rok)
Bankok, Kho Lipe, Angkor Wat.
Ale sie jaram!
Janusz Koniak

Janusz Koniak Ultima Travel -
Bangkok

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Dzien Dobry,

Mieszkam tu i tez mam male dzieci 7, 10 i 12 lat. Napisz (dane w o mnie) co lubisz - a powiem gdzie jechac.
Blisko Bangkoku? - Koh Samed - czyta woda i blisko wszedzie. Tez fajnie ale za siedmioma gorami - Koh Lipe. Cos innego Koh Kud lub Koh Tao.

Lub po Prostu - Pattaya - jest mnostwo atrakcji dla dzieci w Pattaya i dookola. Jest co robic, a i rodzicom bedzie gdzioe wpasc na dysko czy tez dowolnego kolorytu restauracji, salonu SPA - w/g upodobania. Na prawie dowolny gust!

konto usunięte

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Janusz Koniak:
Lub po Prostu - Pattaya - jest mnostwo atrakcji dla dzieci

A jeszcze więcej dla tych, którzy "lubią" dzieci ;))))

p.
Janusz Koniak

Janusz Koniak Ultima Travel -
Bangkok

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Mysle ze dla tych ktorzy "lubia" dzieci - to dworzec Centralny w Warszawie jest wystarczajacy.

A ze Tajowie sa mali i maja 150 w kapeluszu - no coz - tego sie juz chyba nie zmieni.

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Witaj,
2 lata temu byliśmy w Tajlandii z naszą córką, która wówczas miała rok i 3 miesiące. W skrócie polecam na północy chiang mai, gdzie pojechaliśmy na farmę ochrony słoni, z którymi można spędzić cały dzień, karmić je, kąpać (pewnie mała nie pamięta tego, ale jak ogląda zdjęcia do tej pory próbuje sobie przypomnieć jak to jest szczotką myć takie wielkie zwierzę:) i dowiedzieć się dlaczego tacy ludzi jak z tej farmy są potrzebni dla ochrony tych zwierząt. W okolicy działa też kilka fajnych szkół gotowania, gdzie moja żona brała lekcję, a my z młodą spędziliśmy cały dzień w pięknym ogrodzie z widokiem na góry.
Z kolei na południu byliśmy w Krabi i na cypelku co się zwie Railey - małe knajpki, spokojnie, nieimprezowo. Dopłynąć można tylko łódką.
Generalnie jeśli masz ochotę poznać szczegóły to zapraszam.
pozdrawiam i powodzenia.
michał
Robert K.

Robert K. mgr inż. elektryk

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Zapraszam tu: http://www.malypodroznik.pl/

serwis o podróżowaniu z małymi dziećmi m.in. po Azji Płd-Wsch. :-)
Marta Myśliwiec

Marta Myśliwiec specjalista, Ośrodek
Szkolenia Państwowej
Inspekcji Pracy

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Wylatujemy na 14 dni do Tajlandii, dokładnie do Hua Hin z 5letnią córką. Wyjazd mamy we wrześniu (wiem, wiem pora deszczowa, ale niestety tylko wtedy możemy). Chcemy troszkę pojeździć i pozwiedzać, ale też troszkę czasu pobyć na miejscu. Myśleliśmy by zacząć naszą podróż z Hua Hin do Bangkoku, tam 2 dni. Chcielibyśmy też odwiedzić Tiger Temple, Ayutthaya i Chiang Mai. Czy w tydzień się zmieścimy czy też za szybkie tempo, może z czegoś zrezygnować? Po powrocie do Hua Hin jeszcze byśmy sobie zrobili wycieczkę po okolicy (np. Pretchaburi). Doradźcie.
Monika Z.

Monika Z. Księgowa to nie
profesja - to stan
umysłu ....

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

A nie lepiej najpierw tydzień pojeździć a potem poodpoczywać? Hua Hin jest jednak kilka godzin na południe od miejsc, które chcecie odwiedzić i szkoda czasu na "puste" przejazdy. Pięciolatka powinna już znieść trudy (szczególnie majac w perspektywie byczenie się na plaży :)
Marta Myśliwiec

Marta Myśliwiec specjalista, Ośrodek
Szkolenia Państwowej
Inspekcji Pracy

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Właśnie tak myślimy, najpierw pojeździć a potem byczyć się :)
Nie wiem czy nie lepiej z Hua Hin do BKK, tam wynająć na kilka dni hotel i stamtąd do poszczególnych miejsc. Nie wiem tylkom ile czasu potrzebuję na poszczególne miejsca: Chiang Mai - na pewno kilka dni, ale ile? Chcemy tam troszkę pozwiedzać, trochę dziczy i przejechać się słoniem (tu trochę atrakcji dla małej),Ayuthaya, Tiger Temple - po 1 dniu wystarczy? Nie wiem też czy dobrze, że Bangkok będzie naszym centrum wypadowym :/Marta Myśliwiec edytował(a) ten post dnia 26.07.10 o godzinie 18:45
Monika Z.

Monika Z. Księgowa to nie
profesja - to stan
umysłu ....

Temat: Tajlandia z małym dzieckiem

Do Chiang Mai jak dotąd nie udalo mi się zawitać, więc nie będę się mądrzyć. na Ayttayę z BKK wystarczy 1 dzień w zupełności. Co do Tiger Temple radzę sie poradzić czy z dzieckiem da radę - nam stanowczo odradzono (ale dziecko to było naprawdę dziecko - 1,5 roku). Jeżeli zależy wam na czasie można rozważyć skorzystanie z biura podróży - trochę drożej, ale wszystko zorganizowane. Tu polecam pana Andrzeja Krupowicza - wszystko zorganizowane perfekt a nie trzeba dziecku tłumaczyć co mówi przewodnik (oczywiście tam gdzie wolno oprowadzać obcokrajowcom). My skorzystaliśmy za pierwszym razem z jego usług, żeby szybko i skutecznie zobaczyć to na czym nam zależało w okolicy BKK. I porównując jakość do ceny nie były to stracone pieniądze.
Życzę miłej podróży :D

Następna dyskusja:

Tajlandia z dzieckiem




Wyślij zaproszenie do