Ula D.

Ula D. Politolożka na
stanowisku Księgowej
:)

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Witajcie

planuję w niedziele wybrac sie na zwiedzanie Wilczego Szańca.
Może, ktoś z Was był i może mi poradzić co i jak. Czy jakos musze się przygotowac(kiedys słyszałam, że trzeba brac latarkę, ale nie wiem jaka to prawda)

Dzieki
Tomasz M.

Tomasz M. sales engineer

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

nic nie musisz brac oprocz srodka na komary i kolo 10 PLN na łebka (parking i przewodnik), bez przewodnika nie polecam bo nic nie jest opisane wiec nie wiesz gdzie jestes i na co patrzysz:)
Ula D.

Ula D. Politolożka na
stanowisku Księgowej
:)

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Dzieki, a mam jeszcze pytanie czy generalnie opłaca sie tam pojechać?
Tomasz M.:
nic nie musisz brac oprocz srodka na komary i kolo 10 PLN na łebka (parking i przewodnik), bez przewodnika nie polecam bo nic nie jest opisane wiec nie wiesz gdzie jestes i na co patrzysz:)

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Ula D.:
Witajcie

planuję w niedziele wybrac sie na zwiedzanie Wilczego Szańca.
Może, ktoś z Was był i może mi poradzić co i jak. Czy jakos musze się przygotowac(kiedys słyszałam, że trzeba brac latarkę, ale nie wiem jaka to prawda)

Dzieki
hahahahahaha

nic nie bierz- to jest duży teren z mnóstwem metalowych płyt i tak, jak pisze Tomasz- bez przewodnika nie zakumasz co i jak. Patrzysz na płyty pokryte mchem i tyle- a przewodnik Ci powie, że to była komnata Hitlera albo kino.

przewodników nie trzeba specjalnie zamawiać-zbiera się grupa obcych ludzi, zwiedzających i pojawia się przewodnik.
Tomasz M.

Tomasz M. sales engineer

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Ula D.:
Dzieki, a mam jeszcze pytanie czy generalnie opłaca sie tam pojechać?
Tomasz M.:
nic nie musisz brac oprocz srodka na komary i kolo 10 PLN na łebka (parking i przewodnik), bez przewodnika nie polecam bo nic nie jest opisane wiec nie wiesz gdzie jestes i na co patrzysz:)

jak sie jest w okolicy to sie oplaca
a jak ktos sie pasjonuje historia to jak najbrdziej!

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Ula D.:
Dzieki, a mam jeszcze pytanie czy generalnie opłaca sie tam pojechać?
opłaca- to kawał historii.

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Ula D.:
Dzieki, a mam jeszcze pytanie czy generalnie opłaca sie tam pojechać?
Tomasz M.:
nic nie musisz brac oprocz srodka na komary i kolo 10 PLN na łebka (parking i przewodnik), bez przewodnika nie polecam bo nic nie jest opisane wiec nie wiesz gdzie jestes i na co patrzysz:)

Bardzo się opłaca, ponadto można tam na miejscu dobrze zjeść ;)
Inna kwestia - obiekty militarne Wilczego Szańca mają unikalną wartość historyczną a wysadzone w ostatnich miesiącach wojny bunkry pokazują kunszt budowniczych i na mnie zrobiły ogromne wrażenie.

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Jakub Wasiak:
Bardzo się opłaca, ponadto można tam na miejscu dobrze zjeść ;)
Inna kwestia - obiekty militarne Wilczego Szańca mają unikalną wartość historyczną a wysadzone w ostatnich miesiącach wojny bunkry pokazują kunszt budowniczych i na mnie zrobiły ogromne wrażenie.
na mnie też :)

minęło kilka lat a ja nadal pamiętam to miejsce :) -kawał historii Polski

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Ula D.:
Witajcie

planuję w niedziele wybrac sie na zwiedzanie Wilczego Szańca.
Może, ktoś z Was był i może mi poradzić co i jak. Czy jakos musze się przygotowac(kiedys słyszałam, że trzeba brac latarkę, ale nie wiem jaka to prawda)

Dzieki

Niedaleko jest też Święta Lipka -niezależnie czy ktoś jest wierzący czy nie, katolik czy innej wiary warto zobaczyć to miejsce. W bliskiej odległości też Kętrzyn i Zamek Krzyżacki. Generalnie wycieczka na 1 dzień jak znalazł. Sam Wilczy Szaniec to maksymlanie 2-3 h ale z pewnością warto.

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Ula D.:
Witajcie

planuję w niedziele wybrac sie na zwiedzanie Wilczego Szańca.
Może, ktoś z Was był i może mi poradzić co i jak. Czy jakos musze się przygotowac(kiedys słyszałam, że trzeba brac latarkę, ale nie wiem jaka to prawda)

Dzieki

Warto, szczególnie z przewodnikiem. Na miejscu warto też kupić sobie mapkę w lokalnym kiosku - dzięki temu widac jak te budynki są rozłożone w terenie. Warto wziąc latarkę i zajrzeć do środka bunkrów. Wprawdzie są napisy, że nie wolno wchodzić ale od środka te bunkry robią jeszcze większe wrażenie niż z zewnątrz. Trzeba patrzeć uważnie pod nogi oraz uważać na wystające pręty zbrojeniowe.

Ale jak już się jest w Girłoży to warto pojechać do Mamerek koło Giżycka oraz do Węgorzewa - a dokładnie w miejsce kilometr powyżej miejscowości Przystań koło Węgorzewa. W tych miejscach są bunkry, które nie zostały wysadzone. Nie wiem, czy aktualnie ktoś tam oprowadza turystów. Ja tam byłem dośc dawno, korzystałem z przewodnika wydanego przez lokalnego miłośnika historii (niestety, książka zaginęła w czasie przeprowadzki).

A jak już się jest w Giżycku i lubi się zabytki historyczne to oczywiście trzeba zwiedzić twierdzę Boyen -wspaniale zachowany obiekt wojskowy, przykład pruskiej sztuki wojskowej.

SK

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Wstęp - bilet normalny 12zł, są zniżki dla studentów.

Bunkry są ponumerowane a każdy przewodnik posiada ich opis oraz mapę całego obszaru. Można kupić przewodnik od 6zł wzwyż i większość ciekawych rzeczy wyczytać - przewodnicy często zanudzają a samemu zawsze można wszędzie bezkarnie wejść ;)

Środek na komary na pewno przyda się.
Latarka także, ale wstęp do bunkrów oficjalnie jest zabroniony, natomiast w ten upał warto wejść na chwilę i schłodzić się - a w środku jest tak przyjemnie zimnoooo :)

Poza tym, jak dla mnie - kobiety to tylko ruiny ;), jak dla mężczyzny to super sprawa i świetne miejsce, które warto zobaczyć.

W zasadzie warto przekonać się na własne oczy czy warto :)

Temat: Wilczy Szaniec co i jak


Obrazek


Obrazek


Obrazek

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Karolina Ł.:
minęło kilka lat a ja nadal pamiętam to miejsce :) -kawał historii Polski
Raczej Prus Wschodnich :)
Magdalena N.

Magdalena N. The sky is the limit

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Ula D.:
Dzieki, a mam jeszcze pytanie czy generalnie opłaca sie tam pojechać?
Tomasz M.:
nic nie musisz brac oprocz srodka na komary i kolo 10 PLN na łebka (parking i przewodnik), bez przewodnika nie polecam bo nic nie jest opisane wiec nie wiesz gdzie jestes i na co patrzysz:)

zgadzam się - opłaca sie jechać jesli interesujesz sie historią i tego typu zabytkami. Wilczy Szaniec jest bardzo osobbliwym miejscem - nadal czuje sie dziwna atmosfere tego miejsca ;/ a do bunkru nawet najlepiej zachowanego nie ośmieliłam się wejść...

konto usunięte

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Witam,
Byłam już w Wilczym Szańcu i czuję nie dosyt. Wiem, że dla turystów jest pokazana w I strefa, co dla mnie jest mało. Mamerka- odwiedze, ale ciekawią mnie te tereny które nie podlegają obszarowi tzw. "muzealnego". Zwiedzanie na własną rękę jest o wiele ciekawsze. Już szukałam w internecie map, które pokazały by granice tych trzech stref, które marzę zwiedzić. Z opowieści znajomych słyszałam, że w trakcie spaceru przez pole można napotkać bunkry, które nie są zamurowane jak w I strefie i można do nich wejść bez wahania. czy jest może tutaj fanatyk militari i historii II Wojny Światowej, który jest wtajemniczony w tamte tereny i zna każdy zakamarek Wilczego Szańca.

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Nie jestem fanatykiem, ale wszystkiego dowiesz się tutaj - http://www.forum.eksploracja.pl/viewforum.php?f=132
Można trafić w fajne miejsca...
Anita P.:
Witam,
Byłam już w Wilczym Szańcu i czuję nie dosyt. Wiem, że dla turystów jest pokazana w I strefa, co dla mnie jest mało. Mamerka- odwiedze, ale ciekawią mnie te tereny które nie podlegają obszarowi tzw. "muzealnego". Zwiedzanie na własną rękę jest o wiele ciekawsze. Już szukałam w internecie map, które pokazały by granice tych trzech stref, które marzę zwiedzić. Z opowieści znajomych słyszałam, że w trakcie spaceru przez pole można napotkać bunkry, które nie są zamurowane jak w I strefie i można do nich wejść bez wahania. czy jest może tutaj fanatyk militari i historii II Wojny Światowej, który jest wtajemniczony w tamte tereny i zna każdy zakamarek Wilczego Szańca.

Temat: Wilczy Szaniec co i jak

Tanie i sprawdzone biuro podróży - https://wakacje.pl Polecam .Kompetentna szybka obsługa.Dokumenty podróży w terminie.Informacja o zmianie terminy lotu podana odpowiednio szybko. Rezydentka na miejscu, miła kompetentna. Transfer bez spóźnienia. Opieka rezydenta na lotnisku przy wylocie. Dzięki dobrej obsłudze ,urlop minął sympatycznie i spokojnie.



Wyślij zaproszenie do