konto usunięte

Temat: Delphi i zmiana BDE

Witam ,

jak wiadomo BDE juz dawno przestało być wspierane dlatego zastanawiam się na co Waszym zdaniem najlepiej zamienić te komponenty do współpracy z PostgreSQL ? Wiem ze sterownik do Postgresa dla dbExpress jest płatny? Jak to jest z ADO itd? Czy możecie coś polecić ? Do tej pory korzystałem z BDE + ODBC

Pozdrawiam
Wojtek S.
Tomasz Kaczanowski

Tomasz Kaczanowski Ot, programista

Temat: Delphi i zmiana BDE

Wojtek Stępień:
Witam ,

jak wiadomo BDE juz dawno przestało być wspierane dlatego zastanawiam się na co Waszym zdaniem najlepiej zamienić te komponenty do współpracy z PostgreSQL ? Wiem ze sterownik do Postgresa dla dbExpress jest płatny? Jak to jest z ADO itd? Czy możecie coś polecić ? Do tej pory korzystałem z BDE + ODBC


Po kilku próbach, jedynie rozsądne wyniki daje Zeoslib (przynajmniej z darmowych komponentów) Po prostu działa: http://zeos.firmos.at/portal.php http://sourceforge.net/projects/zeoslib/
Robert W.

Robert W. Programista

Temat: Delphi i zmiana BDE

Zgadzam się z przedmówcą. Zeosy z Postgresem działają bardzo dobrze. Przynajmniej ja osobiście problemów nie miałem.

konto usunięte

Temat: Delphi i zmiana BDE

chciałem to stestować ale mam problem. Wywala komunikat, że brak bibliotek libpg.dll libpq81.dll. tą pierszą wrzuciłem do windows/system tej drugiej nie mam w ogole.

Mam Postresql 8.1 , delphi 2005.

Instalacja komponentu przebiegła niby poprawnie.
Tomasz Kaczanowski

Tomasz Kaczanowski Ot, programista

Temat: Delphi i zmiana BDE

Wojtek Stępień:
chciałem to stestować ale mam problem. Wywala komunikat, że brak bibliotek libpg.dll libpq81.dll. tą pierszą wrzuciłem do windows/system tej drugiej nie mam w ogole.

Mam Postresql 8.1 , delphi 2005.

Instalacja komponentu przebiegła niby poprawnie.


Potrzebna jest tylko jedna z tych bibliotek, komunikat prawdopodobnie jest nieprawidlowy - brakuje Ci innych bibliotek w pathu z postgresa. I w zaleznosci jak masz kompilowana pliku z manifestem. W zasadzie najłatwiej po prostu do projektu dodać biblioteki z pgadmina.

konto usunięte

Temat: Delphi i zmiana BDE

Dzięki po dodaniu bibliotek śmiga. Sprawdzę to ;)Wojtek Stępień edytował(a) ten post dnia 09.05.10 o godzinie 00:08

konto usunięte

Temat: Delphi i zmiana BDE

Ale mam błąd jak chce ustawić w Delphi Active na True..

Błąd: Nie znaleziono porzadkowej 2821 w bibliotece dynamicznie dołączonej LIBEAY32.DLL

dobra juz sobie poradziłem ;)Wojtek Stępień edytował(a) ten post dnia 09.05.10 o godzinie 11:17

konto usunięte

Temat: Delphi i zmiana BDE

Hmm a działa wam polecenie CAST .. AS .. jak jest w zapytaniu?

Mam CAST pole_text AS varchar(100) a TZQuery zwraca Field typu Memo.. zamiast StringField.. hm ? U was jest OK ?

dokładniej coś takiego:

SELECT
CAST (vname AS varchar(100)),CAST(vvalue AS varchar(100)), id
FROM schemat.baza WHERE vname ~* :var_name ORDER BY vname,id

w tej sytuacji tylko pole vname jest String a już vvalue jest Memo a jak np id bedzie pierwsze to obydwa są Memo..

też już rozwiązane.Wojtek Stępień edytował(a) ten post dnia 11.05.10 o godzinie 23:40
Mariusz Bułkowski

Mariusz Bułkowski W tajnej służbie Jej
Królewskiej Mości

Temat: Delphi i zmiana BDE

jak zadajesz pytanie i poznasz odpowiedz a nikt Ci nie odpowiedział to warto by było udzielić odpowiedzi, tak na przyszłośc innym poszukującym

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Delphi i zmiana BDE

Mariusz masz racje.
W pierwszym przypadku chodziło o wgranie bibliotek do katalogu system32.
A w drugim po rzutowaniu CAST trzeba było jeszcze nadać alias i było dobrze.
Zapytanie wyglądać powinno:
SELECT
CAST (vname AS varchar(100)) as vname,CAST(vvalue AS varchar(100)) as vvalue, id
FROM schemat.baza WHERE vname ~* :var_name ORDER BY vname,id



Wyślij zaproszenie do